Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Super, Zaklínač1 - najlepšia hra čo som za posledných 15 rokov hral. Zaklínač 2 tiež špička ale na prvú časť strácal a to hlavne malosťou herného sveta a stratou slovanskej atmosféry. Takže zväčšenie rozlohy jednoznačné plus.
    • Já jsem to "zmenšení" docela uvítal,to pobíhání mezi tou vesnicí a předměstím Vizimy byl příšernej opruz
  • Po tom updatu uz jenom dodam, shut up and take my orens. :D
  • Keyz
    Na Eurogameru se píše "CD Projekt výrazně přepracovává soubojový systém, zejména proto, že si spousta lidí stěžovala, že ve dvojce byl příliš složitý"

    Co na tom bylo složitého?
    Stejně jako si lidí stěžovali na složitost a nudnost jízdy ve vozidle při zkoumání planet v ME 1,tak v ME 2 to bylo opravdu o hodně zábavnější...
    Možná by neměli tak moc dávat na hlas lidu.
    • rancor1223
      No třeba mě tohle velice těší. První zaklínač mě minul zcela, druhého jsem zkoušel a po hodině odložil se slovy "A tohle mě má bavit?" ve chvíli kdy jsem měl bojovat.
      Podle mě je ten boj překombinovaný s neskutečně debilním vysvětlením. Počínaje třeba těmi kouzly, či co to bylo; každé mělo název který nijak nenaznačoval účel a ikonku která taktéž nereprezentovala účel kouzla a já si to mám co, pamatovat? Je vážně tak těžké tam dát alespoň nějaké intuitivní obrázky/značky? Ostatně boj jako takový mi přišel stejně šáhlejší než v nedávném Dark Souls (podotýkám, že jsem nehrál, vycházím z toho co jsem viděl). A hlavně zoufale neintuitivní! Zoufale! A že jsem se podobných RPG nahrál, ale tohle jsem nikdy neviděl, fakt ne a už to ani nikdy vidět nechci.

      Proč lidem vadilo Mako v ME1 chápu, byla to spíš zdlouhavá minihra, která nikomu nic navíc nepřinesla. Já si sice myslím, že to byla sranda (rozhodně větší než Hammerhead v ME2), ale chápu co lidem vadilo.
      • diky lidem jako ty, umiraj dobry hry a delaj se samy sra*ky ...
      • Promin bez urazky, ale to jsi toho moc nenahral. Navic k zaklinaci existoval manual, ve kterem bylo popsano od ovladani az po kouzleni vcetne principu, narozdil od Dark Souls.
      • Docela rád bych tě chtěl vidět hrát nějaký starý dungeon, kde jsi sbíral runy a skládal z nich runový slova, ale hra ti žádným způsobem nedává vědět jaká slova potřebuješ složit, případně co vyvolávají, takže jsi musel experimentovat. To by bylo f*ckování. *1*

        Ale vážně, pokud máš zapnuté tipy ve hře tak se ti neustále zobrazují popisky uvádějící jaký znamení dělá co, připadaně proč máš dva meče atd... a i kdyby ne těch znamení je hře 5 a navíc dobře barevně rozlišených. To je vážně tak těžký si zapamatovat, že červená je oheň, žlutá je štít atp.? Vždyť je to pomalu už jak ve zvláštní škole. *7*
        • rancor1223
          Starý hry do toho netahej, není rok 1990. To měli lidi víc trpělivosti *1*.
          Ale jo, nápovědy všechno jsem četl, nemůžu říct, že by byly zas tak informativní. Ty barvičky, že by odpovídaly si tedy nepamatuji (i když by to bylo logické), takže tomu dávám trochu za vinu tu neintuitivnost. Musel bych to znovu někde sehnat, abych mohl mluvit trochu přesněji a za tu námahu mi to nestojí.
          • Hele, mam souseda, ktery nehraje RPG skoro vubec a zaklinac se mu hodne libil a vzhledem k tomu, ze on nemel zkusenosti a zadnou neintuitivnost tam nevidel, tak mi z toho vyplyva, ze bude problem mezi zidli a klavesnici.
      • 1. Moc s tebou nesouhlasim, znamení se daly lehce zapamatovat a od hráčů se tak trošku čekalo že četli knihy nebo aspoň hrály jedničku :) , možná proto ti to přišlo otravný na zapamatování. Kdyby si hráll 1. díl tak byses v nich orientoval se zavřenýma očima. :)
        2. Začátek byl spíše tutoriál, tak se nediv že to po tobě chtělo, a co se týče souboje tak ten mi nevadil jak v jedničce tak ve dvojce, zvyknout se na to dalo v pohodě a příběh za to stál. :)
        • rancor1223
          Jo, hádám, že knihy/předchozí hry by v tomto pomohly, ale přiznejme si, kolik lidí z těch co si Wichera koupili skutečně vědí kdo vůbec je Sapkowski? Třetina, možná méně mým hrubým odhadem. Spousta také prvního Witchera určitě nehrála (jako já). Pro "začátečníka" je ten systém naprosto nepochopitelný. A ani já (řekněme zběhlý v RPG; ale že bych se vyžíval v hardcore Dark Souls to fakt ne) se vůbec nechytal.
          Jasně že začátek je tutorial, ale když mě tutorial znechutí k vypnutí hry, asi něco není dobře. Jsem spíš zvyklý na styl Gothicu a tohle bylo prostě moc.
          • No jasný, to už je podle vkusu, mě zase baví RPG s hodně dobrým příběhěm plný zapletek, různých vývojů atd.. jako je v zaklínačovi zvykem.
            PS: knížky jsem nečetl, ale chystám se na ně, protože mě už štve jak mi nějaký věci unikají a hodně mě láká ten příběh :D
    • eeeee
      Hlavne nebyl moc dobry ve srovnani s konkurenci, treba dark souls.
      • No jasne. Treba tam chybi zakladni veci jako sekani skrz zed, stromy, sesilani kouzel skrz zed nebo zasekavani se o debilni vystupky, moznost ustrilet draky na nizke urovni, dementni ovladani, nemoznost ukladani = neustale opakovani, chybejici dej atd. To vse v zaklinaci chybi a doufam, ze nadale chybet bude jako v jiste nejmenovane 10-tkove hre.
    • deridon
      se bojim aby to nedopadlo podobně jako u assassins creed 3, kdy vlastne pomalu na všechny bojové techniky bylo jedno tlačítko.. ovládání v zaklínači 2 mi vyhovovalo a nejlepší by bylo, kdyby udělali kombinaci prvního a druhého dílu, teď myslim třeba bojové styly z jedničky a k tomu dynamiku a zábavnost ze dvojky
  • Viktor_H
    Prosáklé informace slibují opravdovou pecku, fakt se nemůžu dočkat, až to chytnu do pracek. Další playthrough dvojky je samozřejmostí (snad bude mít import voleb větší váhu než z jedničky do dvojky). BTW, openworld jsem teda opravdu nečekal. Ale jo, snad už někdo Bethesdě ukáže, že se to dá dělat mnohem líp.

    Z videa mě zase zaujala ta část o politice CDProjektu - tam prostě opravdu není co vytknout a člověku je až líto všech ostatních studií, kde lidé přetékají kreativitou a publisher jim to prostě všechno oseká (ať už přímo, nebo budgetem a deadlinem). Jistě, cílem je vydělat, ale idealista ve mně si říká, že hráčská obec by vývojáře za propracovanější produkt odměnila většími zisky (ať už hned, nebo v příštích projektech).
  • Chtěl jsem se jenom zeptat (vím že asi špatně ale vzhledem k tomu že v týhle diskuzi asi pár lidí witchera má tak to zkusím) mám witchera 2 na pc (origo) a pokaždý když chci hru zapnout tak to píše :error 0xc0000142, kdyby někdo věděl tak děkuju :)
    • Rika ti neco google? Vlozis tam svuj jednoduchej dotaz a dostanes odpoved "error 0xc0000142 witcher 2"
      http://en.thewitcher.com/dotnet *3*
  • MrSanta
    No, můj vztah k Zaklínačovi je zde už dobře znám, ale toto mě začíná celkem lákat. Open world, vylepšený boj. Možná bych Geralta mohl překousnout. Navíc ta hra dobře poslouží jako test železa před Cyberpunkem *4*
    • já tvůj názor stejně jako většina diskutujících neznám a je mi u prde...
    • Viktor_H
      Já rezignoval a železo před týdnem pořídil nové. Na nastávající bitvy je potřeba se dobře připravit *1* , vyjde toho totiž opravdu požehnaně...
      • MrSanta
        Já to právě plánuju na duben. Budu mít volných cca 20.000 korunek, tak si udělám radost. Vkročím do řeky Win 7 *15*
  • Myslite, ze tam budou hrat nejakou vetsi roli Iroweth a Vernon Roche? :D Ja prave doufam ze ano, ale bojim se ze je totalne odstrihnou jako treba Shani
    • Keyz
      Save z prvního dílu neměly moc vliv na dění, to samé asi bude u dalšího dílu :(
      Maximálně se změní pokec v kodexu.

      Kdyby to mělo vliv na postavy a a události bylo to skvělé.
      Pak nechápu zásadní rozhodnutí ve Witcher 1 a 2 kde jsem zabil důležitou postavu a nemá to dopad do dalšího dílu.
      • Ze zvědavosti koho jsi zabil ?
        • Keyz
          Hlavně na konci 2 se rozhoduješ,pak během hraní 2 anebo ten Drak co tam je.
          Tam je tolik důležitých postav na které máš vliv tak jsem zvědav co z toho bude.
          Asi záznam v kodexu :(
        • shmeck
          typuju Krále Honu :) - ale to bylo myslím ve 2 vysvětlený, že šlo jen o nějakou iluzi nebo něco takovýho...
    • Shani totálně neodstřihly, jedna zmínka ve dvojce o ní je a to že se z Geraltem rozešla a učí na nejaký škole :)
  • Ted se pro mě Witcher 3 stal hra číslo jedna v očekávanosti ,sory HL 3 :D
    • Keyz
      Navíc u Witchera 3 je dobrá šance,že výjde.To se o HL 3 říci nedá.
  • Amylee.Anderson
    Výborně :)) Už abych měla čas přečíst si ságu.
    • kostejnesmrtelny
      Och, to se neboj. Jak jednou začneš, čas si rozhodně najdeš, za to se ti můžu směle zaručit *5*
      • Amylee.Anderson
        To já právě už tuším a to je problém :)
      • Já sám za sebe musím říct, že nejvíc se mi líbí ty první dvě povídkový knihy. Ten pětidílnej román je hrozně roztahanej a víc by mu slušelo ho krapet zkrátit (což už samozřejmě není možný). Geralt už není tím Geraltem z povídek, ale je to takovej připotomělej filozof, což mě docela mrzí, ale co se dá dělat.
        Na hru jako takovou se samozřejmě neskutečně těším!
        • Magister_Peditum
          Sága je fajn, ale povídky jsou to, co, podle mě, dělá Zaklínače Zaklínačem. I když to je možná můj obecný problém, že si ve fantasy/sci-fi užívám víc "každodenní" příběhy než nějaký epický o zachraňování země/planety/vesmíru.
          • Viktor_H
            Povídky mi přijdou dosti brakové (až na Střípek ledu), sága má přesah za hranice běžné fantasy tvorby. Ale ano, povídky se více soustředí na to, co by mělo být denním chlebem zaklínačů...

            Coehoorn: Souhlas, mé dojmy o postavení Ciri v knihách jsou stejné.
            • To a ještě dítě překvapení je v jakem pořadí?
            • Díky moc, spíš jsem myslel ebooky, už se těšim jak si to přečtu, jednou jsem četl povídku o wesemirovi, ale přestal jsem, protože jsem si myslel že jsem přeskočil několik dílů, tak jsem začal číst něco končí a něco zažíná protože mi to někdo poradil, ale bylo tam moc postav který jsem neznál, protože to bylo "poslední díll" ( spíše ta alternativa) takže jsem se na to nakonec vybodl, ale chtěl bych si to přečíst, ať už kvůly mezerám v příběhu hry nebo čistě zvědavosti a lásce k fantasy :D
            • kostejnesmrtelny
              Smajdalfcz: jestli se nepletu, tak relativně nedávno Leonardo vydalo kompletně veškerýho Zaklínače chronologicky od povídek až do konce ságy v očíslovaným, sedmidílným paperbackovým vydání s relativně ucházející obálkou. Jestli přemýšlíš nad koupí, řekl bych, že je to jasná volba.
              Vázanýmu vydání bych se vyhnul, neboť má a) hnusný obálky a b) ještě o dost hnusnější ilustrace uvnitř, kterejch je hrozně moc a bohužel jsou tak pekelný, že se stydím si tu knížku otevřít ve vlaku, příp. tramvaji. *11*

              Mňo a pokud nad koupí nepřemejšlíš, tak i v takovým případě se můžeš držet toho očíslovanýho vydání *3*
            • Viktor_H
              Uff, tak to pořadí povídek si přesně nepamatuji (přiznám se, že už si ani nepamatuji všechny názvy - je toho dost), ale tady to máš oficiálně: http://zaklinac.wikia.com/wiki/S%C3%A1ga_o_Zakl%C3%ADna%C4%8Di (btw, výsledné pořadí je popsáno tak, jak platí chronologicky, ne podle toho, jak to Sapkowski psal). Až přečteš všechny povídky, začíná sága.

              Btw, povídka "Něco končí, něco začíná." není součástí kánonu, jde o jakýsi alternativní happy end, který Sapkowski původně vůbec nechtěl vydat. Ani to číst nemusíš.
            • můžeš mi poradit jako člověku co četl kousek povídky ale chtěl by si to všechno vychutnat postupně tak jak to má být co má číst jako první a vůbec celý pořadí?
          • No vidíš a pritom celá sága je o záchrane jednej malej dievčiny. Nič viacej,nič menej.
            • To by som ani netvrdil. Jediný kdo ju tak videl bol Vilgefortz a ten sa skor zaujímal o jej DNA a pokial by ju dostal tak ju koli výskumom zabije. Pre Nilfgaard a Severné Kráľovstvá bola len politickou postavičkou na šachovnici ako možná dedička tronu Cintri. V momente kedy mal Emhyr var Emreis,Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd náhradu,ktorá mu po politickej stránke zaisťovala to isté čo Ciri/teda falošnú Ciri za manželku/ stratil o Ciri ako takú záujem a i keď ju spolu s Geraltom a Yen mal v moci nechal ich ísť. Rozhodne by som neporovnával Ciri s prsteňom moci.
            • Magister_Peditum
              Ale řeší se tam Nilfgaard a ta dívenka je něco jako ekvivalent Prstenu moci z Pána Prstenů. *3*
  • Tak a vianoce tu nebývajú tak často... *1* Úprimne držím chlapíkom CD Projectu palce, aby sa im podarilo vytvoriť ďalší herný skvost ako to bolo v predchádzajúcich dieloch Zaklínača a aby sa znovu dotkli hráčskych sŕdc tak ako to vedia len oni. Už teraz viem, že Zaklínač 3 zberateľská edícia bude dobrou investíciou a zastane čestné miesto pri predchádzajúcich dieloch tejto pre mňa top RPG ku ktorým sa ako hráč veľmi rád vraciam a vždy si to užijem. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit