Přejít na výpis diskuzí

Josef Váňa

OSOBNOST 31.12.2006 
544 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • azmocsexy

    Váňa zachraňuje i dnes

    ...Čestný diplom za záchranu života
    Josef VÁŇA. Známý žokej, tentokrát v roli diváka, zpozoroval na závodišti v Lysé nad Labem, jak jezdec po pádu z koně zůstal ležet na trati v bezvědomí. Okamžitě se postaral o přerušení dostihu, rozběhl se k postiženému a poskytl mu první pomoc.
  • azmocsexy

    Profilová fotka...

    ...prosím o změnu ! Tahle není moc dobrá ! Josef Váňa má hezký obličej a má tady spoustu lepších fotek !!! *15*
  • terapatrick

    Josef Váňa...

    ...je sexy i jako chlap !! *14*
  • kissmeass

    josef váňa pojrede i letos..

    ...a s ním i jeho 10 koní !!!!! *15*
  • efaska

    dnes ....

    ...dojel Váňa druhý !!! *15*
  • lalipop

    VÁNOCE

    Jaké Vánoce se vám líbí?
    Na horách. Okna do půlky zasypaná sněhem, všude klid… Dřív jsem na horách bydlel, v podhůří Pradědu jsme měli s mojí první ženou partu, se kterou jsme trávili prakticky všechny Vánoce. Kamarádství z mých mladých let se ale z hor už vytratilo, kvůli tomu jsem z hor odešel.

    Jak vypadají Vánoce u Váňů teď?
    Stejné. Takové jsem zažíval už jako malý kluk. Podobná je i štědrovečerní tabule jakou připravovala moje maminka na rodném Valašsku. Rybí polévka a kapřík s bramborovým salátem. Trochu ho ale vylepšujeme. Jako předkrm máme šunkovou rolku, připíjíme si suchým Martini.

    Postil jste se někdy?
    Byly mi tři nebo čtyři roky. Celý den jsem nic nejedl, chtěl jsem vidět zlaté prasátko. Teď už vím, že nemá smysl, trápit se celý den hlady (smích).

    Na jaký dárek z dětství si vzpomenete?
    Asi moje první kanady. Na Valašsku se dalo v zimě bruslit tři měsíce. Hrálo se na kačenkách, kdo měl kanady, byl borec. Tenkrát jsem se jím taky stal (smích).

    Vyrobil jste někdy dárek?
    Nejsem tak zručný, abych si na to troufl (smích). Ještě na učilišti jsem ale takový dárek dostal. Můj první dostihový bič. Udělal ho šikovný klučina. Nakonec se od koní odklonil a věnoval se sedlařině. Udělal mi obrovskou radost, takové věci nebyly tenkrát k dostání.
    • lalipop

      Re: VÁNOCE

      Nakupujete rád dárky?
      To úplně nenávidím. Pro mě by dárky vůbec nemusely být. V týdnu jsem se nechal mladším synem na nákupy přemluvit, u obchodního centra jsem nemohl vyjet tři čtvrtě hodiny z parkoviště. Zapřísahal jsem se, že příští rok už žádný nákup nebude. Dárky pořídím už dřív, nebo až po Vánocích.

      Máte připraveno něco pod stromeček také pro koně?
      Máme, každý rok. Mrkev a jablka. Na větší dárky zavedení nejsme.
      Vyzdobíme i stáje, to ale koníci tolik neocení. Ti jsou vděčnější spíš za pamlsek.

      Žádný z nich nedostane do ponožky uhlí?
      Nabízí se to (smích). A jablko navíc? Ne, všichni dostanou stejně. Nikomu nenadržuji, žádného oblíbence mít ani nesmím. Nebylo by to spravedlivé. Moje žena je ale jiná. Ta své miláčky má. Já se k tomu ale zatím nedostal (smích).

      Zatím?
      Možná budu časem sentimentální. Každý se mě ptá, jaký byl můj vztah k Železníkovi (v jeho sedle vyhrál žokej Váňa třikrát za sebou Velkou pardubickou, pozn. red.). Je pravda, že jsem mu musel držet nohy na kovárně, na to byl obzvlášť velká potvora. Byl to takový rozmazlený fracek, možná to bylo tím, že mu každý něco podstrkoval. Já ho bral ale jako "koňák". Když mě při rajtování kopnul, dostal co proto, jako každý druhý.

      Kousek od domu máte krásný kostel, chodíte na půlnoční mši?
      Žádná se tam neslouží, kostel opravujeme. Jsem místostarosta, vím, že se nějaké peníze dávají na opravu dohromady. Jestli se podaří dostat kostel do takové podoby, aby se v něm sloužily mše, to nevím. Proti bych ale samozřejmě nebyl.
      • lalipop

        Re: Re: VÁNOCE

        A jezdíte na ni jinam?
        Slouží se ve Žluticích.

        Kdy jsem byl na ní naposledy?
        To si ani nepamatuji.

        Vnímáte Vánoce jako křesťanský svátek?
        Na Valašsku jsme se modlili, bylo to tam tak zavedené. V podstatě je ale celá naše rodina spíš ateistická.

        Na co se letos těšíte?
        Každý rok si nechávám Štěpána sám pro sebe. Letos odjíždím na jižní Moravu, dostal jsem pozvání na hon.

        Uřízl jste někdy vánoční stromek?
        Pro kamarády v blízkém okolí se sem tam nějaká jedlička ztratila… (smích).

        Jak to řešíte teď?
        Se ženou máme živý stromek. Poprvé, co jsme spolu. Uříznout stromek je mi líto. V Mlýncích nám jeden stromek uhynul, tak jsme jeden živý koupili. Až skončí Vánoce, zasadíme ho, kam patří.

        Vánoce znamenají také televizní pohádky.
        Nestihnu všechny, nějaký čas si na ně ale udělám. Mrazíka a spol. vždycky stihnu (smích).

        Máte nějakou oblíbenou?
        Vyloženě závislý na žádné pohádce nejsem.
  • *3* Si nej Váňo !
  • Josef Váňa

    Milý pane Josefe
    Velkou lásku ke koníkům,tam je srdce.
    Blahopřeji i k vaším dnešním narozeninám.
    Přeji hodně štěstí,zdraví a dobré pohody.
    Srdečný pozdrav. *4*
  • lalipop

    Nejlepšímu žokejovi..

    ...Josefovi Váňovi přeji vše nejlepší k narozeninám,hodně zdraví a ještě hodně vítězství ve sportu i v životě! *1*
  • linett

    No tak celkem trapas..

    ..trapné moderování a Váňa skončil až třetí a přitom si zasloužil první místo!!! *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit