Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No Kooperativa ! Mě Avia s kontejnérem,krerý skládala za sebe podřela a poškodila blatník vylomila boční ukazatel směru a poškrábala a promáčkla sloupek a přední dveře. Ve Vršovicích technik Kooperativy ofotil a sepsal poškození. Podotýkám,že řidič poškození uznal a podepsal a taktéž garážmistr firmy která Avii provozovala orazítkoval a podepsal záznam o nehodě. Tak mě pracovník pojišťovny řekl,že mohu jet do servisu Opel Srba. Druhý den mě přišel e-mail,že mi to nezaplatí,jelikož to nebyla škoda způsobena provozem vozidla,nýbrž v popsané situaci se nejednalo o škodu způsobenou provozem motorovým vozidlem, a že v dané situaci byla Avia jako stavební stroj. Jsem pojištěn u DAS, tak asi po ročních průtazích samozřejmě s advokátem DAS ky se to jevilo,že mě to zaplatí. Ale chybka. Konečná verze byla,že je podnik provozující Avii v konkurzu a že mě to nezaplatí.Tak to je jednání,co ?!
  • Jak praví jedno pořekadlo: Pojištění se vztahuje na všechno, mimo to co se skutečně stalo.
    Tak tedy- pojišťovák do baráku, hned mu pěstí do rypáku.
    • No, nebudeme všechny házet do jednoho pytle, ale pravdou je to, že lepší pojištění vytáhnou z kapsy až když to první(obvykle horší)odmítnete. A super SORTA jsou likvidátoři! Když uzavřete smlouvu na nemovitost a přijde voda(záplavy, povodně), tak byť jste pojištění proti škodám všech možných živlů, sdělí Vám "ŽE VODA NENÍ ŽIVEL". Pak je málo jim dát do rypáku!
  • Pojišťovny a Banky jsou židovské instituce tak nechápu čemu se lidé diví. Už někdy někdo viděl žida, který by rád něco platil? Já tedy nikdy.
    • Co to blábolíte?
  • Poslal jsem jim odkaz na Rozsudek Nejvyššího soudu České republiky
    sp.zn. 25 Cdo 3039/2011, ze dne 31.10.2013 rozporuji vaše finanční vyrovnání škody č.4166057268.
    a upozornil je :, že při veškerém telefonickém i písemném styku ohledně opravy této škodné události jsem nebyl ani jedenkrát upozorněn na váš diskriminační přístup k opravám v servisech neplátců DPH. Naopak byl vysloven přímý souhlas s provedením opravy u daného opravce. V případě, že by mi toto bylo výslovně oznámeno, bych bez nejmenších problémů zadal opravu do již dohodnutého značkového servisu Peugeot.
    Vzhledem k těmto okolnostem s uvedenou náhradou škodné události považuji za nedostatečnou.
    Požaduji plnou úhradu mnou vynaložených nákladů ve v hodnotě 11900,0 Kč, podle faktury 17/2016 od neplátce
    Jsem hrozně zvědavý na další postup Kooperativy v tomto případě.
    Asi jim budu muset ještě zaúčtovat náhradní vozidlo po čas opravy, dopravu vozidla do jimi původně doporučeného servisu, doprava ze servisu atd atd. Nehledě určitě na jinou cenu u tohoto značkového.
  • Dostal jsem od Kooperativy miloučký dopis "
    Pro poškozeného, který je plátcem DPH, není účelné využití služby neplátce DPH. V takovém případě není možné uplatnit
    odpočet DPH, což je naopak možné v případě využití služby plátce DPH. S ohledem na tuto skutečnost je nutno považovat
    platbu ve výši 21% fakturované částky jako neúčelně vynaloženou. V případě opravy vozidla u plátce DPH by poškozený měl
    možnost uplatnit odpočet 21% fakturované částky. Pojistitel je povinen uhradit poškozenému účelně vynaložené náklady na
    opravu vozidla. Tomu odpovídá v daném případě výplata plnění ve výši 9 835,00 Kč po odpočtu DPH. (Oproti zaplaceným 11900,0 Kč)
  • Já neměl nehodu ale auto mě ohořelo,celá strana řidiče,při požáru garáže. Garáž je pojištěná ale auto ne. Z celého jednání s pojišťovnou jsem pochopil: máte-li pojištěnou garáž a vznikne tam požár(od eletriky,hliník) je lepší parkovat před garáží.Garáž je na zařízení dílna,ale ne na auto. Myslím že jsem se spletl. Ale takové je jednání pojišťovny. Hanba jim.
  • Zažil jsem situaci popsanou ve druhém případě. Výnos ústavního soudu jsem znal. Stačily dva varovné dopisy a pojišťovna postupně uhradila plnou výši opravy. Ale máte pravdu, zkoušeli jak si je člověk jistý svou věcí.
  • Všechny pojišťováky je potřeba vykopat do pr....jsou to šmejdi
  • Taky mám podbonou zkušenos. Před nedávnem mě na kole naboural chlapec ,který byl mladší 15 ti let a navíc zde byl u tety na prázdniných s trvalým bydlištěm na Slovensku naštěstí bez zranění. Auto půl roku staré a cena autorisovaného servisu za opravu 56 000,-Kč a navíc neměli díl,tak to trvalo téměř 2 měsíce. Šetřila to policie na místě sepsala poškození vozidla a celý průběh včetně svědků. Když to měli zaplatit, tak použili jednu z věcí,kterou popisujete a navíc mě odkázali na rodiče ať to uhradí oni, že oni si nebudou dopisovat se slováky.

    Táhlo se to další 2 měsíce a když jsem chtěl ukončit smlouvu,tak mi řekli,že můžu ale stejně jim doplatím pojistku do konce roku. Zkrátka prasárna. Nakonec to ukončili tím,že použili moje havarijní pojištění a když jsem s tím nesouhlasil tak to musel vyřešit soud. Dodnes čekám na odškodnění. Hlavně,že zdražují každý rok, aby náhodou nepřišly o tučné zisky od pojištěnců. Od té doby pojišťovnám nevěřím, co na to stát ?
    • Nechápu, proč se divíte - vozidlo jste měl havarijně pojištěné, škoda se z této pojistky dala bez problémů uhradit. Vaše pojišťovna by pak provedla regres na viníka ( zřejmě rodiče dítěte ). Na jakou pojišťovnu jste se proboha obrátil s žádostí na odškodnění ? Na svou pojišťovnu, kde máte povinné ručení a havarijní pojištění ? Pokud jste odmítl řešit odškodnění ze svého havarijního pojištění, pak Vás Vaše pojišťovna nemá z jaké pojistky
      odškodnit. Pak zbývá jediné možnost - obrátit se se rodiče viníka, aby škodu uhradili ( třeba ze své pojistky odpovědnosti - tedy pokud ji mají sjednánu ). Vaše pojišťovna to nemůže uhradit, i kdyby chtěla - proboha z jaké Vaší pojistky ( tedy kromě již zmíněného havarijního pojištění - ale to jste striktně odmítl ).

      Petr Trněný
  • RPS Czech
    • ano RPS Czech supi a hajzlici, kteri vas navezou do nepredstavitelnych problemu a zneuziji vasi tizive situace a stresu po dopravni nehode, Zakonem bych je zakazal a jim podobne tez.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit