Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám 2 mobil. operátory - u obou mám "nabídkové hovory" zablokovány, aby mne nikdo neotravoval. Pokud se přeci jen někdo ozve, posílám ho okamžitě do p ..... = tím hovor končí. (A pokud je hovor monitorován, tak ať si tuto odpověď nahrají !)
  • Přecházím z Centropolu k Bohemia energi. Centropol mi poslal sice ukončení smlouvy, ale zároveň výhružku, pokud opravdu přejdu a ukončím s nimi smlouvu, může se mi stát, že budu platit o 600 kč ročně víc. Vyhrožování, aby se člověk zalekl.
  • takhle me dostali z t mobil ale po poradnem kravalu me vratili i penize a neresili nejake zdlouhave ruseni smlouvy
  • Pro mě dnes novinka, že ČEZ se už pohybuje i v úrazovém pojištění. Za 130 Kč / měsíc jste pojištění úplně na všechno. Není to nádhera? Vše pohodlně přes telefon, nikam nechodíte,...Úžasný svět aneb když jdete navštívit rodiče a oni vám takhle zpříjemní den.
  • Já bych chtěl jenom říct, že v článku prezentovaný názor je nesmyslný.

    1) smlouva o dodávce elektřiny může sice skutečně být uzavřena ústně, ale má mraky povinných náležitostí, vizte § 50 a násl. energetického zákona (tj. zákazník by skutečně musel odsouhlasit velké množství údajů);

    2) nároky na projev vůle podle občanského zákoníku opravdu nejsou tak banální, aby potvrzení "že mě nabídka zaujala" představovalo jednoznačný projev vůle. V prezentovaném případě vůle kontrahovat zjevně absentuje /vizte § 551 občanského zákoníku/

    3) i kdyby snad zákazník po telefonu skutečně projevil jasný souhlas s návrhem smlouvy po telefonu, pak by stejně nemohlo dojít ke změně dodavatele v odběrném místě (za předpokladu, že zákazník má v době, kdy je osloven, nějakého stávajícího dodavatele). Postup změny dodavatele je podrobně upraven ve vyhlášce č. 408/2015 o pravidlech trhu s elektřinou (vizte zejm. §33 a následující). Klíčové ustanovení je v tomto ohledu § 37 odst. 3 vyhlášky, který předvídá situaci, kdy nový dodavatel žádá u operátora trhu o přepsání odběrného místa na sebe. Pokud stávající dodavatel nebude souhlasit, potvrdí operátor trhu změnu dodavatele pouze tehdy, pokud nový dodavatel na základě "opětovného písemného vyjádření zákazníka, ze kterého je zřejmé, že zákazník hodlá změnit dodavatele". Písemného vyjádření.. Tudíž v článku nastíněná situace, že by někomu změnili dodavatele na základě telefonického hovoru bez jeho souhlasu je krajně nepravděpodobná. Upřímně - člověk ani nepotřebuje právní vzdělání na to, aby ho udeřila do hlavy podivnost tvrzení "Dokázat, že jste svým vyjádřením smlouvu uzavřít nechtěli, pak může být velice problematické". Neprokazují se skutečnosti negativní (tj. to, co se nestalo), ale skutečnosti pozitivní (tj. to, co se stalo). A prokazuje je (zpravidla) ten, kdo je tvrdí, ne ten, kdo se brání.

    Hlavně si všichni zanadávejme na to, jak "v tomhle státě je možný všechno", jaký zjevný nespravedlnosti se všude dějí atd.. Neschopnost kritického přemýšlení a rozlišení hloupostí a hoaxů od faktů nás přes ANO, Brexit a Trumpa dovede k zániku civilizace. (Omlouvám se za dlouhý komentář).
    • Dobrý den,
      to co zde uvádíte je naprosto přesné. Bohužel dodavatelé nerespektují na OTE a.s., že nemají písemný souhlas zákazníka se změnou dodavatele a odběrné místo připojí i přes podání odporu současným dodavatelem. V hojném počtu se nyní takto objevuje společnost Stabil Energy s.r.o., která uzavírá smlouvy po telefonu. Navíc tedy s akčním ceníkem, což lidé netuší co přesně je. Pro vysvětlení je cena jen na 1/2 roku a následně se zvýší na 1200 Kč/ Mwh tím pádem má zákazník nejdražší cenu v České Republice.
      Naštěstí se dá s tím dělat dokážeme zákazníkovi od tohoto dodavatele bezplatně pomoci. V případě, že se kdokoliv dostane do této situace, ozvěte se, je Vás již stovky. Email info2017@email.cz
    • Navíc volající zná jen Vaše tel. číslo a po té co se představíte i jméno. Nezná adresu odběrního místa a pokud mu tyto ůdaje nevyžvaníte pak nemá šanci se i převod ani pokusit. Převod se sestává ze dvou aktů. Uzavření nové smlouvy a výpověď staré. Neznám dodavatele, který by ukončil smlouvu na základě toho, že mu nějaký Franta od konkurence zavolá a vyřídí ústní vzkaz.
    • Je to mozne ne ze ne
  • Uz 14 dni se mi zkouseji dovolat z Bohemie Energy.. jsou natolik zkuseni , ze pouzivaji i vice cisel.. uz 14 dni neberu neznama podezrela cisla ... trpelivost je zatim ... nepresl.. ..kazdopadne asi poutivaji nejakou anti paku protoze se obcas dovolaji i z bloknutych cisel
    • Zkuste aplikaci Nevolejte.cz, pokud používate smartmobil.
    • BOHEMIA energi jsou šmejdi. Třikrát během dvou let jsem je poslal sprostě do pr... a stejně mi zase zavolali. Doporučuji nainstalovat aplikaci "můžu to zvednout" pokud to číslo několik lidí vyhodnotí negativně, tak se vám už nedovolají, a přijde vám jen oznámení o blokaci hovoru
      • Stejný šmejdi jsou i u Moravské plynárenské...
        • Naštěstí je Moravská plynárenská už prokouknutá. Stejně jak někdo říká že ohnivá znamení jsou vášnivá, také to není tak. Majitel byl Lev a jak celá firma dopadla..a to nejsem ani z Moravy!

  • Já bych z tohohle státu opravdu zvracel. Někdo vám zavolá a máte uzavřenou smlouvu, ňákej soud o vás rozhodne že máte někde něco platit a po 10 letech vám přijde dluh na X desítek tisíc, aniž by vás dřív někdo vyrozumněl že vás řešil ňákej soud. V tomhle kocourkově je prostě možný všechno.
  • Tyto telefonáty jsou téměř vždy úžasným zpestřením dne. V zásadě je potřeba si dát pozor a neříct ano. Pak můžete říkat prakticky cokoli. O mimozemšťanech, andělích, výborné je investovat 5-20 Kč. Kupovat 20 Wattů na zkoušku. Zkusil jsem jim i nějakou elektriku prodat a nechtěli. *1*
    • Super ! už dlouho jsem se tak nepobavil
  • Kdo má smartphone tak není problém si nainstalovat nějakou apku na filtrování hovorů, co ji mám se mi nikdo z těch šmejdů už nedovolá, nevolejte.cz *1*
    • Používám taktéž, super apka a ten klid.
    • Přesně tak!
      Mám appku Můžu to zvednout? a šmejdi se mi nedovolaj.
  • proč naším energetikum to naši demokratičtí papaláši toto okrádání obyčejných občanu dovolují .Děkuji za zamyšlení.jarda.
    • to je ekonomika dnesnich dnu, nic nedelat ale peniz je potreba tak ho nekde slohnout
    • To proto, že spoustu voličů k volbám nejdou a tím dovolí se dostat do parlamentu lidem, kterým jde jen o vlastní koryto a moc a lid je jim ukradený na další 3,5 roku. Potom zase začnou mazat med kolem huby voliče a slibovat modré z nebe.
      Lidi jdete volit!
      Svou nespokojenost neřešte po hospodách a na stránkách internetu, ale ve volební místnosti!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit