Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přestože jsem si říkal, že to neudělám, koupil jsem si nedávno baldura dvojku enhanced edition, a celou dobu hraní si říkám PROČ??!!! *16* Jako výmluva, že ani bioware nenašly původní assety tak jsme se na vymodelování postaviček od znovu vykvajznuli, místo toho přidáme "zoom" zmastíme interface, překreslíme ty hezký assety mečů do vysokýho rozlišení aby vypadaly jako plastový a předěláme efekt ohně aby se neřeklo, mě nezajímá o takovéhle předělávky nestojím a zvlášť ne o icewind dale což bylo baldurs gate mínus zajímavé questy a příběh a dlouhý se zdál jenom proto, že počáteční mapy trvaly strašně dlouho, než je člověk "vysvačil" nebýt bg2 ve velké slevě asi bych si trhal vlasy, jedničku si nekoupím, radši si zahraju originál, který ani neodinstalovávám
    • VaZqeZ_EU
      S těmi postavičkami máš pravdu. Taky jsem byl nemile překvapen, že je třeba neudělali znovu (alespoň u mé družiny). Ale jinak jsem na té hře neshledal apsolutně nic špatného. Mimochodem na novém UI spolupracovali samotní hráči, a stále není finální.

      Každopádně se asi většina z nás shodne, že Pillars of Eternity bude splněný sen. *4*
      • Mě osobně zatím PoE přijde jako trochu trapná vykrádačka UI z BG (vždyť i kurzor je zatím úplně stejnej) zasazená do nového světa (má potenciál, jeho kvality se teprve ukáží, ale musím říct, že mě nějak neláká "studovat" zase novou mytologii a "lore" obecně; možná je to zejména tím, že jsem se poslední dobou věnoval lore světa TES, které mi přijde překvapivě geniální *8*) s animacemi jako z Arcana a několika na první pohled zajímavými nápady v oblasti dizajnu RPG systému. Ale rád se nechám pozitivně překvapit.
      • Absolutně nic špatného? Já si všiml takového malého detailu - chtějí za to peníze, a i dvě kila mi za modifikaci, příjde fakt hodně, největší přínos je rozlišení, ale to vyřečily fan mody zdarma. Hele pillars of eternity budu soudit, až to budu mít dohrané, nehodlám takzvaně chválit dne před večerem, nejsem skeptik, ale nenechám se ovlivnit hypem, bg2 jsem si koupil jenom páč jsem ho chtěl do knihovny na steamu
  • A zmrvej to stejne jako BG? Tu sem totiz mel tu cest otestovat ... a jelikoz disponuju i puvodni hrou a ta i pres potize funguje o poznani lip ...

    Navic vydavat hru s cestinou, ktera je zjevne prohnana nejakym translatorem, to je proste lol. A pochopitelne, vubec neprepoklada, ze by nekdo chtel hrat za zenskou. Ne ze bych to v EN hrat nemoh, ale kdyz uz se to lokalizaci chlubilo, tak sem to sel testnout.

    Takze zajemcum vrele doporucuju se poohlednout po casacich/puvodnich instalackach/nejlepe vsak gog verzi, kde dostanou nezmrveny zazitek puvodni hry. Tohle je jen rejzovani prachu na starych legendach.
    • VaZqeZ_EU
      Čeština se od vydání updatuje, a stále vylepšuje. Nechci ti brát tvůj názor, na který máš plné právo, ale jen upozorňuji na fakt, že verze hry která je dnes, a verze kterou si "testoval" není už ta samá *3*
      • To mi je vcelku uprdele, pokud nekdo prodava shit, tak to je shit, navic tam samo (narozdil od puvodni verze) byla hromada technickych chyb, rozpadajici se grafika, nektery objekty neklikatelny a bylo treba nekolik reloadu, nez neco slo ... za podobny svinstvo rozhodne platit nehodlam a to ani korunu.

        A mimochodem, je celkem rozdil, pokud nekdo nekam nahodi fan preklad, a neco jinyho, pokud nekdo totez prodava za penize.
        • Tos trochu neodhadl situaci ne? Většina překladů jsou fanovské záležitosti a můžeme být rádi, že vývojáři byli tak hodní a implementovali ji. Opravdu tu nikdo neprodává češtinu. To by na tom asi moc nevydělali. Přepni se do angličtiny a předstírej, že tam není když ti tak vadí.
          • No je videt ze ses poradnej tupan ... tu cestinu samozrejme PRODAVAJI, nebot je ten bazmek presne takto inzerovan - vcetne ceske lokalizace. A me naprosto nezajima ze tam naladovali odnekud sosnutej fan preklad, kterej ani nevyzkouseli. Navic to ze je neco fan preklad jeste neznamena, ze to musi bejt takova hruza jaka to je. Znam hromadu prekladu, kteru jsou na profi urovni a casto dalece presahujou lokalizace delany za prachy.
            • Ne ty jsi tupan. Můžeme být rádi, že se na nás nevysrali a vyhověli naší žádosti o implementaci fanovské češtiny. Nová, přeložená lidmi najatými Beamdogem to fakt není. Je to spíš bonus pro nás. Prodeje asi moc nezvětší.
              Tubak: Je to normálně ta, instalujeě na staré Baldury. Jen je v ní opravených pár věcí. Sám jsem autorovi oprav pár věcí nahlásil.
            • Co si pamatuju, tak to byl přesně případ překladu BG. Byl to dobrej překlad, překvapivě dobrej. Ale EE jsem v ČJ nehrál, to je to opravdu tak špatné?
    • O čem to sakra mluvíš!? To je původní lehce upravená čeština.
  • Když předělali BG1 do pravidel BG2, těšil jsem se, že jednou udělají IWD1 s pravidly IWD2. Klidně mohli i přidat prestige classes.
    Jsem trochu zklamaný, ale přesto to asi koupím.
    • *1* myslím, že většina pamětníků se asi shodně, že pravila jedničky vyhovovala víc.
  • Kozy
    Tak přesně na tohle jsem čekal!
    • napsal bych stejnou větu, jenom vynechal to "na"
  • Trikrat fuj "enhanced" paskvilu, ktery nesaha puvodni hre s paradnimi mody (a dost mozna i bez nich) po kotniky.
    • VaZqeZ_EU
      Pro mně třeba, je originální Icewind Dale nehratelný protože se mně trhá. A ano, zkoušel jsem vše, ale nejde to spravit. Takže Enhanced edici s vděkem uvítám. Mimochodem Baldur's Gate Enhanced Edition 1 i 2 se stále patchuje a vylepšuje a nové i oblíbené módy do nich vycházejí každý den. *3*
      • vydali jsme hru a za 3 roky bude hotová? Ne díky, mě stačil TW Rome 2. Takhle se to prostě nedělá a ta hra je i teď zabugovaná jako prase a to jsem jí hrál před půl hodinou, původně čistě solo, teď zkoumám questy s hexxat a ta je tak příšerně zabugovaná až to bolí, pořád odchází z party aniž by se cokoliv dělo, klikal jsem na ní nebo jí někdo ubližoval, hodí mi věci do inventáře a uprostřed souboje jí 10x musím říct že je to omyl a beru jí zpátky, kde to sakra jsme? vždyť už je to skoro rok!!!!!! vydaná hra, to ti jako nevadí, že je to furt nedodělaný zmetek? modifikace Ascension, udělaná zadarmo tvůrcem throne of bhall má 100x větší hodnotu a žádné bugy
        • VaZqeZ_EU
          Hmm.. Co ti na to mám napsat? Věci, co tu popisuješ, se mně jednoduše při hraní nestali a vše šlape, jak má. S Hexxat jsem sice nehrál, ale nemáš tam třeba u ní nastavený nějaký chování? Máš poslední patch?
          Je mi opravdu líto, že ti ta hra nefunguje jak má. Jediné, co bych ti nakonec poradil, je Enhanced verzi nehrát a vrátit se k té původní. Když vydím, jak se u toho rozčiluješ, tak to za to nestojí. Život máme jen jeden no ne? *4*
          • No mám nainstalované obě, některé lokace, jako jsou třeba hroby do kterých můžu jen s hexxat jsou pěkné, ale v nich se mi děje víše popsané, takže ano nějaký obsah navíc tam je, ale nefunguje tak jak má a to ještě nejsem v underdarku, kde jsem byl před týdnem v klasické původní verzi solo s berserkem importovaným z původní jedničky a naprosto bez problémů, toho se trochu bojím. Já baldury nepřeinstalovávám jednak proto že je hraju skoro pořád a jednak, že jsem je přeinstalovával tolikrát, že se bojím že se mi seškrábou origo dvd a cd, radši bych, kdyby na steamu byla i původní verze, ano je na gogu ale já chci steamovou a za tu klidně dám víc než za EE verzi, klidně i přes litr, je to srdcovka, originálky mám několikrát, ale ty bych radši nechal v poličce a až pořídím nový komp tak instaloval už jen z netu, nakonec mi asi nezbude nic než gog.......... co se dá dělat, už teď používám uplay, steam a origin, cena za levné hry *1*
      • GOG verze se trhá taky? ID nemám, proto se ptám. Já Enhanced verze mám rád, ale musí být nový obsah adekvátní. Originálem taky nepohrdnu :) I tak mám ještě pár her v ISO, protože nejsou ani na Steamu ani na GOG.
        • VaZqeZ_EU
          Ano, GOG verze se trhá taky *9* Četl jsem ale, že to někomu jede v pohodě, takže je to třeba vyzkoušet na tvé sestavě.
          • Tak to je nemilé. Podobnou zkušenost mám u Flashpointu, kdy se hra občas na chvíli zadrhne při maximálním nastavení vzdálenosti. Ale to je chyba špatné optimalizace. Zkoušel jsem to na více sestavách, ve verzi Steam GOG a klasická krabice.

            Alespoň, že jsou na GOG sdílní :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit