Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bacha na zpetnou odezvu! *5*
    http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/652/4779/original.jpg
  • Vidím, že hlavně v CS je ovladač na prd stejně, jako gamepad. U zaměřování radeji stojí na místě a stejně to trvá dlouho.
  • Doufam ze pana Newella hraci poslou s timhle napadem nekam, vetsi zbytecnost jsem ještě nevidel. Ale i když, steam taky nikdo nechtel a ma ho dnes kazdej i když se jedna jen o spatnou DRM+smirak. Takze zrejme za par let budeme všichni sudlat plosky na joypadu, pac jinak to nepujde.
    • Jack1947
      Nedejboze , abysme sudlali na pc na tomhle. To pak ja bejt Pcckar tak bych si nekde sehnal pistoly a vystrelil si mozek, protoze nez zit s timhle tak radsi nezit vubec. *7*
      • jednoho PCčkáře zastřelíš a na hranici už čekají tři další. *14*
        • Jack1947
          Ty to beres jak naky dealery a nebo Mafiani, ci prehnane politiky. Ja myslel realne. Nauc se cist mezi radky *15* .
          • nauč se psát
            • Sranda, ze nedavno si ragoval na kritiku tvych gramatickych chyb tim, ze "kdyz dojdou argumenty, zacne se kritizovat gramatika", pricemz ted delas to same.
              Ses peknej pokrytec a sasek. *1*
            • Jack1947
              Ty si vazne beznadejnej *7* .
  • calwin
    trochu ma prekvapilo že na portali nefunguje vec typu imaginárnej páčky ako to bolo u gamepadov x a ps... že by človek posúval palcom a čím by bol dalej od stredu trackpadu tak by sa rýchlejšie otáčal... takto mi to príde ako obyčajný touchpad na notebooku s čím som ja v živote hrať nevedel a ani nechcel... príde mi to nepraktické... túto funkciu mohli nechať na civilization ale na takom fps ako je portal sa človek uklepe palcom k smrti kým správne zamieri... bude to zasa asi vec zvyku... ak k tomu budú po čase všetky hry implementovať nejaké špecifické vymoženosti pre tento typ gamepadu bude to super :)
    • Urug
      Prezentace ukazuje ovladač v nastavení "legacy", zcela jistě bude zahrnovat nastavení (a mám pocit, že to bylo i někde avizováno), při kterém se touchpady budou chovat jako analogy. Problém analogů je ten, že je musí podporovat samotná hra. Tady se snaží ukázat, že hry, které předpokládají jako vstupní zařízení kombinaci myš a klávesnici, budou relativně pohodlně hratelné, aniž by je bylo třeba jakkoli modifikovat nebo případně informovat o reálné změně vstupního zařízení.
    • postolka
      No... to bude tim legacy modem :D. Rekl bych ze u svojich her to zoptimalizujou primo pro ten ovladac.
      • calwin
        no veď hej... ak to má byť iba ako demonštrácia toho že sa dajú hrať hry aj bez nejakej väčšej optimalizácie tak to funguje veľmi pekne :)
  • Pilgrim66
    1500 je palka? Kdyz si vezmu kolik dneska stojej mysi nebo ze jenom klasickej Xbox 360 controller me stal pokud si dobre pamatuju asi 8 stovek, tak pokud si vezmu co v tom ma byt narvany tak to by bylo jeste dobry.

    Druha vec je, ale ze je to podle me zas kockopes jako ta konzole. Na FPS se nehodi (podivejte se na to video jak musi vsechno "domirovat") a na bojovky/hopsacky apod je zas lepsi klasickej gamepad.
    • Veskoslav
      Ale tak na RTS by to mohlo být lepší než klasické gamepady, pakliže člověk hraje u tv. U "stolu" samozřejmě myš. A 1500 mi přijde docela dost, když si vemu, že Xbox ovladač mě stál 899. Ono opravdu záleží, co to všechno bude umět a jak se s tím bude hrát. Snad nám třeba místní redakce přinese nějaké "zážitky" nebo to bude někde k vyzkoušení na nějakém herním festivalu.
      • Robotron3
        Na RTS to bude určitě lepší na TV než současné gamepady, ale pořád tu bude ta otázka, proč by sakra někdo hrál RTS na TV s gamepadem, když na PC s myší je to několikanásobně lepší *3*
        • ucho
          nesmíš všechny lidi posuzovat podle sebe a svých návyků. máš pak zbytečně omezený názor a ignoruješ další typy lidí, kteří si prostě ten klasický počítač do obyváku tahat nebudou a nebudou si ho tam pak ani propojovat kabely. prostě vezmou krabičku, napojí do televize, vyvalí se na gauč a hrajou s gamepadem v ruce... to že někdo tento styl hraní odmítá neznamená, že neexistuje skupina lidí, který tento styl hraní vyhovuje a má pak z hraní větší zážitek...
          • Pilgrim66
            Tak pokud diskutujem o tom, jestli ta věc bude mít úspěch nebo ne tak musíme zvažovat jaký maj lidi návyky. Osobně mi připadá, že to prostě nebude vyhovovat ani jedný skupině.

            Steambox je na PCkáře moc omezená a pro konzolare zase moc slozita (nemysleno spatne, proste konzolari chteji prijit, sednout a hrat. A neresit, jakej level konzole je to, jakou kartu to zrovna ma apod).

            To samy je podle mne ten ovladac. Na presny mireni to neni a na zbytek jsou zas pohodlnejsi packy.

            Zatim mi to pripada, ze Steam chce byt nekde uprostred, ale podle mne to moc nepujde. Ale rad se budu mylit.
            • Jack1947
              Pujde, jen proto ze spoustu lidi se nevyzna a budou chtit nakou "konzoli" k tv tak vezmou tohle, zapari si jak na pc . Ber to z uhlu masove -Mainstream populace vsichni, teda az na ty normalni lidi. *4*
          • Jack1947
            A ted jeste kdyby nekdo napsal nedejboze ze ani se nevaly v obyvaku a sedi na beznem kancelarskem kresle... *15* Souhlas, nelze davat svuj nazor lidem ktery s nim souhlasit nebudou protoze to maji radi jinak. To pak ukazuje velmi omezeny pohled jednoho cloveka a to neni uplne dobre. *4*
        • Pilgrim66
          Trefils jsi to. Navic z predstavy hrani treba Age of Empires nebo treba SC nebo cehokoliv co vyzaduje aspon trochu micra s gamepadem mi vztavaj vlasy hruzou.
        • Jack1947
          Trochu drahy spas kdyby slo jen o RTS *15* , kazdopadne to by bylo tak vsecko.
          • Robotron3
            Tak počítač má snad většina normálních lidí tak jako tak ne? :)
            • Robotron3
              No hlavně na gamepadu přece nemáš vůbec přístup ke klávesovým zkratkám jako na PC a když máš, tak jsou těžko přístupné, nebo je to komplikované a pomalé. A klávesové zkratky v RTS potřebuješ, pokud to máš hrát dobře.
            • calwin
              divil by si sa... poznám dosť ľudí ktorí majú už len notebooky a aj tie majú často slabé vnútornosti... tak to riešia konzolou... veď načo kupovať stolový počítač keď konzola je pohodlnejšia (vec názoru) a je to už povedzme pracujúci človek ktorý na hry nemá až tak úplne čas prípadne dojde zpoza pása/officu kde drel 8 hodín tak sa radšej vyvalí do sedačky ako k stolíku... aspoň mne to príde logickejšie

              ono tiež zastávam názor že hrat na gamepade RTS je dosť samovražda a po polhodine by ma to asi nebavilo... ten trackpad ale vyzerá fajn možno to chce vážne iba cvik ale pohyby budú tak či onak neohrabané...
        • calwin
          pretože investoval do systému ktorý má v obyvačke... má firemný notebook a kupovať mašinu sa mu nechce... takto má všetko v jednom dokonca v obývačke a keď chce tak si zahrá... čo je na tom k nepochopeniu? proste nemá v tej chvíli možnosť výberu alebo jednoducho nechce... tak hrá gamepadom... aj keď je to možno trochu nepríjemnejšie ale ak náhodou aj hrá multiplayer tak je na tom rovnako ako všetci ostatní lebo tiež hrajú gamepadom.
          • Pilgrim66
            Co takhle si koupit notebook co zvlada hry a kabel za 50 kc a pichnout ho do TV a muzes hrat, pracovat a nemit pocit, ze nedokazes na nic poradne zamirit.
            • Pilgrim66
              @Calwin

              Kdyby jsi cetl post na kterej reagujes, tak by jsi si precetl, ze jsem si koupil gamepad. Dokonce jsem mel i jeden cas Xbox 360. Ne kazdej notebook se dnesni dobe pece kdyz na nem hrajes.

              PS: Smartphone mam a kazdej den ho nabijim, protoze na nem cucim na videa, lezu po strankach apod, kdyz jsem linej jit na pocitac.
            • Jack1947
              Mozna nekdo, ja i kdyz nejsem zavilej pcckar ocenim Case a vitrnosti , Notebook a to nechci nikoho vubec urazit a jen muj nazor. Neberu jako plnohodnotne pc a vim ze predci a dnes se da sehnat za dobrou cenu. Dal bych vzdy prednost stolnimu pc. (Doufam ze muj skromny nazor nikoho nepopudil.) Je na kazdem co mu vice vyhovuje, stejne jako me vyhovuji na hry vice konzole, zaroven chocvam repekt k pc hracum a jejich pc at je buhvijake jim neberu.
            • calwin
              pozri tak sa ťa opýtam... skúsil si hrať na gamepade viac ako hodinu? vieš s gamepadom naozaj hrať? hral si na konzole? vieš aký to je pocit... dovtedy ti to ťažko budem vysvetlovať

              a ono to sice vyzerá jednoducho ale notebook by ti neuchladil vnútornosti by si ho piekol zbytočne... je to ako mať smartphone a v ňom milión funkcií ktoré ti vybijú mobil do 1 dňa (nepraktické riešenie)... dá sa o tom polemizovať
          • Jack1947
            To uz je vec nazoru, neda se to tak uplne brat, ja treba rad notebooky nemam. *4* reakce na calwin c.2
            • calwin
              ja len narážam na to že niesi sám a ja napríklad som mobilný presúvam sa na intrák a tam fičím na nb... doma mám konzolu... u nás už ani pomaly pc nenajdeš (paradoxne tu mám jeden na ktorý si vykladám nohy :D dlhodobo som ho nezapol a už ani neviem či pobeží :D kapacitne na dnešné hry nevládze) a vela ludí v mojom okolí takto funguje...
  • Vždycky jsem hrál na PC (klávesnice a myš) a konzoli jsem nikdy neměl. Ale v poslední době jsem si oblíbil klasické skákačky a kvůli nim i nakonec pořídil XBOX360 gamepad a můžu říct, že si tehle typ her užívám daleko víc jak s klávesnicí a myší. A ani nemusím sedět před telkou. Dokonce jsem i konečně pochopil, jak je ovládání některých her primárně šitý na míru gamepadům :-). Na druhou stranu gamepad nikdy nevytáhnu na FPS a jim podobný typ her. Každej controller má svý specifika a každej se hodí trošku na něco jinýho. A tenhle od Steamu vypadá, že je někde dál za klasickým gamepadem. Někde mezi ním a stále tou myší.

    Jsou hry, kde narážím na krkolomnou práci s kamerou a říkám si jak s myší by to bylo fajn, na druhou stranu ale ergonomie gamepadu a tlačítek skvěle pasuje. Tenhle steam controller mi přijde jako dobrý kompromis obojího, pokud člověk nechce nebo nemá na výběr.

    Rozhodně steam controller vítám a jsem na něj zvědavej. Jestli bude cena kolem 1500 tak mi to přijde výborný např. oproti tomu XBOX360, kterej má výbornou ergonomii, ale co nabízí navíc oproti ostatním ovladačům, že musí stát nějakých 8 stovek?

    Jediná věc nad kterou se pozastavuju je to, že sice tím pravým trackpadem se bude líp ovládat kamera, ale kde jsou klasická tlačítka XY, AB? :-)... to budu mačkat na tom trackpadu? Jestli ano, tak se trochu obávám citlivosti, aby to nereagovalo už ve chvíli styku. Přeci jen člověk má ty prsty na tlačítkách připravené a ta hmatová odezva, kdy člověk cítí stisk a odezvu tlačítka taky není k zahození.

    Uvidíme jak se to vyprofiluje, ale už teď si myslím, že si ten controller svý místo najde. Viděl bych to tak, že myš a klávesnice bude stále na FPS a podobně (jak jinak, steam controller ani nemá za cíl nahradit myš a klávesnici, tak ani nejde porovnávat neporovnatelné), klasický gamepad na hopsačky a podobný hry, kde není potřeba manipulace s myší/kamerou a na ten zbytek, kde je potřeba trochu šmrdlat myší bude právě controller od steamu. No, uvidíme...
    • Keyz
      Jo. Není moc co řešit. Fakta jsou jasná. Ovladač pro konzole je na některé hry vhodnější a tohle muže již stávající dobrý xbox 360 ovladač vylepšit.

      Jsem zvědav jak to osvědčí čas. Přece jen to může být měsíc super ale co po roce? Myši, klávesnice, a další ovladače jsou již prověřené.
      ...
      • Robotron3
        Tenhle ovladač v žádném případě nepřekoná myš + klavesnici, joystick, nebo klasický gamepad. On chce zvládat všechno dohromady, aby si lidé u televize s tím zahráli hry, co jsou jinak dělané na myš a i konzolovky. Stejně jako každé zařízení, které se snaží zavděčit všemu, v jednotlivostech přece nemůže být lepší než speciální zařízení. Tenhle gamepad bude mít smysl jen a na tom Steamboxu, nebo když si bude chtít někdo hrát PC hry na TV.
        • Keyz
          Já doufám, že by to mohla být evoluce klasického gamepadu. Ale jsou to spekulace, když to nelze vyzkoušet.


          Myš + klávesnici to logicky nepřekoná.

          Hlavně jak to sakra bude příjemné na dlouhodobé hraní? Třít prstem o nějakou hovadinu asi nebude super. Páčka je na to OK.
      • Veskoslav
        Spíše mě zajímá ta mechanická odolnost toho ovladače. Přece jenom to nejspíš nebude levná záležitost, tak by mě zajímalo, jak dlouho to vydrží a hlavně co to vydrží. Bylo by docela nemilé, kdyby to po měsíci hraní praskla ta "membrána", co tam je.
        • Keyz
          Jo, to ukáže čas :)
  • Ovládání z dotykových telefonů s trochou ergonomie...
    Nevím, ale mě osobně to příjde jako znouzecnost. Ovládat na tom půjde všechno, ale ne moc přesně a těžko pohodlně.
  • Adam_M
    Konzole jako konzole...pro me zadna revoluce v PC hrani jak se Gabe ohanel.
  • Jack1947
    Tim definitivne potvrdily ze chtej fusovat do konzoly, "Gamepad" radoby a pekne sedne k jejich Steamboxu.
    • gabapad, hombre *5*
      • gabepad, dpc *5*
        • Jack1947
          To je fuk , lombre *3* .
  • Nevím no, šudlat prstem po nějaký ploše nebude po krátké době příjemný, když si vezmu jak mám občas otlačenej/spálenej prst od touchpadu *9*
    • C-BEAM
      ku každému steampadu dostaneš lubrikant :)
    • Tak si tam nalepíš brúsne papiere, nech to má aspoň grády *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit