Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Čim jsou starší, tím jsou dokolomější.
  •  Nově jsem vstoupil do řad konzolistů a jako první hru si vybral The Last of Us, tak se připojím se svým pár let opožděným hodnocením.


     Nadšení. Nenašel bych pět her, kdy mě příběh a jeho rozuzlení takhle zasáhlo. Joelovo "přísahám," když si zvolí budoucnost jedné osoby, na které mu záleží, nad osudem celého lidstva (u takhle staré věci je snad spoiler alert zbytečnost), je naprosto skvěle napsaná záležitost.

     Neustálý nedostatek všeho vybavení navádí skvělou atmosféru strachu. Člověk je na jednu stranu rád, když projde nějakou složitější oblast, na druhou stranu pak zrekapituluje, že je bez munice, bez léčení, bez všeho a jen se modlí, ať něco najde, než přijdou další protivníci. A často nenajde, takže další oblast je peklo. Tady mi přijde ohromný rozdíl mezi v recenzi nadnášeným Tomb Raiderem. Neříkám, ten mě na PC bavil, pěkná hra, ale nikde žádná starost o munici, všeho dostatek, akorát mi tam Lara po zabití pětistého chlapa fňuká, jak se strašně bojí. Emoce při hraní těchto her naprosto jinde.

     Jestli bych si našel jednu výtku, tak v obtížnosti. Ale předem uznávám, že to může být na mé straně. Od dob PS1 jsem gamepad použil maximálně na NBA a PES/FIFU. Takže ty začátky, než jsem se srovnal jak se tasí/míří/střílí, to většinou dopadlo tasením , zamířením, sakra čím že se to střílí, nebo tasením, střelou do nebe, protože jsem zapomněl mířit. Ale jak mi hra ze začátku přišla na třetí obtížnost z pěti těžká "tak akorát," čímž myslím občas dvacet smrtí, než jsem se prokousal dál, tak v závěru s plamenometem tři bloateři tak na pohodu, že jsem byl trochu zklamán. Takže buď pokročilé zbraně jako plamenomet a El Diablo až příliš over-powered, nebo jsem se to naučil trochu ovládat.

     Se znovu-hratelností si myslím nebude žádný problém, protože až dojede fronta her, které jsem si koupil (God of War, RDR2, Detroit), už teď se předem těším, jak si zahraju znovu. Samozřejmě, kvůli lineárnosti příběhu tam nehrozí, že hru budu hrát znova a znova jako Mass Effect nebo Witchera, kde si člověk řekne a příště udělám to a to, ale každopádně je The Last of Us naprosto fantastický zážitek.

  • Skore na Metacritics po vice nez padesati recenzich je 95, to je teda docela velky hukot a moc se me tady ta recenze nezda, kazdopadne zitra me hra prijde, tak jsem zvedav.
  • Za mě 10/10 , bezkonkurenční hra, člověk už má něco zahráno, ale tohle je pecka. Příběh je natolik uvěřitelný, že jak autor recenze píše, Ellie se na konci chce obejmout a říct vše bude zase v pořádku. Už se těším na dvojku a jsem zvědav jak se poperou s chystanym filmem. Jako majitel PS4 za mě nejlepší hra.
  • Tomb Raider nesahá Last of Us ani po kotníky. Tahle recenze je hromada keců. Last of Us má neskutečně silný a uvěřitelný příběh. Možná to mnohem víc chápe někdo, kdo má děti a není mu 15. To že je hra po hra po grafické stránce geniální a nádherná i teď po letech, snad nemá cenu opakovat. PS4 vlastním pouze pro několik málo her jako je Uncharted a Last of Us.
  • The last of us - takto jsem si někde kolem roku 2000 ve vlhkých sne představoval dokonalý interaktivní film. A v tom právě vězí ten háček, představovat si a poté skutečně hrát jsou odlišné věci. Za mě tedy dokonalý int. film ale ako hra bohužel jen velmi slušný nadprůměr.
  • Nema to 3x3 pixely a Olejnik s jeho Gabiiinou su mizerni recenzenti...deal with it a kaslote na hodnotenie. Last of Us je kult a najlepsia hra celej generacie ktoru mozu chudobni PCtrollo zavidiet a slintat na youtuve ako vzdy
    • prudislav
      kdyby aspoň bylo co závidět ;-) AI solidně ničí atmosféru a uvěřitelnost příběhu a v první třetině jsem se fakt ntil pokračovat
      • Prudislave můžeš mi poslat PS nick, přidám si tě. Bych totiž nevěřil, že takový pc warezák má konzoli..
        • prudislav
          konzoli nemám a v poslední době nemám ani desktopový PC, pro snažší cestování a práci(tahat sebou konzoli nebo desktop fakt neni možný) ale to neznamená že na PS4 nemůžu hrát a anonymovi co na mě ještě útočí opravdu nic posílat nebudu obvzlášť když ten PSN účet neni muj a nechci aby jí otravovali trollové osud.
          BTW: já měl za to že konzolisti jsou svatí a warezu by se nedotkli ani dlouho tyčí ;-) tak co na mě hned útočíš s nějakým warezem
  • Nový tomb raider bol pre mňa priemer a to ho tiež sprevádzal riadny hiphop.
    Už sa teším na túto hru pretože je od Naughty Dog a tí jediný vedia pracovať s PS3.
  • Toto je typicka konzolova interaktivni koridorovka. Celkem se divim, ze je ta hra tak uspesna. Ale proti gustu... *3*
  • Boha jeho,taková naskriptovaná hovadina,plná trapných filmečků,který tu hru kouskují a jen zbytečně natahují..tu a tam nějaká ta rádoby lekačka dobrá tak leda pro předškolní děti.Všichni básní o skvělém příběhu a parádní atmosféře,nicméně scénář ke hře zabral autorovi tak max půl hodinky,protože větší trapárnu a klišé lze snad vidět jen ve filmech vysílaných na tv nova či barandově a atmosféra je sotva průměrná.Co se týče technického zpracování..je to klasický konzolový průjem,tisíckrát již viděný,tisíckrát provařený.Suma sumárum jedná se o další klasickou koridorovku opepřenou o pár filmových scén,s hloupoučkým příběhem a ještě hloupější zápletkou, s hodně podprůměrným tech. zpracováním..když k tomu připočtu tu směšně nadsazenou cenu,bez české lokalizace vychází mi sotva průměrná známka..hra těží jen ze svého jména a velké reklamy a je to jenom další ždímačka na peníze..
    • Miserius
      *1* Z toho kříčí: Nikdy jsem to nehrál ale viděl jsem to párkárt na youtube a pska nemam, takže na to budu nadávat. Ale tak příště si o ty hre neco zjisti, takle kazdej vi ze meles kraviny, kdyz vylozene lžeš
      • Hele já to hral a pod tohle se můžu podepsat....hlavne s tím scenarem má do puntíku pravdu, to psalo snad dite.
    • ucho
      českou lokalizaci to má

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší