Přejít na výpis diskuzí

Jiří Korn

OSOBNOST 31.12.2006 
89 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážený pane Korne, je mi 67 let a už třicet let "učím herce kotrmelce" na JAMU. Jsem vyštudovanej "tělocvokář". kterej se nějak zvrhnul. Neabsolvoval jsem ani základní taneční a připadal jsem si jako blbec. Když jsem byl ve třetím ročníku ITVS /později FTVS/ přišla druhá vlna charlestonu a něco se poslouchalo o rokecu. Jednou jsme to jak úplní blbci zkoušeli v "Kudelárně" a asi o půl jedenácté se tam objevil přízračný člověk. Měl do deště "splachovací" klobouk, gumový plášť a gumáky. Chvíli se díval a pak si sedl. Já jsem ho ospovil a zeptal se, co tam dělaá /uzavřený objekt/, On nám řejkl, že je členem "blokové čety, a že má ode všeho klíče a kontroluje, zada je vše v pořádku. Pak řekl: Dovolte, abych se přestavil. Jmenuji swee Frank Towen. vrátil jse,m se z Ameriky a nechtějí mě pustit zpátky. Navíc - nesmím učit, abych tady nekazil mládež, jestli chcete, tak já vás to naučím. A tak jsem měl první lekce přímo od mistra. Byla klika, že jsme byli všichni akrobaté a uměli jsme mu splnit jeho představy o okrobatickém jitterbacku. A byl první "sportovní peles" tam jsme to předvedli / současně i ta sradovní bradla, se kterými potom jezdili kamarádi s Harlemákama/. Bylo to dělo a od té doby si považiju, že jsem se stal Fankovým přítelem Když u potom měl po několika zápalech plic a skoro nikam nejezdil, tak na mé pozvání do Brna přijel vždy. Ale - proč to vlastně píšu: Nejen, že mám rád ten styl, ale obdivuji Vás a Váš 4tyřtet a musím říct, že takhle zazpívanou hymnu jsem si ani neuměl představeit. Moc mne to potěšilo.!!!!!!!!!!!! Ale. Hlavní inspirativní důvo toho, proč Vám píši, je jiný. téměř rok jsem pátral po tom, kdo v originálu nazpíval "Putting on the Ritz" Asi pře týdnem jsem to získal a bylo pro mne milým překvapením, že to byl Fred Asaire. A tak jsem si říkal. Mělo mě to napadnout, to může dobře zazpívat pouze stepař. Ještě je problém v tom, že ta angličtina má ty akcenty někde úplně jinde, takže obdivuji, jak se vám a vaší partě tohle podařilo. Mějte se moc a moc prima. Fandím Vá i čtřtetu. doc. Petr Šmolík
  • 4tyřtet

    Hezký den pane Korn, jsem Váš celoživotní fanda a považuji Vás v současnosti za jednoho z nejvyzrálejších a nejoriginálnějších zpěváků naší scény, vždy mne překvapíte něčím novým a úžasným.Píši dnes ale proto, že mne velmi zajímá Vaše " dvojkolka", můžete mne odkázat na nějaké údaje o tomto úžasném produktu?Děkuji a držím palce Vašim dalším nápadům, kéž by jich bylo více presentováno na našich obrazovkách . Zdraví KM
  • 4tet

    4tet - díky !!!! Začátek roku pro mě nebyl moc příjemný, avšak dny strávené v nemocnici po operaci mně každý den a každou noc zpříjemňovali 4 chlapi - a i díky 4tetu jsem vše "ustála" v pohodě. Takže kluci díky moc a jen tak dál !!!! Martina
  • prosím možna jsem to přehlídla ale chci se zeptat na písničku ve ktere se zpívá skym ted pravě hovor maš dnešní večer mělbýt náš o to jsem se s kamarady vsadil zdá se že se dovolám ke každemu jen né k vám telefon mě elegantně zradil......prosím jak se jmenuje a kde jí mužu najít dík ivuska
  • Sice jsem to psal jž do vlákna o této písni, ale kdoví, zda si toho někdo všimne: Píseň Mám kapsu prázdnou se konečně objevila! Je na YouTube, nahraná z pásku a kvalita je opravdu hodně špatná. Nicméně jsem si s písní pohrál a udělal jsem z ní mnohem poslouchatelnější záležitost.
  • CD Tep

    Ahoj,tady Lenka z Olomouce.Právě mi byla dáno tohle CD do ruky a já se nemohu vynaposlouchat.Je to naprosto geniální a totálně nadupané.Je s podivem,že taková,konečně pořádná,česka muzika neni slyšet nikde v rádiu.Kolik lidí je o tuto hudbu ošizeno.Kam příjdu,tam to dávám poslechnout a každý je z toho nadšen.I sex je při ní nadprůměrný.Opravdu-DÉKUJI!!!!! *4* *4*
  • cd tep

    ahoj, na cd TEP nie su pesnicky od 4tet ale od Jirky Korna, (TEP-Tanecno Excentricke Predstavenie). pesnicky od 4tet su na cd -4tet 1st, 4tet 2nd
  • Pánové, jste úžasní. Dnes kulturní dům Ve Strakonicích díky vám opravdu žil. Nádherný kulturní zážitek. Děkujeme.
    Jiřina
  • Výměna CD J. Korna

    ale pouze přes ICQ. Pokud by měl někdo zájem napište emajlík, přeji Vám krásný nový rok.
  • Peníze nejsou v životě všechno,ale bez peněz to také nejde!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit