Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • myš je myš
    • Tenhle ovladač nemá nahradit myš a klávesnici. Je primárně navržen do obývacího pokoje ke steamboxu, který na TV přenese knihovnu Steamu, což jsou většinou hry hlavně na PC desktop. Valve tedy muselo vytvořit ovladač, který se pokud možno co nejvíce přiblíží klávesnici a myši, ale zároveň bude ergonomicky odpovídat jinému prostředí. Ovladač se tedy musí srovnávat s gamepady k Xboxu a PS. Proč to lidi kruci pořád nechápou? Když chce člověk hrát z gauče, tak si tam obvykle netahá klávesnici a myš...
      • z gauce hraje jen knedik nasakly pivem, nebo imbecil
      • Ještě dodám, že já se třeba na ten ovladač těším i jako doplněk ke k+m k hraní na desktopu. Ona mě totiž skutečně začíná bolet ruka z myši a hraní přes gamepad je pro mne někdy velká úleva. Jsem zvědav na ty, kteří tady hrdině vyřvávají, že raděj karpál, než se vzdát k+m, co budou říkat za dvacet let.
        • tonnymontana
          ja jedu uz roky ka K+M ale nedavno jsem si poridil PS2 kvuli nekterym hram a zkousce gamepadu. musim rict ze simulatory se na PS2 hrajou paradne:) s FPS je to pro me horsi na PS2. asi u me gamepad jen tak K+M nenahradi ale tento ovladac od steamu podle videjka je neco presne mezi a urcite vyzkousim:) osobne si uzivam treba stare wii kde je ovladani dokonale. planoval jsem poridit ps3 ale ps2ka me nakonec dostala:) pc i PS ma kazdej svoje + i - takze kombinace obou me vyhovuje nejlepe:)
        • Keyz
          Stačí nehrát jako prase a karpál nehrozí.

          To samé u gamepadu nesedět jako prase :)
        • Jack1947
          Jo, tak to si jeden z mala , ja ti to preji aspon budou mit nektere , krom te "Mass" ty ktery to opravdu oceni, tohleto nerikej pcckari by to neunesly a meli by jsme zde spoustu hromadnych sebevrazd , to je jako kdyby mel skoncit herni svet jako takovy . *7*
          • Jsem tez PCckar a tohle me neni tak proti srsti jako soucasne konzole. Vic pak zalezi jak se toho chopi vyvojari nez vzhled vlastnosti a ovladac. Pokud tu bude mozne prepinat mezi UI nebo ovladanim, mys+ klavesnice a ovladac, coz u vetsiny neni (resp. priserny port a nebo zadny) tak to bude fajne. Stale davam priklad D3, ktere se s rozdilnosti popralo, ale stale to jsou dve hry. Museli by to dat jako jednu hru.
          • Blondyr
            Jsem PCčkář a stejně se těším. Třeba Heroes 6 si na tom zahraju opravdu z chutí. Rozvalim se na gauč, udělám si pití a šíšu a budu hrát Hereosy celej den. *3*
    • Keyz
      Navíc když je nejhůře, tak jí chytneš za ocas, roztočíš a máš z toho zbraň. *3*
  • Hanzik815
    Přijde mi hodně divný (špatný) to, jak musím pravým palcem šoupat opakovaně po tom ovladači při otáčení se kolem dokola. Pro FPS naprosto nepoužitelné a i u jiných typů her se to v mnoha případech ukáže jako velká překážka.

    Každopádně mě těší, že se našel nápad, který je v mnoha ohledech jiný a hodně odlišný od stávajících ovladačů... byť já osobně budu i nadále zastáncem klávesnice a myši.
    • Poslouchal si vubec, co v tom videu bylo receno?
      • Pilgrim66
        Cetl jsi vubec co psal? V tom videu je jasne videt, ze u FPS je to velkej progress, ale porad musi "domirovat" a nebylo videt mireni za behu napriklad.
        • mireni za behu lol, zkus nekdy vyjit ven a probehnout se jak bys pri tom asi miril. ovladac je pro fps daleko realnejší protože v realu se nehybete tak rychle jako s myší. ale to hráč battlefieldu a cod nikdy nepochopí
          • A jeee, dalsi maslo, co tady basni o realnosti hrani strilecek na gamepadu. Vazne nechapu, jak je nekdo schopnej vubec uvazovat o realnosti strileni jakymkoliv ovladacem.
            Pokud se nekdy dostanes k opravdove zbrani, tak pak mozna pochopis, jakou kravinu si tady vypotil. *1*
            • Resit takovehle veci u hry je proste chujovina at si to obkecavas jak chces. Resit realnost hrani s ovladacem je proste na hlavu, protoze s realem nema ani jeden z ovladacu nic spolecneho.
              Ale klidne si zij v tom svym slunickovym svete, kde hrani gamepadu je realne. *1*
              Mirit s realnou zbrani a mirit s ovladacem jsou dve diametralne odlisne veci. Kdyby si nekdy strilel alespon z te blbe vzduchovky, tak by ti to doslo. *1*
            • na to nepotrebuju mit realne zkušenosti, stačí iq a znalost fyziky. rychlost jakou se s myší pohybuješ v fps hrách v realu neni možne dosahnout
          • no na tobě je vidět, že si s puškou nikdy neběhal, tu povinnou vojnu rušit neměli..
        • "Přijde mi hodně divný (špatný) to, jak musím pravým palcem šoupat opakovaně po tom ovladači při otáčení se kolem dokola"
          No ja nevim jak ty, ale rekl bych, ze jsem cetl dobre. O "domirovani" v jeho komentari nebyla ani zminka. Naopak reagoval na neco, co bylo ve videu zodpovezeno. *3*
          • Pilgrim66
            Domirovani tam muzes evidentne videt. To nemusi zminovat.

            Zminuje jen to, ze to jeste neni optimalizavany a ze to funguje jako klavesnice a mys. To ale neznamena, ze az to bude tak nebudes muset posouvat prst na tom trackpadu, proto se to taky jsmenu TRACKpad.
            • To je ale prece jasne. Ale hrac zde bude mit volbu, co mu bude vyhovovat vice. Mys to nenahradi, ale tak to ani nikdy neprezentovali.
              Ja pouze reagoval na puvodni prispevek, kde mel za to, ze to jinak, nez neustalym posouvanim prstu nepujde. Coz pujde, ale bude to spise klasicky gamepad. A jestli to v tomto modu bude horsi, nebo lepsi nez gamepad, tezko rict.
            • Pilgrim66
              Jenomže pokud budeš mít kontinuální otáčení tak budeš zase mířit jako na normálním gamepadu. Proto mluvím o domiřování. Že ani při pohybu jako s myší to není dostatečně precizní a musíš domířít stejně jako na gamepadu. Pokud tam budeš mít kontinuální pohyb jako na normalnim gamepadu, tak to bude jeste horsi.
            • Jenze on o domirovani nepsal a ja tedy o domirovani taktez nemluvil. Nevim co to sem porad tahas. Navic jsem nikde to domirovani nepopiral.
              Co se toho posouvani tyce, tak se pletes. Jednak to ve videu bylo zmineno a jednak si staci vsimnout, jak funguje pohyb hrace (vpred, vzad, ukroky). Pro pohyb vpred nemusi furt jezdit po trackpadu aby zustal v pohybu, staci mu najet na segment trackpadu, ktery funguje jako tlacitko vpred. Tudiz v jinem modu muze otaceni postavy fungovat tak, jako na analogovych packach, tedy ze prstem najedu na pravy okraj trackpadu a postava se zacne otacet doprava kontinualne, dokud se nevratim do neutralni polohy.
              Tohle neni OBYCEJNY TRACKPAD *3*
  • ono v budoucnu kdy bude už nejakej ps7 stejne bude ovladac jen s jednim tlacitkem protoze primitivni konzolovi hraci uz proste tezsi hry nezvladnou *6*
    • Robotron3
      Si asi nehrál na Commodore 64 co? Tam měl joystick jen jedno tlačítko, a byly tam těžký a náročný hry, že by ses z toho.. *15*
      • No jo ale to nemůžeš vůbec srovnávat, dřív se dělali pořádný hry.
        • Robotron3
          Dřív taky byli pořádný hráči, co u hry něco vydržej :)
          • To nebylo o lepsich hracich. Driv to proste nebyla takova masova a komercni zalezitost.
            Dnes hry musi zaujmout co nejsirsi publikum a tomu musi holt prizpusobit i obtiznost a celkovou komplexnost her.
            • Tilwaen
              Pivo je přeci české národní pití - co jsi to za barbara?
            • Jack1947
              Jan: Tak jestli to vidis takhle, to mas hodne pozkozenej pohled a dementni ovce ? Vol slova, chytreji *3* . Nikde nevtrdim ze me nazory jsou pravdive ale odsuzovat nekoho hazet do jednoho pytle, s ostatnimi "ovcemi". *7* PS: Pivo nepiji, knedliky si obcas dam vzdy je to taky ceske narodni jidlo , co bych to byl za barbara *15* .
            • Jack: snuska kecu od dementni ovce.
              Projev fuhrera k veznum v koncentracnim tabore:
              Je treba pbratit list a naucit se zit s tim jake to je dnes a hledat na tom to dobre. Ano muzeme(te) horekovat nebo se trapit ale to je tak vsechno.
              Typicky priklad prizdisrace, knedliku nasaklyho pivem.
              ...
              *7*
            • Jack1947
              Na druhou stranu , zmenit se to neda a pokrok zastavit take ne. Takze nezbyva nez byt radi za kazdou HC zalezitost a zbytecne jen neprobirat, jak babky na trhach jo to tehdy za komancu... bla bla . Je treba pbratit list a naucit se zit s tim jake to je dnes a hledat na tom to dobre. Ano muzeme(te) horekovat nebo se trapit ale to je tak vsechno. *3* Dneska je to jine bohuzel a tak nasadime nostalgii zavzpominame, utreme slzu a jede se dal *3* .
            • Vzdyt o tom mluvim. Driv to byla zalezitost par nadsencu, dnes je to masova zalezitost. Ale i mezi temi masami najdes dobre hrace. Ti ale netvori vetsinu, proto hry jsou takove jak jsou. Tedy vhodne pro co nejsirsi okruh.
            • Robotron3
              No to si teda piš, že dřív to bylo o lepších hráčích než teď. Hrál si v tý době vůbec? Spectrum, C64, Amiga, 286, atd.? Dřív co hráč, to nadšenec do informatiky, programování a počítačů vůbec. To šlo ruku v ruce. Proto byly taky hry tak náročný na nastudování si jenom, jak se to má vlastně hrát. To je jako kdyby dneska hráli jen budoucí programátoři, co se zajímají o počítače profesionálně. Vždyť si to sám řekl. Na začátku byla skupina hráčů takováhle a dnes je to široká veřejnost, laikové, co nemusí o počítačích vědět vůbec nic, max. jak to zapnout.
    • Na gamepadu je víc čudlíků než kolik ty využiješ při hraní kláves, takže se vrať k torrentování a nepomlouvej skutečné hráče.
      • Pilgrim66
        Teď taky píšeš z konzole co? *1*

        Stejně bys měl dostat cenu Troll roku, všichni tě tu vesele krměj tim, že se tu s tebou hádaj.
  • michaliuz18
    asi najlepsi ovladac na fps hranie ako tak pozeram , zeby revolucia? packami sa fps hrat nedaju nemaju taku citlivost pri miereni preto je vsade na konzolovych hrach autoaim
    no toto je ako touchpad na notebooku, mozem si presne namierit kam pozerat s citlivostou a pohybmi prsta .. super valve potesili ste, uz len half life 3 a mozem v klude umret *14*
    • tezko..pochybuju ze Newell narazil na něco co by v Sony nebo Nintendu nezkouseli nejmíň 10x..a a nikdy to radsi nepustily ven.
      • To je hodne omezenej pohled. Dle tve uvahy by nove spolecnosti, ktere zacnou fusovat nejake starsi a zkusenejsi do remesla, nikdy nemohli prijit s necim novym a lepsim, protoze ta starsi spolecnost prece vsechno uz zkousela.
        A presto se tak deje a dit bude. Trochu nadhledu by neuskodilo. *3*
        • Co je na touchpadu nového a lepšího? Mozna to ze na tom kramu bude 2x :)
      • sony jede
  • No myš a klávesnice stejně nikdy nenahradí starý dobrý dualshock *6*
    • Proboha zabanujte už tohodle debila..... *11*
      • nahlášen za urážku a aroganci, tobě se asi pořádné výchovy nedostalo co?
        • Proboha zabanujte někdo už toho debila *11*
    • http://static1.fjcdn.com/comments/Hasn+t+changed+eh+Sorry+let+me+read+you+a+few+_0bffaccbb7df851dee37323643a683d0.jpg

      Jo máš naprostou pravdu lamo, každý si chce křivit prsty na gamepadu.
      • užij si svůj karpální tunel s myší, na dualshocku se hraje pohodlně, ale bleskově. To nemáš nikdy šanci zažít. *7*
        Zapšklí čecháčkov je poslední zemí kde se ještě hraje na PC, konzole jinak už dobily celý svět *5*
        • Jo, slovo bleskove je presne to slovo, ktere se kazdemu vybavi pri slove gamepad. lol *1*
          Na gamepadu se hraje dobre, nektere hry i lepe nez s mysi/klavesnici, ale na rts a fps proste je a bude lepsi prave ta mys a muzes si tady blabolit kraviny a realnosti hrani s gamepadem (naprosto absurdni uvaha at uz se jedna o jakykoliv ovladac *1* ) a ja nevim co vsechno.
          To ovsem neznamena, ze se fps na gamepadu hrat nedaji. Ale s mysi bude hrac vzdy rychlejsi a presnejsi. Smir se s tim frajere. *3*
        • A ty jsi odkuď ? Z buzíkova asi podle toho jak se cejtíš. Se vsadim že ani nevíš co ten karpalní tunel je. Idiotko
          • Samozřejmě že vím co je o karpální tunel, na rozdíl od vás uslintanců mám vzdělání a nadhled. Proč bych měl být z buzíková? Že pomlouvám prohnilou PC komunitu, která si za to navíc může svým arogantním přístupem sama?
            • Nedokončená základní škola není vzdělání a nadhled nemáš, to by jsi psal úpně jinak. Jedniný arogantní člověk jsi tu ty. Mluvíš o věcech o kterých absolutně nic nevíš, povyšuješ se nad ostatní, pomlouváš platformu bez které by nešlo dělat hry. Pokuď ti to nedošlo tak nové konzole jsou vlastně PC s gamepadem a jiným operační systémem kterej je hodně omezenej. A ani bych se nedivil kdyby šlo pak na nich hrát s klavesnicí a myší. A z buzíkova jsi jen proto že nevíš jakou zem máš milovat a ctít ji a hlavně protože jsi zhouba na nejlepší příklad proč nekupovat konzoli, protože nevím kdo je tak omezenej aby dopadl jako ty.
          • Jack1947
            On ztrapnuje sebe, zaroven jeste dava na vedomi ze vlastne hraci na konzoli jsou, stejni neli horsi omezenci nez on. Tomu ale nema smysl, nejak vymlouvat mozna to jednou pochopi... *7*
            • Jack1947
              Taky si myslim *3* .
            • Jo až to pochopí tak to bude vyhlášeno za státní svátek.
  • Xcomik
    Jakožto PC(čkář) jsem dosti znechucen některými kydy typu jak je to špatné jak si to má Newell strčit tam kde slunce nesvítí. Pochopitelně nebude to lepší jak klávesnice a myš (on snad někdo čekal nějaký jiný verdikt?).

    Ale sorry narozdíl od současných Gamepadu je tento podle videa opravdu mnohem rychlejší na reakce. Když se podívate na jakoukoliv předváděčku třeba s Gamescom(u) a mrknete na 3D střílečky tak zjistíte že s tímhle nejen že rychleji zaměříte ale taky tam s nim ten maník často rozdával v tom Csku hlavy na terče kdežto v těch předváděčkách na gamepadu (jež to ten dotyčný před akcí jistě často trénoval) střílel tak se vteřinovým spožděním a hlavně střílel jistotně na tělo.

    Čili pokud jde o nový gamepad od valve tak jsem naprosto ohromen (možná sem jediný). Ano pochopitelně gamepad nikdy nemůže nahradit u 3D stříleček a strategií klavesnici s myší ale sorry když se mrknu na konkureční gamepad a třeba na Sonku která vydala Playstation už někdy v roce 94 tak za tu dobu (skoro) 20 let tam ta naše milá sony přidala akorát dual shock (a to ještě v době PS1) v PS2 naprosto nic a v PS3 upravila gamepad aby byl bez kabelu. V PS4 která má vyjít za několik málo týdnů jsme se dočkali inovace v podobě touchpadu na středu gamepadu to je teda ohromná evoluce za 20 let!

    Člověk by si řekl že když už má Steam miliony spokojených uživatelů a že když už většina lidí přistoupila na to že Newell se zkrátka chce zabívat inovacemi (ale vždycky mu to vyšlo) tak že ho bude méně a méně lidí hatovat. No prostě nevím jak na ostatních webech ale buď na Games chodí jen zapšklé opice které by pomalu nejraději žili buď někde v pralese na stromě nebo pro změnu v nějaké jeskyni bez elekritky. Ale jo chápu vás co si to ten zlotřilý Newell dovoluje takhle inovovat v herním průmyslu parchant jeden normálně na pranýř s ním :-)

    PS: Už se těším na další případnou diskuzi ke článku informující nás o novinkách v SteamOS. Hlavně nesmysly typu že Newell dělá uzavřenou platformu (na Linuxu :-). Tak pro vás opice které jste to případně nezaregistrovali Linux je otevřená platforma. Jakýkoliv vydavatel který si chce vytvořit vlastní distro Linuxu musí přijmout zásadní fakt že nesmí (podotýkám nesmí) omezovat systém ať už pro uživatele či jiné firmy(nesmí jej prodávat nebo nezvěřejňovat zdrojový kod). Čili pokud se EA či Ubisoft rozhodnou portovat hry a své klienty na SteamOS tak Valve s tím nic nemůže dělat (ona s tím dokonce nesmí nic dělat). Osobně si hlavně myslím že veškeré útoky na Newella jsou od PC komunity hlavně kůli tomu že upřednostňuje Steam, SteamOS, SteamBox a Steampad před tou tzv mantrou Half Life a jeho pokračováním!
    • PS3 gamepad přidal gyroskop.
    • Já třeba určitě chci, aby mu to vyšlo...jen se bojím, že tohle je příliš touchpad-like a na touchpadu se hrát nedá. Jasně, nedržel jsem to v ruce, ale z toho co vidím to o moc jiné není.
      • Je treba si ale uvedomit, ze ve videu bylo receno, ze se jedna o tzv legacy mode, kde hra na dane ovladani neni nijak upravovana. Hra si mysli, ze se jedna o mys s klavesnici.
        A lze predpokladat, ze v jinem modu se to muze chovat napriklad jako analog packy u klasickeho gamepadu. Tedy ze clovek najede prstem na okraj te plosky a postava se napriklad zacne otacet do prava apod.
    • Jediný rozhodně nejsi. V těchto končinách jsou lidi neskutečně konzervativní. Snažit se místní komunitě jen naznačit, že gamepad může být plnohodnotný způsob ovládání, je jako snažit se šířit křesťanství v Pákistánu.
      • Plnohodnotný my ass, pohodlnější když si lehneš do gauče možná, ukaž mi jak to nahradí mojí myš s 3600 dpi (a lepší, ale tuhle mám momentálně) plně programovatelnou makry a já smeknu, když jsem viděl jak hraje civilizaci tak mi to přišlo stejný jako touchpad na notebooku který nepoužívám ani na serfování na netu natož na hraní
      • Tak plnohodnotna nahrada mysi to urcite nebude. To musi byt z toho videa prece jasne kazdemu. Ostatne tak to ani nikdy prezentovano nebylo.
        Ale vylepseny gamepad? Neco mezi mysi a gamepadem? To uz mi jako realna moznost pripada.
    • Jo pokrok je fajn, ale ne smerem k horšímu.
      • miliony spokojenych uzivatelu steamu...co jim taky jiného zbyva ze?
  • mne se docela libi, ze oproti gaypadum to je relativne maly *5*
  • FPS s gamepadem jsou naprostá pohoda, zdejší názory jsou zřejmě výplodem chorých jedinců co nikdy nedrželi gamepad v ruce a způsobli si s myší a klávesnicí karpální tunel. Fakt tato diskuze ukazuje zaostalost pc komunity *1*
    • zase miestny iddiot a debiilko trepe sprostosti...ze FPS s gamepadom..o vasich reflex shotoch nehovoriac:D
    • No hlavne s gamepadem ma hrac pocit jako pri realne strelbe vid GGcko? *1*
      • určitě víc než s myší pro lamky. Holt na PC se to stejně hemží jen cheatery, to na konzolích jde o dovednosti *3*
        • No vzdyt ja s tebou mistre plne souhlasim. Proste, kdyz hraju na gamepadu, tak mam pocit jako kdybych strilel doopravdy. Uplna realita.
          • víc reálné než myš určitě ano *3*
            • Aj ja suhlasim a samozrejme so zapnutym aimbotom, to je presne ako realitka :) Cim menej sa musis snazit tym viac sa to priblizuje k realite tak tak
            • No presne tak mistre. Mys je pro deti, gamepad je pro opravdove hrace a tvrdaky. Naprosto s tebou mistre souhlasim.
    • naprostá pohoda když máš aimbota ;) jako několikaletý uživatel gamepadu říkám tragédie...
      • tak to ti moc nevěřím že jsi několikaletý uživatel *3*, kdo hrál nějakou FPS na PS3/xboxu ví že to není žádný problém, naopak jde to naprosto skvěle. Bohužel je třeba trochu zručnosti a skillu, ale to myšáci asi nepochopí
        • Jak jistě víš, ó osvícený the GGG, je to naprosto skvělé proti jiným uživatelům stejného ovladače, ale proti myši stále konzole nenalezly správný repelent. Aimbot, nebo autoaim, nebo aim help či co...to je cheat...imHo
          • v mnoha konzolových FPS autoaim není, to bys věděl kdyby si se jen nehrbil za svým 16cm CRTéčkem
            • Nemůžu si tady hrát na borce hrajícího na gamepadech, protože to mě opustilo velice rychle. Vyhýbáš se ale tomu, na co jsem narážel. Nemůžeš postavit proti sobě myš a gamepad, protože prohraješ. Na to nepotřebuju smažit PS nebo XboX každý den.
  • x_ander
    To je zase hatu :) Jinak za mě dobrý, z videa to vypadá docela provozuschopně a je fajn vidět, že se Valve snaží jít někam dál a trochu jinou cestou než jen "vyrobit svou konzoli". Jsem zvědavý na první reakce, jakmile ovladač dostane do pracek někdo z hráčů/novinářů.
    • no nevím, mě se to zdá jako myš+kláveska v jednom, prostě dělá moc pohybů (konkrétně pravou rukou - palcem) a to mi nepřipadá tak pohodlné jako normální gamepad :/
  • Ne. Ne. NE NE NE NE NE!

    Apeluji na světovou herní veřejnost, včetně žurnalistů, aby vykázala tlusťocha i s jeho ovladačem, kam patří.

    PS: Strategie i střílečky samozřejmě šly na gamepadech hrát vždycky. To není důvod, opustit myš a klávesnici.
    • x_ander
      To jsou zase kecy..

      Valve přišel se svým originálním ovladačem, a je to špatně. A vsadím boty, že kdyby přišlo s klasickým gamepadem, tak bude hatu minimálně stejně tolik, protože by jen "kopírovali" jiné konzole.

      Krom toho, bere ti někdo myš a klávesnici? Pokud se opravdu ukáže, že ten ovladač nebude pohodlný, tak budeš nucený ho snad používat? S klidným svědomím to můžeš ignorovat. A jak píše ucho, nikdo z Valve ten ovladač nikdy neprezentoval jako nějakou "konkurenci" myši a klávesnice.

      A celkově je ten hate mimo. Místo, abysme byli rádi, že aspoň nějaká firma zkouší experimentovat s nějakou novou technologií, z čehož budou těžit hlavně hráči, tak jen hatujeme. Klidně se může stát, že ten ovladač bude průser, ale co? Aspoň někdo se snaží o nějaký vývoj, a když to nevyjde, ta myš a klávesnice tu bude vždycky...
      • To je celá dnešní společnost, spěje to tu ke komunismu - souvislost s tím, že všem stačí myš a klávesnice, přece nebudem vymýšlet něco nového (s hodně velkou nadsázkou).
    • ucho
      uvědomuješ si, že se zde nehledá náhrada za myš a klávesnici?
      • kazdopadne to ted tak muze vypadat, ze se nehleda nahrada...ono taky kdyby to tak vypadalo tak by pan Newell moc nepochodil, ze? Ale to si povime az se třeba zacnou objevovat hry co pujdou hrat lip tim jeho joypadem nez mysi a klavesnici...třeba Civilizace 7 nebo Rome 4, samozrejme s minimem ovladacich prvku a moznosti:)
        • ucho
          co si chceš povídat? buď tě nějaká hra bude bavit a budeš ji hrát nebo tě bavit a hrát ji nebudeš. on tě někdo nutí hrát hry, kde se ti to ovládání nelíbí nebo ti na nich něco vadí? ty by sis dobrovolně takovou hru kupoval? ježiš tak si to nekoupím a nehraju... a stejně jsou největší hateři piráti, protože stahují vše a pak na většinu věcí nadávají...
          • Budem si povídat o tom jak mohla byt Civilizace 7 fajn strategie nebyt uzpusobeni pro Newelluv joypad. Nebo si fakt někdo muze myslet když Gabe par milionum lidi proda steam box s joypadem ze se zachova komplexnost her co byla dosud. Lidi budou rvat na forech ze se jim to blbe ovlada a jelikož jich bude moc, tak se bude muset zjednodušovat..a pak fakt ta mys a klavesnice nebude potřeba. A z tehle videii je ajsne videt ze to s tim joypadem proste moc nejde..
            proste +1 pro Chumbabu a -1 pro všechny co nevidi dal nez na spicku nosu.
            • koukam ze si moc nerozumíme, nevadi..třeba se za par let pochopime:)
            • ucho
              myslím, že si dál než na špičku nevidíš ty. ty vlastně tvrdíš, že budou vycházet hry, který se budou špatně ovládat a nikdo je proto nebude chtít hrát a všichni na ně budou nadávat. možná by ses měl na pár sekund zamyslet nad tím, jak funguje trh. a mimochodem trh s hrami je poměrně přesycen, vždy je na výběr mnoho a mnoho alternativ, pokud se ti něco nelíbí...
    • A důvod?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit