Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Brutalita v mainstreamovych hrach (co oni chcou byt) je problem, mluvil otom i v jednom fightclublu.
    Ale trend dneska po Doomu a ted ShadowWarrior2 je prave mega-brutalita takze by mohli naskocit na tento vlak a naky gore mod tam pridat.
    • Hlavně to chce aspoň 3m meče a plno světelných efektů. Jinak to bude propadák *1*
    • Myslím že to je nejmenší problém , jde o to že to pořád vypadá jako hra o boji cínových vojáčků
      • Jako Warhammer? Wtf to asi moc ne
  • Magister_Peditum
    Už by to taky chtělo ukázat něco nového. Soubojový systém je jistě důležitou složkou hry, ale mě by spíš zajímaly nové lokace (uznávám, nedávno jsme viděli třeba Sázavu) a interakce s prostředím a postavami.
    • Osobně neznám moc lidí, co by si ve hrách užívali dokonalého bojového systému. Co tak sleduju, tak jdou lidi po příběhu a sbírání itemů.
  • Nejvíc je stejně ten inventář okopírovanej z Oblivionu :D
    • Kdyz neco funguje, proc to menit?
      • Podle tvýho jména bych řekl, že tě to hodně vzalo *1* to mě těší, ale já neřekl že to je špatně jen sem poukázal na to, že to vypadá skoro stejne jako v Oblivionu.
      • Hlavně, že je ještě zcela nepohltil konzolový mor a funguje aspoň drag&drop v inventáři
  • TheGGG
    trochu zapoměli na krev... já chápu, že tam asi kvůli "realitě" nebudou lítat usekaný ruce, ale přeci jen, když někoho majzli palcátem přes lebeň, tak to muselo pěkně vytýct....
    • Té krve je taky ve skutečnosti méně než si lidé myslí z filmů a jiných her. Obvykle dojde k ráně, která ani není od krve a pokud útočník rovna nezasáhne tepnu, tak se jenom podlije krví a loužička se pomalu zvětšuje.

      Například u střelných zranění je to opravdu hodně velký rozdíl mezi tím co známe z filmů a jaká je skutečnost. Po zásahu kulkou se člověk svalí na zem, ale nikde není žádný výstřik. Opravdu pokud nezasáhne tepnu, tak krev z počátku ani moc neteče. Pak se místo kolem rány pomalu začne červenat. A to bez ohledu na to, jak moc jsou poškozené vnitřní orgány.
      • to je opravdu různé a opravdu záleží na zasažení /nezasažení tepny. Někdy rána nekrvácí vůbec a je to jen rozevřená kůže, pokud zasáhneš tepnu, tak to může vystřikovat (v rytmu tepu srdce) i na metry daleko.
      • TheGGG
        viděl jsem video, kde střela z odstřelovačky utrhla týpkovi kus hlavy... mozku a krve bylo kolem hodně...
        • No jo, ty jsi vazne KKT, Dzastinku...
          • TheGGG
            pls anonymnku sám nevíš co meleš...
            • Doufam, ze sebe mezi normalni lidi nepocitas, Dzastinku?
            • TheGGG
              naštěstí normální lidi nehodnotí životní úspěchy podle score v nějaké kreslené p2w omalovánce jako ty...
            • Tobě by nepomohlo, ani kdybys do těch pay2win her narval miliony, furt budeš největší looser *1*
            • TheGGG
              ty a další dva anonymci co jsou uprdnutí, že jsem řekl co si myslím o vašich p2w omalovánkách...
            • Naopak, myslim, ze to vedi vsichni... :D
        • V době Husitské se to tu jistě snipery jen hemžilo *1*
          • TheGGG
            kulka ze sniperky, nebo rána palcátem, co myslíš anonymku? Já bych řekl, že bude škoda podobná...
            • TheGGG
              ale né každý podřadný bandita bude mít helmu... ty jeden exšperte...
            • a proto už dávno vynalezli tu skvělou věc, které se říká helma a nenosí jí akorát herci ve filmech, aby byly vidět jejich milionové krásné tváře, jinak by šel do bitvy bez helmy a štítu jen magor
            • TheGGG
              nevíš o čem mluvíš... rána palcátem ti rozmáčkne kus hlavy jak nic...
            • to si nemyslím, trollíku, pří ráně palcátem dojde nejspíš k prasklině lebky v horní části, otřesu mozku a vnitřenímu krvácení, ztrátě vědomi a po čase smrti, tedy klasické tupé trauma (to ty určitě znáš výborně ;) kulka buď projde skrz, nebo hlava exploduje jako meloun, to bude záležet na typu střeliva, zbraně, ráži atd, smrt nastane okamžitě, každopádně dvě zcela odlišné věci
      • TheGGG
        nemluvím o filmech.... doporučuji ti se podívat na reálné záběry z válek na středním východě... tam uvidíš, že té krve je v člověku hodně...
        • Ja ti doporucuji se jit zastrelit, at to teda vsichni vidime.
          • TheGGG
            ty se radši vrať ke svým p2w omalovánkám...
    • Ty jsi mel vytyct...z prosteradla v roce 2002.
      • TheGGG
        uražený fanboyz blizzardu pls...
  • jinak si myslím že proti rytíri šlo bojovat tak, že jste ho bud prostrelili kuší, nebo se stačilo vyhnout jeho meči a pak ho MM stylem zvalit na zem (byl težky a nemotorný, prilba mu omezovala rozhled) no a na zemi jste mu proste vrazili dýku mezi časti zbroje. nebo bych na nej hodil rybarskou síť jak ve starem rímu
    • Rytir nebyl rozhodne pomaly ani nemotorny tohle je mylna zazita predstava. Prostrelit zbroj (vsechny vrstvy) kusi je velmi tezke. Jakmile jednou minete, nez nabijete je po vas. Dyka se skutecne pouzivala, srazit ho na zem a dykou bodnout do krku je velmi ucinna taktika
      • Inquisitor
        Přesně tak, to je zažitý omyl, že byl rytíř nepohyblivá mátoha. Brnění si mohl dovolit jenom šlechtic a těm byla zbroj vyrobená na tělo. Váha byla zhruba 40 kilo, takže vlastně dnešní plná polní. Pohyblivé klouby a spojení umožňovali celkem ladný snadný pohyb. Jenom do některých úhlů se ruka dávala špatně nebo vůbec, ale ochrana to vyvážila.
    • Rybarska sit je takova gladiatorska zalezitost ale v opravdovem boji to nikdo nepouzival....
    • Zbroj tezka byla, ale ber v potaz, ze vetsinou dany clovek pomerne casto (co jinyho chces delat ve stredoveku krome cviceni, zrani a rozmnozovani) cvicil primo se zbroji a vypestoval si fyzicku. Kusi ho prostrelit muzes, a taky se tak delo, dokonce papez, jehoz jmeno jsem zapomnel, oznacil kuse za nekrestanske, protoze neni mozne, aby sedlak bez treninku byl schopen na nekolik desitek az stovek metru zabit rytire.

      Prilba mu omezovala rozhled - zalezi jak ktera, typicky vidis dobre dopredu a nahoru, do stran je to diskutabilni, dolu na nohy casto nevidis vubec, ale to se zaclo pozdeji kompenzovat. Pokud proti tobe bezi borec, tak si ho nejspis vsimnes. Proti vrazeni dyky nic nemam, nicmene rybarska sit je blbost jak svina. V boji bys ji musel celou dobu drzet v jedne ruce, takze nemuzes pouzivat stit, je tezka jak prase a pochybuju, ze by ji nekdo dokazal hodit na smysluplnou vzdalenost.
      • Innocenc II. na Druhém lateránské koncilu zakázal užití kuší, praků a luků proti křesťanům. Zakázal taky rytířská klání ohrožující život nebo třeba přikázal světským autoritám vykonávat soudní moc jen pod dohledem a za pomoci církevních autorit a zopakoval zákaz Prvního lateránského koncilu uzavírat v kněžském stavu manželství nebo žít v konkubinátu. (Nucený celibát je až vrcholně středověká záležitost.)
        • Tak ten zakaz kusi mi prijde od papeze jako hodne velka politicka svinarna. Jiste nikdo nechtel riskovat exkomunikaci a tohle dalo vyhodu bohatym statum ktere meli hodne rytiru a taky si mohli dovolit podplatit papeze. Jinymi slovy: bud se podrobite, nechate se laskave propichnout rytirskym mecem nebo budete exkomunikovani.
          • Ten zákaz nikdo nedodržoval.
    • TheGGG
      já osobně bych ho složil kopem z otočky a pak dorazil zabodnutím ukazováčku do jeho srdce...
      • Už jsem se lekl, kam mu ten ukazováček chceš bořit. :D Ikdyž takovýmu středověkýmu spocenýmu rytíři, by se to možná mohlo líbit *1* *1*
        • TheGGG
          tobě asi taky....
      • Ne kluku, tohle není srdce, to je (_|_)
        • TheGGG
          pls anonymku, to jak si měníš nicky ti nepomůže a přestaň mě pořád balit...
    • Si to můžeš vyzkoušet, přidej se k nějaké šermířské skupině a uvidíš, jak dopadneš *1*
    • jamar28
      Ty jo - dobrý. Super taktika, škoda že to za ta staletí nikoho nenapadlo. *1*
      • to je taktika pro boj 1vs1, do bitvy by se to moc nehodilo,
        • jamar28
          Já si myslím, že tam je největší háček v tom "vyhnout se jeho meči" a taky mám pocit, že trochu podceňuješ obratnost a sílu rytířů.
          • Přesně tak. Ti rytíři měli roky tréninku ve zbroji a s meči a nebyli zdaleka tak neobratní jak se může zdát. Navíc v bitvách bojovali v řadách. Kdyby jednoho srazili na zem a útočník se ho pokusil dostat na zemi, tak by sám dostal ránu přes záda ještě dřív než by stačil cokoliv udělat. Tohle není Assasins Creed :)
            • jamar28
              Přesně. Rytíři se jen tak někdo postavit nemohl - byli to víteční bojovníci. Ale vojáci to byli mizerní. *1* A taky na to dojeli.
  • to jak se postavy kloužou po zemi a delaji takové jakoby mikro teleporty je otravné. opravte to. Taky vám chybí prechody mezi animacemi.
  • zajimavy, ovsem jaka bude hratelnost a zabava to je ve hvezdach, on se ten realismus ve hrach taky nema prehanet. Mno snad se mu to povede.
    • Mam dojem, za Vavra nekde zminil cosi o 20-25M dolaru. Kickstarter byl jenom pitch pro investora, jestli je o to skutecne zajem. Takze tolik k tvemu "nebude to o moc vic nez 3M" (kde jsi vlastne vzal tak smesne male cislo? Za tolik se takovahle hra fakt udelat neda), vic to samozrejme bude. A o hodne.
      20-25M je mimochodem celkem normalni cena za ackovou hru bez penez za reklamu (s reklamou to klidne splha pres stovku).
    • jamar28
      Toho bych se vůbec nebál. Prostředí vypadá skvěle, je tam hodně míst, kromě vesnic třeba jen statky, tábory, různé řemeslnické osady, tábořiště v lesích, s postavami se často dá mluvit, snad na každém místě je nějaký quest (originální, ne "tam je tlupa banditů, zabij je a přijď"). Boj je promakaný, není to jen tupá rubačka. Vůbec bych se nebál toho, že to nebude super. Jediná věc, která mě trápí, je kdy. A samozřejmě technická úroveň.
      • Problem je jen v tom ze to co popisujes dnesni herni mainsteam hrat moc nechce, chteji pravy opak. A cilit na jen urcite publikum , mi v tomhle pripade celkem draheho a megalomanskeho projektu neprijde jako dobry napad. Mozna by to chtelo tam dat trochu obojiho aby na obou stranach zustala koza cela a vlk se nazral.
        • walltar
          Kingdom Come a celkem drahé? Mě přijde, že tu hru dělají prakticky zadarmo.

          Tam je celková cena kolem 6-8M USD ne? Což je úplně nic na takhle vypadající hru. A myslím, že i pokud si to koupí celkem omezené publikum tak se jim to splatí.

          Když Mount & Blade série prodala kolem 6M kopií a to je si myslím, ještě o dost okrajovější záležitost, než KC, tak si nemyslím, že by museli nějak cílit na mainstream.
          • No, ja nevim, kdyz clovek vidi zabery z jejich studia tak na indie vyvojare teda nevypadaj, spis to tam vypada jak v centrale EA, jen ten provoz tohohle zazemi musi stat majlant.

            nevim ze by Kingdom Come mela byt serie , ze by se to dalo srovnavat s prodeji nejake jine serie..spis se podivat kolik prodal treba prvni dil mount and blade to by asi bylo presnejsi..teda jestli tou ,,serii,, nemyslis rozkouskovani na nekolik casti..
            • Tak všechen zisk z prodeje hry taky nepoputuje přímo vývojářům a provoz kanclu v Karlíně něco stojí, nicméně Warhorse musí mít spočítaný, že je ten projekt jakžtakž rentabilní.
            • walltar
              No já právě nevím kolik prodali jednotlivé díly... ale řekněme, že pokud prodají 1M kopií (M&B má 4 hry v sérii, takže bych neřekl, že to je nereálné) tak se jim hra splatí a ještě dost vydělají.

              A taky je potřeba si vzít, že splácet musí jen to co jim dal investor... ostatní jsou peníze od lidí, kteří si hru vlastně koupili dopředu.

              Takže vlastně jim stačí velice málo prodaných kopií, aby zaplatil investora + mu vygenerovali nějakej zisk. Samozřejmě je možné, že jim investor dal víc, než ty původní 3 miliony, ale pochybuju, že to bude nějak extra víc.
  • Inquisitor
    Já se na hru osobně hodně těšim. Jasně nebude to bez chyb a ani to nebude nejlepší hra pod sluncem. Ale kolik takových her je? RPG z patnáctého století z českého prostředí, bez magie apod.? Nevim proč se tady snáší na hru tolik kritiky, ještě k tomu na hru která není hotová a ještě ani nevyšla. Já osobně takovou hru ještě nehrál a rád si jí zahraju i kdyby měla vyjít za dva roky. Tohle si rozhodně nezaslouží.
    Když čtu ohlasy ze zahraničí je tam taky nějaká kritika, to je normální, ale to plivání tady fakt nechápu.
    • Je to tím, že pojednání o 100 důvodech, proč je Skyrim špatná hra, zatím nebylo přeloženo do dalších evropských jazyků (i když posledních informací na tom Akademie věd usilovně pracuje).

      Ale musí se nechat, že tím článkem o Skyrimu si Vávra - alespoň tady na games - nastavil obtížnost nightmare, což se cení *3*
      • Jenže on měl v tom článku naprostou pravdu. (Beru v potaz lehkou nadsázku textu.)
        • 20 000 000 prodanych kopii Skyrimu na vsech paltformach s jeho pravdou totalne nesouhlasi, uvidime jestli proda taky 20 mega kingdom come:)
          • walltar
            Já sem si třeba Skyrim náramně užil a přemýšlím, že si ho zase zahraju... Ale I tak jsem celkem souhlasil s tím co tehdy Vávra napsal.

            Ta hra je imho výborná... ale není dokonalá.
            • walltar
              Jo to byl...
              Celkem sranda je, že když člověk dneska kritizuje hru, tak první odpověď je "A ty už si kolik her udělal" a když člověk co má za pasem pár her něco kritizuje, tak mu potom všichni nemůžou několik let přijít na jméno. Ale na druhou stranu, to asi znamená že lidi ten jeho názor berou vážněj, protože by na to jinak už dávno zapomněli.
            • No..to jen poukazuje na to jaky ten vavruv clanek byl jen rypani v houvne..(podobnej seznam se da sestavit skoro u kazdy hry)
          • Vysoká prodejnost značí, že hra měla složitý vývoj? Flashi, tvoje demagogie nemá mezí...
            • No jo, poslední slovo. *2*
            • Za fusekli se tahas ty sam, me vynech.
            • No necháme toho tahání za fusekli, už chápu, že tvoje komentáře se nedají brát vážně. *3*
            • Ty toho prevraceni na ruby nenechas zejo?:) Ja snad nekde psal ze JA nekomu strelim po hube? Ja psal LIDI..a ted uz ale vazne i ja dostavam chut ti jednu strelit:)
            • " aby prodala 20m kopii. rekl bych ze daleko snazsi je udelat hru ktere je zamerena na uzsi publikum" Tak promiň, že si z tvých textů něco vyvozuju, asi to nemá smysl. BTW jestli někomu jednu "střelíš" za to, že nazve tvojí argumentaci za demagogii, chápu tvojí nadměrnou aktivitu na tiscali. V reálu s tebou asi málokdo diskutuje při takových praktikách.*2*
            • nevim jak si na tohle prisel, ale zrejme si asi potreboval oponovat. zajimalo by me kde pisu neco o slozitem vyvoji. Jen jsem rekl ze udelat hru kterou muze hrat hrac s vysokymi naroky a zaroven casual nemusi byt zrovna snadne.
              Jinak doporucuju tohle co jsi ted udelal v realnem zivote nedelat, plno lidi by si mohlo myslet ze jsi mimo, pripadne ti jednu strelit po hube *1*
          • Hele, já ho mám koupenej taky. Bohužel. *5*
          • Jenže kvalita hry nerovná se počet prodaných kopií :) I když to spolu úzce souvisí. Mně osobně se Skyrim i celkem líbil, ale od RPG mám ta trochu jiná očekávání no.
            • popularita =/= kvalita
            • kvalita hry je ciste subjektivni zalezitost, uspesnost hry se zcela jiste meri jeji popularitou, a pocet prodanych kopii je primo umerny tomu jak je hra popularni. Ono to neni jen tak udelat hru aby si nasla tak siroce vetvene publikum ktere ma svoji merku kvality na stupnici od 0-100 a aby prodala 20m kopii. rekl bych ze daleko snazsi je udelat hru ktere je zamerena na uzsi publikum, protoze tam se nemusi resit cela skala stupnice kvalitativni subjektivity. *8*
    • Jj koukam na to jak vyvorana mys a nestacim se divit. Ukazujou nam jak delaj na necem uplne unikatnim a tady se zmuzeme jenom na to kritizovat ze nemluvi perfektne anglicky a ze to je spatny a nikdy to nevyjde. Nevsiml jsem si ze by si v diskuzi pod videem na youtube stezoval jediny anglicky mluvici clovek na spatnou anglictinu :D
      Ja rozhodne nerikam ze bychom nemeli byt opatrni. NMS jasne ukazal ze nemuzeme verit vsemu ale Warhorse je co se informovani o vyvoji docela dost otevreny a to vcetne moznosti si spoustu mechanik vyzkouset v EA.
      • Inquisitor
        Však jo, nikdo neříká nic o zbožňování bez výhrad, ale tohle? To už je spíš o osobní zášti vůči Vávrovy a ne o hře jako takový. A to je pitomost.
    • walltar
      Vávra si dovolil kritizovat Skyrim... to se neodpouští.
      • jamar28
        A přitom měl v drtivé většině věcí pravdu. *1*
        • Drtiva vetsina byli veci co nemaji na konecnou hratelnost zadny vliv, stourani se paratkem v houvnu.
          tenkrat totiz jeste nevedel jak moc tezky je delat rpg v otevrenym svete, ted uz to vi, a je to na prubehu jeho hry videt. Obecne se mi moc libi jak ted pri tvorbe kingdom narazi presne na ty samy veci ktery tak kritizoval a musi je resit. Jsem skoro na 100% presvedcen ze podobnej clanek jako o Skyrimu uz by ted nenapsal:)
          • No, tak zrovna Skyrim je dost prumerna hra, kde ty "malickosti" maji rozhodne vliv na hratelnost -> A to jsem to dohral s obema datadisky a nekolikati mody, ktere spoustu tech "malickosti" opravuji. Bez nich by to byla uplna tragedie. Proste typicky TES. A na tech ukazkach, ktere z Kingdom Come vysly, je videt, ze Vavra nechce jit stejnou cestou.
            • A dalsi takovej, zase mi vkladas do pusy neco co sem nerekl, ja netvrdil ze vavra chce jit stejnou cestou ale ze musi resit stejny veci ktery kritizoval. jste jak debilove kterym kdyz nekdo rekne hele ta ruska vlajka je cervena, tak na to odpovite to neni pravda vzdyt je stazena na pul zerdi *7*
          • Paulcz
            Ona tam žádná hratelnost ani moc není, celou dobu co jsem hrál Skyrim jsem měl pocit, že testuju nějakou podivnou věc, když se člověk nehoní za itemama tak už tam nic nezbývá. Svět je patlanice, nic nefunguje, skilly k ničemu, NPC bez AI, všechno postavený na hlavu.. Ale jo pár dní mě to bavilo :)
            • Mily paule, s tou hrou nic spatne neni, to jen ty jsi ji nepochopil a neumis si to priznat:)
            • Johnny
              *11* *15*
      • Ja ho mam rad..ale ne neodpousti:)
  • Je to pěkný, Dan Vávra si dal vysoký cíl a jde si za ním. Je neskutečný, co dokázal. Jen tak dál, na hru se těším. *4*
    • "To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze." ...tady tedy nepůjčují, ale dávají
      • kdo dal Bábrovi peníze?? *8*
    • jj přesně on to dělá celý sám, ty ostatní lidi kolem to jsou jen najatí herci..
      • Boze...troll debilni...takze nekdo, kdo ma vizi, nemuze nic vytvorit a neni hnaci mechanismus veci? Hitler nemuze za vznik treti rise? Steve Jobs a Woz za vznik Applu? Gates za vznik Microsoftu? Kdyz by nebylo jich, tak nic z toho co udelali, by nevzniklo...
      • jo tak, pán je trotl *1*
  • Meow
    Furt jenom předvádí, ale hra vyjde kdy, za 20 let? :-D
    • maji to v planu vydat pred Star Citizenem.. :D
    • Llour
      Porovnej si dobu vývoje podobných her a pak si liskni *4*
      • Meow
        Podobné hry však nemají neskutečně egoistického vývojáře, kterej všude byl, všechno zná... Tady se nám blíží pěknej průšvih :D
        • ale maj, ale nejsou to Češi, takže jim nerozumíš nebo o nich ani nevíš *15*
    • Plan je na prosinec pristi rok ne?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit