Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když už tento zákon projde, tak příkladem by měla jít poslanecká sněmovna - konec chlastu a kouření!!!
  • já bych zakázal politiky. Největší škůdce zdraví pro člověka. Neplodí nic jiného než zákazy a příkazy. Omezují osobní svobodu a volnost. A sami sobě si jen přilepšují a povolují si všechno možné i nemožné. ZRUŠTE POLITIKY !!! *12* Díky nim je zlikvidován stát a oni chudáčci za nic nemohou, za to mohou přeci Ti chudáci které šikanují!!! *12*
    • Ale co by ti politici dělali, jak by se uživili? Mají přece 5 žaludků! *1* *1* *1* *6* *16*
    • je smutné,že od roku 1989 volíme jen a jen takové šmejdy.Určitě sami kouřit budou,protože je mezi nimi mnoho kuřáků,ale nám,kteří jsme je volili to zákáži.Zlaté to časy před rokem 1989.
  • Již naší předkové si v hospodě dali pivo,žitnou a viržinko a nyní to nějací hňupové chtěji zakázat.
    • Smrad cigaret, bída,svrab a neštovice přišel z Ameriky. Teror přichází z Washingtonu.
      • jsi vypadl ty ?
      • Z každé země přišlo něco. Záměrně nebudu jmenovat, abych nepůsobil zaujatě.
        • Ale klidně jmenujte.
  • Nekouřím už 25 let, ale nedovedu si představit restaurace, bary, kluby bez cigaret . Něco jiného jsou stravovací jídelny ap. V restauracích jsou vždy vyhrazeny nekuřácké jídelny a místnosti. Jen pozor aby nám ti naši slavní politikové nezakázali si prdnout na veřejném prostranství. Zabývají se samými debilními zákazy a dovoz závadných potravin vč. kojeneckých výživ ap. jim nevadí. Korupce a rozdávání soc. dávek nepřizpůsobivým občanům, už naše politiky nezajímá vůbec..
    • Já si na rozdíl pisatele dovedu představit restaurace bez kuřáků a prosperující restaurace.
      • nejake jmenuj , hospody , ne jidelny .
  • To mi pak vysvetlete, proc se v restauracich prodava alkohol, kdyz je taky skodlivej
  • člověk který nepije, nekouří a nesouloží v podstatě nežije déle, jen mu to tak připadá... *1* *1* *1*
    • Dělejte si každý, co Vám pasuje, ale nevnucujte to druhým. Běda kdyby se o to pokusil někdo jiný Vám vnucovat, co Vám nevoní.
  • Ono mezi rozumným konzumem alkoholu a kouřením je ten rozdíl ,že kydž si dám pár piv anebo panáků tak je to konzumace přírodního produktu a v podstatě to zdravému člověku neublíží.Ani okolí nijak neohrožuji.Kdežto jediná cigareta mi na zdraví nepřidá a otravuji tím celé okolí.Inhalovt kouř není přirozené žádný jiný živočich to v přírodě nedělá jen narkoman člověk který je na tom závyslí si to nechce připustit.Kuřák je otrok tabákových fa a pořád to nechce pochopit že v době kdy by se mohl třeba hrát s vnoučaty už tady nebude protože ročně prokazatelně umře cca 20 tis. kolik ještě toho mohli tito lidé zažít a udělat kdyby nekouřili.Proč si myslíte že nejvíce kuřáků je v rozvojových zemích,pořád chcetet mezi ně patřit???Víte např. kolik krásných žen vás nechalo jen proto že se nechtějí líbat s popelníkem???Myslete a život bude veselejší.
    • Mne zaráží, kolik mladých dívek kouří cigarety! Když se občas podívám, jakým způsobem kouří, vyvolá to úsměv, nasaje ten kouř a vzápětí vyfoukne! To ten "správný" efekt nemá, jen si zasmrádne ústní dutinu! (Šetří si plíce *3* ).
  • Každý si může zvolit kam půjde, nikdo nikoho nenutí chodit do kuřáckého podniku, tohle je zase jen omezování, podnikatel by si měl možnost vybrat sám.
    • Papouškuješ jen ODSáckého blba Kuberu - tuberu.
      • ale to neznamená, že to není pravda *2*
        • Není to pravda a je to zcestné a necivilizované.
          • není pravda že část zaměstnanců bude muset dělat v zakouřeném prostředí proti své vůli?

            z mé osobní zkušenosti mohu říci, že vím min. o 7 zaměstnancích, kteří dělají v zakouřeném prostředí (rest.) a vadí jim to, ale vzhledem k tomu, že o práci je nouze, nic jiného jim nezbývá ...

            takže zkuste přijít s nějakým kloudným argumentem *2*
    • souhlasím s Vámi, že pakliže jsem v pozici zákazníka, je jen na mne, kam půjdu ...

      ale ve zcela opačné pozici jsou zaměstnanci, ti si vybrat nemohou ... vlastně ano, jestli v takovém (kuřáckém) podniku chtějí pracovat či nikoli *9*
      no a vzhledem k současné situaci na trhu práce, to vlastně ani výběr není, takže v konečném důsledku léčení pasivních kuřáků anebo sociální dávky pro nezaměstnané záplatíme všichni
  • Souhlas s Trewem - nechme v provozu kuřácké a nekuřácké restaurace. Občan se
    svobodně rozhodne kam půjde a kam ne. Nepotřebujeme neustále na všechno
    přikazování. Kuřáka to stejně od kouření neodradí.

    Ovzduší škodí také továrny a ještě jsem nezaznamenal návrh na jejich zrušení. Zádům
    zase škodí když se člověk ohne při práci. Zrušme tyto nebezpečné práce.

    Ve vlacích se kuřácké kupé zrušilo. Přestalo se tam kouřit? Ne chodí se na WC:
    • Kuřáků je asi 30%. Tak bude 30% restaurací kuřáckých. Na vesnici, kde je jen jedna hospoda, bude nekuřácká. Celá vyspělá Evropa má přijatý zákaz kouření v restauracích. Už to tu mělo být dávno.
  • No co?! Bude to jako v Irsku, kuřáci budou chodit kouřit na mráz před hospodu!
    Aspoň se otužej. U nás v podniku je to zavedené už 20 let. Kuřáci musej na dvůr! *2* *2* *2* *2* *2* *2* *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit