Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mně recenze vůbec nic neřekla o hratelnosti a jak se to vlastně hraje a co se ve hře všechno dá dělat. Chození kolem horké kaše. Samozřejmě se nesmí prozradit moc o příběhu, ale to nikdo nechce! Čtu tu jen samé hysterické výkřiky, jak je to všechno geniální. Netvrdím že není, ale co vlastně je tak geniální v hratelnosti, mi tam chybí?
    • Zajimavy je ze spousta zahranicnich recenzi zminuje, ze i kdyz hrac dodrzuje stealth a snazi se, obcasny partaci jsou takovy pitomci, ze upozornej zombiky, ktery pak navic vtipne a nelogicky utocej primarne na hrace = smrt a vsechno znava. Pred checpointem moc potesi. Cesky recenze to vesmes zamlcujou a davaj 10/10 jako na bezicim pasu.
      • Miserius
        Přestaň si hned loupat pluska trolle...myslis ze drobna chyba v AI hned ma snizit hodnoceni o 3? Pisou to v kazdy treti recenzi a stejne daj minimalne 90... Ze je to dobra hra nemuzes nikomu vymluvit, ocividne ani sobe
        • Miserius
          Panove, jste docela smesny...za kazdou cenu tu pomlouvat jedinou chybu ve hre, zoufalstvi... Ja jsem fanboy tyhle hry a nestydim se za to, aspon si to zahraju, narozdil od vas *15*
          • Ronox
            No bacha inteligence není jen tak nějaká chyba .. na špatný inteligenci můžeš celá hra vyhořet. Naštěstí, ale tohle není ten případ a jestli se tady někomu zdá umělá inteligence hloupá, tak v tom případě většina her je po lobotomii.
            • Miserius
              Spatnou inteligencí si predstavit treba Delta Force: Black Hawk Down, ale ne tohle, kde je jeden glitch, kterej opravi patch a oni tady z toho delaj game-breaking bug
          • Tak to gratuluju, uzij si to. Ja si bohuzel nekoupil 8 let starej touster za 5 tisic, takze jsem o tenhle zazitek ochuzen a strasne me to stve. *9* *15*
            • Miserius
              Ok, sorry, to byl komunikační šum *2* Tahle diskuze je hrozně akční *1*
            • Vzdyt jo, to bylo rypnuti za rypnuti. Ne kazdyho proste zajima konzolova hra a konzole obecne. Jestli si ale myslis ze (treba) me strasne vadi ze si ju nezahraju tak budes stejny (asi jak rikas) troll jak Colombo.
            • Miserius
              Psal jsi to tak jako ze jsi si to nekoupil protoze to je 8 let stary a za 5 tisic, tak se vyjadruj tak abysme tu nemuseli resit ho*na... Pokud si nekdo vylozene nechce koupit PS3 protoze to je proti jeho presvedceni, nema pak ale skuhrat ze to nemuze hrat (ted nemluvim primo k tobe, ale tady k Kožakovi)
            • Ty nechapes nekoho kdo si proste neco NEchce koupit? Tzn. bych si neco mel koupit? *7* Se mi libi jak si umis vzdycky najit neco cim se obhajit. Pritom ja vubec nemluvim o cene neceho. Snaz se vic. *3*
            • Miserius
              No, mam asi 4 roky starej mobil kterej uz tehdy byl zastaralej, prumernej notas a PS3, takze to co rikas me spis lichotí :D Nekdo bude nespokojenej s vecma za pul milionu a nekdo za par korun bude nadmiru spokojenej... Jestli nekupujes PSko JENOM kuli tomu ze je stary, tak te nechapu
            • Ja nemam nic proti tomu ze si nekdo neco koupi. Do momentu nez mi to zacne cpat stylem "ja si to narozdil od tebe zahraju". Takze ten machyrek ala iPhone jsi tu ty. Takze je usmevne ze mluvis o rozumu. *7*
            • Miserius
              Ja si klidne koupim 25 let starej hajzl papír, pokud si utirani zadku budu nadmiru uzivat, az dostanes rozum pochopis ze neni nejlepsi mit posledni iPhone, ale to co ti vyhovuje
        • Jeb na něj, Colombo je stejnak plnej hoven. Díval jsem se na videorecenzi na Polygonu a říkal tam, že když nepřítel (ať už člověk či zmutovanej) zahlédne tvýho parťáka, tak ho ignoruje, což je na jednu stranu asi divný, ale aspoň to zbytečně nevyvolá chaotickou situaci (byl tam i záběr, jak Ellie prošla přímo před Clickerem a on nic). Navíc nepřátelé ÚTOČÍ i na tvý parťáky, pak jim začne nad hlavou zářit červenej kříž, že potřebují pomoct.
        • Tys mel evidentne jasno uz pred rokem, cim dal vic tvoje prispevky pripominaj tupyho fanboye. Myslim, ze je pro hrace/zakaniky mnohem lepsi upozornovat na veskery uskali hry, ne jenom nadseny slinty. A tek mi hned muzes loupnou to minusko, kteryho se uz nemuzes dockat. Me to nevadi. *1*
        • A ja mu to plus dam. Uz jen proto, ze jako de bilek oznacujes nekoho s jinym nazorem za trolla a vztekas se kvuli nejakym cislum. *7*
          • Miserius
            Projdi si zbytek diskuze moralisto... Ma tu uz 7 samostatnejch postu kde dokola postuje recenze co dali min a vini za to korupci,demenci a asi i počasí...
            • Ma stejny pravo to delat jak ty tvrdit ze je to dobra hra. Jestli myslis ze ne, mas problem ty. *3*
  • Jack1947
    Neskutecna pecka co se tyce prolnuti pribehu hlavnich postav a zaroven hratelnosti. Dechberouci , paradni a temer dokonale. At uz herecke vykony , cz preklad. Emocne vypjate dilo a ted nezbyva doufat ze na PS4. Bude neco podobneho nebo i lepsiho...

    "Prisahej, ze co jsi mi rekl o Svetlonosich je pravda... prisaham". 10/10 naprosto zaslouzene. Tesim se na DLC jen me mrzi ze tim to konci. *9* Chtel bych jeste vice a vice... byl jsem u toho prikovany. Tohle mi na Xboxu proste chybelo no. *4* Skvela prace ... NAUGHTY DOGS.
  • Paráda, já věděl, že ta investice do PS3 se vyplatí. Už Heavy Rain stálo za tu cenu a tohle bude ještě lepší! *14*
    • A co teprve až vyjde Beyond! *1*
    • holec89
      a jeste beyond
      • Jj, na Beyond se taky třesu jak mrně na Vánoce. *1*
      • Robotron3
        A Valkyria Chronicles! Nádherná hra, na kterou se zapomíná *7*
        • holec89
          taky musim, je toho moc...
      • Rychlejší no... *3*
        • holec89
          nn napsal sem to kratsi
  • Mam doma 14 dni ps3 a koupě určitě nelituji.A těch exklusivek je tam víc.Koupil jsem uncharted 3 v češtině a god of war 3 a bomba hry.Jen mě mrzí,že těch lokalizovaných her je tam tak málo.Třeba u heavy rain by se dost hodil.
  • Po dohrání The Last of us jsem prostě seděla s otevřenou pusou a vstřebávala ten zážitek. Je až šílené, jak realistický ten příběh je. Hra mě mnohokrát překvapila ( v dobrém slova smyslu ) a chyby tam rozhodně nebijí do očí. Občas vám připadá, že umělá inteligence podvádí, a jindy zase že si vás už prostě musela všimnout. Ale i to působilo (vzhledem k tomu, proti čemu vlastně bojujete) tak, že vás to prostě netrápí. Good job, naughty dog. Takhle se dělají hry!
    Mimo jiné se už na doživotí budu vyhýbat houbám. Jak v lese, tak na talíři.
  • Corvus
    Veliká škoda, že se autor recenze nezmiňuje o hudební složce hry, která je vyloženě excelentní. Místo epických či řvavých post-apo výlevech, atmosféru neskutečným stylem (už tak precizně vybudovanou) perfektně dotváří lehké ambientní dotyky a dává to prožitku opravdu hodně. A to jsem se díval pouze na videa z hraní dema.

    Obecně je mi také strašně moc sympatické, že se hry čím dál více začínají (doufejme) ubírat stylem detailně vypracovaných vztahů postav mezi sebou, chování a vztah postav vůči okolí. Grafika je pro mě osobně podružná věc, ale chvíle kdy se člověk zastaví a poslouchá konverzace mezi Joelem a Ellie... to je prostě neskutečná paráda. Obrovsky to vtahuje do světa. Nějaký 5D Oculus Bulvus nebo světelné prvky kolem televizí apod. si můžou strčit za klobouk. To je jen grafické pozlátko, ale interakce, vztahy, rozhovory, prožitky - TO člověka VTÁHNE do hry. Nikoliv to, že budu mít na hlavě nějaké monstrum, který mi bude způsobovat ranní nevolnost :)
    • Ronox
      Souhlas ;)
    • Robotron3
      Přesně tak, to je podle mě to, co je myšleno, že hry se více připodobní filmům. Ne že by byly míň interaktivní, ale že se víc soustředí na propracovanější charaktery a vztahy postav, jako ve filmu prostě. Proto mám Naughty Dog rád, že to tlačí timhle směrem.
  • Tilwaen
    Styl psaní této recenze mě vrátil ve vzpomínkách o pár let dozadu do dob, kdy jsem čas od času čítávala recenze v herních magazínech. Už dlouho jsem nečetla něco napsaného tak čtivě a zábavně, +1, autore *4*
  • The last of us! Bezkonkurencne nejlepsi hra dnesni doby.Kdyz jsem videla upoutavky na youtobe nemohla jsem se dockat az sama okusim dej ktery se odehrava v onom videu.
    Pribeh ktery jsem prozivala s Ellie a Joelem me neskutecne pohltil. Jejich vztah na zacatku hry! Jak se menil postupem cesty kterou spolu usli. Nektere sceny me az dojimaly. Naprosto me odzbrojil moment Joelovi nehody , kdy se razem ocitnete v roli Ellie. Ve hre me taky hodne bavilo a bavi,ze si zkusite defakto vse. Jizda na koni hre dodala to potrebne co vam vykouzli usmev a udiv zaroven. Jine hry jsou tak predvydatelne ale The last of us mezi ne rozhodne nepatri! Zaverecne video kde Joel jede autem z nemocnice kam konecne po dlouhem putovani s Ellie dosli me opet dostalo. Tvurci teto hry si skvele pohrali s pribehem a zapletkami. Dokazali me v mnoha pripadech zmast a prekvapit! Takze klobouk dolu a uz se nemuzu dockat pokracovani, na ktere jiste ceka spousta nadsencu the last of as 1 ! :))
  • "milujem" tu otrepanú frázu umírajíci platforma. Sony ešte zdaleko nekončí s touto platformou a ani ja keďže ju mám iba druhý rok.
    • Tak pokud bys to chtel hnat do extremu tak platforma neumira nikdy, snad az prestane fungovat posledni PS3.
      Tady jde spis o moralni a technicky stari platformy.
      • Herni platforma umira tehdy, kdyz prestane byt ekonomicky zajimava a prestenou se pro ni delat hry. Takova PSP treba zivori, protoze pro ni jeste jeste sem tam neco vznikne, ale uz jen vyjimecne. PS3 na tom je a jeste dlouho bude mnohem lepe.
  • Ještě, že závist je Čechům tak blízká. Proto se nestydím říct, že závidím a k tomu mi pod stolem PC pláče.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit