Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ses posral ne :D
  • bla bla bla a stejně jsi si wowko ani po 6 letech nekoupil ne?
  • Počítáš do těch 15 000 kusů i lidi co si to koupily na steamu nebo prostě si to nechaly dovést ze zahraničí za míň peněz? Podle mě jsi jen řekl číslo z prodeje v kamených obchodech, např. já si Zaklínače 2 koupil přes steam.
    PS: Pirátění na konzolých ja malý díky tomu že se ty hry od hráčů prodávájí i s klíčema dál ( např. bazary). Jeden člověk si to koupí v obchodě, dohraje a prodá někomu jinému a ten klidně udělá po čase to samý, a když tohle dělá více lidí tak si myslím že ono to pak vyjde procentuálně na stejno.
  • musim se přiznat mam 22 let a asi 20 let mam pocitac a za tu dobu sem si koupil 3 hry a uz bych to vzivote neudelal prvni hra byly zakoupena asi pred 10lety se jmenem pharaon stala 699 hral sem to asi 2 dny druha hra byla zakoupena pred rokem+- a byl to AC3 stal 1199 hral sem to 4 hodiny posledni hra simcity ,,5'' asi nejak pred mesicem sem to koupil za 1399 hral sem to 3 hodiny penize v .... a zabava asi jako v saune no a kdyz sem hral stahnute hry tak treba wowko sem hral 6 let skyrim nekolik mesicu cod mw 2 2roky mw 3 rok fallout:new vegas nekolik mesicu a to neni konec jen tim chci rict ze si hry proste uz nebudu kupovat do te doby dokud si nebudu moct tu hra okoštovat jinak to proste nema smysl za1 nvm jestli mi hra pojede za2 si chci byt 100% jisty ze ty penize stoji za to

    nejsem k.... milionar
  • No nevím jestli bych zrovna Crysis nazval dobrou hrou, když stejně jako většina dnešních stříleček je jak přes kopírák. Ano využil možnosti PC pokud jde o grafiku, a fyziku, ale hratelnost, a ovládání byla naprosto stejná jako u konzolovejch her. A příběh taky žádnej zázrak nebyl. Takže shrnuto a podtrženo to že nějaká hra naplno využije hardware jí nezajistí úspěch, když zbytek je v průměru.
  • Vetsi hovadinu sem uz dlouho necet. Pcckari meli Crysis, ktery se ale horko tezko zaplatilo az masivnima slevama a dalsima hrama. Vydavat AAA hru na pc je financni sebevrazda, pochopil to i jinak k pc hodne vstricnej Crytek.
  • Rád bych věděl za co ten mínus. Když už se mnou někdo nesouhlasí, tak bych rád, kdyby alespoň napsal proč.
  • Trochu doplním údaje. Před 4 lety jsem byl v USA v Ohiu (jeden z nejchudších států USA). Pracoval jsem za minimální mzdu, což bylo 7 dolarů na hodinu hrubého. Po odečtení všech daní (sociální a zdravotní pojištění jsem tam nikde neviděl) mi z oněch 7 dolarů zůstalo 6.30 čistého. Zatím co na Floridě byla minimální mzda na úrovni 10 dolarů za hodinu.

    Jinak se zbytkem příspěvku plně souhlasím. Prostě u nás jsou hry často příliš drahé vzhledem ke kupní síle obyvatelstva a kvalitě her. Nemluvě pak o dosti otřesné zákaznické podpoře jak některých českých obchodů, tak i distributorů.
  • Fallon
    Ono ten problém s pirátstvom je v zásade taký ,že i keď ide o viac vrstvový problém na ,ktorý sa pozerá ako niečo veľmi ploché. Teda buďto tu máte "piráti=potomkovia Robina Hooda" alebo "OMFG zlodeja za gule povesiť" prístup, čo samozrejme nikdy nikam nepovedie.

    Napr. absencia dema je u nás oveľa väčší problém ako trebárs v Amerike ,kde minimálny plat je cirka 7,20 $ ,zatiaľ čo u nás je to len slabých 2,5 $. Ak teda Amík omylom minie 60 $ na blbosť bude ho to mrzieť oveľa menej ako priemerného Slováka/Čecha ,kde rovnaká suma už znamená serióznu čiaru cez rozpočet.
    U nás teda treba nato aby sa mi vrátila strata z zlého nákupu musí človek makať zhruba 24h. Zatiaľ čo Američan len 8, teda jeden normálny pracovný deň.
    Pripočítajte si k tomu fakt ,že dnes hry bežne nevydržia cez 10 hodín. Zlúčte to s faktom ,že skoro každá hra už dnes má DLC ,ktorý sa konečná cena hry navyšuje aspoň o tretinu a pochopíte prečo pre priemerného stredo-európana nedáva nakupovanie hier zmysel. Možno v akcií na steam nejakú komplet edíciu ale inak nič.

    A ako to súvisí s tým ,čo som uviedol na začiatku? No, tak ,že zatiaľ ,čo v Amerike je neochota kúpiť novú hru z obchodu viac menej zhovädilosť/lenivosť daného jedinca. U nás je to v zásade ekonomická nevyhnutnosť ak plánujeme hrať viac ako 3 hry na rok(bez toho aby ma to zruinovalo).
  • No a nebudou ty statistiky pro PC tak vysoké, protože si to každý stáhne do PC a pak teprve vypálí na konzoli? :)
  • walltar
    Já sem na tom podobně ... Letos sem zatím stáhnul Bioshock: Infinite a Cities in motion 2 ... ale ještě sem ani jednu nenaistaloval a zatím to vypadá, že je za měsíc dva smažu protože sem prostě neměl chuť si je zahrát.
  • Retard***nej seš možná tak ty já hry kupuju hlavně na single a na multiplayer se vrhám po dohrání.To multiplayer je doplněk tak si nech keců,bože jak to člověka vždy vytočí *16*
  • Píratstvo =/= zlodejstvo. Ak vypestujem za leto 100 jabĺčok a z toho mi 97 ukradnú (reálna štatistika pri pc tituloch), môžem hovoriť o škode. Ak ale vytvorím jabĺčko a snažím sa ho predať pričom špekulanti našli spôsob ako sa dostat veľmi jednoducho ku zmienenému jablku bez toho aby som to postrehol, je vyložene nepravda nazývať to krádežou. Vyčíslovať potom strátu podla vzorca počet upirátených kusov x cena ponúkaného produktu na trhu je totálne na facku a len svedčí o pažravosti dotyčných. Zdôrazňovať, že ak by sa zo dňa na deň kompletne vyparila možnosť píratiť, tržby tvorcov by až tak prudko neporástli.Túto základnú premisu by si mal každý uvedomovať, kto to odmieta, nech sa ani nesnaží o normálnu diskusiu na túto tému.
    Aby sme si rozumeli, morálna polemika pirátstva nie je tak čiernobiela ako som to opísal v provom odstavci. Je však výsostne stupídne trestať bežných ľudí za to, že autori pri distribúcii nie su schopní zabrániť tomu aby si hru mohol ktokoľvek zadarmo stiahnuť. Dnes si už aj dvanásť ročný fagan za pár klikov dokáže zaobstarať najnovšie áčkové tituly, tak ako sa niekto vôbec opovažuje nazývať to trestným činom, hriechom alebo krádežou.
    Pokiaľ sa púštam do tvorby niečoho, čo dopredu viem, že bude pre koho koľvek dostupné vďaka dobe internetu a pirátstva, pôjdem po vytvorení takéhoto produktu prenasledovať tých čo si to stiahli? Nemá väčšiu logiku snažiť sa nájsť spôsob akým predísť tomu aby to niekto "čmajzol"?
    To že to ide je dnes už jasná vec. Vydať hru na hranie ktorej je potrebné prihlásenie sa ku serveru kompletne zabraňuje možnosti spirátit ju (emulácie nikdy úplne nenapodobnia originál a teda nedá sa veľmi hovoriť o spirátení. Vieme to už roky z čias MMOčiek, a videli sme to na Diable 3. To, že je to spôsob nedobre príjmaný hráčskou komunitou a počet predaných kusov len svedčí o efektivite zmieneného spôsobu. Každopádne jedna vec je istá, podobný trend budeme výdať častejšie a častejšie až raz dospejeme do bodu kedy nebude jedna hra ktorá by na tomto nestála.
    Aby som to zhrnul...Nejde až o tak komplikovanú problematiku. Je len naozaj smiešne ak sa metaforicky niekomu tečie med zo suda a namiesto toho aby zaplátal dieru alebo našiel iný spôsob ako med uskladnovať vybehne na ulicu a ide lynčovať každého kto si v mede namočí špičku jazyka *5*
  • Byly doby kdy každej pořádnej pařan hrál každou hru co vyšla, ty doby jsou už dávno nenávratně pryč, ale ješte tak nějak ze setrvačnosti lidi stahujou vše nové aby si to vyzkoušeli většina jim pak jen zabírá místo na disku a když ho mají plný udělají delete a stahujou dál....
  • Jestli to nebude tím, že vývojáři na PC serou a raději vydaj něco na konzole s tím, že pak udělaj port na PC, čímž vlastně podle nich budou mít dvojí výdělek (od konzolistů a pak od hráčů na PC), ale hráč na PC se jim na paskvil se šestiknoflíkovým ovládáním a kvůli konzolovému původu velice osekanou grafikou/fyzikou zvysoka vykašlou, a proto jsou na PC nižší prodeje než na konzoly, a to opět vede k tomu, že se PC posouvá na okraj zájmu vydavatelů bludný kruh se uzavírá.
    Pokud by někdo vydal hru primárně vyvíjenou na PC, která pln využila schopnosti moderních PC, tak by měl mnohem lepší prodeje, než mají ty paskvily portované z konzolí.
    Řekl bych, že se na PC procentuálně kvalitní hry nepirátí o tolik víc, než na konzolích, ale nekvalitní za nekvalitní port z konzole zaplatí málokdo.
  • Bohuzel, podle konzumniho plebsu jsi zlodej a vykonal jsi kradez i kdybys ty hry koupil okamzite po stahnuti. *15*
  • calwin
    výhovorky na demá... stačí si pozrieť gameplay video a vidíš celé tie herné mechanizmy... kde hra pokulháva a nemusíš si prakticky nič "ošahávať" jednoznačne vieš či tú hru kúpiš alebo nekúpiš...
    páčili sa mi marketingové ťahy typu... vydáme hru a ty zaplať na koľko si tú hru ceníš... a čuduj sa svete ono aj vážne fungovalo... ak bol titul kvalitný tak bol v balíku... tak by to malo byť :)
  • Minulé léto jsem si stáhnul možná 10 her. 5 z toho jsem vypnul a smazal po první hodině, u 3 jsem se někde zasekl a pak už se mi nechtělo je znova rozehrávat a 2 zbylé jsem jakž takž dohrál. Některé z těch her jsem si potom koupil na Steamu a protože jsem si je o to víc cenil, dohrál jsem je a bavil se u nich daleko víc. Když má člověk možnost stáhnout cokoliv zdarma za pár hodin, tak stáhne každou blbost, kterou uvidí. Hry, o které by měl skutečný zájem, tvoří jen malou část.
  • calwin
    tak mohli to vkľude kúpiť z GOG... kde to bolo v akcii ešte dávno pred steamom... dostali riadnu podporu pre zaklínača... asi vďaka dobrým vzťahom boli exkluzívny...
  • Menorri
    Platit za dema ? *1* *1* *1* pak by se pirátily i dema a to už by byla těžká ironie *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit