Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Známý (obyč člověk) si PS4 koupil a lituje, kromě lepší (oproti PS3) grafiky mu to nic nepřineslo, teda kromě toho, že na tom nemá co hrát. Když jsem mu doma ukázal Assassina 4ku v 1440p s MSAA, spadla mu čelist. Naopak když jsem u něj viděl ty neherní věci co se všude cpou, mno, nebudu to raději rozvádět, ať mě tu nějací jedinci nenapadnou za hate.
    Každopádně bleskař si může připsat do další novinky PS4 ČR +1 až bude psát kolik se jich prodalo *1*
    • Obyč člověk si koupí konzoli při launchi?

      Diví se že při launchi je málo her?

      Zajímavej člověk... že ho pozdravuju.
      • smejki
        tož, je přeci obyčejný
    • To bude tim, ze je to obycejny clovek a kupoval to bez rozmyslu. Tezko rict,co vic ocekaval. Osobne to vidim jako jeste horsi, nejen ze to zatim nic noveho (az na par her a par vychytavek) neprinasi, protoze celkova uzitna hodnota PS4 je nizsi nez PS3. Obycejni lide by si PS4 meli kupovat az tak za rok. Ted je to spis zalezitost pro fandy a early adopters, kterym se libi, co Sony dela a kam smeruje a chteji ji podporit. Ale AC4 si zrovna na PS4 muzes zahrat taky, kdyz prekousnes jeji vyssi cenu.
      • A omezenost na gamepad.
        • Tak zrovna u AC neni gamepad zadny problem, spis naopak. Ostatne jako u drtive vetsiny her.
        • Je to až neuvěřitelné, ale jako letitý PC hráč jsem si nedávno koupil PS3 a na gamepad (Dualshock) jsem si zvykl, cca za pár hodin. Takže gamepad není vůbec omezení, naopak některé hry se s tím hrají vcelku parádně. A to i FPS. :)
          • mozna to neni vas pripad ani kolegy pod vami, ale ja znam par lidi, kteri presli z PC na konzole a libuji si, jak se hrajou dobre i FPS a tito lide maji spolecnou jednu vec. ve FPS to byly na PC velke lamky, ktere neustale dostavali nakladacku od lepsich hracu. *7*
            • A vám je mladý pane 13 let? Koho zajímá jestli je někdo "lamka"? Hry se hrají proto, aby si čověk zahrál a pobavil se. To, jestli někdo vypadá jako "lamka" nebo ne řeší jen pubertální adolescenti.
          • To je i muj pripad. Zvlast u fps jsem tomu nemohl dlouho uverit.
        • To je pro me vyhoda. A jestli nekdo nema rad gamepady, nemel by si kupovat konzoli vubec.
    • A co by jako mela nova konzole prinest jineho nez lepsi grafiku? Kdyz upgraduju PC tak mi to snad prinese neco jineho nez lepsi grafiku?
      • Já bcyh to řekl takhle: Kde PS4 končí, tam PC začíná.

        podstatné je tam to "oproti PS3", s těmi parametry na papíře by člověk čekal větší žrádlo, třeba časem, ale to opět PC budou o míli jinde. A to již velmi brzy, příští rok má přijít Gsync na monitory a nová generace GPU. Má vůbec PS4 SSD disk třeba? Kdyby zrušili všechny ty smart nesmysly a sociální nesmysly a soustředili se na hry, udělali by líp. Krabice by byla rychlejší a levnější.
        • SSD si tam muzes dat sam, ale pamatuj, ze 500 GB je rozumne minimum, a ceny takto velkych SSD se pohybuji od 8000 u tech nejvetsich smejdu a vice. To je dobry duvod pro to, aby nebyl v zakladu konzole.
        • ps4 ma vysokootackovej (5400/min) hdd klasickyho strihu *5*
          • U HDD je 5400 rpm nízkootáčkovej... 7200rpm je standard, 10000 rpm je vysokootáčkovej.
            • A co je potom 15k disk? :))
            • žeby nepochopená ironie? *3*
  • PC hry se sice prodávají za menší cenu, ale vývojářům jde stejně jako z konzolových. Respektive dle smlouvy. Jde pouze o to, že na konzolích se přiživuje MS a Sony. Proto si taky třeba Sony mohlo dovolit prodávat PS3 bez marže. Na PC se na tom nikdo jiný, než je vydavatel+distributor+prodejce nepřiživuje. Proto ceny můžou být nižší.
  • Podporuje PS4 prostorový zvuk 5.1.?
    • já jen že v článku nikde není zmíněn výstup na 5.1 aktivní reprosoustavu koaxiální či digitální. Pouze SPIDIF.
      • No on v článku výstup na 5.1 zmíněn právě že je. Co tak si vygooglit co je to SPDIF hmm? Sony/Philips Digital InterFace, jinak též zvaný digitální optický výstup.
        • To ale neni plnphodnotny audio vystup, je omezeny svou propustnosti.
      • Vystup je v hdmi.
        • To mi je jasný, ale HDMI nepřipojím do aktivní repro soustavy, např Genius 6000. Zjistím jinde jestli má aspoň optický výstup.
          • U televizoru se normalne pouziva domaci kino. Ty repraky, to bude neco pro pc asi, ne? Kolik maji vstupu, treba kdybys k nim chtel pripojit dve konzole, nejaky bluray prehravac ci jinou chytrou krabicku?
          • Ronox
            má optiku a nebo audio výstup přímo z dualshocku ;)
    • frag.ment
      To je snad samozřejmost..
    • Pokud se nepletu, tak tohle podporoval už i playstation 2 *3*
    • Jiste. To uz i ps3. Ale kdyby jen to. PS4 obsahuje dokonce AMD TrueAudio DSP. Kdo neumi docenit tuto informaci, necht se podiva na http://diit.cz/clanek/amd-trueaudio prectete si predevsim diskusi.
    • jnsCZ
      PS4 podporuje specifikaci DTS-HD Master Audio, tudíž nejen 5.1 ale i 7.1 zvuk.
      • smejki
        a má to dolby didžitl?
        • jnsCZ
          Pár Pařmenů... to už je let... :)
        • jenom Dolby B ale zato to ma rychloprevijeni vo cis moderni VHS design
  • Vyrobcom hier je uriti tato diskusia im ide o zisk,Je to presne ako Iphone a Samsung,PS3 vs Xbox360,Nvidia vs AMD,Intel vs AMD kazdi haji to svoje,Mna od PC odtrhli taky ludia ako si ty myslim toho trtka homo Warrior,ze koli tebe co si stahujes hry do PC,ze davaju vselijake ochrany na PC ako bolo DRM od ubisoftu co clovek na to nemal nervy ani chut hrat hry co to maju,a vela PC dobrych PC titulov preslo na konzolu a preco asi ako Crysis v tej dobe,ked vysiel neexistoval domace PC ktore by to dalo na ultra a na 1 kupenu kopiu bolo 10piratskych a hlavne,ze to vyslo len na PC koli PC hracom.A ty si povedali naco radsej to stiahnem a preco to teraz vychadza uz aj na konzoli
    • C-BEAM
      Crysis+warhead sa predalo toľko aby nielenže na seba zarobil ale i zaplatil vývoj Crysis 2, ktorým crytek podľa mňa túto značku pochoval, keďže hra bola degradovaná zacielením na masové publikum.

      To že nebol počítač ktorý to rozbehol na ultra nikomu príliš nevadilo, hra sa tým stala nadčasovou ľudia ju mali motiváciu kupovať aj hrať niekolko rokov po vydaní kedže stále nemala technologického konkurenta.
    • Ono je to tezke ....... Nikdo si nechce v teto dobe koupit titul za 1500 , ja to delam tak ze danou hru stahnu otestuju a pote koupim podle toho jak moc se mi libila nebo co mi mohla nabidnout .
      Bohuzel jako hrac musim rict ze sem velky fanousek strategii nedokazu si predstavit 90% strategii co hraju ze bych je hral na gamepadu :D
      PRide mi divne ze nikoho netrapi ze nemuzou hrat lidi na xone s lidma na ps4 pride mi to tak absurdni ze to neni mozny ....... a jeste mam platit za jejich sluzbu abych vubec mohl hrat po siti . Ja proste nevidim jedine + u konzoli , jestli se pletu budu rad kdyz mi to nekdo vyvrati . Jeste jedna vec kdyz mam pripojenou mys k ps3jce tak mam pocit ze ukazatel nelita plynule ( coz u gamepadu vubec neni poznat )
    • hlavne se k PC nevracej prosim :)
  • Opravdu to má kosodelníkový půdorys(to by byl pro mne hnus), nebo jen autor neví co to půdorys je?
    • jnsCZ
      Sypu si popel na hlavu, můj bývalý profesor na technické kreslení by mě pravděpodobně probodl kružítkem. Ano, pokud je PS4 položená naležato, jedná se samozřejmě o bokorys :)
    • Nojo. :) Spíš se hodí bokorys.
    • no ono zalezi jak ji postavis takze ma
      • ucho
        to sice záleží, ale PS4 se staví jen na jeden způsob, takže ta připomínka je věcná.
        • x_ander
          Nechci rýpat (možná se i pletu), ale PS4 jde položit i nastojato (při dokoupení stojánku).
          http://www.gametarget.cz/fotky38612/fotos/_vyrn_124sony-playstation-4-500-gb-3351-6139.jpg
          • ucho
            ha, při dokoupení stojánku? takže defaultně je jen jedna poloha? to je celkem důležitá informace...
            • ucho
              x_ander: takže ten kosodélníkový půdorys v článku popisující PS4 vyndanou z krabice je nešikovný popis tak jako tak a defaultně se konzole pokládá naležato. a jejdásek tedy jen hloupě rýpe. no alespoň vím, na čem jsem.
              to nepřibalení toho stojanu je hloupý, ale tak není levnej, tak by to zbytečně vše prodražovalo a asi většina lidí to bude mít stejně klasicky naplacato...
            • x_ander
              http://www.scenter-online.cz/sony-vertikalni-stojan-pro-playstation-4-predobjednavka-3372.html

              Ale hloupé to je, to souhlasím. Tohle by mělo být standartně v balení.
            • ucho
              nevěděl, však jsem to psal. a teď nevím, jestli se dá PS4 postavit na stojato hned nebo člověk musí ještě něco dokoupit (což mi přijde hloupý). a čeho se mám chytit, když mě ta informace zajímá?
            • x_ander
              Tím dokoupením si zase tolik jistý nejsem, někde jsem to možná zahlídl. Každopádně se nechytej zase každého slovíčka. Prostě jsi to nevěděl, to se stane každému, život jde dál...
        • Nerozumim, ps4 je designovane pro postaveni na placato i na vysku.
          • ucho
            myslel jsem, že jsi inteligentnější. nevím, čemu se na tomhle nedá rozumět. o stavění na výšku jsem logicky nevěděl, proto jsem napsal to, co jsem napsal. nemusíš tedy zbytečně rýpat a stačilo to napsat normálně... se pak divíš, jak se tady k tobě lidi chovají, když máš ke všemu takový přístup...
            • Ty jsi fakt ucho *1*

              Takhle vystartovat po větě: "Nerozumim, ps4 je designovane pro postaveni na placato i na vysku." *15* Jako nevim, jak už normálněji to měl Jejdasek napsat, aby bylo jemnostucho spokojeno *1*
            • Pravdepodobne jsi jediny chytry clovek na svete, kdo se zajima o hry, pohybuje se na hernich webech, vi co je to ps4, zapojuje se oni do diskuzi, opravuje ostatni a nevi, ze se da postavit i na vysku. Ano, jsem hloupy, ze nerozumi tvemu tvrzeni, ze se ps4 stavi jen jednim zpusobem a upozornuji te, ze se da postavit i na vysku. Dekuji za vysvetleni.
            • ucho
              všechny propagační materiály ohledně PS4 mě minuly, na PS4 jsem se díval jen na stránkách sony a nezaregistroval jsem tam o té možnosti konzoli postavit nic a všechny fotky tam mají naležato (v té sekci technických specifikací, kterou jsem si prohlížel). pokud větu začneš "nerozumím", buď je to pošťouchnutí a nebo jsi hloupý.
              to divení bylo spíš takové řečnické. ne že se vyloženě divíš...
            • Ja nerypam, jen se slusne ptam. Vzhledem k tomu, ze na vetsine propagacnich materialech stoji ps4 na vysku mi neprijde logicke, ze jsi to nevedel a ocekaval jsem jine vysvetleni.

              Jak jsi prisel na to, ze se divim, jak se ke me lide chovaji?
  • Mys a klavesnice sla pripojit i k ps3,jen to nikdo nepodporoval,krom VElve a jejich novy conter srike,ktery je do ted na USA storu a na cesky ani nedopotoval!proc????.Jinak nehante ps4.Zatim nevysli hry oder 18...,in famus second son,uncharted4,A kazdy se muze podivat na demo The sorcerer a je kazdemu jasne ze vymackli tak30% vykonu!A jinak k ps4 sony kuti vyrtualni brile,ty budou driv nez nakej oculus,nebo jak se to menuje *1*
    • C-BEAM
      tieto tvoje vYrtualne BrIle od Sony budú iba slabý odvar oculusu, takže kludne ich majte aj zajtra a chcem vidieť ako si na tom zahráš konzolové hry locknuté na 30fps...
      • Rekl bych, ze podobne, jak si 3D hry dnes zahraju na 3D plazme.
        • C-BEAM
          čiže na h***o.
          • Proc? Me to funguje dobre.
      • i to bozske sony poresi, ke kazdym takovym bruelim bude dodan i kyblik na tycky *1*
    • "Vyrtualni brile" povídáš, tak to potom jo.
      • Big_Pete
        virtualni Crème brûlée
    • Tak k+m na ps3 podporuje i unreal tournament nebo dust 514, ci jake to bylo cislo, ale do obyvaku se to jednoduse nehodi a hrat konzolove hry u pracovniho stolu je take znacne neobvykle. Proto Valve vi, ze pokud chce pc dostat do obyvaku, musi pouzivani gamepadu na pc dostat na novou uroven a snazi se o to.
      • Kdyz tak nad tim premyslim, tak podpora k+m u konzolovemultiplayerove hry je spise nevyhoda, protoze vetsina konzolovych hracu nebude ochotna vzdat se gamepadu a ta mensina bude te vetsine kazit hru, cimz vetsina hracu ztrati o prislusnou hru zajem.
  • Ronox
    Je hezký jak se tu porovnává surový výkon, ale dokud budou vývojáři kadit na optimalizaci a tzv. "ground breaking" tituly budou opět spíše exkluzivitky konzolí, tak je to úplně šumák jestli nám PCčko střílí paprsky do nekonečného vesmíru a utáhne chod jaderný elektrárny.
    • zrovna u toho se blyska na lepsi casy
    • Ja bych to nehazel na hlavu vyvojarum. PC nema unifikovany hw, takze takova uroven optimalizace jako na konzoli u nej proste neni mozna. I ta optimalizace, ktera mozna je, je ekonomicky narocnejsi. Pritom pc her se prodava mene a jeste za vyraznenizsi cenu, zvlaste dnes v dobe obrich steam slev. Jak by rekl Walet Warrior, pc hry jsou lowcost a pc hrac to muze dohnat drahym vykonnym hardwarem. Je to proste jiny pristup, ktery odpovida pomerum platformy a vyvojari (vydavatel) se tomu jednoduse prizpusobuji.
      • Ronox
        Toho jsem si taky vědom. Roztříštěnost HW na PC je neskutečná a proto se nabízí i analogie Android vs iOS. Mně je upřímně fuk na čem hraju, ale hlavně že hraju pro mě kvalitní tituly. Tyhle žabomyší války jsou stejně funny a místní diskuze je toho důkazem *1*
  • da se k tomu pripojit klavesnice a mys konecne ? ... nebo furt v roku 2013 mame "next-gen" kterej neumi ani 50 let stare periferie ?
    • Da, ale k cemu by to bylo? Kdysi jsem si koupil origo klavesnici pro PS3, je to uz rada let, a pouzil jsem ji pouze jednou abych ji vyzkousel. Od te doby lezi zcela zapomenuta ve skrini. Neni proste na nic potreba. Na PS3 se nepisou romany. Co bych tam delal s mysi, kterou to take podporuje, to uz teda vubec netusim.
      • takze kvuli romanum mas pc, a kvuli hram konzoli, misto abys na to mel jedno zarizeni, coz v roce 2013 neni problem... *6*
        • Zatim nikdo nevymyslel zarizeni, na kterem by se perfektne hralo i delalo vse ostatni. Popravde si takove zarizeni nedovedu predstavit. PC opravdu timto zarizenim neni ani nahodou. Lepsi vykon to z nej opravdu neudela. Jinak kvuli romanum, netu a dalsim nehernim vecem mam Macbook, ktery tu kombinaci herniho a pracovniho zarizeni splnuje alespon jakz takz, rozhodne lepe nez PC, ale k univerzalnosti stale daleko.
          • mac a herni, tak pana nema odted smysl ani cist, natoz na nej reagovat *5*
    • To nevim, ale urcite to jde od pocatku u ps3 a jak vidis, nedoznalo to nejakeho masivniho vyuziti. Pro konzoli to jsou totiz dost neprakticke periferie. A co naopak, je uz pc konecne plnohodnotne ovladatelne gamepadem?
      • co neprakticke jak neprakticke, bezdratova mensi kavesncie a mys a co je neprakticke, pripadne nake zarizeni typu logitech air, pripadne to napojit na smatfon a vyuzivat dotykovou plochu tam.. co neprakticke, nech si ten gamepad nikto ho nechce
        • Takova kontrolni otazka. Dal bys prednost televizoru, ktery se ovlada beznym dalkovym ovladacem, nebo stejnemu televizoru, ktery se musi ovladat klavesnici a mysi podobne jako pc, tedy pres ruzna menu.
        • To prece neni o tom, jestli je to dratove nebo bezdratove, i gamepad muze byt dratovy nebo bezdratovy. Bezdratovost zvysuje komfort, ale to je vsechno. Jde o neco nineho, princip pouziti, k+m jsou periferie, k jejichz pouziti potrebujes podlozku, gamepad je periferie, ktera se drzi v ruce a podlozku nepotrebuje. Potreba podlozky je v obyvaku handicap. Divil by ses, kolik lidi ten gamepad chce. Zavislost pc na k+m je jedna z hlavnich pricin, proc pc nemohou v obyvaku nahradit konzole.
          • uz tu mas gabepad, tak na co bys potreboval m+k na ovladani pc?
      • Jak chceš na gamepadu programovat třeba?
        • Kdo mluvi o programovani? Nechci na gameoadu programovat. Ale mam-li z obyvaku vyhodit konzoli a nahradit ji nejakym pc, tak chci jeho plnou ovladatelnost ovladacem, ktery se drzi v ruce a nepotrebuje podlozku.
          • Jestli chceš mít plnohodnotně ovladatelný PC tak na tom musíš i programovat. Pokud nechceš programovat potom není potřeba plnohodnotného ovládání ale jen částečného. Na blbou otázku, blbá odpověď.
  • Koukam, ze mnozi tu stale nepochopili, ze srovnavat papirovy vykon procesoru konzole a pc je hloupost. Je to stejna hloupost, jako porovnavat rychlost dopravniho prostredku na zaklade vykonu motoru. Podstatny je zpusob a efektivita vyuziti, ktera se typicky u pc a konzole zasadne lisi. Proto mohou na PS3 byt dodnes tak skvele hry, pricemz pc s obdobnym hw by poradne neutahlo ani samotne windows.
    • Až na to, že PC platforma je multifunkční, kolik toho ze všech těch věcí, které jdou dělat na PC, uděláš na konzoli? Takže ano, je to přesně, jak tvrdíš. Způsob a efektivita využití se zásadně liší, všichni víme, kterým směrem.
      • Co tady kecáš ? Konzoli si přeci nebudu kupovat kvůli tomu abych na něm dělal účetnictví. Logika konzole je úplně někde jinde než PC. Na to tvoje multifunkční "dělání" mám notebook, nebo stolní PC. Navíc cena PS3 nebo Xboxu 360 je dnes už mizivá.
      • To je pravda, pc je multifunkcni nastroj, toje vyhoda i nevyhoda zaroven, ma to sva pozitiva i negativa. Vyuziti nema smer, ale efektivita vyuziti vykonu hardware je vyssi u konzole. To jsi ale asi nemyslel, ze? Flexibilita vyuziti pc je pak žase ve prospech pc. Kazde ma to svoje, jen se mi zda, ze nekteri pc uzivatele odmitaji konzolim priznat byt jednu jedinou minimalni vyhodu. Je mi zahadou proc, mysli si snad, ze se proto prestanou konzole prodavat?
      • Až na to, že multifunkčnost herního pc je konzolistům jedno. Na tu multifunkčnost má stejně každý notebook nebo alespoň starší pc.
        • takze v souctu plati za stejny sluzby dohromady zbytecne navic za konzoli, tak gratuluji, jsi dukaz, ze i konzolista umi logicky uvazovat, prestoze se tak nechova *5*
          • Nejsou to stejne sluzby, pro me ma konzole prinos i kdyz mam i nekolik pc a jeste tablet (drazsi nez konzole), takze ta konzole se v tom ztrati.
  • PS+ nestoji 180 Kc mesicne. Rocni predplatne je 1300 Kc. V nejhorsim pripade tak stoji 110 Kc mesicne. Ale kazdorocne byvaji slevy, kdy jde rocni predplatne poridit pod 1000 Kc a da se platit kopony, kdy kupon v hodnote 1000 Kc se da poridit za 900 Kc. Takze me osobne stoji PS+ mesicne pod 75 Kc. Dícela rozdil oproti 180 Kc úvadenych v clanku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit