Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
142 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    U nás v Česku Die Toten Hosen nejsou tak populární, snad kromě německých Rammstein dnes už nám místo obliby rockové hudby vládne jen americký konzum ve všem. Proto diskuse k Die Toten Hosen tady není opět žádná, asi se to hezky čte tak žalostné a zoufalé komentáře v tak jednoduchém a ve smutném v neštastném českém jazyce, jehož správný pravopis stejně neznám. Ubohý pravopis stejně ubohý jako dnešní konzumní doba. Nic více. Jdi za tím čemu v životě věříš i kdyby jsi měl zustat ve společnosti uplně sám... nesmrtelné myšlenky, nesmrtelná hudba Die Toten Hosen pro lidi který vyhledávají v životě mnohem více a očekávají od života mnohem více než jim muže dát dnešní laciný americký konzum uplně ve všem v době kdy mladý lidi skutečně spolu osobně nekomunikují, ale internet je pro ně vším v jejich zábavě a v komunikaci. Smutné. Změní snad alespon toto ve společnosti covid-19?!!! Tu krizi životních hodnot... bylo na čase, bylo to nevyhnutelné!!

  • MartinDyntar

    právě album "Auswartsspiel" (2002) je plné energie, silných emocí a je plné života!! Hned první písen z alba je silným pozitivním impulsem, album je plné emočního a duševního přesahu sebe samého právě v písni "Was Zahlt"... a některé písně přitom zní až neskutečně extrémně agresivně a neuprosně, tak nekompromisně jako kdyby písně "Schlampe", "Cokane in My Brain" či "Depression Deluxe" Campino evidentně, zřejmě a případně nazpíval pod vlivem tvrdých drog - kokainu? - svobodné vycestování do Kuby na Havanu by členum DIE TOTEN HOSEN k tomu přitom poskytovalo i (nějakou tu) příležitost. Ale to nechme stranou. Optimistické písně "Steh Auf, Wenn Du Am Boden Bist" a "Keine Alkohol!" nás uvedou na ,,tu" správnou míru, dojemně melancholická "Nur zu Besuch" či milostná písen (LoveSong) "Das Madchen aus Rottwail" znějící či připomínající nám spíše více protestsong, kterým je ve skutečnosti na albu písen "Graue Panther". No prostě DIE TOTEN HOSEN tak jak je mám osobně nejraději - tak vypadá album "Auswartsspiel"!!! Jedno z těch nejlepších a z nejuspěšnějších alb DIE TOTEN HOSEN.

  • MartinDyntar

    Textař, od konce 70. let zpívá v kapele ZK, od roku 1982 už zpěvák Die Toten Hosen i herec z Dusseldorfu, v Německu jinak mediálně i známá osobnost. Svými texty písní se angažuje pro lidská práva, zpívá proti xenofobii, rasismu a masově konzumní společnosti.

  • MartinDyntar

    Písen "Seelentherapy" ("Terapie Duše") aneb uzdravím tě, když mi dáš své srdce. Každý z nás v životě duševně bojuje sám se sebou, někdo více, někdo méně. Takhle se asi volá ze všech sil po intenzivní psychoterapii. Tahle písen je hnaná skutečně do extrému a řev je v písni skutečně tak intenzivní, že už to ve 4 minutách už nervově vyčerpá a každý jiný zpěvák- rocker by už snad přišel o hlasivky anebo se pod náporem takového emočního stresu nervově zhroutil! Proto je až pro mě neskutečný a skutečně neuvěřitelný co Campino dokáže se svým hlasem a kolik toho náporu emočního stresu snese a vydrží na koncertech! Má k empatii neskutečně vytrénované emoce a dost silný stresový práh možná právě v minulosti i tolik díky tvrdým drogám jako málokdo, ví se že sem tam v minulosti si rád šnupl kokain, či heroin, aby vydržel koncertovat, o lásce k alkoholu nemluvě. Asi se mu díky tvrdým drogám lépe rozmýšlelo nad texty písní a pracovalo. Nebyl bych jediný kdo to tvrdí. Tahle písen už nepotřebuje komentář.

  • MartinDyntar

    Romantická písen "Er Denkt, Sie Denkt" ("On Myslí, Ona si Myslí") má už zvláštní text - milují se, potřebují se, hledají se, ale nikdy se nenajdou aneb jaké to je, když se ve společnosti druhého partnera cítíme být více neustále osamělí už více sami se sebou i každodenním steskem po větší lásce spíše zoufalí. Ten pocit dobře znám když si partnersky nerozumíme je to typický. Tahle písen je zvláštní, je docela i smutná a neštastná, ale je nazpívána až romanticky už optimisticky a vesele. Zvláštní romantika v duchu už převážné tvrdosti a nesmlouvavosti celého kdysi slavného alba "Opium furs Volk" Die Toten Hosen.

  • MartinDyntar

    Písen "Alles Wird Voruburgehen" ("Všechno Pomine") má lyricky silný, hluboký a pravdivý text, hlavně ke konci, kde se zpívá ...ale nedrž se mé lásky či snad... nechci tě už spoutat svoji láskou. Tu písen miluji, patří už vubec k nejlepším od Die Toten Hosen. Text písně je o hluboké životní nejistotě, o nevypočitatelnosti či snad o nevyzpitatelnosti života, který je vždy plný nečekaných zvratu a štestí trvá vždy krátce. Dalo by se napsat mnohem více. Pro mě je to hodně osobní písen a text písně skutečně hluboce dojme. Mám z textu písně spíše už ambivalentní (nejednoznačné) pocity, písen je smutná i optimistická zároven jako celý náš život je sám už takový, je sám o sobě plný ambivalentních pocitu a právě to je na tom to hluboce pravdivý. A snad jen že Campino v této písni "Alles Wird Voruburgehen" i skutečně moc krásně melodicky intonuje svým hlasem podobně jako v písni "Alles ist Eins" či v "Tauschen Gegen Dich" a dokazuje že tvrdá němčina umí být i nečekaně lyricky tak něžná a lyricky poetická či právě básnicky melodická jako žádný jiný jazyk.

  • MartinDyntar

    Už se mě nechce se svým životem žít dál,!!! jsem zoufalí a jsem natolik apatický, že si už ani raději nepřiznám že jsem zoufalí, jsem na morálně dně a jsem lhostejný a je mě všechno v životě už uplně jedno (lhostejné), proto děkuji DIE TOTEN HOSEN za každou jejich písen, mají upřímný a hluboce pravdivý texty písní ve "Was Zahlt", v Alles Wird Voruburgehen, v "Am Ende" a v dalších... dobré k zamyšlení se nad sebou a nad svým životem!!! Nedělám kompromisy, nenávidím totiž pro americký trend dnešní konzumní společnosti a hluboce pohrdám pro americkou konzumní společností. Jsem z ní frustrovaný, znechucený a hluboce znepokojený. A právě to a další se odráží v textech písní na albech DIE TOTEN HOSEN, proto mě jejich hudba koluje v žilách a za nic jiného bych ji v životě neměnil. A kdo tvrdí že členové DIE TOTEN HOSEN jsou dnes bohatí, tak at, to nic nemění na skutečnosti že peníze i více přízně si zaslouží!! Přeji jim to!! Camipino a nejen on má dobré a velké srdce pro všechny lidi bez rozdílu, především pak pro outsidery jakým jsem nejen já. Nebít hudby a písní DIE TOTEN HOSEN tak už bych to nejspíše se životem dávno skončil!!! Ale uvědomil jsem si že pro DIE TOTEN HOSEN mě stojí za to ještě (nesmyslně trpět?) a žít se snahou dát svému trápení se nějaký životní a hluboký smysl. Jejich hudba není marketing, je tu stále pro všechny lidi bez rozdílu každé věkové kategorie. A pro koho je udajně prý punk rock spíše v uvozovkách řečeno a psáno spíše pubertální rockovou hudbou kvuli věčné a neustálé rebelii (neustálého vdoru) vuči autoritám, tak neví o čem mluví, vždyt a protože alespon pro mě samého osobně je dospívání to nejkrásnější, nejbolestnější a nejduležitější období našeho lidského života plné nevyjasněných priorit a vysokých ideálu. A krom toho osobnost člověka plně dozrává až ve 40. letech. Proto předem neodsuzujme nikoho před 40. lety, do 40. let se každý z nás ještě osobně přece duševně a osobnostně stále vyvíjí - je ještě ovlivnitelný a měnitelný z hlediska právě jeho osobnosti.

  • MartinDyntar

    Campino...???... :-( naši nejlepší český pankáči jsou Vision Days! Skvělá kapela, moc dobrá! Ska Punk Rock. Co se třeba naučit česky a přečíst si to... :-(, a Die Toten Hosen neradi koncertují v ČR, proč? Jdou snad jen po velkém domácím publiku a po penězích?... Asi vám ty peníze fakt už skazily charakter. Jen krátce. Všichni žijeme v hnusné době, v hnusném světě, v hnusném kapitalistickém konzumu!, v kapitalisticky masově konzumní společnosti, všechno je dnes jen o penězích, všechno je postavené jen na penězích, jen na učelném vymývání mozku obchodními praktikami, reklamou, konzumem, postavené jen na soutěživosti a výkonu a na kariérismu, a kdo nestačí jet na výkon a soutěžit, neobstojí ve společnosti a je postavený mimo systém... a víte co?, tohle není vlastně moc hluboké, ale je to prostě stručné a pravdivé .... a chce se mě z toho opravdu zvracet, brečet a střílet do lidí, co si z toho nedělají žádnou hlavu, a nejsou z toho, z takových povrchních a falešných hodnot kapitalisticky masově konzumní společnosti dnes jen znechuceny a nedívají se na ni také s neduvěrou a s odporem k systému, co vlastně očekávat od života jedince a psychotika v takové společnosti?. Kapitalistický masový konzum je hodně o nenažranosti a chamtivosti, chceme více a více.. poslechnu si raději "Kauf Mich!" a "Opium furs Volk", texty písní mají neskutečnou hloubku a jsou stejně tak pravdivé... :-) malá utěcha. To jsem jim všechno ještě žral, dnes už moc ne. Byl to ještě téhdy dobrý Punk Rock!

  • MartinDyntar

    Nejlepší hudební videoklipy k písním Die Toten Hosen jsou navždy právě už k písni "Altes Fieber" a "Kamikaze".

  • MartinDyntar

    U poslechu textu písně "Fallen" mé Slzy chladí tolik spalující žár mého žalem (k umírání) vyprahlého srdce.. krásná písen, s překrásnou melodickou intonací Campina s decentními kytarovými riffy..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit