Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja CDPROJEKTU verim a nebojim sa o buducnost Witchera 3 na PC. Rovnako ma tesi fakt, ze nove PSko bude x86. Takto sa aspon mozme tesit z viacerych "portovanych" hier ktore boli exkluzivne iba na ne. Zrejme optimalizacia bude uz tiez lepsia.
    A Witcher 3 bude urcite paradny. Ten otvoreny svet je velmi dobry krok. Bohuzial je velmi tazke dosiahnut optimalnost vsetkych hernych elementov pri otvorenom svete. Dufajme ale, ze chlapci to daju :)
    Finalna cast Geralta si pompeznost a volnost otvoreneho sveta urcite zasluzi. Uz len vyckat ten rocik.
    Prave som si pustil BG jednotku(enhaced steam) kedze som ju este nehral, a spolu s BG 2 a BG2:ToB mi to na nejaku chvilu vydrzi. Som vsak nesmierne rad, ze dobre RPGcka sa tlacia na svet. Buducorocne Torment(uz ma zaplatene okolo 2m) a W3 mi opat spestria zimne chladne popoludnia. :D
    • Robotron3
      No, asi by se to nemelo rikat, aby se to nezakriklo, ale je ted i treba takova mala pravdepodobnost, ze by se mohly objevit Naughty Dogs hry na PC (ty dalsi, co teprve vyjdou). A to bych PC pral, protoze to zatim byla vysada PlayStationu a jsou to skvely veci.
      • Tak hocijaku hru od Naughty by som bral na PC hned. Je to asi jediny herny vyvojar(pre mna) ktoreho videa napriek tomu, ze PSko nemam pozeram furt. Ci to je gameplay alebo len renderovane video z hry.
        Su proste skvely. A hoc mam xbox tak v buducnosti kupu novej konzoly neplanuje. A takto mi zostava jedina moznost a to, ze ked ja nejdem k Naughty tak Naughty dojde ku mne. Snad sa nam pristasti :)
        • Ne proč by kdy byli tak blbí a dělali něco pro PCčkáře piráty.
          • resshi
            Už jen z tohoto komentáře jde vidět, jak omezenej máš pohled kolem sebe a jak tvá slova musí být nepopiratelnou pravdou. Proč hážeš všechny PC hráče do jednoho pytle? Naštěstí pro konzolisty si na ně nedělám názor podle tvé maličkosti (a doufám, že je to i naopak).
          • Veskoslav
            Nejstahovanější hra minulého roku: Halo 4.....
            • vlastik.plaminek
              Chápete pojem 2 koko*i?
            • Chápeš pojem vycucané z prprdeele
            • Veskoslav
              Chápeš pojem nejstahovanější hra roku?.....
            • Jen v porovnání s ostatními hrami na xboxu. Vedle pcčkářů je to pořád nic
  • Veskoslav
    Já nevím, co řešíte. Konzole jsou fajn, ale jako doplněk. Je to věc na konzum respektivě hraní. Nic víc, nic míň. Na herní pc konzole nikdy mít nebudou. Navíc když člověk o technice něco ví, tak si za 15 000 postav už herní počítač, kde mu Crysis pojede na Ultra při 40 fps a rozlišení, o kterém si nynější konzole můžou jenom nechat zdát. Výhodou konzolí je prostě jejich jednoduchost. Ale tím to taky končí. Přílišná uzavřenost, nemožnost si konzoli přizpůsobit a mnohé další. Prostě se smiřte s tím, že konzole jsou skvělá věc, ale nikdy nemůžou vyhrát nad pc.
    • *1* tohle šlo napsat na dva řádky *1*
    • Robotron3
      No vyhrát. Z jakýho hlediska... Z komerčního přece už vyhrály (což nemusí být na pořád).
      • Veskoslav
        Výhru v prodejích neřeším:) To máš pravdu.
        • Rhulad
          Veskoslave zase kecáš nesmysly... Konzole naprosto roznesly pc na kopytech. Ano v současnosti jsou to zbytečné krámy , ale s příchodem ps4 máš na několik let stroj co nemusíš každý dva roky upgredovat aby sis mohl zahrát.
          • Veskoslav
            Co to meleš? Já nevím, kde bereš co dva roky upgrade. Se současnou generací konzolí jsem ns střeva pc nesáhl skoro 5 let. A nynější pc bude nejspíš výkonější než současná generace konzolí. Zase nemel s prominutím sraččky. Upgrade co dva roky už dávno neplatí...
            • Ale plati, pokud chces hrat v te nejvyssi kvalite. Na crysis 3 ti dnes nestaci ani titan, abys mohl mit stabilnich 60 fps, natoz abys s tim vystacil dva roky.
  • Ha, to bude jako s crytekem, kdysi vlajkova lod pc hracu, pak nenavidena firma
  • Ale lidi no tak, uklidněte se *1* zase je to tu na nože. To se pořád musíme hádat kvůli tématu konzole vs. PC a Skyrim vs. ostatní? Tak si prosím těch 4-5 trolů nevšímejte a oni (doufám) přestanou... *3*
    • To je těžké, když modnutý Skyrim na PC dnes vypadá líp, než bude vypadat další Elder Scrolls na PS4... *1*
      • Ano modnutý který ti jede na 20 FPS a ty věříš že to je plynulá hratelnost *1*
        • Rhulad
          Já nevím co na tebe Veskoslave už říct. Ty jsi vážně nemocný člověk. Všude na webu proběhly zprávy, že s desítkami modu to padá i na " NASA" počítačích pod 20 fps. Já nevím jestli jenom troluješ nebo jsi vážně takový demen*. A s tou grafikou 6450 si z nás děláš dobrý den? to je totálni lowend.. na tom budeš rád za Hledaní min
          • Je sice pochybné věřit někomu kdo má na profilovce Rhulada, ale máš pravdu Veskoň buď:
            Má kompl za 50 000,- a jen tu z lidí dělá blbce
            Nebo mu hry běží na 20FPS a do rohu monitoru si žlutou fixou napsal číslo 40 aby mu to připadalo plynulejší.
            A nebo za třetí nikdy nehrál skyrim s víc jak dvěma modifikacema.
            Ale ani mě to nepřekvapuje borečkové co jim na komplu za 10 000,- jel battlefield 3 nebo Arma 2 na full v HD rozlišení s 50 FPS se najdou vždycky. Jejich počítače jsou prostě mimo normální chápaní.
            • Něco mi říká že Mi se stane členem tvého kultu. Lezení do cizí záádele mu de dobře
            • Veskoslav
              Za to ty jsi tu předhodil argumentů nad hlavu. Vzpamatuj se trolí pako.....
            • Nakonec jsi mě po stém zopakování slova dem*nt ubil svými mistrnými argumenty diskutovat s paranoidním trollem nemá cenu.
            • Bohužel si zapomněl definovat skupinu modifikací, tak být tebou, nechám to být *3*

              btw, BF3 vs A2 , to je Nebe vs Peklo (optimalizace), taky když to někdo plácne, že mu jdou obě hry, taky je mi z nich divně *1*
            • Veskoslav
              Pochop konečně trolí demente, že tady nejsi mezi svými trotlíky, co o pc neví naprosto nic.....
          • Veskoslav
            Ano na fórech se napíše věcí.....To je snad směrodatné? Jsi si povídat s GGG, zdá se, že IQ máte +- stejné.
            • Urazis vsechny co maji jiny nazor, kazdou chvili poukazujes na neci iq nebo ho nazyvas hlupakem, i lidi, kteri te evidentne prevysuji, coz neni tak tezke. Jsi typicky vycurankovsky zmmrd.
            • Rhulad
              Nemá cenu s tebou diskutovat... je to pro mě ponižují zabředávat do takových nesmyslných hádek. Ale jedna rada na závěr ani ty jsi moudrost světa nesežrals.
            • Je čas přestat psát, nebo se Rhulad neudrží, všechny nás najde a zmlátí...
            • Veskoslav
              Urážím Tebe a GGG. Nikoho jiného. GGG je trolí královna. U Tebe člověk neví. 5 dní starý nick o ničem nevypovídá.
            • Rhulad
              Ty synku jenom všechny okolo urážíš... ty musíš mít opravdu nízké ego tak si to filtruješ tady. Rád bych tě osobně poznal a zjistil co ty jsi vlastně za ubožáka. Ale asi bych se neudržel .)
        • Ta ty si vazne riadny Troll. Opovazim sa povedat, ze aj korunovany(vid prispevky nizsie).
          Zrejme Skyrim si na PC ani len nevidel nieto, ze este hral. Ja mam cca 80 modov a so vsetkym na ultra pri rozliseni 1920x1200 mi to malokedy padne pod 40fps(cize skoro vobec). A to nemam ani crossfire/sli.
          Ty by si chlapce mal zostat na xboxe a obchadzat PC fora. Lebo tu melies same h****...
          P.s. xbox 360 mam a nic proti nemu, len ma nudia ludia ktori nemaju nic lepsie na praci ako trolovat na forach. Vazne sa tak nudite?
          • Veskoslav
            V šopu za polovinu...Ano většina byla koupená v Alfě, zbytek v AtComputers....Jak říkám, když jsi retard, který naprosto neví, jak se skládá pc, tak raději drž hubu. A ten 400Q zdroj prozatím bohatě stačí, bude se měnit až se zvýší výkon pc.
            • Ani ty tu nejsi mezi svými kamarády schizofreniky co si stavějí brutusálně výkoný sestavy za pusu a zametení listí.
            • Veskoslav
              Jak říkám GGG, tady nejsi mezi svými retardovanými kamarády, kteří si nedokážou za 30 táců postavit mašinu, která by jim výkonnostně stačila minimálně dalších 5-6 let
            • Měl bys pracovat v NASA, místo toho jejich zbytečně velkýho komplu bys jim sestavil něco za 8500,- bez DPH a ani by nepoznali rozdíl
          • no já mám taky (měl jsem) zapnutých asi 50 modů a FPS mi opravdu spadli asi na 35 ze 70 snímků, ale můež to být mým počítačem *1*
            • Ne, to je různými mody, některý ti veme 20, protože je špatně napsaný, já si hodil většinu HD textur, ještě těch 4k, a FPS spadlo tak o ~5, ani né, ikdyž za to může hlavně 768MB VRAM.
              Hlavní je si najít mod pro to, aby některé mody nedělaly FPS přítrž, nebo i mod pro větší FPS.
          • Ahm jistě a teď tu o modré karkulce která šla lesem a myslela si že když jí framerate skáče mezi 60-40FPS je to plynulá hratelnost. No buď máš doma kompl od NASA ( já jsem hold chudák co se před rokem nezmohl na nic víc než na pcčko pro s*cky za 30 000,-) nebo mezi těch 80 modifikací počítaš změnu barvy vlasů na zelenou a nějaký erotický mody pro ouchyly. Jinak až úkážou plný potenciál next genu budete si pcčkáři trhat RAMky hrůzou.
            PS: přeji hodně štěstí při placení elektřiny *3*
            PS2: Ano hrál jsem skyrim s asi tak 5 modifikace a stabilníma 60FPS (občas to spadlo na 59) a stejně mě to po grafické stránce (měl jsem jen mody na zlepšení grafiky né nějakých 80 zbytečností) nepřišlo jako nějaká extra výzva pro next gen.
            • Veskoslav
              No já jsem právě chtěl, ale nebyly v té době:( Navíc tyhle byly v akci za 980 včetně Dph:)
            • Stručně: CPU 3k, MB 2k, Z 1,5k, HDD 2k, C 0,5k, DVD 0,3k, RAM 1k ~= 9,5k + GPU za 5,5k, a rozjedeš vše na Full *3* Ale to by ses v tom musel trochu orientovat, chápu proč je pro tebe lepší konzole.
              @vesko: a těch RAM můžeš šetřit, dej tam 1333 MHz Kingstony bez chladiče a o nic nepříjdeš // aha tak ony už nestojí pod 1000,- jak stály, beru zpět
            • LoL co to je za součástky. Skoro bych ti i věřil, ale 400W zdroj? To na tom hraje na full tetris ne? A ne za 10 000 si herní PC nekoupíš to cos tu vypsal je jen k smíchu. Mno a nebo máš někde v šopu známého co ti prodává věci za polovinu.
            • Veskoslav
              Ano za 8500 Kč včetně dph, základní Skyrim při rozlišení 1680*1050 a nejvyšších detailech při konstantních 45 fps, módy, co si tam kamarád naházel cca 12, spadlo to na 40 fps.

              AMD Phenom II X4 965 Black Edition (procesor), Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series (paměť RAM), GIGABYTE 970A-DS3 (základní deska), GELID Solutions Tranquillo revize 2 (chlazení), Seagate Barracuda 7200.12 1000GB s Advanced Format (disk 1TB), ASUS EAH6450 SILENT/DI/1GD3(LP) (grafická karta), Eurocase 400W PFC (zdroj), Eurocase MicroTower ME880B černá (skříň), Creative SOUND BLASTER AUDIGY SE.

              A ano skládal jsem to já. Podmínka byla aby to byl průměrný pc, na kterém pojedou nové hry a cena do 10 000. To že ty jsi retardovaný trotl, to je věc druhá. A jak se zdá, tak tvůj známý bude taktéž debil, když ti za 30 000 neumí postavit pořádné pc.
            • Dělo? Ano je to celkem dobrý kompl. A ne neskládal jsem si ho sám, jeden známi se o to postaral. Mám s počítačem nějaké problémy? Ne nemám jede na něm většina her skvěle (skyrim s 80 modifikace by však nedal ani na 20FPS), a až mi někdo bude příště tvrdit že rozjede skyrim s 80 modifikacema plynule na 40 FPS (bez toho aby framerate lítal sem a tam) a ještě to hraje na docela velkém rozlišení vysměju se mu zas. Samozřejmě je možné že má kompl za 40 000,-, ale dost pochybuju že má počítač za 15 000,-o kterém tvrdíš že bys ho dokázal sestavit a rozjet na něm všechno na full
            • Chlapce vazne Enjoy your trolling! Nic viac ti uz pisat nebudem. Tvoje prispevky krasne modeluju tvoj charakter, IQ, a celkovu znalost co sa tyka informatiky a herneho vyvoja. S takymito ludmi ja nestracam cas. Ale nebojim sa, ze si nenajdes priatelov kedze v dnesnej dobe je "zvlastnych" ludi coraz viac.
              Keep up the good work!
              btw lepsie profilove foto si dat ani nemohol. Hodi sa k tebe perfektne :D
            • Veskoslav
              Ty jsi takový lhář nebo naprostý retarrd. Za 30 táců z minulého roku musíš mít herní dělo, pokud jsi to skládáš sám. Ale při tvém IQ nižší než bod mrazu předpokládám, že sis to koupil v Okey nebo v něčem podobném a teď brečíš....
        • *1* já tě obdivuju *1* ty máš občas komenty který mě trochu pobavej a občas tady předvádíš trolling. jak to děláš? *1*
      • Rhulad
        Což není pravda jelikož Skyrim má stále mizerné animace na všechno co se ve hře děje... Barvy jsou přepálené a kýčovité. Vzdálené objekty jsou také průměrné.
        • mizerne animace jo? zajdi k ocnimu
        • Robotron3
          No, hlavně animace spojené s fyzikou, a i tou obyčejnou gravitací, která plave. Jak to pak vtipně vypadá, když postava skáče, nebo kůň pobíhá po skalách a šutrech => Nechtěná komedie :)
          • Detaily, alespoň koně mají dobrou animaci a fyziku+gravitaci...
  • Na ferovku ? Mam xbox a uz me z tech ovladacu boli prsty mam mozoly .. Jako staci sedet 3 hodky u fifi nhl a je to jasny .. Na vic to ovladani je desny.. U rpg takze u me je vzdy PC

    Ne nejaka konzole
    • Mas prd a ne xbox.
      • Rhulad
        xbox gamepad nebo dualshock jsou výborná zařízení a na některé hry naprosto nepostradatelné a ty řito-vlez kecy o myší a klávesnici začínají být únavné.
        • bohužel je pravda, že myš a klávesnice jsou pro hodně lidí opravdu rozhodující faktor, ať se ti to líbí nebo ne

          podle mě, kdyby Microsoft dal dalšímu Xboxu plnou podporu myši a klávesnice, přetáhnul by spoustu zatvrzelých PCčkářů

          úplně největší trhák by byl, kdyby na novém Xboxu šly spustit hry pro windows
          • a uplně největší trhák by byl kdyby přestali dělat hry pro pc
            • Nebo kdybys tahnul do hajzlu a nemel jen blby kecy
  • Rad by som si kupil PS4 a hral zaklinaca 3 na tom, ale ako potom prenesiem ulozenu hru? asi nijak co?
    • asi ne, jelikož byl zaklínač only PC a později i Xbox
  • jsem prekvapen kolik prispevku pod clankem o zaklinaci (debilni rpg ani sem to nedohral) vlastne nejsem prekvapen
    • Pohybujes sa tenkom lade ked stuchas do Zaklinaca. Tu hru skoro vsetci miluju.. takze vsetci su debili len ty si lietadlo hej? Ja akceptujem ze ta to nebavi, ale to neznamena ze to je zla hra a nas na to nadavat. Spravaj sa dospelo.
      • kdo vsichni? myslis vsichni diskuteri pod clankem o zaklinaci? lol mluv za sebe
    • Moc hard?
      • lol co na tom bylo hard, akorat ze to bylo moc akční skoro jako nejaka diablovka. pamatuju ze treba ve falloutu nebo vampries bloodlines byl pomer akce/jina herni napln tak 50/50 ve vampires mozna trochu vic v prospech akce ale zaklinac byl tak 90/10
        • davidBray
          bloodlines si asi taky moc nehrál co? :)
          • jasne ze ne jenom tak placam, ale chapu ze uz si to moc nepamatujes
            • vlastik.plaminek
              Jo, plácáš ho*na. Bloodlines mám prolezený skrz naskrz a Zaklínače víceméně taky. Ty ne, že si nepamatuješ, ty rovnou vůbec nevíš a maskuješ to těmahle průjmama.
        • Takže si Zaklínače ani nehrál? OK fair enough.
        • To zas přeháníš, ve dvojce bylo více akce, ale zase ne o tolik, bylo to spíše 60/40, ale furt to vedlo v příběhu a atmosféře takový.
          • ve dvojce mohl byt pomer taky 0/100 nebo 100/0 zalezi na tom jak jsi to hral a o to jde v dobrym rpg
        • Rhulad
          Bože ty jsi dementík a ještě vůbec nevíš o čem meleš. Sice předpokládám, že je trolling, ale pokud ne tak je to velice smutné.
          • žadny argument jen uražky - dalsi zbytecny post na tiscali
  • Na jak dlouho? Do té doby než nové konzole budou zastaralé...
    • Podle me vydrzi tahle generace dlouho. Mozna jeste dyl nez tato. Navic na nove generaci uz grafika bude dobra a pujde vni malo co vylepsit podle me. Mozna fyzika a takovyhle veci. Takze jestli nejkej PS5 tak jedine za 10 let. A to jen proto aby se vydelalo na hardware a posunulo se to zase o koucek dal.
    • to bude tak mesic po jejich vydani az opadne prvotni hipe...
  • Nevim co tu řešíte. Narozdíl od dnešního stavu konzolí a PC s příchodem nových konzolí nebudou muset řešit tři odlišný architektury, ale jenom jednu, navíc budou mít nové konzole relativně dost paměti, takže se opět nebude muset řešit řádnýpřevod pro všechny tři platformy a tak dále. Pokud to ještě někomu nedošlo, tak jak PS4, tak nový XBOX jsou vpodstatě standartní PC a já osobně neřeším, jak moc budou ty konzole zastaralé za pár let, ale spíš, jak jednoduché bude pro vydavatele her je "převést" na všechny tři platformy s minimálním spožděním a finančními nároky. Vždyť vlastně předělají jenom UI a ovládání. Všechno ostatní už bude víceméně standard.
  • A tak to má být. Pcčkáři maj milion různejch komponentů a vyvoj her je kvůli tomu zbytečně složitý. Proč se starat o to jestli hra pojede na té i oné grafice tom i onom procesoru když můžete udělat hru pro PS4 a Xbox 720 a máte klid?
    A komentáře typu, konzole jsou primitivní stačí jen zmáčknout čudlík a hraje se. WTF zato poklepat na ikonu hry na ploše je přímo ukázka absolutní geniality.
    • Keyz
      Docela by mně zajímalo jak moc to je složité když chceš aby hra jela na ATI a NV.
      GPU je přece dost podobné jen mají určité vlastní technologie ale o pomoc se tuším starají právě ATI a NV. Tedy nemusí si to studio dělat vše samo.
      - Jednoduší by to určitě bylo kdyby hry byli pouze na konzole to je fakt. Konzole je mnoho let pořád stejná.
      Zase proč pak lidi dělají pro NASA kde jsou samé problémy s HW a SW atd. kdyby mohli svůj život obětovat sezením v bance a staráním se pravidelnou údržbu nějaké databáze.
      Asi to je ta touha dělat pořádné věci,lepší a i když na vývoj pracnější hry.
      • Jenže herní průmysl není NASA, i na konzolích se dá vyvýjet pořád něco nového, ale přitom nemusí být všechno tak zbytečně složité. Tu máte next gen konzole a pěkně postupně využívejte jejich potenciál za pět let bude next gen zase a můžou jet na novo, žadný problém jen dva různé systémy.
        PS: pcčkáři stejně pořád jen remcaj, což dokazuje i tato diskuze
        • Keyz
          Mluvím o limitech HW.
          Proto to přirovnání NASA.

          Na konzoli přece 5 let postupně nevyužíváš potenciál HW. Jakmile se naučíš co a jak tak můžeš udělat hru která tu krabičku využije na max po stránce HW. Pak děláš 4 roky to samé protože víš jak to udělat. (mluvím pouze o technické stránce).Anebo když se někdo vymyslí jak narvat více do méně tak pak ano.
          Na PC to máš pravě jiné, pořád se vylepšuje HW máš nové možnosti a to pořád mluvím pouze o technické stránce. Se podívej na ty velké rozdíly po technické stránce v PC hrách v minulosti.
          Kdyby to bylo na konzoli tak by to nebylo tak rychle možné.
          • Není pravda. Podívej se na Resistance
            Když vyšel první díl na PS3 všichni byly paf s grafiky (určitě v tu dobu mohli vydat tu hru i v lepší grafice), pak vyšel Resistance 2 a grafika se zas posunula a nakonec Resistance 3 a grafika zas byla o hodně lepší. To všechno na PS3. Stejně tak i třeba infamous 1 a 2 kde je mezi těma hrama fakt velký rozdíl v grafice.
            • To je dobrý, nemusíš, ale dík za ochotu, jinak stačí, když nebudeš psát kraviny, ať už česky nebo anglicky. *4*
            • vyzera to ze paradoxne hry len pre grafiku hraju konzolisti ako ty. preco upgrade? predstav si kde by bola grafika teraz keby tu neboli konzole. ale hry zdaleka nie su len o grafike ako si ty myslis. cela technicka stranka u hier ide stale dopredu. to je interaktivne znicitelne prostredie, lepsia fyzika, lepsia umela inteligencia, proste veci ktore niektorym hram naozaj chybaju.

              inak konzole tiez nie su lacna zalezitost. naklady na vyvoj hier su drahsie lebo za ten rok sa uz bude musiet tvrdo optimalizovat. pokial sa budu robit porty z konzoly na pc tak ten PC za 25000 asi nieco vydrzi. posudzujem podla toho ze od cias konzoly sa minimalne naroky moc nezvysuju
            • Low je anglické slovo které se dá velmi přesně přeložit jako nízký. Radši to budu příště psat česky aby to každý pochopil
            • Low detaily? really? *7*
            • K čemu upgrade, HALO 4 nebo uncharted 3 jou graficky a hratelně vysoko na nějakým crysis 3. Next gen zas vyydrží na několik let a teď když bude architektůra konzolí podobná PC nebudou se držet vývojáři spátky a většina pcčkářů si nezahraje. Tak tak pokud pořád věříte že kompl za 25 000 co jste si před rokem koupili bude za rok něco znamenat tak se připravte na low detaily
            • na konzole sa optimalizuje, co by sa dalo brat ako navysenie vykonu. nemozes ale to ako konzole limituju vyvoj posudzovat objektivne podla grafiky. konzole nutia vyvojarov optimalizovat a pouzivat rozne triky. u PC sa na to casto ide hrubou silou a stalym navysovanim vykonu. tieto dva aspekty by ale mali byt spolu v harmonii. upgradeovat by sa malo iba ak k tomu je naozaj dovod. Inak by sa malo optimalizovat. dovody pre upgrade sa ale vzdy najdu. lenze konzole ti neumoznuju upgradeovat a to je ten problem
    • tys nepochopil ze problem pc vs konzole neni hw ale mentalita konzolistu kteri vyzaduji rychly a povrchni zazitek komplexni hry vysli naposled nekdy pred 10 lety
      • Tak to pak jo, zahraj si třeba dragons dogma nebo dark souls to jsou hry komplexní víc než dost. Navíc pcčkáři jsou stejně zhnilí hň*py jako konzolisti.
        PS: víš kolik má gamepad tlačítek? Dost na to aby se na něm dala hrát jakkoliv složitá hra.
        • ok, tak mi řekni jak by vyřešily ovládání army?
          • Přinejhorším by se ke konzoli dala připnout klávesnice a myš.
            Navíc tydle simulátory (vlastntně jen benchmarky) a MMORPG by klidně na pcčku zůstat mohly. Ostatní AAA tituly by pak byli jen na konzolích
            • Bohužel Vás trollů je tu moc a občas se člověk dost naštve.
            • U MAD BRO?!
              Lol, troll trolled successfully *1*
            • Argumenty jak pr*se todle. Zřejmě dětičky kterým rodiče koupily kompl za 50 000,- teď skuhrají že na něm nebudou mít co hrát. Já mám sice kompl dost dobrý, ale konzolím dávám přednost. Na počítači tak maximálně RTS ty by se s gamepadem hráli blbě. MMORPG nehraju protože to je žánr pro asociály a k ničemu jinému mi pak PC není. Upgrade každý půlrok není normální a next gen konzole stejně pcčka převálcuje takže tak.
            • Když přečtu tvoje příspěvky, pochopím, proč bys zbytečně dával do PC bluray disky z konzolí?

              To ani nechci pochopit *2*
            • To bys pochopil kdyby sis přečetl všechny příspěvky. Takhle se jen ztrapňuješ.
            • I střílečky se hrají líp na PC, už jen kvůly myši a klávesnici, máš pravdu že ps4 bude nějakou dobu skvělá volba oproti PC, ale vem si že tak za rok, dva bude na tom PC zase líp. Takhlee to bylo u konzolích vždy, ze začátku nová generace se dala srovnávat s mid PC, ale po pár letech ( 1-3) šli PC do vedení a to o dost.
            • Proč bych daval do PC daval bluray od PS4 nebo Xbox?

              Ty si z těch konzolí už celkem zmatený, ne? *1*
            • Jenže do PC bys dával blueray od PS4 nebo xboxu 720 docela zbytečně *3*
            • a při nejlepším by se k te klavesinici a myši připojilo pc

              problem solved
        • pokud to neni izo a tahove souboje tak to z principu nemuze byt komplexni. kdybych chtel chodit po lesech nabo hradech jdu ven a nesedim pri tv
          • vlastik.plaminek
            To je logika a argumentace jak vyndej mi ho z gatí.
    • Robotron3
      Vývoj na PC vůbec neni složitý. O to, jak hry pojedou na té, či oné grafice se starají hlavně výrobci grafik skrz ovladače.
      • To asi ne. Proč by se potom vývojáři tomb ridera omlouvali za to že hra pořádně neběží majitelům zelených karet?
        • Robotron3
          Tak omlouvat se můžou, ale že něco pořádně neběží na Nvidie, je věc Nvidie. Kompatibilita a rychlost jak hry běží na té grafice je věc ovladačů. Proto taky když se podíváš na verze ovladačů, tak u každého release tam vidíš co se všechno opravuje a jaký to má vliv na konkrétní hry.
          • nVidia tvrdi ze nemala moznost optimalizovat ovladace, nakolko k hre nemala pristup. A v tomto pripade by som tomu aj veril, pretoze aj recenzenti (PC verzie) dostali pritup k hre v rovnaky cas ako ostatni.
            • Pomalu by měli přibalovat ovladač ke hře, když si klidně dovolí takový problém. TO musí mít jejich podpora perné dny teda *1*
            • Robotron3
              Dyť jo, může být. Ale jde hlavně o to, na co jsem reagoval, že ten vývoj na PC neni těžký z hlediska kompatibility, protože to ať si vyřešej v tý Nvidii. Oni to pak v ovladačích opraví, a ty vývojáře hry to přece žádnou práci nestojí :)
          • Takže my chceš namluvit že vývíjet hry na PC není těžké a že kdyby se hry dělali jen na konzole nic by tím vývojáři neušetřili? *1* *1* *1*
            Zvlášť když je každý druhý PCčkář pirát
            • Zalezi jak kdy a na cem, nekdy to problem neni (treba kdyz se rozhodnes pro cisty DX11) a nekdy to problem je (kdyzs e treba rozhodnes pro proceduralni svet a OpenGL s podporou grafickych karet z roku 2008 az do soucasnosti..) za pak nekdy clovek nedela nic jinyho nez ze resis celou vecnost komedialni bugy ktery se objevuji pokazde nekde jinde..
            • Robotron: promin, ale ty o tom vis uplne h*vn*. Na konzole je vyvijet jednodusi, vcetne optimalizace, protoze maji jednotny hw. To co vyvojari zvladaji na konzolich, k tomu se na pc ani nepriblizuji.

              luky: ne, x86 architekturu zvolili proto, ze je levnejsi pouzit existujici architekturu, nez vyvijet vlastni a proto, ze x86 architektura se pro takovehle pouziti stala konecne pouzitelna.
            • A co mě nejvíc štve, jak Pcčkáři pořád frfňaj nad ovládáním, rozlišením atd. Je to prostě cháska nevděčná do který se lijou prachy a oni si to pak upirátí. PCčkáři děkujeme odejděte. Konzole jsou tu.
            • právě proto že vyvýjet hry na PC je nejjednoduší zvolili výrobci přicházejících konzolí archytekturu X86
            • Robotron3
              Jsem vývojář, sice ne her na konzole, ale trochu o tom něco vim a je to logické. Vyvíjet hry na konzole je těžší z hlediska optimalizace, která se musí často řešit víc do hloubky, než je tomu na PC. Na PC nedělá takový problém s pamětí třeba trochu plýtvat a zas tak nic hrozného se nestane. Na konzoli je to mnohem přísnější, aby hry běžely tak jak mají.
            • Jsi vývojář? Jak můžeš říct že je lehčí vyvíjet hry na PC než na konzole?
              A je jasné že by se ušetřilo. Stejně dnes každý studijo vyvíjí hru prvně na konzole a pak musí cpát peníze do vývoje PC verze které se stejně kvůli piráctví prodá jen pár kusů.
              Takhle by piráti utřeli nos a konzolisté by si skvěle zapařili
            • Robotron3
              Vyvíjet hry na PC je lehčí než na konzole i přes případnou nekompatibilitu některých zařízení, což se ale v dnešní době moc neděje. To s tou větou o ušetření jsem nepochopil.
    • shmeck
      trololo?
      • Jasně že TheGGG je trololo. Ale občas má i dobré postřehy a názory. Takže je škoda, že zapadnou jenom jako další trololo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit