Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://www.youtube.com/watch?v=5NNOrp_83RU
  • Pardon pánové pěkná recenze ale ADBLOCK zase zapínám, málem jsem dostal infarkt z těch reklam co na mě začnou hrát s volume 1000%.
  • OFFTOPIC: Jsem hodně tolerantní, ale myslíte to fakt vážně, že je vyskakovací reklama (a někdy se nedá ani hned zrušit) mezi každým screenshotem v galerii ? Fakt ty peníze z reklamy tak moc potřebujete ? Brzo bude problém, se přes ty reklamy vůbec doklikat k nějakému obsahu... *7*
    • Veskoslav
      Říkám stále, reklamní oddělení Tiscali vede někdo hodně, hodně jednoduchý....
      • Nebo spíš někdo hodně vypočítavý... *7*
        P.S. S tou poslední větou jsem měl pravdu - zapnu tiscali.games.cz a hned reklama... jdu na stranu 2 a hned reklama... *9*
        Asi by to chtělo přejmenovat na www.tiscali.advertisement.cz
      • Jo tak ty ho vedes
    • To mě dneska taktéž odrovnalo: reklama mezi každým screenem v galerce. To je síla *4*
  • Hraju to teď večer a je to vynikající *14* Má to správnou atmosféru. Z RE 4 to má jen kameru, rozhodně to není akční hra jako RE 4(to srovnání v recenzi je nesmysl). Naopak - málo nábojů, spíš postupný opatrný průzkum, počítáte sirky koho upálit a kde šetřit(bez spálení neumřou). Jakmile vás někdo zmerčí proleze přes všechno (dveře, okna). Doporučuji hrát na normal, casual je pro děcka... Vzhledem k tomu, že další podobnou hru nikdo teď nevyrábí - 9 z 10 pro hororové nadšence *4*
  • maros.goc
    Vzhľadom na text som cakal 3/10
    • A cetls ho? Pise se tam, jak super se to hraje...
      • maros.goc
        2krat a co prosim ze sa super hraje? Vsak celá recenzia je len nrzmyselnym porovnavanim s resi 4, ze hra ma sprosty pribeh, ze je nezmyselna... Kde pan Grygar napisal ze sa ta hra hraje super?
        • ucho
          RE4 jsem dohrál letos a když se dívám na videa z této hry, tak mi to RE4 taky celkem připomíná, tedy to srovnávání je celkem na místě :)
  • Že reklama smrdí na stránkách ok - povolil sem je prej je to váš příjem. ALE V PODĚLANÝ GALERII prohlídnu 3 fotky a před nima 3 videa??? Hoši na to zapomeňte... *16* enough is enough
  • Sherminátoří hipster zase recenzuje něco, co by neměl *6*
    • proc by to nemel recenzovat? recenze je povedena
  • Bože můj, ten Váš prohlížeč obrázků je opruz na entou ... každá třetí fotka zakrytá reklamním videem!
    • Co každá třetí, mě to hází reklamu ke každé fotce...
  • Má cenu to zkoušet, pokud jsem neměl rád RE4, ale The Last of Us a Dead Space jsem si hodně užil?

    BTW Neměl tohle být návrat k pravému survival hororu? Tak proč se to nejvíc podobá RE4, které začalo akční éru Resident Evil?
    • Tvoje preference, tvoje volba, cizí rady jsou na ho*no, stejně ti to nic neřekne. Přesto, survival horor je trochu komplexnější věc, než aby se limitoval a vyl pohnojen nějakým TPS režimem. Prostě fungovat může i tady, čehož se EW i RE4 pořád velmi slušně drží. A jestli si můžu z toho mála, co se zatím vyzkoušelo dovolit tvrdit, že má EW něco obsahem představovat- potom rozhodně po dlouhé době hra držící se prvotních survival-hororových zásad, pochopitelně co nejvěrněji přenesených a modifikovaných na TPS režim, který mají mozek.

      Hratelností tady platí zákony, kterýma by se survival horor měl určitě vyznačovat. Rozhodně jde poznat rukopis (i když někde často spíše nostalgicky opakovanej) jednoho z prvních tvůrců tohodle žánru. Jakože ne že by si člověk v EW tady občas po vzoru jiných a podobně dnešních laděných her střelbou nezablbnul (pokud na to má náboje), ale celkovej feeling vesměs parádní. I když se přiznám, že ona snad prezentovaná stísněná a hororová atmosféra už na mě osobně tak tolik nepůsobí, což nemusí být vyloženě chybou hry, a pár momentů jsem rozhodně provedením ocenil a věřím, že být mladší, tak seeru kostky.

      Podle mýho je to závěrem tak, že Last of us je co do survival hororu stejně zařazovanej sice slušnej, ale jen efektivně výpravnej cukr. RE4 je sice stále dobrej, ale nedotaženej. EW je šílenější, temnější, promyšlenější, a určitě ne míň zábavnej. Nebude se z toho konat asi nějaká revoluce, ale jeví se to prozatím jako poctivá předváděčka charakteristik žánru a dobrých nápadů, jak si je představuje a představoval jeden Japonec, kterýmu se prostě Resident evil už asi neodpáře.
      • Ptám se hlavně proto, že RE4 jsem mohl hrát o půlnoci po tmě se sluchátkama a pořád mě to vyděsilo asi stejně, jako LittleBigPlanet. Ta hra se ničím nesnažila vyděsit. Žádné lekačky nebo budování napětí, pomalí nepřátelé s primitivní AI, menu neustále přerušující hru... drží se EW tohohle stylu?

        Po těch smíšených ohlasech a pro Japonce tradičně tragické kvalitě PC portu ale radši zkusím Alien Isolation a počkám, jak se tohle vyvrbí.
        • Co se týče budovanýho napětí a i jistýho děsu, tak to EW určitě umí, a bude už záležet na nátuře dotyčnýho, do jaký míry ho to sebere. RE4 se zdá oproti němu jen chudým konkurenčním příbuzným. Je třeba souhlasit s Grygarem v tom, že úvod hry je co se týče tohoto nemastnej neslanej a spíše je to role "WTF" momentů, než aby si jeden stavěl do kalhot hrady strachem od začátku, ale potom to dostává svý grády, kdy se dostává ten pocit nejistoty a v kombinaci s tou šíleností kolem a slušně ztvárněným okolím třeba jednoho při nástupu řady nepřátel i prostor překvapivě zamrazilo. A není nouze o situace, kdy si myslíš, že budeš mít oddych a zfleku se něco podělá a zase v tom lítáš. Prostě takový ty starý survivalový časy házení klacků pod nohy. Zdá se mi, že čím hra pokračuje, tím líp atmosférou i celkou hratelností zraje a působí.

          Každopádně, buď tě EW zaujme nebo ne, těžko přesvědčovat, z trailerů a různých videí se to i mně zdálo hratelnostně i atmosférou všelijaký, ale z výsledku jsem nakonec mile překvapenej. Pod tím vší dnešním standardům odpovídajícím a tvářícím se nezajímavým obalem další TPS horovky se nachází obsah jak prase. Já jsem prozatím nadšenej, přestože se dá vždycky říct, že to mohlo být lepší.
  • Pan Grygar opět nezklamal. Dokázal pouze fakt, že neumí recenzovat zhola nic. Prosím nechte si ty hudební připodobnění pro jiný magazín a s těmi recenzemi ukončete kariéru.
    • ucho
      V tomto oboru to funguje tak, že když se ti něčí práce nelíbí, ignoruješ ji. To máš jako s hudbou. Když se ti nelíbí dechovky, tak je taky nebudeš poslouchat a nebudeš objíždět všechny dechovkáře, aby ukončili svou kariéru ;)
      • Dogkiller
        Omyl. V tomto oboru to funguje tak, že když se ti něčí práce nelíbí, tak o tom dáš vědět. Od toho jsou diskuze.
        • ne od toho nejsou diskuze.
        • ucho
          Co to je za oxymoron? Snad když se mi něco nelíbí, tak to vím :D Diskuze je od všeho možného, ale pokud chce někdo rozhodovat o tom, čemu se má věnovat někdo jiný, je to spíš známka dětinského vnímání světa.
          • to Dogkiller: je tu přes sto komentářů a na recenzenta si stěžuje kolik lidí, pět? každému druhému jasně *1* a tu recenzi předpokládám četlo pár tisíc lidí. kdyby dělal Grygar svojí práci blbě, tak by asi nedostal na starost herní pořad...
          • Dogkiller
            Jaký oxymoron, co to meleš? Já jen říkám, že každý má právo vyjádřit svůj názor na kvalitu recenze, toť vše.
            • Dogkiller
              Jakýpak přechod do osobní roviny? Kde vidíš, že hodnotím člověka? Celou dobu se tady bavím jen o jeho recenzích. A podle zdejších názorů své čtenáře opravdu ztrácí. Jak vidím, téměř každému druhému diskutérovi se jeho recenze nelíbí, takže asi bude něco špatně.
            • ucho
              těžko říct, co si mám myslet o tom, když mě troll označí za trolla *5*
              jinak ne, nesouvisí. je to už něco navíc. ono z principu přechod do osobní roviny už není v pořádku. hodnotíš pak člověka nebo to, co tvoří? to jsou dvě rozdílné věci. tím, že někdo něco tvoří, tě nijak neomezuje, ty nejsi povinen to číst. pokud někdo ztratí čtenáře, asi dělá opravdu něco špatně. pokud někdo čtenáře má, tak logicky dělá něco dobře...
            • Dogkiller
              To ale s vyjádřením názoru na recenzi přímo souvisí. Pokud totiž někdo dělá svou práci opakovaně špatně, pak je doporučení na změnu profese zcela namístě.
              Mimochodem, často se tu o tobě povídá, že jsi troll. Já tomu nevěřil, ale teď ale vidím, že je to pravda. *7*
            • ucho
              To jsi z mongolska, nebo nerozumíš česky? Však o vyjádření názoru na recenzi jsem nepsal nic. Narážím na to, že by někdo chtěl rozhodovat o kariéře jiného člověka.
    • Dogkiller
      Já úplně žasnu, kolika lidem se nelíbí Grygarovo recenzování. Očividně v tom nejsem sám, jak jsem si původně myslel. *5*
      • Zas tak moc vás ale asi nebude, když to Lukáš dotáhl tak daleko *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit