Přejít na výpis diskuzí

Michaela Jílková

OSOBNOST 4.11.2010 
51 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • je hrozná

    Paní Jílková neumí být nestranná, je vidět, že patří k příznivcům ODS, pokud tam je někdo z ČSSD, tak skáče do řeči, nenechává nic diopovědět, k ODS si to nedovolí. Přitom reaguje někdy až hloupě, snaží se být zajímavá, ale je někdy skutečně trapná. Měla by uvádět třeba zahrádkáře, kde to není o politice. Politice nerozumí, jen papouškuje ODS. U takových pořadu jako je Máte slovo musí byt redaktor nestranný a o dané problematice by měl něco vědět, což se nedá o p. Jílkové vůbec říci. Skáče do řeči a ty její reakce jsou někdy fakt hrozné.
    • Re: je hrozná

      Paní Jílková je úžasná. Jen v posledním pořadu "Máte slovo" se jí nepodařilo vybrat inteligentní reprezentanty z řad Romů, protože vůbec nechápali její otázky a diskuse byla ve stylu. :Jeden o voze , druhý o koze .Pouze pan starosta přednesl pravdu a našich spoluobčanech , pan Kocáb žije v jakési iluzi, je deformovaný , realita s Romy je katastrofální.Ta malá hrstka slušných Romu, volgární a líné romské většině , reputaci nezachrání. Proč je nikde nechtějí ???? Co oni sami s tím dělají ???? Nic! Nechají se vydržovat hlupáky ve státě. Co zakhle zveřejnit přesnou statistiku o nich ?? To by byla pecka .
    • Re: je hrozná

      Souhlas. Když byla v Kotli, měla za sebou lidi, kteří většinou pokládali otázky typu proč zdražuje pivo. Jílková není až tak hloupá, je vtipná, břitká, umí rychle zareagovat. Do Kotle se hodila. Nicméně pořad jako Máte slovo vyžaduje přehled, nestrannost, objektivitu a pečlivou přípravu na každý pořad s tím, že si prostuduje podklady obou stran. A to nesplňuje. Navíc to, co občas předvádí, si moderátor nesmí dovolit - k nikomu.
  • Dnes jste opět potvrdila pořekadlo " Koho chleba jíš, toho píseň zpívej."
    Buďte prosím sebekritická a opusťte ty trapné pořady, které už nezvládáte. Nejsem sám kdo tvrdí, že republice škodíte. Místo ponižování některých Vámi pozvaných hostů, pomozte vysvětlovat v nějakém jiném užitečném pořadu, proč musí ČR šetřit. ČT by měla ušetřít i za Vámi oblékanou módu a naše peníze ať věnuje na příklad charitě.
  • Zatím jsme Váš pořad i když rozhádaný sledovali se zájmem.Po posledním,
    ve kterém jste asi podlehla tlaku režie na znemožnění zástupce Holešovské
    výzvy jtse u nás ztratila definitivně kredit.Až se bude formovat nová
    občanská iniciativa pro záchranu ČR a pohnání všech zlodějů od r.1989 k
    zodpovědnosti, tak si uvědomíte, jakou jste udělala chybu.
    Horákovi - Stodůlky *10*
  • TOP 09

    pani Jílkova,prosim mohla by jste sezvat
    zástupce strany TOP 09,ať nám prokáží co
    dělají v parlamentu,když je nikdo nevolil,nebo ať opustí parlament,a přestanou paraziovat na české společnosti.Nedostali od nikoho mandát.
  • Dobrý den.
    Chci být stručný,proto nebudu psát o Vašem zoufalém způsobu vedení debaty, ať už to bylo v Kotli, nebo teď v poř000000adu Mohu do toho mluvit, kdy mloví všichni současně, včetně Vás a rozumět, pochopitelně,není nikomu.
    Ale to co mi vadí velice, není ani tak Váš populismus, kdy hájíte stanoviska většiny, "lidu", byť by byla sebevíc nesmyslná, často naprosto nemožná. Vystupujete často naproto naivně. Opravdu si nejsem jist, zda jste tak neinformovaná, naivní, nebo až hloupá (u novinářky, za kterou se vydáváte bych to nepředpokládal), nebo zda jde čistě o ten populismus.
  • Dobrý večer mladá paní, obávám se, že dnes jste tomu dala korunu. Tohle vám národ, holešováci ani já neodpustím. Ani jasný a písemný názor pana RNDr.Lukeše vás zřejmě nijak nezajímal. Osobně bych k celé záležitosti dodal radu jedinou - konfiskace a kriminál všem, co se na tom těch 20 let podíleli. Že je to nemožné? Vše je dohledatelné, tudíž možné. A můj názor na vás? Dnes jste dala najevo, že jste pouhou služebnou ČT a těch, co zničili mou nádhernou zemi. To se nedpouští. Slouka Václav, Československo. (ten chlípný příspěvěk ze 4.1.12 nesdílím, ale dnes jste mne opravdu dostala)
  • Paní Jílková, do včerejšího pořadu jsem Vás měl docela v oblibě. Svůj názor však měním a dávám za pravdu kritickým hlasům na vaši osobu uveřejněným v Parlamentních listech. Doufám, že si je přečtete.
  • Souhlasím se všemi, kteří se kriticky vyjadřují k moderátorce pořadu Máte slovo. Paní Jílková sice nebývala v minulosti lepší, pouze jsme byli nadšeni pořadem,který se "navážel" do politiků. Současný pořad je hezky-česky nekoukatelný. Paní Jílková není tak všeobecně vzdělaná, aby mohla pojmout různá témata jimiž se pořad zabývá. Mám zpětnou vazbu od přátel, kteří tento pořad někdy shlédli a shodně konstatujeme, že jakékoliv dané téma nemá p. Jílková nastudované, přípravu na diskusi podceňuje, v horším případě, nezvládá. Lidé, kteří o diskutovaném tématu by ji "utřeli" kdykoli. Protože znám prostředí televize je jasné, že ji někdo šuká, nebo šukal, nebo že ona na někoho z vedení Čt. něco ví. Jiné vysvětlení pro setrvávání na postu moderátorky, není. Vždyť je plno VZDĚLANÝCH A CHYTRÝCH lidí. Pokud je záměrem dramaturga zvyšování nespokojenosti občanů (rozumějte "blbé nálady"), pak se omlouvám,neboť v tom případě, se vám to daří naprosto nepřekonatelně.
  • volby - sliby - peníze

    http://www.verejnydluh.cz/

    Dobr
  • Vážená paní redaktorko,
    doufám, že tento příspěvek stihnete přečíst ještě před čtvrtečním vystoupením v televizi.Uvažoval jsem o tom přihlásit se k účasti na vašem programu ve čtvrtek 5. 4., ale nejsem zdravotně úplně v pořádku (jsem r. 1931) a tak jsem od toho upustil. Nicméně bych rád na tento pořad reagoval svými názory, pokud by to bylo možné. Podle vašich informací bude přítomen ministr Drábek a údajně vyzval posluchače, aby navrhli jak navýšit příjmy státu jinak než navrhuje vláda.
    Já bych tedy několik návrhů měl.
    1) Je třeba si uvědomit, že obludnou daňovou refomou provedenou Topolánkovou vládou (rovná daň, snížení odvodů zaměstnavatelů na zdravotní a sociální pojištění o 2 procentní body, čímž stát přišel asi o 30 miliard Kč do státního rozpočtu, snížení daně právnických osob o 1 procentní bod, což representuje další řadu miliard Kč - možná 5-6, s dostatečnou přesností to nevím) přišel státní rozpočet podle údajů odborníků snad o 50-60 miliard Kč. To by jž byl pěkný příspěvek do deficitu státního rozpočtu.2) v současné době je daň právnických osob u nás čtvrtá nejnižší v Evropě. Nižší je pouze na Kypru a Bulharsku - 10%, v Irsku - 12.5%. Tedy prostor pro rozumné zvýšení této daně, řekněmu o 1-2 procentní body tady je, zvláště kdy zisky velké části podniků jsou gigantické, např loni Škoda auto asi 16 miliard Kč, banky kolem 60 miliard Kč, ČEZ kolem 50 miliard atd. Zvýšní této daně o 1-2 procentní body by tyto podniky rozhodně nelikvidovalo, zvláště když uvážíme,že právnické osoby odeslaly do zahraničí svým akcionářům opravdu pěkný balík peněz - např. v r. 2008 asi 180 miliard Kč. ) Většina našich vládních politiků uvádí, že je nutné snížit "vedlejší náklady práce", což jsou v podstatě náklady právnických osob na zdravotní a sociální pojištění, které údajně patří k nejvyšším v Evropě. To může být pravda, pokud se tyto "vedlejší náklady práce" vyjádří v procentech hrubé mzdy. Ovšem podstatné v tomto případě jsou nepochybně náklady na hodinu práce. A ty byly podle údajů v Lidových novinách z 5. 10. 2009 následujíc: ČR - 8.8 eur/hod, ve Slovinsku 12.6, v Německu 33.5, v Norsku 41.3. Jistě, např. v Polsku to bylo 7.0, v Litvě 5.6, v Bulharsku 2.2. Ovšem ve státech s nimiž se můžeme co do hospodářské úrovně (výroba náročných průmyslových výrobků a pod.) srovnávat (např Rakousko, Belgie a j,) jsou náklady na pracovní hodinu výrazně vyšší.3) Pokud by např Škoda auto měla zaplatit o 2 procentní body více na zdravotní a sociální pojištění (navrácení do stavu před To
    polánkovou daňovou reformou) znamenalo by to pro ní (má asi 20.000 zaměstnanců s průměrnou měsíční mzdou asi 32.000 Kč, tedy roční přibližně 400.000 Kč) zvýšení nákladů asi o 160 milionů Kč což je asi tak 1% z loňského zisku - rozhodně žádný smrtící úder tomuto podniku.
    Mohl bych napsat ještě více, ale toto podle mého sousu stačí.
    Moc bych uvítal, kdyby se ve čtvrek ve Vašem pořadu mohly moje návrhy objevit. Musím poznamenat, že jsem musel text stlačit a tím jej učinit poněkud nepřehledným vzhledem k požadavkům na počet odstavců
    Můj e-mail: lukes.f@olny.cz
    S pozdravem
    RNDr. Frant. Lukeš

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit