Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vůbec bych to nehrotil, film je na pohodu, líbil se mi. Alicia jako Lara je výborná a uvěřitelná. Má to svý mouchy, ale adaptace myslím obstála. Nejvíc mi ve filmu vadily častý reminiscence do minulosti a dětství Lary, zbytečně se pozornost věnuje vztahu otce a Lary, mimochodem představitel otce Lary je z mého pohledu otřesnej. Záporák už byl lepší. Dokážu si představit další dva díly zamýšlené trilogie po vzoru herní série.
  • Dobra katastrofa...Uz z trajleru jde videt,jaky to je prujem,stejne jako priserny pribeh toho TR ka z roku 2013,ktery jsem nedavno dohral.
  • Tak podle tehle recenze na film..ktera je na strance o hrach (wtf) bych se vůbec neridil.... moviezone.cz ma objektivni recenze..todle je vazne shit..piste prosim o hrach a ne o filmech
    • Dlouho jsem se tak nezasmal :-D I kdyby recenzi nepsal redaktor movizone, je to naprosto omezeny nazor...
    • Mart9
      trošku trapas *2*
    • ales.smutny
      Hmmm...kde jsem jen to jméno Vaška Rybáře viděl? :) Ahá, na Moviezone! ;)
    • Když už si na někoho chceš otevírat zadek, zjisti si aspoň základní informace.
    • Moviezone - 8/10. Co tam máš dál? :)
    • Autor recenze je z Moviezone *3*
  • Mart9
    Rád se podívám, až to za pár let půjde v TV, protože ta hra byla velký zážitek.
    • Krescz
      příští rok?
      • Mart9
        Nejsem si jistej, obávám se, že televize budou raději vysílat 1654. reprízu Slunce seno
        • Jack1947
          Jo neměli by na to peníze.
  • Takže je to odpad a Lara vypadá jako špatně přešitej chlap. To je překvápko.
  • Recenze od Mirky Spáčilové na idnes.cz je mnohem střízlivější a pravděpodobně lépe vystihuje kvality filmu *3*
    • Corvus
      :-D I Fuka dal zasloužené skóre. Je to holt kvalitka! Asi jako Bloodrayne, Max Payne, Hitman, Ve jménu krále 1 a 2 (Dungeon Siege), Tomb Raider 1 a 2, Doom a miliony dalších průjmů dle herní předlohy. Co čekat od režiséra, který natočil 5 filmů s průměrným hodnocením 60%? Měli to dát Uwemu a mohla to být aspoň céčková pr**l s rozpočtem televizní inscenace z '80 let. Takhle je to jen nudný odpádek.
      • No ale horší než Far Cry od Uweho to snad není. Nebo jo?
        • Jack1947
          Náhodou Far cry byla sranda a dost to vystihovalo i hru.
      • Fuka je strašně dlouho už děsně mimo. Občas napíše fakt povedenou recku, ale jen v případě, že se mu film líbí, nebo ho dokonce pochopí. Stačí si přečíst jeho recenzi na Bony a Klid 2 a od té doby to šlo do háje *2*
    • Spacilova si děláš picu, ne?
  • Problém je, že když se převádějí hry na plátno většinou to nemá velký rozpočet. Seriozní režiséři hry povětšinou nehrají či dokonce pohrdají. A konečně je málo her u kterých vy samotní vydržíte koukat na to co kamarád právě hraje. Ono dívat se na to jak někdo hraje zas tak zábavné není co se týká obsahu ve hře na toš pak z toho dělat film. Jen málo her má opravdu kvalitní příběh.
    • S tou druhou části moc nesouhlasím. Ja sám jsem nic nehrál uz skoro dva roky, ale na to jak hrají jiní se divam každy den. Pochopil jsem, ze me to baví mnohem vic. Jednak se tím dostanu ke hrám, ktere bych chtěl hrat ale neumím je (strategie, souls), druhak kdyz správně vyberu, tak se toho o te hře i mnoho dozvím, o jejim vývoji, o predchudcich atd a v neposlední radě take mohu vidět jak hraji hry profesionálové (např v Dragon Age jsem vždy jen inicioval fight ale pak uz jsem nechal svoje chlapíky, at to nejak vybíjení sami a jen jsem to sledoval, zatímco následně jsem z letspllayu zjistil, ze se daji dělat i nějaké pasti, používat lektvary atd) no a tretiak kdyz se divam na hraní, tak aspon u toho nemusím aktivně nic dělat. Přes den nemam cas a ke hrám se dostanu az tak v 11 vecer kdy uz chci spat a hrat aktivně je pro me uz únavné a nema smysl zapínat hru kdyz clovek ví ze na to ma jen 10 minut. A takových lidi, kteri uz přešli od hraní na sledování her mam kolem sebe mnoho. Vic nez tech, kteri stále aktivně hraji.
      • Deset minut - chuť si zahrát - Solitaire. *14*
    • Příběh filmu nemusí být 1:1 kopie příběhu hry. Film může mít s hrou v podstatě společný jen námět / prostředí / atmosféru. Dobrý film by se IMHO dal natočit podle de facto kterékoliv hry. Problém prostě je, že se toho vždy chopí nějaký břídil. Mým snem je třeba film podle Half-Lifu, ale než aby to někdo zmrvil, tak to raději nic. Vždyť kolik herních značek už bylo takhle pokálených...
    • Blue.Shark
      S tím tak úplně nesouhlasím. Spousta her má perfektní námět, ale následný scénář filmu je téměř ve všech případech změněný k nepoznání, aby se zalíbil co nejširšímu publiku. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem tahle změna z důvodu nepochopení předlohy nesrazila daný příběh na kolena a neudělala z výsledného produktu zapomenutelný paskvil. Co třeba pokus o Hitmana? To je učebnicový příklad zajímavé látky, která byla záměrně zdebilizována, aby se líbila publiku, které ale neexistuje už 15 let.
      • A taky třeba takový Doom by mohl vyprávět. Zrovna tohle byl případ, kdy jsem čekal že ten film se nedá posrat, když už předloha je prakticky bez příběhu - Mars, otevřená brána do pekla, kterou tam lezou démoni a týpek (klidně by to mohl být i tým lidí aby to nevypadalo tak blbě) co je roztřílí na sr4čky a ani tu pekelnou bránu nemusí zavírat, třeba klidně můžou i chcípnout (aspoň mají námět na dvojku, kdy by se na odmlčenou základnu vydal záchranný tým) - jasně není to nic objevnýho, ale to snad od akčního filmu nikdo neočekává, hlavně když by to měl v rukou nějaký schopný režisér co by zvládnul akci. Film by ani nemusel být přehnaně drahý.
        No a jak to dopadlo všichni víme. Já vlastně dodnes ani nevím proč se to jmenovalo Doom, když to se hrou nemělo krom Marsu vůbec nic společného.
        Většinou je to způsobeno i tím, že autoři buď hry nehrály, nebo je viděli maximálně někde velmi letmo. Např Assassins Creed je toho typický příklad. Fassbender o těch hrách moc nevěděl a myslel si, že bude super nápad, když se film bude spíše odehrávat v budoucnosti a když se náhodou konečně podíváme do minulosti, tak místo toho aby se člověk kochal jejími krásami, tak mu jsou zase cpány prostřihy z budoucnosti a celé se to akorát hroutí jako domeček z karet...
        • Blue.Shark
          Souhlasím. Jediné, co každý od Doomu čekal, byly hordy digitálních démonů, frenetická řežba a snaha o zavření brány do pekla. I kdyby se scénář držel "příběhu" původního prvního a druhého dílu, s trochou umu to mohlo být zábavné béčko. Jak to dopadlo všichni víme, přičemž nejzajímavější částí filmu byl first person pohled, jehož scéna trva asi dvě minuty.
        • JamesFaith
          Tak asi těžko budeš vyčítat herci Fassbenderovi, že se film odehrával většinou v budoucnosti, když o tohle se postarali scénárista a režisér.
          • Mam pocit ze byl i jednim z producentu...
        • Jack1947
          Doom měl společné třeba bFG a legendární 15minutovka ve fps ale jinak tím podobnost končí... Assasins creed špatný nebyl jen to zabily jak říkáš těmi zbytečnými akcemi v budoucnosti a minulost tam skoro nebyla, schoopný režisér co hrál hru to snad ani neexistuje. Všechno to vždy bude filmové aby naplnilo sáli podle her by to asi nebylo ono.
          • Kde si vzal těch 15 minut ty vole? :D
          • "legendární 15minutovka ve fps" asi vnímáš plynutí času trošku jinak než ostatní.
            • Jack1947
              To máš fuk ale bylo to to nejlepší na celém filmu *3*
  • Ja uz mel trosku problem s Angelinou, ktera nemela dostatecnou "hrudni kapacitu" na to, aby mohla hrat Laru. V tomto pripade to je jeste horsi a to ve vsech smerech v porovnani s Angelinou,
    • D3sert
      Nechápu co s tím všichni máte, mladá Lara od roku 2013 nemá takový proporce jako měla v předešlých dílech starší Lara.
      • Jack1947
        Tenhle argument se nedá brát moc vážně... tehdy byla úplně jiná doba a i na tu dobu to bylo trochu přehnané.
      • a proto si stezujeme uz od roku 2013 *1* Neni Lara jako Lara .....
    • Protože o tom ta postava je, vážně? To je vážně ZŠ tady, oujé...
      • chovanim muze byt Lara chapana jako normalni divka, ale ve vsech ostatnich smerech byla vzdy vyjmecna a to plati i vzhledu.
      • No, bylo to poměrně zásadní charakteristikou původní Lary... Jenže tohle je nu-Lara, která nemá s původní Larou nic společného.
  • Nemohla hrat Laru proste nejaka britka, jak to ma bejt? Musi to bejt švédka, ktera je zrovna v módě, hraje si na britskej prizvuk, ma krk jak zirafa a kdyz hraje drsnou, tak vypada jak ja kdyz flatuluju.
    • třeba Emily Blunt *7*
  • Femto
    Už kvůli krásné a talentované Alicii na film na bluray někdy kouknu. Už od Ex Machiny si Alicia zaslouží pozornost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit