Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zdeeneek
    Hravali jste nekdo Target Renegade? V tom jsem nahral taky spousty casu *4*

    http://www.youtube.com/watch?v=aQrd6WOlY0I
  • Jsem si vzpomnel diky tomuhle clanku na o jak se mi vzdycky zlomil joystick. Tata prisel, ja mel strach, ze me serve, kdyz mu zase ukazu džoják na dve pulky. A on jenom. Hmmm, ty seš Lamač džojstyků. Takže si měnim nick z Rad Eyes, protoze jsem lamac joysticku *4*
    • zdeeneek
      Neni to ikonka ze Saboteura?
      • Pan_Klobouk
        Hned jak vylezl z clunu na molo. :)
        • jasne. saboter byl bozi. Perfektn vykreslenej a rychle se pohyboval, ne jak ve dvojce.
        • zdeeneek
          jj, je to z prvniho dilu http://www.youtube.com/watch?v=vW5SKYrlrP4
          Ja jsem vic hraval druhej dil http://www.youtube.com/watch?v=WDXAXbFQUvw&feature=related , ten mel uplne brutalne velkou herni plochu kde se dalo pekne bloudit *4* ( http://zx-spectrum.wz.cz/data/maps/map.php?id=Saboteur2.png ) Peklo bylo to bez te mapy hrat, protoze se tam casto muselo odnekud skocit do prazdna, clovek nevedel jak daleko poleti a jestli pad prezije a nebo se dole rozplacne *4*
          • Pan_Klobouk
            Jj, klasika. Dvojka byla obrovska, zorientovat se v budove (a vlastne i okoli) nebylo jen tak. Uz jen to prekvapeni, kdyz bratr zjistil, ze po tech natazenych lanech se da behat. ;)

            Po case sice nebyl problem najit motorku a ujet, ale tech ukolu a misi tam bylo vic, podobne jako v jednicce. Jenze to jsme tehdy, anglictiny neznali, samozrejme netusili. Kazdopadne zlate herni casy.
          • dvojku jsem dohral tak, ze jsem ujel na motorce, ale bez navodu jsem vsechny arsiky, jak jsem jim rikal neschrastil. No ale i tu motorku jsem povazoval za uspech.
  • http://www.youtube.com/watch?v=WHxBpmh-PF0
  • tohle je bozi. :) http://www.youtube.com/watch?v=TF9POD_B08I&feature=related
  • Ouuuuu. Blaho je mi
  • http://www.youtube.com/watch?v=c4sh9SQ0zvI
  • Pan_Klobouk
    Jj, ZX stale zije a porad na nej vychazeji hry. Jsem zvedav, kdo si 30 let po startu vzpomene na PSX, PS2, nebo nejakej Xbox 360. A jake na to tou dobou budou nove hry. ;D
    • PSX a PS2 *1* Legendy neumírají . U poslední generace je to trochu jinak .... online služby znamenají ztrátu způsobilosti .
      • Pan_Klobouk
        Pravda, i kdyby nekdo za 20 let chtel porad hrat na PS3 nebo Xboxu, a i kdyby jim ty masiny porad fungovaly, leta mrtvy online to prakticky znemozni. :)
    • PSX a PS2 zůstanou legendární, o tom jsem přesvědčen. Na X360 sere pes. *5*
      • Pan_Klobouk
        Mozna bude i X360 jednou legendarni. Treba uz se Microsoftu zadna dalsi konzole tak nepovede. ;) Na vsechny tyhle stroje se po letech asi bude vzpominat, ale tezko na nich bude jeste nekdo hrat, natoz neco noveho. Na ZX Spectrum uz letos vyslo asi 30 her.
        • A jsou to pecky nebo 30x variace na totéž ?.... A něco mi říká , že nebýt Rusů a jejich HW klonů ....
          • Pan_Klobouk
            Predpokladam, ze jsou to 30x variace na totez, to prece dneska frci. ;) Navic ta technologie je jiste omezujici a kdyz ani na systemy dneska nevychazi nic originalniho, tak... ;)

            Rusove urcite s klony drzi prapor, ale jak se zda, spousta her je i "zapadnich" a pro obycejna 48k/128k Spectra. Proste nadsenci.
            • Pan_Klobouk
              jejdasek: komerci, uzavrenost a nejaka pravidla bych do toho netahal, to bude za 20 let kazdemu sumak. Bavime se sice hypoteticky, ale kdo vi, jestli bude jeste existovat nejaka Sony a MS. :) Konecne i dneska se obcas objevi nejaka rarita (nova hra na Dreamcast atd.) pritom SEGA uz je taky mimo.
            • No ale to je spis dane uzavrenosti konzoli nez cim jinym. Predpokladam, ze ty zx hry jsou nekomercni, ne?
  • Takovej krám.. to najit doma tak to rozšlapu a vyhodim z vokna, zlatá Sega.
    • Drak_1
      Každý je iný Ja mám doma úplne nové Atari XE800 ešte zabalené dokonca ma ešte aj ochranné fólie :) a ktomu aj kazeťák :) tiež funglovku :)
      • tak to bude mastny uz ted. Zavidim. Tak trosku komply sbiram.
        • :) No pravda sbírat ... Ale seriozně si hrát na původním HW je ... už moc hardcore .
          Před pěti léty jsem vynesl ze sklepa svoje Mko a ..... ne asbsťák to neukojilo a ještě jsem se rozčílil u kazeťáku se šroubovákem :D
          Beru výstavku jako v Alze , ale jinak nový HW a emulaci . Ještě tak tuning starého HW a připojování nových periferií mne povznese , ale sám jsem s ZX skončil , když mi prodali z krámu poslední 5,25 diskety
    • Dnešní děti bohužel netuší o čem ta doba prvních her byla... Noci strávené u černobílé obrazovky přenosné TV Junosť, z kazeťáku písklavý zvuk nahrávané hry a po několika minutách ...vzhůru do pařanského světa... Pecky jako Dizzy, Golden axe, Indiana Jones and the Fate of Atlantis a můj první "simulátor" Achtung Spitfire! A spousta dalších na desítkách magnetofonových kazet... Kde že jsou ty časy *14*
  • risa2000
    ZX Spectrum mělo životnost možná 10 let, ale to jednak nikdo dopředu nevěděl a druhak, během té doby se objevila Amiga, Atari ST a nakonec PC, které to postupně strčily do kapsy. Navíc v té době nikdo neřešil věci jako framerate, nebo grafiku vůbec, protože většina her byla buď graficky jednoduchá (Knight Lore), nebo dost abstraktní (Driller, Dark Side, Elite).

    Přesto, když jsem viděl screenshoty např. k Dark Side z Amigy v cizím časáku a srovnal to s tím, jak to vypadalo na mé Deltě, tak mi bylo jasné, že Speccy je překonané. A když se pak objevily hry na PC (Wing commander, F-15, atd.) tak jsem Deltu prodal. A líto mně to nebylo, protože jsem si s tím "kompem" užil jako asi s ničím jiným ve svém životě, při hraní, programování, bastlení a to všechno s partou stejně postižených kamarádů/spolužáků. Spektráč se mnou prošel gympl, a pak, s nástupem PC, to prostě skončilo.

    Je fakt, že poté jsem už nikdy neměl chuť jít v programování až k hardwaru, protože v PC bylo všechno mnohem složitější a míň předvídatelné. Až v poslední době, kdy jsem se přesunul do embedded systémů, tak si občas vzpomenu na triky, které jsme tenkrát používali ve strojáku Z-80 a zjišťuji, že i po 25 letech, některé základní věci jsou univerzální.
  • ZX Spectrum melo stejnou cenu a zivotnost jako dnesni konzole (10 let). Tehdy to nikdo nepovazoval za problem a nesly reci o brzdeni vyvoje her. Dnesni fanaticti pc hraci (tim nerikam, ze vsichni pc hraci jsou fanaticti, mam tim na mysli malou, ale hlasitou skupinu pc hracu, potrefenehusy necht se ozvou) by to asi nerozdychali. :-)
    • Co je tohle proboha za blábol? Za prvé, cena byla uplně někde jinde než dnes konzole (o dost dražší) a za druhé, jakou logiku má spojení ceny/životnosti se samotnýma hrama? A to nemluvím o tom, že ZX byl počítač a s konzolí měl společné akorát to, že se zapojoval do televize. Očividně nemáš ponětí, o čem mluvíš. Řekl bych, že jsi v té době ještě plaval víš kde. Srovnávat náročnost 8-bitových her a dnešních konzolových je asi jako srovnávat šachy a člověče nezlob se.
      • Uvazujes ceny v korunach nebo dolarech? Logiku to prave nema zadnou, presto zde mnoho lidi tvrdi, ze dlouha zivotnost konzoli kazi vyvoj pc her. Konzole jsou take pocitac a zx ma s konzolemi podobneho vic veci a v rade ohledu jsou dnesni konzole vic blizsi pc nez zx. Samozrejme ma zx i par vlastnosti, ktere jsou pc blizsi. Ale ani zdaleka to neni tak cernobile jak to podavas. Na zx a nasledne pc jsem vyrustal, na zx jsem dokonce zacal programovat, takze i v tomto ohledu se mylis. Ja jsem nekde srovnaval narocnost her?
    • to bylo vsechno uplne jinak. Bych to nesrovnaval. Taky situace u nas byla jina.
    • A co je jeste konzole?
    • < joke >ZX Spectrum ma asi taky zhruba stejny vykon jak dnesni konzole< /joke >
      Zajimave ale, ze ty jsi prvni kdo do toho zacal rypat. Pak kdo je tu fanatik. *15*
      • Ja jsem do toho zacal rypat, protoze je to krasna prilezitost ukazat, ze tady takove situace byly vzdycky, i v dobe kdy PC bylo slabe a teprve na vzestupu a nikdy to problem nepredstavovalo. A to je dobre si uvedomit.
        • Ok. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit