Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je zas diskuze, co maji jako ukazat, lzive trailer jako WD? O hre je informaci dost, sou gameplay videa skutecne ze hry, zadny lzi jako v pripade jinach AAA her, tak co proboha chcete vic. Ja Vavrovi verim ze hra bude skvela, mam dost vsech Skyrimu, Mordoru, Zaklinacu atd. Stredovek tu dlouho nebyl a ten z nasi krajiny nikdy, takze ano sem fanboy, kdybych nebyl, neco by muselo byt v me hlave spatne. I tak ale hra dopadnou nemusi, ale verim ze se to nestane a budeme tu mit titul na ktere se jen tak nezapomene.
    • Ukazuje se progres. Zvlast pred vydanim alfy. *2*
    • Já věřím že tato hra má obrovský potenciál a Dan je natolik zkušený, že jej dokáže využít.
      Starší hráč, co má za sebou odehranou desítku fantasy RPG prahne po něčem novém a o tom to je.
      První Zaklínač nabídl reálnější pohled na život, v ničem jiném se od ostatních fantasy RPG nelišil a v tom byl jeho úspěch. Kingdom Come bude na reálný život zaměřen, ale bude mít i ty "fantasy" prvky které ve své době ovlivňovalo náboženství. Prostě to bude jiné fantasy bez draků apod.. a z každé záhady se vyklube něco reálného. A to si myslím že bude předností této hry.
    • VaZqeZ_EU
      Krásně řečeno a naprostý souhlas. +1!
  • Táto hra bude taký strašný fail *15* A ten Vávra si o sebe myslí že je nejaky svetoznamy herny vyvojár *15*
    • Furt jeden a ten samý troll, ale dobrý pokus
      • Kolik her vlastne udelal Vávra? Až jednu? *6*
        • 1 Mafie = 10 velkých AAA her. *3*
        • Mato1987
          Až jednu no, ale zase to bola naozaj kvalitná hra. To musíš uznať.
    • Mart9
      Dobrý pokus.
  • Sakra, čtu si prvně komentáře a vidím, že většina lidí to chválí jak prase, tak i přes svou nechuť k těmhle deníčkům jsem se rozhodl, že se na to podívám a...no ták! Nad čím se rozplýváte, vždyť tam jde vidět prakticky ho*no. Tomu se říká čistý fanboyství.
    Jo, ten konec je bezva, ale to bylo i když jsem poprvé viděl to super video, co hrálo pozpátku, do Dead Island a jak potom vypadala hra. *7*
    • Píšeš tu naprostý kraviny jako spousta jiných haterů. Záběrů ze hry je doslova tři - pozadí sprostě - . Nejdříve se podívej na videa z jiných AAA her prezentovanýách v alfa verzi a pak to srovnej s tímhle. Kolik jsme toho videli z Destiny třeba? Nebo Skyrimu? Nebo třeba Witchera?

      Víš o tom - výkal sprostě - a - rozmnožování sprostě - tu kraviny.
      • + Navíc borci ukazují, jak se hra vyvijí a mluví o tom více do hloubky. Ukaž mi hru, která ve fázi alfa měla tuhle prezentaci.

        Prostě o tom víš výkal a jen to tu hloupě prezentuješ. *3*
    • Mato1987
      Dávaj si pozor, keď už sa na teba nevyrútila horda českých chujov tak môžeš očakávať pomerne dlhosialu a bohatú debatu o tom aký si vlastne kree-tén a podobné reči :) Uži si to.
    • Mart9
      Podle toho, jak se tady vyjadřuješ, seš normální Vávrův hater.
      • Tyjo, to seš teda rozenej psycholog. Možná medium. Ale to, že nemám rád jeho - jako člověka, neznamená, že nemám rád hry, na kterých se podepsal. Mafii miluju, wings of war bylo super, hidden and dangerous si pamatuju už spíš jako jen nostalgii za mlhou, to bych chválil zbytečně.
    • s-a-b-r-e
      Vezmu-li jako fakt, že video je dělané "ingame" (popřípadě stylem machinima), pak musím říct, i když přiznaně jako fanboy, že je co chválit a je na co se těšit. Z videa sice nevím, jak kvalitní bude příběh, jak zábavný bude soubojový systém a jak sympatická bude hlavní postava, ale když vidím kompozici záběrů, použití barvy (viz modlící se vesničanka - u svíčky všechno hezky barevné, pozadí "bez barvy", - prostě krása!), práce s plány obrazu, pak musím pokývat a říct "na tohle se fakt těším"! Ale neznamená to přece automaticky, že to bude bezchybná hra, jen říkám, že to, co jsem právě/zatím viděl vypadá úžasně a hýbe to se mnou. A v době, kdy je ve zvyku spíš vše hanit a hledat, co by se dalo ještě podupat, rád píšu, že jsem si i z toho mála sedl na zadek. A jestli bude hra sra*ka?? Toho se nebojím, modeři to zachrání, podobně jako Skyrim, no ne?! *3*
      • Jo, takhle napsaný mi to najednou zní jinak. V tom případě se omlouvám.
    • Inquisitor
      Žádná podobná hra zatim není a vypadá to dobře. Tak proč by člověk nemohl pochválit? To není žádný fanboyství. A jít proti zase jenom k vůli tomu, že se to většině lidí líbí je taky pěkná blbost a řekl bych, že častý jev.
      • Což já samozřejmě chápu. Ale chovat se ve smyslu "tahle hra je nejlepší" a ke kritice "seš pitomej troll" fanboyství je vcelku jednoznačně. A já spíš narážel na to, že mě lidi natěšili na video, v kterým prakticky nic(!) není. Chápu, že pro člověka, kterej se na něco zoufale těší, je potom každá zmínka o hře jako krev do žil, ale mně to příjde trochu na hlavu. No hard feelings...
        • wenceslaus
          Ono tu ale moc smysluplné kritiky nebylo.

          Ve videu je souboj a in-game animace s jejich hudbou -to je dost i pro obyčeně zvědavého hráče řekl bych.
          • Smysluplné kritiky...lidi mají právo na sebeblbější kritiku, potom je ale pochopitelný, že se na ně snese kritika zpět. Ale funguje to i vice versa, lidi mají právo na sebepitomější chválení a je potom normální, že je za to někdo kritizuje. Ne, že bysme se tím automaticky měli mlátit do xichtu.
            A ne, pro obyčejně zvědavýho hráče, jakej jsem byl já, tam toho moc nebylo. Spíš pro fanoušky, co už o hře něco ví a tak mají ponětí, jak to uchopit. Možná jsem jen očekával něco jinýho. Možná jsem jen očekával něco.
            • Nemyslim si vubec ze to byl utok. Spis to beru jen jako takovej zbytecnej a trochu hloupej hejt. Prislo mi ale vtipny ze pises o smysluplne kritice po tom co jsi se uvedl takovy vybornym prispevkem.

              Je treba si uvedomit ze spousty lidi kteri chvali v tom maji svoje penize a nemaji prehled co se se hrou deje. Tenhle vyvojarsky denicek jim v pokazde ve zkratce ukaze ze WH se ten mesic nebo jak je to dlouho od posledniho updatu jen nestoural v zadku a neopaloval se v zari pochvalnych reakci ale ukazal ze taky neco delal a dokonce byl ohledne toho co delaj prijemne konkretni. Prima a uprimne pusobici komunikace bez PR/marketingoveho filtru je rozhodne prijemna zmena proti tomu na co je clovek obycejne zvykly.
            • wenceslaus
              Pravda, že jako backer mám zkreslenej pohled. Taky mě napadá, že ty updaty jsou cílený právě pro lidi co to sledujou a pro ty co přispěli.

              Každopádně po tom videu jim naskočilo 4000 dolarů v rekordnim čase co jsem koukal... takže nějakej účinek na obyčejný hráče to asi mělo :-)
            • Já jsem ale nekritizoval a v předchozím textu jsem ani o sobě nemluvil. Ale pokud ti příjde jako kritika a vyslovený útok na hru a na tvoji osobu jen to, že jsem napsal, že toho bylo ve videu málo, tak...mmmkay.
            • Napsat "v tom videu je videt prd a vsichni ktery zajima jsou fanbojove ahoj" to je panecku kritika! Ta opravdu sedla! To vsem tem fanbojum co jim to financujou a zajima je kdy vyjde alfa urcite ukaze zac je toho loket.
        • Inquisitor
          No jo fanatismus je vždycky na :hovno na jakoukoli stranu. Hlavně u her který ještě nevyšli a nikdo je nehrál.
    • U Kingdom Cum je hype oprávněný a dá se říct i automatický, protože je to za a) česká hra vyvíjena čechy v čechách b) Vávra c) RPG d) 1403 *6*
      • A tohle je taky vcelku debilní přístup. Tady jsou dva tábory, jedni, co si ze hry dělají srandu a druzí, co jsou z ní hotoví a zuby nehty mlátí svoji pravdou ten první tábor. Jak malí kluci. A přitom o té hře zatím na 100% víme jen to, že to dělá sám maestro Velkáhuba Jájsemking III. A díky tomu je ta první skupina, kvůli osobě Vávry, řekl bych.
        • Vrook
          Mě zas dostává, že někomu se něco nelíbí, tak musí okamžitě nabíhat na web a nazývat lidi, který se o hru zajímaj, fanboyema a kdejak je urážet. Inu smutnej život. *15*
        • morokura
          Díval ses na všechny videoupdaty, kde ukázali víc, než se před vydáním vědělo o Skyrimu? Navíc byl i hodinovej live stream přímo z hraní a na to, že to byl build z raný fáze vývoje to prostě vypadalo dobře. Neni moc AAA titulů, kde autoři ukázali tolik co právě Warhorse a lidem se to líbí. Tady je hype podle mě naprosto oprávněnej.
  • Zkusím napsat pochvalující komentář ve stylu Danovo angličtiny.

    Your video good, I like. Combat system look nice, very effective, but graphic is not best but can be handled in meantime. Viktor Bocan funny guy, very fun. Good work, Dan.
    • Jen vypatlanej deb*l poukazuje na něčí cizojazyčný projev. Takže mě nepřekvapuje, že to děláš zrovna ty. *3*
    • wenceslaus
      Souhlasím s "x". Tva parodie sedne spíš k:

      http://m.youtube.com/watch?v=6lWKSXwzO58
    • jedna věc je psát anglicky a druhá spontánně mluvit bez přípravy, i po roce a půl co jsem strávil v anglii je v tom pro člověka rozdíl a Vávra mluvil dost dobře, kdyby chtěl, určitě by si to mohl doslova napsat, nechat případně opravit a číst jak televizní reportéři, ale na takový nedůležitosti určitě nemá čas a stejně tak nedělá svou práci proto, aby uspokojoval nerdy českého internetu
    • No a co? Důležitý je že mu všichni rozumí..
    • Problém je v tom, že Dan má větnou skladbu a sloh normální a slovní zásobu také dobrou. Jediné, co je problém, je výslovnost, ale i ta je tak jako tak funkční. Pouze ji chybí přízvuk.
      • na prizvuk sere pes, stejne ma anglictina nekolik ruznejch. je mu perfektne rozumet, ja sem spis rad ze mluvi takovou jednoduchou anglictinou.
        • Však já ho spíše obhajuju, než kritizuju.
          • ja taky
    • Vsimas si ze v diskuzi pod videem na youtube je to kazdymu az na par cechu uplne jedno?
  • victor
    Ten dabing ten dabing .... ohhhhhhh ten dabing ten dabing zní jako z mafie . A to je móóóc dobře ; )
    • no základní hra má být pokud vím jen v angličtině s tím, že by Vávra chtěl ve spolupráci s někým dodatečně udělat třeba i český dabing, to co zaznělo v traileru myslím bude jen takový výstřelek, dabing se myslím bude řešit až ke konci vývoje, když už bude vše hotové
      problém je ten, že jestli se to přenechá nějaké Cenega apod. tak z toho může vzniknout typický přeložený paskvil, ještě dnes se osypu když si vybavím český dabing Warcraft 3 nebo Dracula: Ressurection, ať už je tehdy dělal kdokoliv, jak se tyhle věci outsourcují jinam a vývojáři nad tím nemají pevnou kontrolu, tak jde kvalita dolů, ty další subjekty k tomu už nepřistupují jako k něčemu, na čem tvrdě pracovali 2 nebo 3 roky, ale jako kontakt za který dostanou peníze
      • victor
        Další stretch goal .. česká dabing ... přispěji dolarem ;)
    • Vrook
      Doplň si kulturní vzdělání ty dabingu. *2*
      Hinty jsou Zdeněk Štěpánek a Otakar Vávra. Můžeš začít googlit.
      • victor
        No tak když máme Vávru , tak přece nebudu koukat na ploché filmy z padesátek ne ? Šup trochu té kultůry do herního zpracování .....
        • wenceslaus
          Ten film z padesátek dělal taky Vávra :-) (Otakar)
    • USER47
      Huh? Žádnej dabing tam zatím není, to v tom videu je zkouška lipsyncu na zvukovým úryvku z filmu.
      • victor
        Šup ho tam ! ... Já mu dám vymýšlet vlastní příběh , když už má geniální dabing ;)
    • victor
      Však hra bez dabingu ? ... Kdo by o ni pak stál !?
  • C-BEAM
    z novších aj starých záberov začínam byť trochu zklamaný z krajiny, ktorá síce pôsobí familiárne ale pre niektoré detaily trochu umelo a sterilne. Napríklad ihličnaté stromy vyzerajú ako umelé, uniformné vianočné stromčeky z Tesca... dúfal som, že na takéto veci si dá Vávra s jeho zmyslom pre detail pozor.
  • miccckel
    Já si počkám na hotový produkt i když mě ta alfa láká tak odolám, protože tohle postupný objevování a zkoušení ve hře- co ti pak v hotovém produktu zbyde, když to tedka všechno zkusíš?Kouzlo hry je vtom, že si ji koupíš a nevíš co tě čeká..
    • Jsi silný ale já SLABÝ *13*
    • Co ti zbyde? Celá hra 30+ hodin. LOL
    • wenceslaus
      Příběh a záplatka v alfě nebudou. Ostatní za spoiler nepovažuju.
  • hardli
    Parada, jde videt ze na tom poradne makaj, testovani me urcite nemine !
  • JezboX
    Nevím proč mě to tak trklo, ale pokud by se dalo spolehnout na základní pravidla neverbální komunikace, tak soubojový systém nejde asi podle plánu. Jsem úplný laik co se týče čtení řeči těla, ale to zaváhání a poškrábání na nose a těkání očí. Jak z učebnice. A teď do mě *1*

    PS: Warhorse přeju jen to nejlepší, nemám v úmyslu je nějak hanět a škodit. Jen mi to z toho videa tak připadá.
    • Mart9
      On to asi bude pořádný oříšek, možná to nejtěžší na celé hře. Udělat soubojový systém, který se alespoň trochu zakládá na realitě, ale zároveň aby byl pro hru zábavný a nějak hratelný, nebude žádná sranda. Do dneška idioti brečí, že závody v Mafii 1 byly moc těžký, přitom se jenom zakládaly na realitě. A to byla jedna mise, teď si vezmi, kdyby něco podobného udělali v soubojovém systému, který budeš potřebovat během celé hry. Na tomhle si musí dát opravdu hodně záležet.
      • ucho
        mačkání kláves u závodu se nezakládá na realitě. ten závod jen neodpouštěl chyby, člověk prostě potřeboval nějaký skill, trénink. sváteční hráč s tím měl prostě problém. stačilo tam blbě vjet do zatáčky, kdy auto blbě poskočilo a bylo po závodu.
        • Mart9
          Na realitě se ale zakládá chování toho auta.
        • U mafie stacilo pri zavodu jen pouzivat i brzdy - coz se v dnesnich hrach uz temer nemusi (viz serie NFS kde je normalni vlitnout v 300 km/h do zatacky, odrazit se od svodidel a bez poskozeni a zpomaleni pokracovat dal). Zavod v mafii jsem dal asi na desaty pokus, stacilo si jen zapamatovat trat a brzdny body pred zatackama - a to nejsem zrovna zkuseny zavodnik, ktery hraje kazdou zavodni hru, ktera vyjde (ale pouzivat brzdy nastesti umim).
    • s-a-b-r-e
      Souhlasím, že v tomto videu nepůsobil úplně sebejistě, ale soudě podle toho listu papíru, který ležel před ním a občas do něj dloubl prstem, bych tipoval, že to dělali na první (max druhou) dobrou, narozdíl od prvních videí, které točili klidně několik dní, tipl bych, že teď už se s tím prostě tolik nese*ou a perou info rovnou od boku, a protože soubojový systém dělá hlavně Viktor Bocan a ne Vávra, pak chápu, že si není úplně jistý, o čem mluví (nebo ví, že soubojový systém dodělali nedávno a neví, jestli do něj budou ještě zasahovat) a nebo je jenom obecně nervózní, jakmile na něj namíří kameru a k tomu musí chudák mluvit cizí řeči....

      Každopádně ten teaser mě spolehlivě usadil a těším se na Alphu jak dítě...
    • Magister_Peditum
      Tak v L.A. Noir byla řeč těla (v tomto případě mimika) taky přehnaná, aby se to dalo hrát. Když je někde hráč nucen číst z nepřítelova postoje jeho další tah, tak se to musí trochu zveličit. Ale animace ještě nemají hotové, tak se uvidí, co s tím ještě vyvedou.
      • JezboX
        Asi mě chápeš špatně. Já nemluvím o hře, ale o Vávrovi. Ve chvíli kdy začne informovat o soubojovým systému. Jak říkám nejsem na to žádný odborník, a ani nevím proč mě to tak v tomhle video upoutalo. Napsal jsem to jako takovej svůj postřeh asi ani nemá smysl to moc na herním serveru rozmazávat *3*
        • Magister_Peditum
          Aha, ty myslíš Vávru? On se ale tahle chová ve všech videích, i ve fightclubech...
    • ucho
      No určitě to nejde podle představ, ale použitelné to asi bude. Jde spíš o to, aby to bylo rozumně hratelné. Ale víceméně si takové experimentování u soubojového systému můžou dovolit, protože by ve finále nemělo jít o častý prvek ve hře. Proto by ani moc nedával smysl nějaký klasický soubojový systém.
  • Akt1 = beta? Bohemka hadra :P Souboje horsi nez v nezavislym pocinu Zeno Clash, kun horsi nez Gun. Ale to asi nema cenu kafrat. Vycpi to jak Arma, par lidi si to najde. Neurazi, diru do sveta take neudela. Vavra bude nadale vzydvihovat predevsim jeho schopnosti a strihne treba dalsich par prednasek, zkritizuje dalsi Fallout, Skyrim. Par ceskych hracu si bude myslet, jak nejsme svetovi. Ale svet se bude i tak nadale tocit jako pred tim. *3*
    • Mato1987
      Bolo ti to treba? na games.cz sa vôbec nepatrí niečo kritizovať, tobôž už nie pokial kritizuješ prácu práve českého vývojára, viď reakcie úplných zadebnenecov a rôznych iných chujov na môj a tvoj príspevok v tejto diskusii. *3*
      • Ale ja si to s radosti zkritizuji. Sam jsem vyvojar radu let. A Vavra rad kritizoval ty ostatni. Neni nad to si na nem smlsnout stejnym dilem :D
        • Muzu videt na jakech hrach ses podilel? Pac se me zda ze ses nejak mimo, mozna jen obycejne hater.
          • Mne nemusime rozebirat. Jen mi presne rekni kde jsem mimo ;)
            • Lukas: Tož teda dík za čas *1*
            • Hrdine napises ze ses nekolik let vyvojar, ale najednou te rozebirat nemame. Sorac ale nemam cas na blbce jako ty
        • Mato1987
          Len mu daj, teraz sa to Vávrovi bude všetko vracať ako bumerang, všetky tie jeho zbytočné kecy a kritika ostatnýh hier, ktorá bola častokrát úplne zcestná *3*
    • Hezké trololo, i ten styl psaní trefils.
    • Adam_M
      To je tak když se někdo dívá na video v angličtině kterému nerozumí a pak sem vyblije takový nesmysl :D.
      • Naopak. Akt1 na podzim a tretinu hotovy hry meli sliben na Kickstarteru. Mozna byste tu nemeli blit ty sr*cky vy ;)
        • btw: Alpha pri hernim vyvoji znamena, ze by tam meli byt vsechny veci, nicmene mohou byt zabugovane, nebo mohou byt pozdeji po testu (qa, focus) zmenene. Nicmene jim tam ty veci stale chybi. *2* Ale lidi se jim oblbovat dari :D Toz se tu mejte *14*
          • Už nemluv, víš úplný howno *1*
          • wenceslaus
            Ne, to je beta.
            • Ibellin: v tom pripade jsi povrdil co jsem zde napsal. To co vydali ma s alfou pramalo spolecneho.
            • wenceslaus
              Jistěže můžeš! Dokonce je to tak lepší. U bugů budeš vědět, že ho nezpůsobují věci a funkce co tam ještě ani nejsou. Vyzkoušíš, jak lidem běhá čistej základ a jak to zmnění další funkce... atd.
            • Patrik: Ty vole nauč se anglicky ať tu nemusíš pak lidi otravovat s tvýma blábolama. Vávra jasně řiká, že se to bude testovat postupně. Napřed jenom vesnička s NPCs a malym questem a pak budou postupně tu alfu updatovat a přidávat do ní nový věci (boj, koně atd.) až tam pak bude všechno.. Jestli si myslíš že vydají vesnici s pár barákama a to je všechno, tak jsi fakt na omylu a tvý kecy jsou zbytečný...
            • ne. Beta muze mit bugy, ale mela by byt cela - content vcetne mechanismu. Oni vydaji jen castecny content a jen nektere herni mechanismy. Nejak nechapu jak chce nekdo ladit alfu bez vsech hernich mechanismu. Asi jako ladit Armu, aniz bych tam dal zbrane :D
          • ucho
            nějakého koně mají, i jízdu na něm, nějaký soubojový systém mají, a zřejmě ho lze nějak používat. v alfě tyto věci nebudou. to neznamená, že je nemají, jen to nechtějí pouštět v takové podobě mezi lidi...
            • wenceslaus
              Ještě víc jak rok do vydání - tak máš s ARMA?
            • Tim jsou ale v rozporu. Vydame alfu (nehotovy produkt), jen nechceme davat featury, ktere jsme na zacatku slibovali (vcetne probirani v updatech z kick), protoze jsou nehotove. Neco podobneho udelala bohemka. Jednoduse nestihli co slibili.
    • Bud jsi dem*nt nebo nerozumíš Danovo czech friendly angličtině *15 To co ukazujou ještě neni ani Alfa! Animace boje a možná i koní se teprv budou dělat s motion capture.. to co tam je teď, je sr*čka jak řekl i sám Vávra v tom videu *3*
    • Magister_Peditum
      Pořád to je ve fázi alfy, to je tak těžký to pochopit, že ještě všechno není hotový? *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit