Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Koho chléb jíš toho písěn zpívej.
  • Pokud by snad Daniel Vávra napsal tu protirecenzi, jak to někteří tady nazývají, hoďte sem prosím někdo link. Velice pochybuji, že by Cenega dovolila, aby na tomto webu byla taková recenze, takže ji bude muset vyvěsit někde jinde. Rád si to přečtu.
    • janchor
      Nevím jak ostatní v redakci, ale já bych byl rozhodně pro, aby Dan svůj pohled destiloval do nějakýho textu. Sám bych si velice rád přečetl, co konkrétně mu na Skyrimu vadí.

      A tu fantasmagorii o Ceneze si nech od cesty. Že by do obsahu webu kecal jakejkoliv distributor je absurdní. Můžou si stěžovat a fňukat, ale to je všechno.
      • tak tady to máš, ty voe zadej do googlu: dan vávra twitter
        a je to...
      • Je tohle komerční web nebo jste nezávislá parta lidí, co dělá všechnu práci doma na koleně a z vlastních peněz si hradí hosting? No, zdá se, že ty reklamy okolo budiž mi odpovědí.

        U recenzích ten problém ale nekončí. Píšete tu, respektive někteří zdejší redaktoři píšou, o zajímavých tématech (příběh o Team Bondi, o umělé inteligenci, o adveturách, proč nejsou konzole zlo), což je sice dobré počtení, ale aby jste něco zkritizovali, to ne. Naposledy jste to předvedli v podcastu číslo 53, kdy jste na Skyrimu něco zkritizovali, ale vzápětí jste řekli, že vám to nevadí a že to ani není problém a vlastně jste to změnili na klad. A to už pak není žádná komerce, ale vaše redaktorské diletantství.

        Ale co bych se o to staral nebo to nějak dál řešil, nemám to zapotřebí. Vy zůstanete na svém, úroveň článků a kritiky se nezmění, tak co. Neměl bych sedět u počítače a psát takové komentáře, měl bych být zticha, svoje názory si nechat pro sebe a radši jít najít lék na rakovinu nebo postavit most. Sám sobě se směju, že se vůbec otravuji a něco sem píši.

        Pro ty, kdo umí anglicky, můžu doporučit následující článek 7/10: The review problem:
        http://www.computerandvideogames.com/326413/features710-the-review-problem/?page=2
        • janchor
          Ne, tomu se říká hráčskej vkus. Vyvažuješ klady a zápory. Nikdo nemění chyby Skyrimu na klady - pouze konstatujeme, jak je vnímáme v kontextu celý hry, celýho zážitku. Někoho štvou víc, někoho míň. Někomu se nelíbí třeba dialogy, jinýmu naopak jo (viz podcast). Tak už to u vkusu chodí. Představa, že bych Skyrim obhajoval kvůli dobrýmu pocitu někoho z distribuce / inzertního oddělení, je z mýho pohledu naprosto absurdní.

          Že je někde inzerce ještě neznamená, že musíš jít inzerentovi na ruku.
    • smejki
      Cenega má sílu asi jako polámaný mraveneček. Kdyby jakkoliv byla schopna zasahovat do dění na netu, tak jsem já osobně už dávno umlčen. Jenže já ještě nebyl ani napomenut *1*
    • tak tady to máš:
      Dan Vávra by nejspíš napsal: všechno je ve skyrimu na nic, grafika, GUI, příběh, systém boje, kouzlení, questy... pak by zalhal, že prostředí je náhodně generovaný.. a dodal další porci věcí co jsou na nic, kterých si jen on sám dokázal všimnout.
      ... a při tom psaní by mu v hlavě probíhalo: ale furt jet to sakra lepší hra než Mafia 2
      • Trol.diskuzni
        Ježiš, ty jsi tragéd... Já si taky přeju recenzi od Dana Vávry, nepotřebuju tady vidět u každé hry desítku - vypadá to, že už je to jen z rozmaru poslední dobou... Anebo možná pan Poláček prohrál pikantní sázku s některým ze svých přátel z řad herních distributorů a takhle to dopadlo. *7*
  • Dotaz a hrače Oblivionu:
    Je moc rozdilny oproti Skyrimu? Bojovy system, rozmanitost světa, skilly? Hraju two_hand/heavy_armor. Jestli by nekdo stručně popsal největší rozdíly, plusy / minusy.
    • Klady Skyrimu: mnohem rozmanitější prostředí, lepší obličeje, mnohem lepší dialogy, nápaditější questy, mnohem lepší výhledy do dálky, mnohem lepší level-scalling, místo neustálého opravování zbraní je tu relativně propracovaný systém jejich výroby, spousty drobných vylepšení typu místo kouzla popálení dotykem plameny tryskající z dlaně, knihy co se sami rovnají v knihovničce, dá se vařit a podobné drobnůstky - celkově na mě působí mnohem atmosféričtěji.

      Zápory: pro PC hráče opravdu nepovedený inventář, nepřehledný přehled dovedností občas otřesné textury, kvůli zvýšení výkonu se už např. stromy ve větru nekývají, kryt v soubojích je méně efektivní než o oblivionu - přečti si diskuzi je jich tu uvedena celá řada. A samozřejmě - nabídka modů je zatím oproti Oblivionu velice chudá.
      • jo jinak stromy se ve vetru hybaji :D onehdy jsem s e na to schvalne zameril...hybaji se mnohem min nez v oblivionu a listnate stromy se hybaji mnohem vic nez jehlicnate, ty se skoro vubec nehnou :D
      • Asi se budu muset zaregistrovat abych po sobě mohl opravovat hrubky. Těm které z nich bolí oči se tímto omlouvám.
    • Cely system rozvoje postavy je predelany, myslim, ze k lepsimu (ikdyz treba alchemy mi prijde horsi). Cely svet je podstatne rozmanitejsi nez v Oblivionu. Nedaji se vyrabet vlastni kouzla (doufam ze nekecam). Pouzivani ,,obou rukou,, nema chybu.
  • Cahir
    Mám několik výhrad k boji. Hodně mi chybí nějaký klávesy úskoků, úkroků nebo kotoulů. V praxi to totiž vypadá tak, že kolem sebe s protivníkem běháte jak jelita a odbíhat vždycky na zad, když vidím, že se rozmachuje, je silně nepraktický a když už nic jinýho, působí to směšně. taktizovat se v boji holt moc nedá, minimálně jsem zatím na žádné fintičky nepřišel. Blokovat s dvojručákem nemá příliš smysl, jelikož i tak to bere hrozně moc života (snad to napraví perky v blokování, pokud se teda vztahují i na zbraně, což dosud nikdo nebyl schopen potvrdit a to ani na ofic. fórech)a ochuzuje to boj o další rozměr - buď ho prostě třísknu dřív já, nebo on mě, takže klikačka. Jediným pozitivem tak zlstává jakýsi protiútok při držení krytu, ale i ten místy působí hrozně neprakticky, jelikož protivníci mají tendence "těkat" po hrací ploše a naprosto nepředvídatelně měnit vzdálenost od hráče (pozůstatky gamebrya, totiž onoho plavání, resp. těkání, z něhož se nedá vyčíst další protivníkův pohyb).

    Navíc mě dost štve, že jsem zatím nepřišel na to, kolik přesně mi to sebere života, když se kryju, a tak nevím, jestli se vyplatí investovat do perku, jenž kryt zlepšuje o 20% (20% z kolika?) Dá se to někde zjistit? Jestli něco nesnáším, tak jsou to RPGéčka, která mi zatajují mechaniky...
    Jo a nemožnost krytu v případě dvou zbraní je bug, nebo záměr? Páč to je ta největší píč*vina, jaké jsem byl zatím u soubojového systému RPG hry svědkem.

    Ten boj prostě mohl být udělán lépe.

    Přátelé, sečtu-li to se svými dalšími výhradami/poznámkami, které jsem psal předtím, vychází mi z toho, že tohle není ani náhodou desítková hra. Baví mě to, užívám si to, ale chyb, nedodělků, povrchních řešení a hlavně kroků vedle to má opravdu spoustu. Za sebe dávám po zhruba 20ti hodinách hraní 8/10
    • ha, koutouli tam nejsou... uskakovat se moc nedá, vývojáři sami se k tomu vyjádřili, že nechtějí stejný "spásný úkprk na zad a hack&slash" jako v Oblivionu (haleluja)
      dual weapons je ve hře vysvětleno tak, že při máchání obouma rukama nezbývá síla na kryt... což zní divně, je to asi blbost.. možná se tak rozhodli, protože se tento styl stával nevyvážený?? kdo ví....
      • Cahir
        "že nechtějí stejný "spásný úkprk na zad a hack&slash;"" - Fér, teď je to ještě větší hacknslash.
        • jakou hraješ obtížnost?
          • ano ta hra te to nuti, pokud chces hrat na nejtezsi obtiznost...proste cisti valecnici ve svete Skyrimu nejsou tak silni jako valecnici, kteri se dokazou behem boje lecit, privolavat pomocniky nebo co ja vim co vsechno...tak to proste je. Ta hra neni simulator valecnika, neni to bojovka, hra ti da postavu + spoustu moznosti a rekne ti, delej si s tim co chces ! Mas nejvetsi obtiznost coz znamena jedine, pouzivej nejsilnejsi vlastnosti a kombinace.
          • Cahir
            Nejtěžší.
            • Cahir
              sk + TBF: Aha, takže když mě ta hra nutí, abych byl "holka pro všechno", tak vám to jako připadá v pořádku? Já na nějaký kouzla a luky se*u. Hraju válečníka.

              Bavím se o zmršeným soubojvým systému. Ne o tom, že mám problém někoho udolat (nemám). Znovu, obtížnost (spíš jednoduchost) není terčem mé kritiky.
            • 2 sk: někdo hledá řešení, nekdo se plácá v problému *3*
            • proc jit hlavou proti zdi? proc nevycarovat summona napr. ? vsak tech moznosti tam je tolik
            • Cahir
              Dík! ono se to má ale tak, že nejtěžší obtížnost tě má třeba takovej bandita na dvě rány, stejně jako ty jeho. V tu chvíli by se nějaké to hlubší taktizování hodilo, což ve skupinovém boji moc nejde.
            • prozradim vam jedno tajemstvi, kdyz vam nepritel dava na pr..l ve stylu ... musim zmatene prchat a mavat zbranema okolo sebe, tak jste proste slabsi nez on a chcipnete.
    • Nemožnost krýt v případě dvou zbraní či kombinace zbraň+kouzlo je asi záměr (díky tomu není kombinace zbraň+kouzlo přemrštěně silná ale dvě zbraně jsou naopak na nic). A že kryt ránu nevykryje pouze ztlumí (proboha proč?) přispívá k tomu že se obtížnější souboje pravidelně zvrhávají v běh pozadu za zběsilého klikání.

      Nevíte někdo - na vysokých úrovních krytu v boji se silnějšími obludami - je kryt reálně použitelný? Kolik % zranění dokáže utlumit?
      • Cahir
        "A že kryt ránu nevykryje pouze ztlumí (proboha proč?) přispívá k tomu že se obtížnější souboje pravidelně zvrhávají v běh pozadu za zběsilého klikání. " Přesně!

        "Nevíte někdo - na vysokých úrovních krytu v boji se silnějšími obludami - je kryt reálně použitelný? Kolik % zranění dokáže utlumit?" - taky bych to rád věděl. Páni z Bethesdy asi nechtějí, aby jsme mechanikám hry naprosto porozuměli.
      • mě úprk na zad za zběsilého klikání nefunguje (master obtížnost)... protivník mě vždycky dožene a skne... když chci zdrhnout a dát se do kupy, musím se otočit zády a sprint (když zbývá ještě stamina...)
        • Cahir
          musí to být úprk na zad v kombinací s úprkem do strany (v případě silných útoků) a když už tě dohání, můžeš jeho útok přerušit tak, že se kreješ a současně zmáčkneš tlačítko pro útok.
          • aha, to už mi ale nezní jako oblivionovský drž šipku "ýpátky a hekujslešujbašuj" :)
            to už smrdí nějakou taktikou.... chápu, že na nejtěší obtížnost se to dá dělat do nekonečna, protože standard útok sebere prd zdraví... asi je to tím, že jsi v tom dobrej, já jim prostě dlouho uhýbat nezvládám a brzo zkapu... proto se to snažím řešit jinak :)
            • 2Cahir: aha, takže máš taky problém s umíráním a pereš se s tím? držím pěsti :)
              z míry ho slabý útok nevyvede a taky bere málo zdraví... silnější útok je jiné kafe ale na to je třeba hodně staminy... to je prostě pravidlo, mě se to zdá pochopitelný a vítám takovou obtížnost
            • Cahir
              Taktikou by to smrdělo ve chvíli, kdyby ho ten útok z krytu nějak vyvedl z míry, jenže on je okamžitě ready a kreje tvůj protiútok, případně útočí znovu (HP to sebere zanedbatelně). No nic, zkusím si s tím ještě pohrát.
    • Cahir: Pod to se klidně podepíšu krví *5*
    • Jenze to neni konzolova bojovka, neni to mortal kombat, nejsou tam komba, uskoky, kotouly a podobne (ikdyz teda v Oblivionu byly - zalezi na dovednosti se zbrani, takze jsou mozna i ve Skyrimu, ale stejne se to nedalo rozumne pouzit). Proste je to tradicni rubanice, zadny scifi kungfu shaolin karate serm.
      • Cahir
        Proč přehánět? To může být hra buď tupá rubačka, nebo Mortal Kombat? Spousta RPG (Witcher 2, Blade of Darkness, Risen) dokázalo, že lze vytvořit promakaný soubojový systém, který dobře kombinuje jak skilly, tak um hráče. Bethesda to, zdá se mi, nezvládla.
        • tak zaklinac - tam jsem velkou cast souboju odkotouloval, coz je kravina. Blade of darknes neni RPG je to akcni rubacka a Risen ? tam byly souboje zalozene na demenci nepratel, kteri meli proste svuj styl boje, ktery nikdy nezmenili a sli trapne umlatit. Skyrim neni bojovka a i takove veci jako zakoncovaci udery a podobne tam dali v podstate jen pro konzolove hrace.
          • Trol.diskuzni
            Tak ty seš teda velkej blb a Risen jsi viděl tak maximálně z okénka některého z japonských rychlovlaků... *7* Jestli měl něco Risen ještě promakanější než série Gothic, tak to byly právě souboje, které naprosto excelovaly.
            • Trol.diskuzni
              Jo aha, tak dík za objasnění... *7*
            • lol vsak v gothicu taky zadny system boje nebyl :D to pak i RIsen vedle toho vypada promakane.
          • Cahir
            Blade of Darkness se dá naprosto s přehledempovažovat za akční RPGéčko, jehož soubjový systém se Skyrimem klidně snese srovnání - oboje jsou to realtimové hry. Že má skyrim ještě nadstavbu v podobě rozhovorů, příběhu atd. je pro boj naprosto irelevantní. U Zaklínače jsem dělal kotouly hlavně an začátku. Jakmile jsem získal protiútok a další skilly ze stromu meče, hra se stala o dost variabilnější. Risen byl dementní? Soubojový systém z něj považuju za jeden z nejlepších. Nevím, na jakou jsi hrál obtížnost, ale na nejtěžší jsi s trapně umlátit daleko nepochodil, zejména u silnějších protivníků. pokud jsi neuskakoval, případně nevyužíval protiútoků, neměl jsi šanci.
            • rikej si tomu jak chces...mas tu ciste bojovku - mortal kombat s propracovanym zpusobem boje, mas tady akcni RPG blade of darknes, ktera je zamerena na boj a dalsi doplnkove veci = bojovy system je min propracovany nez v MK, mas tady Skyrim, kde je na boj kladeny jeste mnohem mensi duraz nez v blade of darkness = ma mene propracovany system boje.....

              Jestli hrajes Skyrim kvuli boji, tak jsi pro sebe jednoduse vybral spatny titul, protoze o tom Skyrim proste neni.
            • Cahir
              sk: aha, takže kvantita na úkor kvality? Všechno je totiž o přístupu. Někoho otráví soubojovej systém, ale nakonec se nechá udolat tou spoustou dalších prvků, které hra nabízí. Jenže ne každej jsme takovej, já osobně zastávám názor, že buď máš věci dělat pořádně, nebo vůbec. Zajímá mě úroveň hry, ne její rozsah. Soubojovej systém ve Skyrimu mohl bejt lepší. Body dolů. Nemluvě o tom, že souboje v něm hrají velice významnou roli, nikoliv podružnou. Jak by mohl vypadat, předvádí právě např. 10 let starý Blade of Darkness - hra, která je v tomto ohledu elegantnější a zároveń o dekádu starší. Z tohoto hlediska jsou příběh a další prvky irelevantní - "Má to hodně dalšího obsahu", jako odpověď na otázku, proč má ta hra blbě řešený mechaniky boje, mě opravdu neuspokojuje.

              Risen byl podle mého právě ukázka výborného kompromisu mezi mechanikami a umem hráče. Přeháníš. I kdyby jsi byl sebelepší, bez pořádné čepele, několika bodech ve skillu používání meče (bez toho bys ani nemohl protiútočit) a pořádné dávky zdraví bys ty nejtěžší potvory prostě nedal. Nemluvě o tom, že souboje s potvorami byli těžší než s humanoidy.
            • ,,Že má skyrim ještě nadstavbu v podobě rozhovorů, příběhu atd. je pro boj naprosto irelevantní.,, To je presne ten problem jak na to koukas. Je to jako bych psal o BoD a napsal bych...podivej se, jak ma Skyrim rozlehly a propracovany svet s obrovskym mnozstvim questu, craftem a dalsima moznostma...proc to vsechno nema i Blade of darkness ?? Jak jsem psal nekolikrat Skyrim neni bojovka, nemuzes ignorovat zanr hry a porovnavat to s jinou hrou, ktera ma jine zamereni.

              Risen jsem hral na nejtezsi a ano musel jsi uskakovat a ano stacilo vedet kdy uskocit a dal jsi i toho nejsilnejsiho obra...a ted si rekni, kdyby to monstrum ovladal zivy hrac, tak ho proste nikdy nezabijes, nemel by jsi nejmensi sanci...
    • ale vždyť o tom se tu už dobrou půlhodinu bavíme, Mlho *13*
      nic ve zlém, pročti diskuzi tak 20minut zpátky *3*
      • teda už je to nejmíň hodina, co to začalo...
      • Cahir
        Řešíte jenom část toho, o čem píšu a nedáváte žadné odpovědi, takže na svém příspěvku nevidím nic špatného.

        EDIT: aha, už jsem si to všiml, je to ještě níž. Tak to potom ok. *3*
    • zkus luky *3*
      • Cahir
        Proč? Já nechci bojovat lukem, já chci bojovat mečem. Není-li hra dušující se rozmanitostí gameplaye schopna nabudnout plnohodnotný zážitek za všechny styly hraní, je něco špatně.
        • Zkus si delat kotouly v zelezne zbroji, se stitem a mecem. Zajimalo by me, kolikkrat by jsi to v ralu udelal? ;). Jednou a zabil by te, driv, nez by jsi se v tom kotoulo prevalil *5* *1* *1*
  • bez akychkolvek pochybnosti - GAME OF THE YEAR.

    najprv som si myslel, ze to bude vcelku nerozhodne medzi BF3 a DX:HR ale Skyrim to kompletne zmietol zo stola :)
  • Malleth
    SK: Argument typu že v reálu by to taky bolelo moc nefunguje. Koneckonců hra je plná prvků hodně vzdálených od reality. Například když do někoho praštim dvouručným kladivem, tak by asi už nestál.
    • na poslední skyrim výpravě se mi podařilo ukořistit lebku jednoho trollíka, až jí budu dávat v chajdě na poličku, budu myslet na tebe Mallethee, pá pá
      • Malleth
        XD
        Tak k té lebce ti gratuluju.
        Já sem ale nepíšu abych tu Trolloval a Skyrim shazoval. Je to dobrá hra, ale přechválená do nebes. 10/10 si prostě nezaslouží
    • a ty mas nejaky argument pro to, ze kdyz vykryjes neci uder stitem, ze te to nema zranit vubec ? nebo je tim argumentem jen tvuj osobni nazor, ze by to tak proste bylo lepsi ?
      • Malleth
        Úder který vykryju by neměl zraňovat, protože je to lepší pro gameplay. Když stojím proti nepříteli se zbraní, nemám už moc HP protože jsem právě zabíjel jeho kolegy a on na mě zaútočí co mám udělat?
        Tím nechci říct že blok má být všemocný resp. že by stačilo stát v krytu a nic by se mi nemohlo stát. Pokud by ale krytí i normální útoky žraly staminu a ta se o něco rychleji doplňovala, tak už by ten systém fungoval o poznání lépe.
        • no vidis a v Bethesde si nejspis rekli, ze lepsi pro gameplay bude, kdyz i blok ubere nejake to HP...jinak Skyrim je super prave tema moznostma ktere nabizi, takze pokud se ptas co delat tak muzes pouzit lecici kouzlo, muzes vypit lektvar a to ne jenom na leceni, ale treba neviditelnosti, aby jsi v klidu odesel, ikdyz jsi bojovnik, tak porad muzes pouzit ,,draci rev,, napriklad na zmrazeni nepritele....proste muzes udelat cokoli, jen si prosimte nestezuj, ze pri blokovani ti uberou cast HP.
        • Ideální by bylo kdy zde byly zásahové zóny.Pak by záleželo na tvaru štítu a postavení bojovníka.Hlavně by konečně záleželo na mušce a ne na skillech. Skill typu žádné poškození od štítů atd to teda perly :)
          No bohužel to zde není tak to řeší skillama.Některé skilly mne také příjdou UBER :) I když mne více vadí to,že každý může mít skoro vše.Tedy i kouzla vysoké úrovně když na to má manu.Není nad bojovníka s magickým armorem a summonm, tomu se nic nevyrovná :)
        • btw. tvoje varianta se staminou... stamina je to první co ti obvykle při boji ve skyrimu dojde.. hrál si to vůbec??
          • Malleth
            Hrál a ještě pořád skyrim hraju. Pokud zběsile nesekáš power útoky, tak máš staminy dost. To taky dost nechápu proč normální útoky staminu nežerou.
        • zajdi si třeba na kick-box, dej si sparing třeba s šesti lidma za sebou a pak nám napiš, jak ti s tím posledním, po tom co jsi byl načatej od těch předchozích, fungovalo krytí...
          gameplay je lepší tak jak tam je... vyvolává to pocit, nes*r se do skupiny více protivníků, nemusí ti stačit "dech"... pokud by kryt fungoval 100% byla by z toho při boji ve skupině fraška alá assassin creed... děkuji ti, nechci *11*
          • Malleth
            Jasně nes*r se do skupiny protivníků stojících v koridoru dungeonu s kterýho není cesta zpět. To pak moc možností nemám.

            Kvalitní real-time soubojový systém má fungovat tak že když stojím proti nepříteli (nebo nepřátelům) a neumim to, tak mě zruší během chvilky. Pokud to ale umim a mám ten systém naskillovanej, tak ty nepřítele zlikviduju bez toho aby se mě dotkli. Tak to funguje třeba v Risen nebo Demons Souls.



            Assassins Creed je úplně něco jiného.
          • Proč kick-box? Co ten má společného s šermem? V šermu je výsledkem správně provedeného krytu nikoliv menší, nýbrž žádné zranění.

            A proč by možnost efektivního krytí měla vést k frašce typu assassins creed? Vím o spoustě rpg her které dokazují že nevede.
            • 2TBF > A k těm videím - takhle to vypadá v neřízené konfrontaci s klackama.
              1) Železo se chová úplně jinak (opravdu nesrovnatelně) než tyč.
              2) Málo kdo si řekne těch pár rán mečem snesu (s pořádným brněním a trochou štěstí by mohl - spolehni se na štěstí když jde o kejhák), na čemž v tom co jsem viděl všichni postavili svou taktiku...
            • 2TBF > Gothic (trojka s comunity patchem), Risen, Zaklínač 2 (tam sice myslím bez patřičné dovednosti skrze kryt zranění proniká ale v nepatrné míře).

              A o šermu mě nepoučuj - věnoval jsem se mu. Jsou údery které lépe nekrýt (silný úder sekerou) a které se (bez štítu) moc krýt nedají (řemdich), ale pokud protivník kryt prorazí, šlo bez debat o chybě provedený kryt.
            • jen proto, že na full-contact seženeš sparinga snadněji v boxu než v šermu.
              správně provedený kryt v šermu.. bla bla... najdi si na youtube "dog brothers gathering" ať víš jak to lítá v neřízené konfrontaci.

              nahoď seznam těch her...
  • Harshday
    Chtěl bych se zeptat, má někdo zkušenost s nordem na two-hand zbraně? Začínám druhou postavu a nevím zda-li light nebo heavy armor. Vrozeně má na light 20 a myslím, že by s ní byl rychlejší a stamina by ubývala pomaleji. Těžko říct jestli potom něco vydrží *1* . Díky za radu
    • 2h by samozrejme mel behat v heavy. Perkama pak vyladite nevyhody heavy brnca. Nezapomente na resisty, jinak si vas budou davat magove k snidani.
      • Harshday
        Půjdu heavy nějak jsem to nedomyslel, chtěl jsem pořádného old-school barba v lehké zbroji. *4*
        • tak jdi old-school barbara v lehké zbroji, proč ne? *3* přidej si do vínku ještě plížení, vždyť barbar Conan byl vždycky hlavně zloděj, než se stal králem *1*
          • Harshday
            No jo aby to bylo hratelné a já to ustál s nervama *1* . Hraju na obtížnost expert a dává mi to docela zbrat *1* .
    • kostejnesmrtelny
      Toho teď hraju já - velkej ošklivej berserk s dvouruční sekerou. Naprostou většinu věcí sundám na jeden power-strike - když se k nim tedy dostanu. Slabina jsou logicky lučištníci a hlavně mágové, takže bych řekl, že kožený brnění není moc dobrej nápad *3*
      • Doporučuju vylevlit smithing (velice jednoduche, staci delat leather bracery) a enchanting (taky to jde celkem rychle, hlavne je to pak velmi profitabilni), mam lvl49, full deadric armor(prekvapive je lepsi než dragon), dva enchanty na vsem a vsechno legendary.

        Když máš two-hand/heavy armor skill90+ a level40+, začne to byt uplně jine vino, pak už ani mágové a lučištníci nejsou problem. Vlastně se da řict, že začneš byt prasacky overpowered.
        • Harshday
          To zní libově a hlavně vypadá ( http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Daedric_Armor_(Skyrim) ) *1* Díky ti *3*
      • Harshday
        Hm, pokud na jeden tak to asi není nad čím přemýšlet, chtěl jsem původně ještě víc umocnit rychlé rozmachy tak jsem ještě k tomu plánoval sworda. Díky za radu *3*
  • Parim to celkem intenzivne od minuleho patku co to vyslo a jako jo, s tou desitkou bych vyjimecne i souhlasil :D Ja bych dal 9,5 (protoze je vzdycky prostor pro zlepseni) ale je to poctiva parba na ktere si nekdo dal zalezet a je to na tom sakra poznat.
  • I z prispevku v teto diskuzi vypliva, ze nadpolovicni vetsina hracu se znamkou 10 vicemene souhlasi (i kdyz by se to na zaklade usilovneho snazeni jednoho trola nemuselo tak jevit :) )

    Ja bych po delsim hrani sel s hodnocenim nahoru (na 9), protoze podobny poctivy pristup k hracum uz skoro zadni vyvojari nepraktikuji (viz: DA2 odes.ane dungeony, Portal 2 za par hodin dohrano, atd.. )

    Kdyby recenzi psal Dan, mozna by ta skepse byl druhy extrem ... A ted je otazka jestli pozitivni pristup neni (i v zajmu nas hracu) preci jen vhjodnejsi? Diky tomu da vyborny hre sanci treba i clovek, ktereho podobny zanr nezajima, a muze se skvele bavit...
    Poslat vsechno do s.acek je jednoduchy a Lukas negativa korektne zminuje.

    Jen bych do recenze asi nedaval tu sebekritiku, mne se oblivion libil, po pridani OOO a immersive interface (a jeste asi 3 modu) to hra na deset klidne byla (a je)...

    (Se skyrimem si rovnou koupite i novy dil thiefa *4* a ted jen jestli se tam nekde neukryva i system shock *1* )
    • Mechwarrior_bw
      súhlas vo všetkom, naozaj dobre napísané...

      čo sa týka thiefa, tak odporúčam do Oblivion stiahnut Thieves Arsenal, pridáva prakticky všetku výbavu ktorú mal Garrett v T1-3 a zlepšuje reakcie AI.
    • pěkně napsáno
      • s tim OOO u oblivionu samozrejme souhlas... pak tomu klidne 10 taky dam... bez nej ale nedohrano, protoze nebavilo....
  • frag.ment
    Jedna z nejlepších her, co sem kdy hrál a to RPG moc nemusím. Odehráno zatím jen cca 10 hodin, z toho 9 včera v kuse. Dlouho se mi nestalo. abych šel spát v 5 ráno a to sem si tak od 1:00 říkal, že to musím vypnout, ale ještě se podívám tám a pak ještě tam.. a co je ještě tady, koupím koně a jedu :-) Od jednoho souboje sem musel utýct, protože mág, co hlídal kobku byl moc silnej, ale předpokládám, že je to normál a vrátím se tam, až budu na vyšším levelu. Jinak je normální, že sem za tu dobu teprve na pátem levelu? A to se snažím plnit všechny questy i ty vedlejší.
    • Hodne dobre se leveluje vyrobnimi dovednostmi. Ja vyrabel Zelezne Dyky (1zelezo, 1kuze) a udelal na tom X levelu. Proste pro levelovani je dulezite pouzivat co nejvice dovednosti. (kovarina, alchemka, enchantovani, plizeni, luky, magii atd). Proste cim vice veci budes aktivni pouzivat, tim rychleji ti poroste lvl.
      • samozrejme je to volba hrace, jestli chce honit level. neni problem treba jit a behem chuze si nonstop delat "zbytecne" nejake ochranne kouzlo a najednou koukas - iluze level 100 (kupodivu se to nijak umerne neprodluzuje ve vyssich lvl). Bohuzel nejde osetrit, ze to clovek dela schvalne, i kdyz nemusi. Na druhou stranu nemuzes porad kouzlit utocne kouzlo, protoze se zapocitava pouze to skutecne ucelne, kdy zasahnes cil. Duvod proc honit level je samozrejme pro rozdelovani bodu na perky. Nicmene radim to nijak neresit, proste si delej co chces, hlavne ze te to zabavi. Me staci mit destrukci na 75, zamky na 55 a vic nepotrebuju. Casem se rozhodnu levelovat na alchimii nebo vezmu mec a budu vse resit mecem (a levelovat zbrane, blok, armor). Skyrim te nijak neomezuje, volba postavy na pocatku neni omezujici, jako napr. v morrowindu a jinych hrach.
    • no v TES se leveluje jinak nez v ostatnich rpg...v tes dostavas ,,XP,, za zvedani dovednosti v jednotlivych skillech a ty jednotlive skilly zvedas tim, ze je pouzivas....takze muzes splnit klidne milion bocnich Q a zustat teoreticky na 1. lvlu.

      V podstate v TES a specielne ve Skyrimu je nejvyhodnejsi mit spise nizsi lvl, ale jednotlive skilly co nejvyse.
      • Nechci trolovat, ale ono to jaksi není možné, aby sis udržoval nízký level postavy a vysoké levely dovedností, když ti s postupem na vyšší úroveň u jakékoliv dovednosti automaticky roste i level postavy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit