Přejít na výpis diskuzí

Tomáš Holý

OSOBNOST 31.12.2006 
170 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • moje dcera

    Bezva chlapec , moje dcera miluje jeho filmy , pořád zháním, a to co máme přád hraje dokola, miluje jeho filmy - živé a né kreslené.Jo je ji 3roky. škoda ale káždej je nejlepší v tom dětském věku ,pak puberta dospělost a jeho osud moc velká škoda ,moc. *4*
  • Všechno nejlepší

    Tomášku všechno nejlepší, chybíš mi.
  • Knihu bych chtěl napsat taky, ale jsou určité hranice, za které za žádných okolností nechci jít...

    Kdo jste ho znali a jste mi ochotni poskytnout nějaké podklady/vyprávění pro knihu, tak mi napište.

    Souhlasím s předchozí zprávou. Tomáš byl talent, jaký se rodí jednou za 100 let.

    Ad hrob: Ani kamarádi to neví, Tomášova maminka si tehdy myslela, že tu nehodu zavinili oni a zakázala jim účast na pohřbu. Takže to bude asi na nějakém privátním místě, popřípadě nemusí mít hrob vůbec. Pouze na místě havárie je pomníček ale nevím, v jakém je stavu. Je to na cestě z Kytlice na Polevsko, poslední zatáčka před Polevskem. Je to vidět i na Google Earth.

    No a o Tomášově povaze nejlíp poví tahle historka: Když padnul režim a otevřely se hranice, tak Tomáš vzal peníze ze svých dětských filmových honorářů, které mu rodiče schovali a dal je zakladateli koňského ranče, kam po ukončení kariéry jezdil na každé prázdniny. Aby starý pán mohl vidět Ameriku... Když se vrátil, tak Tomáš už nežil.
    • Hřbitov v Klecanech u silnice, vejdete a doprava nahoru je veliké soustrojí se starým hrbem, Tomáš odpočívá hned vedle
    • Tak k tomu článku o jeho povaze. Jsou dvě verze. Jedna je ta kterou jste napsal, a druhá hovoří o tom, že ty peníze dal svojemu strýci na cestu do Ameriky. Tak nevím která vlastně platí. Jedině že by ten ranč vlastnil jeho strýc. Ale o tom pochybuji. Honza. *11*
      • Tady jsem se spletl. Peníze dal svému strýci Janovi, tomu, který ho jako rekvizitář tehdy přivedl na natáčení. Už taky nežije.
  • Tomáše je velká škoda. Vyzařovala s něj lidskost. Neznala jsem ho, ale určitě to byl hodný kluk a pro maminku srdíčko. Odešel o mnoho dříve než měl.
  • Proč do toho šel a pak najednou přestal?

    On sám o tom nechtěl moc mluvit a říkal, že v dětství ho to moc bavilo a pak už tolik ne.

    Tomášovi a jeho rodině docela ublížilo tehdejší vedení ČsT. V roce 1980 se rozhodli natočit k nějakému stranickému výročí TV adaptaci Anny proletářky. Tomášovi poslali scénář a rodičům naznačili, že když to nevezmou, tak si už Tomáš nezahraje a oni že budou mít potíže. Nakonec to vzal, objevil se tam asi na 3 minuty a dílo to bylo tak kvalitní, že jej ani sami komunisti nikdy nereprízovali. Vlastně ani nevím, jestli se to dochovalo.

    Tomáš byl rebel a než aby ze sebe nechal dělat hadr na podlahu, tak radši ukončil kariéru. Nedivím se, že o tom moc nechtěl mluvit.
    Oni mu pak ještě něco nabízeli, ale on už žádnou roli nepřijal. Tedy kromě Západního Německa - Připoutejte se, letíme nad Atlantidou.
    Mimochodem chtěli si ho udobřit, nabídli mu roli osmáka v seriálu My všíchni školou povinní. Měl hrát syna soudce Olivy, toho kterému pak holky ukradnou peníze na večírek...
    • Napsal jsem o Tomášovi článek na českou Wikipedii, hledejte šmudlové.

      Dokopal mne k tomu článek takzvaných novinářů z jednoho bulvárního plátku, kteří nejprve našli svědka té nehody a pak stejně napsali, že Tomáš byl opilej, i když věděli, že to není pravda. To mě teda nadzvedlo ze židle.

      Článek četl Tomášův kamarád, který s ním byl celé osudné odpoledne v Polevsku a jako první našel nabourané auto a autorizoval mi ho jako pravdivou výpověď svědka.
      • Tak to brachu nemáš vůbec pravdu, oprav to na Wikipedii, protože dneska byl film na ČT1 o Tomáši Holém, kde vypovídali všichni jeho kamarádi kteří tam byli i ten kamarád co s ním jel autem a potvrdili, že měli vypité!! A taky že jeli projet to kamarádové auto. Tak se nejdřív podívej na tu výpověď svědků a potom piš!!
        • Já mluvil s člověkem, který tam s nimi seděl a pak našel havarované auto.

          S tím alkoholem to bylo tak, že Tomáš přijel do Polevska, přivezli ho kamarádi. Najedl se a po jídle si dal jedno pivo. Pak až do nehody pil Kofolu a hrál kulečník.
          Mezi tím uplynul nějaký čas, takže možná měl trochu zbytkový alkohol ale moc ho nebylo.
  • neskutečná ztráta pro tuto zem.myslím že je to nejvíc milovanej herec všech dob.Takovej talent už nebude.
    • Mám stejný názor *4*
  • Kotek a Mádl jsou proti němu břídilové!
  • Bílá

    Myslím si,že jenom slovo Bílé nestačí na to ,aby lidi přesvědčovala o tom že spolu něco měli.A že byl takový jak píše ve své knize. *8*
    • Re: Bílá

      Myslím nebo spíš vím že Tomáš byl ten nejužasnější klučina pod sluncem mám moc ráda jeho fylmi tak malej a už tak nadanej je škoda že už nežije měla sem ho moc ráda doufám že se má v nebi dobře. *14* *4* *3*
  • Bol skvely

    Tak trosku aj zo Slovenska.Za kazdym ked vidim s nim nejaky film je mi strasne luto ze naozaj taka skvela osobka uz neni medzi nami...bol naozaj jedinecny.
    Aj ja som sa narodil v marci 15.3 .......a som ryby.....Tomas maj sa tam fajn v tom nebicku. *14*
    • nika1979

      Re: Bol skvely

      to suhlasím stiestbou tomaš ......... .
      je to supr osubka v našom srdiečku. take je mi luto zanim *14* *14* *14* *14* *14* *14*
  • patri.524

    foreven

    dnes jsem si pustila jak dostat tatinka do polepsovny, pak si tady nasla film,precetla jsem si prispevky a slzy se nedaly udrzet,je opravdu krasne, ze Tomáš má tolik příznivců. Zboznuji jeho filmy. Taky posílám pozdrav do nebes............ *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit