Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Proč se Buchta tváří,jak když jde z pohřbu .. *7*
  • Česi majú bližšie k USA ako k EÚ, od ktorej sa "dištancujú".
    http://www.sme.sk/c/6623189/cesi-sa-projektuju-do-izraelskej-pozicie-pise-reuters.html
    Izraelci měli některé agenty školit v České republice, napsal před časem libanonský tisk.
    http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/251159-cia-prisla-v-libanonu-a-v-iranu-o-spiony.html
  • Ľudia uvedomte si, že či sa vám to páči, alebo nie Grécko je členom NATO. A teda všetky zariadenia vojenské podliehajú pod Nato. Inými slovami ako keby ste prenikli do základne USA. Tým chcem povedať, že im nepomôže nič. Bol som v Grécku a tam som zažil, že zatli turistov a odvádzali ich chpapci so samopalmi v rukách. Tý turisti aj napriek upozorneniam sprievodcov vošli do aréalu vojenskej základne. A verte ak je to považované za úmyselné vniknutie, tak chlapci majú smolu. Uvedomte si čo úmyselné vniknutie znamená.
    • ucho
      a ty si uvědom, že zatím nikdo nikde neprohlásil, že by někam vniknuli... takže proč to sem taháš? :)
      • Ja len vidím, že to Gréci za to považujú. Ak áno potrvá dlho kým ich pustia. Ver tomu.
        • To vniknutí do "vojenského" objektu mělo asi takovou povahu, jakou to mnohdy má ve státech Afriky. Takže jeli po veřejně přístupné silnici, možná cosi nafotili/natočili a najednou jsou z nich špioni. Tohle se stává v Africe ve státech, které stova fungují. Od Řecka bych čekal víc.
          • smejki
            jj, je snadné "vniknout" na vojenské letiště, když na něj člověk přiletí jako na civilní *1*
  • že to ty Řeky baví,
    jsou skoro před bankrotem a živí zbytečně další dva krky ve vězení...

    A špionáž??? Ha, na maps.google.com jsou ty snímky ještě 3x detailnější...
    • Řekové nikoho neživí :)
  • Žádná nevinná dovolená, ale finančně motivovaný záměr udělat co nejvíce fotek a videa vojenského prostředí za účelem výroby hry ,kterou mají navíc smluvně prodanou americkému zákazníkovi. Jeli tam tedy s plným vědomím a s ÚMYSLEM porušovat zákony dané země. A to netrpí nikde na světe. Mohou byt rádi, že nejeli do nějaké arabské země. Všechny ty tanečky a mediálni emoce kolem nich jsou o ničem. Opakuji, věděli moc dobře, proč a co tam jedou dělat a tak plným právem ponesou důsledky.Nedělejme z nich hrdiny a nebo nevinné mučedníky. Není mi jich lito ani maličko ! Za blbost se platí všude.
    • jestli se za blbost plati vsude, tak ty musis byt uz dlouho na mizine
    • Merwis
      To už jsou trollové tak líní, že jen kopírují příspěvky z jiných diskusí? Nebo jste Jiří Dvořák z diskuse u podobného článku na idnes? Už jsem reagoval tam, takže tady opět jen poprosím o zdroj informací. Díky. :-))
    • praseek
      A to si myslíš, nebo pro to máš nějaké podklady? Řekl ti to někdo z BIS nebo jsi byl v Řecku u výslechu? Nebo máš snad nějakou (tajnou) dokumentaci? Žádné odkazy nevidím, takže asi ne. Navíc tvoje tvrzení shazuje tvoje šílená práce s interpunkcí. Když neumíš napsat čárku nebo vykřičník správně, jak máme brát vážně to ostatní, co píšeš?
      A hlavně ani trochu nezáleží na tom, proč tam byli. Pokud nejsou místní úřady schopny veřejně přijít s nějakým konkrétním obviněním podloženým důkazy (pokud by Ivan a Martin opravdu byli špióni, tak by sami Řekové měli celou kauzu medializovat, včetně postupu vyšetřování a to celé pak prezentovat jako velký úspěch jejich bezpečnostních složek, ne?), pak se z mého pohledu jedná pouze o sprostý únos našich občanů a navíc oficiálně posvěcený. A na to by měla naše diplomacie reagovat daleko ostřeji. Už jen proto, kolik slávy nám hry od BIS ve světě získaly
      • nechci se zastávat kebule ale když se tak oháníš důkazy, ty snad máš nějáké, které jasně dokazují, že jsou to nevinní turisté? mě to tady přijde jako extrémismus na obou stranách tábora.. jedni by si nechali setnout hlavu na špalku jak jsou si jistí, že kluci jsou čistší než dětská prdelka a druzí se stejnou suverenitou vykřikují že patří do pekla.. podle jste blbci oba dva.
        • praseek
          Říká ti něco presumpce neviny? To je takovej základ moderního práva. S tím se prosím seznam, než zase napíšeš nějaký podobný příspěvěk.
          A prosím, já jsem nepsal nic o tom, že by kluci byli "čistší, než dětská prdelka". Autorem tohohle výroku jsi ty.
          Jak jsem psal v příspěvku, na který reaguješ: "A hlavně ani trochu nezáleží na tom, proč tam byli". Jsou obviněni ze špionáže a že nejsou nijak politicky zainteresované osoby, ale herní vývojáři víme celkem bezpečně, ne?
          Jako dovedu si představit situaci:
          "Hele Ivane, koukni, oni v tom ďolíku, co jsme dali hlavní základu fakt maj nějaký baráky"
          "No nekecej, natoč to, to doma ukážem klukům, z toho se pos***ou"

          To jo, proč ne. Možná i to, že by si při tom byli vědomi toho, že by se to asi nemělo dělat. A snad i toho, že by jim za to policajt na letišti zabavil paměťovku a dal nějakou mastnou pokutu. Ale zabásnout je a hlásat, že to jsou špióni?

          *edit: Doplněny cenzurovací hvězdičky *3*
          • jasně vím co je to presumpce neviny.. ale jsou obviněni ze závažnýho zločinu a tak je holt vyšetřují ve vazbě.. soud buď prokáže že jsou vinní nebo je pustí.. já narážel na všechny výkřiky do tmy že vy už víte teď že oni přece nic udělat nemohli a tak kvůli tomu i stávkujete.. presumpce neviny ve vašem podání znamená udělat ze sebe co největšího chudáčka v očích médií (nebo spřízněných herních webů) a lidi už mě jako spravedlivě rozhořčená masa osvobodí. to že si dovedeš představit nějákou situaci je od tebe sice geniální ale vypovídající hodnotu má asi takovou jako kebuleho výroky.. doufám že už ti v amoku došlo, že se nestavím ani na jednu stranu.. já se stavím na stranu zákona a né lynčujícího davu (z libovolného tábora) tak jsem zvědav co vyřkne soud a ne co tu vykřikuješ ty *1*
      • remm
        nejdem sa zastavat prispevku od kebule, ale urcite nieco na tom bude. A ked idem na dovolenku, tak preboha si nevyberiem lokalitu kde je vela vojenskych utvarov, navyse este oni ten ostrov maju detailne spracovany v Arme 3. Mne to skor prislo, ze sli na pozorovaci vylet ako na oddychovy (dovolenkovy).
        osobne im prajem skory navrat a aspon to bude vystraha, ze take veci sa neberu na lahku vahu.
        • praseek
          https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&t=p&source=embed&oe=UTF8&msa=0&msid=102754085053117850748.0004472308e877c738498

          Vidím tam minimálně jeden vrtulník a pár letadel. Tak to by mě měli taky zatknout, ne?

          Taky jsem ve škole zpracovával seminárku na jistou zemi a při té práci jsem prostě dostal chuť se tam jet podívat. A že tam je hodně vojenských útvarů? U Olomouce je taky vojenský prostor Libavá a lidi tam chodí na houby a nikomu to nepřijde nijak divné. Já na tom opravdu nevidím nic podezřelého (na tom, že tam vycestovali - to, že je zavřeli je podezřelé až moc).

          Navíc je zatkli v září a stačí se jen podívat do galerie zde na games.cz (http://games.tiscali.cz/arma-3-14132/galerie) na data obrázků a jejich obsah. Nebo na youtube na promo videa. Ta hra je očividně hotová a je ve fázi vylaďování. Má vyjít příští rok, kdyby tam jeli špiclovat a fotit ostrov, tak to udělali tak před dvěma lety, ne?

          A která vláda by si proboha najímala amatéry z civilního sektoru (a ještě snad z cizí země) na něco takového jako je vojenská špionáž?
          • Coffin.Corner
            Ale ohledně najímání amatérů to tak opravdu chodí, čímž netvrdím, že tohle je ten případ. Tajná služba, která má zájem na špionáži, osloví civilisty v nějaké zemi spřátelené se státem, který je objektem jejich zájmu a za patřičný bakšiš jim nabídne spolupráci. Je to efektivní, protože v případě odhalení se napojení na podezřelou zemi dokazuje dosti těžko.
            Opakuji, že tohle se těch dvou kluků určitě týkat nebude. Nebylo by totiž logické najímat někoho, kdo je už předem v hledáčku řeků, kvůli hře která u nich vyvolává kontroverze.
            Ale Dan Vávra se mýlí, když argumentuje tím, že v době satelitů a googlu je zpravodajská činnost s foťákem, směšným archaizmem.
          • remm
            ach nikde som nenapisal, ze prisli ucelom spionaze. ale tvrdit ze som tam siel na dovolenku mi pride pritiahnute za vlasy. navyse na take miesto s ktorym malo BIS problemy a ako pises jadro hry je vpodstate hotove, ale to aby ostrov Limnos v arme3 presiel bolo za potreby vela korekcii. a hlavne greckej strane sa nepacilo ako je ostrov vyzobrazeny. tak sa chytili slamky, ktoru im sami tito 2 ludia ponukli a to fotenie kde bol zakaz fotenia vojenskych urcite nefunkcnych utvarov :)
            moj nazor je, ze si boli osobne obzriet ostrov aby porovnali so svojou hrou (vtom nevidim nic zle,bohuzial grecka strana to vidi inac)
          • ...

            Eventuelně může. Ale kdo si hraje s ohněm může se spálit. Řecko je jedna z podivných zemí a kdokoliv tam jede, tak si prostě musí dávat bacha. Úplně stejně, jako kdyby jel třeba do Číny nebo komunistický Korei. A to si kluci zjevně nedali. Hloupost neomlouvá a za hloupost se bohužel platí.

            Neobhajuju tu postup řeckých úřadů, jakkoliv nemám, stejně jako ostatní, v ruce důkazní materiál. Ale trochu střízlivosti by některým jedincům prospělo. A klukům samozřejmě držím palce, ať jsou co nejdřív doma. A pokud opravdu udělali volovinu, ať se z toho i poučí.

            Škoda jen, že se takhle nedokážeme semknout a jít třeba do parlamentu zařídit 3. pražskou defenestraci.
          • "Vidím tam minimálně jeden vrtulník a pár letadel. Tak to by mě měli taky zatknout, ne? " "U Olomouce je taky vojenský prostor Libavá a lidi tam chodí na houby a nikomu to nepřijde nijak divné."

            To, že někdo, potažmo Ty, nepovažuje něco za divné, neznamená vůbec nic. Pokud se nějaká země bude cítit ohrožená nebo ji jen bude něco štvát (vztah některých orgánů k Armě) a rozhodne se trošičku přiohnout zákon (ale stále v mezích zákona), neudělá s tím nikdo nic a to se může klidně vzteky válet po podlaze a pěstičkama bušit do země.

            "A která vláda by si proboha najímala amatéry z civilního sektoru (a ještě snad z cizí země) na něco takového jako je vojenská špionáž?" - Ty toho o problematice moc nevíš, že? Poklikej si na internetu, děláš dojem velmi, velmi krátkozrakýho jedince "voni tam jeli a voni je neprávem zavřeli, hanba!". Načti si detaily. Řecké souostroví je historicky velmi horká půda.

            To, že se vyšší moc v Řecku rozhodla udělat z týhle frašky exemplární případ je smutný. Ale štve mě, jak se tu všichni ohánějí "ale přece tam a tam by se tohle nestalo". Do psí kun*y, tady nejde o "tam a tam", tady nejde o Libavou ani o severní Grónsko, tady jde o Řecko. Jakkoli může někomu z týhle země bejt na zvracení nemůže si tam přijet "halo, ich bin tůrist, já?" a dělat si to, na co je zvyklý doma.

            ...
    • Menttor
      Dlabu na tebe, ty hadronová kebule!
    • Koukám, vy jste u toho byl? Pokud ne, tak laskavě podobné soudy nechtě na Řecké justici.
      • On ich tam poslal a financoval.
    • Oh...here we go again
  • Neni to spis uz politicka kauza, kde o tyhlety kluky ani nejde? Nemuze to byt nejaka msta atd? Kdo se vyzna v recko- ceske politice. Co by v tom mohlo byt?__
    • V cele EU nedavno byla implementovana smernice, na zaklade ktere musi o vazbe VZDY rozhodnout soud. To znaci dve dost alarmujici veci - 1. pokud je to politicky motivovane, pak je justice znacne ovlivnovana ostatnimi slozkami moci (vykonna, zakonodarna) - coz je v zasade napadeni elementarnich demokratickych piliru; 2. pokud soud nebyl politicky ovlivnen a skutecne rozhodl na zaklade sveho (svobodneho a nestranneho) posudku, pak je nutne zacit si klast otazku, jestli skutecne nebyla naplnena skutkova podstata nejakeho zavazneho TC v Recku...
    • No snad to klukům pomůže.
    • Izrael má právo na obranu.
  • Na této diskuzi se jasně ukazuje, že půlka našeho skvělého národa nemá právo na život. Zadržet tu dva Řeky, klidně za znásilnění, tak by nám v Řecku vypálili ambasádu. Ale my jsme češi :) pořád jenom takový malý připosraný sráčové. Kdepak, náš národ nemá právo na samostatnost, Hitler nás uměl srovnat, ale podle těch komentářů vidím, že pár blbců jeho raziím uniklo.
    • a tys byl kterej na te demonstraci? S megafonem ? Anebo ten s tim molotovovym koktejlem? To vis ze jsou cesi priposrani szráči. A vis proc? Protoze jsme z historie vzdycky dostali pres p-ču! Je to v nas. A i v tobe. cheche. Kazdej si s nama vzdycky vytrel prd.l a zvykni s,i ze to tak vzdycky bude.
      • bohužel má pravdu že si s náma každej utřel ...
    • Pardon, omlouvám se, pár komentářů tu je taky od bratrů Slováku (čtěte jako Madarů). Ti by si měli raději hledět svého.
      • Od někoho s takovým nickem bych skoro očekával kvalitnější příspěvky.
        • mel by sis taky zmenit jmeno
      • proc? Chteli touhle domonstraci na sebe upozornit ne? Tak at na to reaguje treba turkmenystanec. Neobouvej se do národů, zas takovy eso nejsi, aby sis to mohl dovolit. My jsme prumyslovy velice sikovny narod a podivej woe k cemu nam to - jako narodu je.
      • Teraz si predviedol, že nie si o nič lepší ako tí, ktorých tu kritizuješ.
        • to je tvuj pejsek? Jeeeee ten je zlatoulinkej.
          • Obrázok je z googlu ale mám presne takého. volá sa Riki ale vždy ho volám všelijako a momentálne je to Dudko Bubik , Bubowitz, Bubowitz (Bubovič). Tiež mám korelu čo sa volá Ulysses ale momentálne ho volám Quailo. *1* *1* *15* *15* *2*
            • Chomaco
              Ulysses??? tvoj pes je KURIÉR!
  • ta blondska je velice šik. Taky jste si vsimli?
  • Tohle je jedna z mála věcí kde si myslím má taková demostrace smysl. Když je bude dost lidí dost dlouho otravovat tak jim snad dojde, že se jim víc vyplatí je propustit než zavřít natvrdo a nadlouho. Teda aspoň doufám. *4*
    • si naivni. Nevis co je statni aparat. Takovej Kafka z toho byl taky krapet nervozni. no lidi si zvyknou na vsechno, ale ja si nezvyknu na vas
  • Prej: Policie kvůli nám regulovala dopravu a vůbec celou akci obstarala naprosto bez chyby a profesionálně.
    To je ironie ne ? Lezete do analu policajtum nebo co? Kolik jich tam na vas bylo? Uplne zbytecne, protoze biska musi vedet, ze se to nemohlo zvrhnout v nejkou nasilnou akci a co za lidi se na akci dostavi. A to ze byli s vama v takovym mnozstvi nebylo rozhodne proto, aby vam cistili cestu. Psal Polaczek nebo kterej z vas. Dale proc to predaval Bach s Vavrou? Bach je sice reditel jakesi zbytecne organizace placenej kdo vi od koho a proc, ale jako zastupce lidu nic moc. Vavra je vsechno mozny jenom ne diplomat. Z tech znamejch gzichtu tam mel jit Rybka, ale urcite by se nasel nejakej pravnik. Myslite to vazne, tak to melo mit stabni kulturu. Az budete na recke ambasade vybijet okna, vezmete si na vyjednavani Vavru a slepyho Bacha. BAN. Za tri tydny nashledanou nebo pres proxy zitra
    • Caincz
      Ty jsi evidentně taky měl skončit na břiše, viď?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit