Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Black_Hand
    tak doufam, ze to bude mit lepsi scenar, nez AC2. doufam, ze historicky postavy nebudou jenom ve stylu "vidite! tady je postava tak pojmenovana!" a naklada se s ni uplne jinak. viz treba komicky machiavelli, ktery ma ke hloubavemu strategovi asi tak daleko jako ezio k tichemu, ucelnemu asasinovi. nebo "nechame hlavniho zmetka utect! dyt to nedelame kvuli pomste! mame co jsme chteli!" a tak nejak ignorujeme, ze to ho asi tezko presvedci aby s tim prestal... na konci jsem mel pocit, ze jsem videl neco na urovni promethea...
    • DangerousDave
      takéto veci priemernú hráčku AC netrápia ... kašli na to *3*
      • Black_Hand
        rekl bych, ze na tve uvaze neco bude :). i kdyz pred postem bych doufal, ze ne.
        • posila
          Kdyz jste se o tom bavili se smejkim pred 100. podcastem, jenom jsem s udivem prikyvoval, protoze jsem zatim byl zvykly slyset na AC2 chvalu a stiznosti spis na Brotherhood a Revelations.

          Ja o historii, nic moc nevim, ve skole me dejepis vubec nezajimal a od te doby jsem se jeste nedostal k tomu, abych se dovzdelal (ale prave diky AC se u me zvedl zajem si precist nejake knihy o historii). Takze ... o Machiavellim nic nevim, ani ze hry si ho uz moc nepamatuju, ale myslim, ze hra docela dobre balancuje mezi zachovanim zname historie a vlastni fikci. Kdyz jse AC poprve hral, vubec me ani nenapadlo, ze by udalosti ve hre mohli nejak souviset se skutecnymi udalostmi ... a potom jsem prochazel wiki a byl prekpaveny, kolik toho docela sedelo (hlavne v tom kde, kdo a jak umrel).

          Kazdopadne z pribehu me osobne vic zajima ta scifi cast a doufam, ze hlavne o tom bude pripadny film. A samozrejmne daleko vic nez pribeh me na tech hrach bavi parkourovani v otevrenem svete :)
          • Black_Hand
            neboj, ja minuska nevnimam :).

            to ze neco pokazis vzdycky nezbytne neznamena, ze to bylo zpusobeny obtiznosti. je proste mozne, ze ovladani hry neni dostatecne presne na to aby to vubec slo rozumne. u AC2 jsem mel casto dojem, ze kdyby mi ukazal nejakou momentku ze hry a rekl co prave chce udelat na gamepadu/klavesce+mysi, tak si nejsem jisty, ze bych vzdycky dobre odhadl co se stane. jeste pred podcastem jsem prisel na dobrou analogii: predstav si, ze hrajes s kamaradem dooma 2. kamarad sedi u klavesnice. na obrazovce se deji super veci. napr. vidis jak dechberouci je vystrel ze supershotgun a jeho nasledky. tvoje uloha pri hrani je mu rikat kam strilet tak (proste "nalevo") a kam behat. to ze na obrazovce probiha neco zajimaveho neznamena, ze to je automaticky zajimave z herniho hlediska a ze pokud zemres, ze to byla nezbytne tvoje vina a ne tveho kamarada. osobne mi prijde, ze ovladani je spise stylu "drz space, drz prave tlacitko, drz w a ukazuj mysi kam chces" a jen vyjimecne po me chteli nejakou komplikovanejsi akci tedy jednou za cas shift plus vysoky vyskok (ten byl ale priklad toho dobreho).

            a kobky ja kritizovat nebudu, naopak. kobky byly moji nejoblibenejsi casti hry, kdykoli se nejaka otevrela, tak jsem do ni hned bezel.

            ad historie: promin, ale porad nechapes, ze historii tu neresim. nebo jenom minimalne. fajn, rekneme machiavelli nebyl takovy jaky byl ve hre, sforza taky ne. fajn. vezmeme jen to, jak jsou nam prezentovani ve hre. ocividne vudcovsky machiavelli resi pragmaticke veci, fajn. je to ale dobry pragmatik? mysli mu to? nebo je presny opak toho co by v jeho pozici mel byt. odebrani jmen hre skodi jeste vic.

            ja mluvim hlavne o lidech samotnych, o postavach. "lore" je nejlepe jen pozadi pribehu, na kterem nejaky pribeh stavis. delat pribeh kvuli loru mi neprijde zrovna nejelpsi napad. mezi filmy viz prometheus s jeho propracovanym lorem a katastrofalnim pribehem a postavami (minus david).
            • Black_Hand
              nesouhlasim. jedna z point mych prispevku je, ze pribeh samotny je velmi spatny a postavy jednaji v nekterych mistech dosti iracionalne jenom aby dovedly pribeh nekam - prestavaji byt postavami a stavaji se kulisami. k tomu jsem vyjmenoval i duvody proc si to myslim.

              v jednom z prispevku jsem take rekl, ze i kdyby machiavelli nebyl machiavelli tak role, kterou v pribehu zastava a jak se prezentuje, vyzaduje inteligenci (machiavellistickou inteligenci). bohuzel tu postrada a pak tedy vypada vlastne dvojite spatne. jednou za to, ze jednani postavy neodpovida jeji roli a naznacenemu pribehu "mimo scenu" a podruhe za to, ze neodpovida machiavellimu samotnemu.
            • posila
              Tim myslim, ze kdyby se tam postavy nejmenovali Machiavelli, Da Vinci, Sforza, Borgia, ... ale nejak genericky, tak bys na to treba mel jiny nazor.
            • Black_Hand
              tim myslis, ze kdyby to nebyl AC2 tak by se mi to mohlo libit?

              a ten gamepad ti neberu, ja to s nim taky zkusil. bohuzel na pc je podpora gamepadu nic moc (razer onza - licencovany x360).. hribky ale fungovaly, ale nebyly tak presny jak bych cekal.
            • posila
              Aha. Parkrat se mi stalo, ze jsem od filmu/hry/... odchazel s pocitem "Hmm, asi to bylo dobre, ale kdyby se to nejmenovalo XYZ (kde XYZ je nejaka moje oblibena filmova/herni/... serie), tak by se mi to libilo mnohem vic." Zrovna me nenapada nic konkretniho. Je to nejaky takovy pocit?

              Hral jsem jen na Xboxu, takze jen s gamepadem, a mam pocit, ze kdyz jsem skocil nejak spatne tak jenom protoze jsem to uspechal. Mel jsem radsi zpomalit a poradne se nasmerovat. Predtim, nez jsem hral AC jsem hral The Sabouteur, kde se teda muselo neustale mackat tlacitko, aby Sean nekam vyskocil, povylezl, atd. a neskutecne me to stvalo.
          • Black_Hand
            machiavelli je legenda pokud jde o pragmatickou politiku. je to velmi velmi drsny pristup k veci a kontrastoval velmi s jeho ztvarnenim ve hre, kde moc rozumu nepobral.

            tebe bavi parkourovani stylu "dobehni tam kam smeruju kamerou (mysi)"? bez zavratneho vlastniho vstupu?
            • posila
              Ano. Divat se na typka, jak beha po strechach a lozi po domech zpusobem, jaky snad ani neni mozny, me proste bavi. Je to dost jednoduche, abych to vpohode zvladl, a dost tezke na to, abych obcas skok pokazil. Pustim si nejaky podcast a jdu sbirat vlajecky/pirka/fragmenty/whatever ... nebo prochazet kobky na 100% synchronizaci. Ale v AC3 se nejvic tesim na co-op mise, protoze co-op v Red Dead Redemption jsem si hodne uzil.

              Je to proste takova Sifra mistra Leonarda nebo Bible. Mysteriozni sci-fi s odkazy na realne udalosti. To se mi na tom libi a doufam, ze o tom bude film. Jinak film s podobnym konceptem z posledni doby uz existuje - Source Code.

              Nechci se prilis nepresneho vykladu zname historie v AC zastavat, ale jenom tak na zamysleni: Historii pisou vitezove. A to, ze nekde je napsane, ze Machiavelli byl myslitel a strateg, tak to nemusi znamenat, ze takovy byl vzdycky a nekdy (v mladi) neco kolosalne nepodelal a nikdo o tom nenapsal :)

              A jen tak pro uplnost. Vubec me netrapi, ze nekdo ma proti AC vyhrady, nebo se mu nelibi. Ja taky casto u nekterych her nemuzu prekousnout nejakou vec a proste se mi pak ta hra nelibi. Jen jsem chtel dat nejaky hlas te spouste minusek, ktere tvuj puvodni prispevek dostal (prestoze sam jsem potrebu dat minusko nemel).
            • Black_Hand
              kostej: ja jsem se chtel vyhnout kritice hry samotne, protoze se tu bavime o filmu, s cimz souvisi scenar, postavy atd. hry. zhruba receno s tebou ale souhlasim, i kdyz bych nektera tva tvrzeni mirne upravil.
            • kostejnesmrtelny
              Jo, přesně ten styl "vidíte? Máme tu %DOPLŇ_COKOLIV%" je přesně to, co mi na tý dvojce, kterou každej zběsile chválil, strašně vadilo. A nejednalo se jen o postavy, ale o celý herní prvky, který jsou nabalený na to jádro (totožný s jedničkou), jen aby tam prostě byly. Vedlejší mise přes kopírák, správa Monte...@#%@#..ioni, o sbírání těch bohem zatracenejch pírek ani nemluvě.
              Celej slavnej AC2 mi přijde jako jednička (tolik proklínaná kvůli stereotypu), na kterou někdo nalepil hromadu převážně casual hříček, který nemají na hru samotnou vůbec žádnej dopad.

              Žádnej z datadisků (nebo co to mělo bejt) jsem nicméně nehrál, možná to tam trochu vylepšili...

              EDIT: Jo, nechal jsem se trochu unést *15* . Proto přidám výjimečně TL;DR: je to tak, AC série navíc takhle nakládá nejen s postavama
            • Black_Hand
              snad jsem vysvetlil, jaky mel byt machiavelli, a jaky tedy byl ve hre. neslo tak uplne o historickou presnost, "veci co postavy delaly mimo obrazovku" (viz sforza), ale o to jak se chovali ve hre. proc ma machiavelli i sforza byt tak natvrdli? proc nejsou postavy vyuzivany vice, nez jen stylem "vidite? mame tu machiavelliho!" a nic s nim dal nedelali.

              spis nez historickou presnost ted proste resim postavy samotne, protoze ty jsou podle me nesmirne dulezite pro dobry scenar pro film, ci text knihy. obcas jsem si pripadal, jako kdyz scenar napsal zak zakladni skoly na hodine matiky, kdyz se nudil. u hry, ktera zrovna nestoji na pribehu nevidim problem, ale pro tyto ostatni media ano.
            • promin ja osobne se v historii vyzivam mam ji rad a AC2 i AC1 jsem bral jako takovou humornou odnos skutecny historie...proc ne? zadna postava neni historicky presna...ale zadna postava neni ani UPLNE odlisna od svyho historickyho protejsku
    • Jsi otravnej. Navíc ty výblitky očividně nikoho ani nezajímají. Sorry, kámo, ale jdi se vysr_t.
      • Presne...je to pitomec. Chytrolin vole
        • kostejnesmrtelny
          Jojo. Zasranej yntelygent. Vyť?
  • BoB.2
    Ještě aby nenašli.
  • N7N7
    Toto je pro mě dobrá zpráva, na filmy podle her se podívám docela rád. Nejvíc se mi zatím líbil Doom, Silent Hill a Dead Space: Downfall.
    • kubi-wan
      Pro mě byl DooM teda nejhorší videoherní adaptace, co jsem viděl... navzdory tomu mi tam přišla super ta FPS pasáž. Ale jinak jsem to prozíval. Tma v tomhle filmu netvořila napětí, jen způsobovala to, že jsem viděl velký ho*no.
      • kostejnesmrtelny
        U mě byl Doom taky docela OK. Peklo je peklo, ale ta základna na Marsu i tak určitou atmosféru měla a závěr, včetně tý FPS scény byl hodně obstojnej. Za 7/10 bych se celkem nestyděl.

        (ale ve slušný společnosti bych to nepřiznal *1* )
      • No mě se Doom docela líbil, jen neměl moc společného s předlohou *1* , jinak rozhodně souhlasím že FPS pasáž byla nejlepší z celého filmu, kdyby tak byl točený celý tak to mohlo být velice zajímavé dílko.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit