Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mart9
    Pozvěte ho do FC, ať vidíme, jaký je to bijec.
  • Pewdiepie nesleduju protože mi k znechucení stačí už jen ten jeho pitomej ksicht co se objevuje v každém náhledu, už jsem na něj asi moc starej, prostě nejsem jeho cílová skupina. Ale sleduju pár jiných a pokud je hra dobrá tak si ji na základě sledování pár minut z let's playe koupím, pokud ne tak sleduju celý let's play. Pro mě to funguje podobně jako demoverze. Osobně si nemyslím, že by tenhle "fenomén" nějak zvlášť škodil výrobcům, protože lidi co by si hru nekoupili si ji prostě nekoupí a těm kteří jsou nerozhodnutí může pomoci při rozhodování když není jiná možnost jak se k ní legálně dostat.
  • Pepinator
    To je vcelku složitá otázka, která ale dle mého názoru nemá v dnešním světě korporátní byrokracie moc řešení. Muselo by se rozlišovat, o který typ hry se jedná. Zjednodušeně řečeno: Flappy Bird je ptákovina (doslova) bez příběhu a osobní hraní Vám zážitek z této hry moc nezlepší. Na druhou stranu tu jsou hry jako třeba Mass Effect, Deus Ex a podobné, u kterých, když je hrajete Vy sám, stoupne herní zážitek několikanásobně oproti sledování hry na youtube. Jinými slovy, určitý podíl z reklam by si tedy zasloužili pouze někteří vývojáři. Z čehož vzniká otázka... Kdo bude určovat, která hra se "zdaní" a která ne? Takovou zodpovědnost si nikdo na triko nevezme. Ano, mohli by se "zdanit" všechny videa z her a vývojáři/vydavatelé by mohli dle libosti rušit videa na YT (což se tak trochu děje), ale pak je tu další problém... Né všichni vývojáři/vydavatelé dostojí mediální masáži kterou vytváří a hráč je pak zklamán. (viz. Watch Dogs, ta optimalizace je šílená a stále s tím nikdo nic nedělá) Na takový produkt by se pak mělo upozornit, ALE vývojář/vydavatel to video pak může smazat na základě toho, že dotyčný okrádá druhé o zážitek z hraní? Celé je to na hlavu a dle mého to prostě nemá řešení, protože oba tábory se nikdy nedohodnou. btw. Fenomén youtuberů mě taky minul, ač jsem ta pravá věková cílovka. Ale PewDiePie zaplnil díru na trhu a byl ve správný čas na správném místě. Nic proti němu. Když se daří, tak se daří. :))
    • Ale oni dohodnutý většinou jsou viz. změna copyright politiky youtube a reakce vydavatelů/vývojářů.
  • Uznávám schopnost vydělávat si tak jednodušše :)
  • Magister_Peditum
    Tak já mu to přeju.
    • Ja to preju jenom jeho pritelkyni :D
    • já ne
  • Amylee.Anderson
    Má obrovský štěstí, kluk ušatá :)
  • Kedaro
    Docela dobrý příklad je třeba Conan O´Brien, který začal "recenzovat" hry ve své talk show jen tak z legrace a už dostává hry v předstihu, dokonce jsem teď viděl video s hrou Super Smash Bros od Nintenda, která ještě neměla ani obal a to je v pořádku že? Myslím, že jim spíše vadí, že dělají kompletní gameplay z hry. Kdyby to byl jen nějaký kratší sestřih nebo recenze tak by ani nemukli. Takhle se na to člověk podívá a už to nemusí kupovat.
    • Ale to jim, jen jen Phil Fish a Nintendo, nikdo jinej
    • C-BEAM
      otázka znie že ak sú hry natoľko filmové a bez výziev, že si ich ľudia radšej pozrú ako film akoby ich mali hrať, tak či by sa náhodou developeri nemali zamyslieť trochu aj nad sebou.
      • svoj podiel za sledovanost, samozrejme
      • ved sa uz zamysleli a teraz chcu svoj podiel
  • Tento chlápek je tu pro lidi, co pozvrací stůl a pak jim to přijde náramně sofistikované. Tohle je můj názor. Nedokáži pochopit ten jeho humor. Naštěstí se mu zatím úspěšně vyhýbám a nikdo mi jeho tvorbu nevnucuje. Takže na pohodu. *5* Jen se divím, jak je možné z toho mít nějaký úspěch.
  • Všude možně se řeší, že by letsplayeři měli platit vývojářům za využívání jejich produktů k výdělečné činnosti. Ale podívat se na to z druhé stránky by taky neškodilo a možná by bylo i férovější. Vzhledem k obrovské reklamě, kterou hrám dělají i mnohdy díky svým osobnostním rysům, napomáhají jejím prodejům. Dokáží přitáhnout kolikrát i lidi, kteří by se o danou hru ani nezajímali. Ale po shlédnutí letsplay videa si jí koupí. Takže se spíše hodí mluvit o o tomto fenoménu jako o neplacené reklamě (z pohledu vývojářů), která na sebe vydělává sama. Chtít po nich jakékoliv zisky je sprostost, nenažranost. Můj názor.
  • Je fajn ale kanalu je plno mimochodem uspech pwediho nejlepe shrnuje kanal Game Theory....jinak posledni dobou sem se o YT komunitu trochu zajmal, tu hracskou cast a to je na celej clanek, hlavne o lidech jako AVGN atd....on ten Pwdie je takovej fenomen pac jak snadno se dostal na vrchol a o mile predbehl konkurenci ktera se musi stvats editaci videa, prinaset napad a casto to chce cele skupiny nadsenych lidi aby tocili pranky, rady, ruzne fashion veci a tak...a taky hodne kapitalu ne jen mikrofon a hororovou hru....je to proste dnesni doba, zbohatnou se da na neuveritelnych vecech, jako treba cutani do mice a tak

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit