Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No tak se pirátí a co? Pokud nebudou lidi chtít sami (nebude jim trapně atd.), tak se to prostě nezmění :-). Jděte ven, je hezky.
  • Mně by se líbilo, kdyby třeba všechny tituly měly dostupná dema a klidně i za nějaké drobné peníze (plácnu např. 2-3 $), v případě, že bych se rozhodl si hru pořídit, cenu dema by mi pak odečetli z ceny za plnou hru.
    • calwin
      výhovorky na demá... stačí si pozrieť gameplay video a vidíš celé tie herné mechanizmy... kde hra pokulháva a nemusíš si prakticky nič "ošahávať" jednoznačne vieš či tú hru kúpiš alebo nekúpiš...
      páčili sa mi marketingové ťahy typu... vydáme hru a ty zaplať na koľko si tú hru ceníš... a čuduj sa svete ono aj vážne fungovalo... ak bol titul kvalitný tak bol v balíku... tak by to malo byť :)
    • Menorri
      Platit za dema ? *1* *1* *1* pak by se pirátily i dema a to už by byla těžká ironie *15*
    • kubi-wan
      Kde jsou časy, kdy jsem některý demíčka prošel třeba dvacetkrát, protože i na tak malym prostoru se autorům dařilo mi hru "prodat"?
    • Whoossain
      No to je otázka. Ono i demo se nechá udělat tak, aby vypadalo úplně jinak, než výslednej produkt. Jak ostatně doázali Aliens: Colonial Marines.
    • Taky by se mi to líbilo....ošahat si hru v demíčku......místo PR žvástů jak právě ta jejich gameska je nejcoolovější a způsobuje poluci.... ale když ta hra má 4 slaboučký hodinky tak by se mohlo stát že demo bude 70% hry.....
      • Rhulad
        Platit za dema? :D tobě hodí laso z EA... takový přístup je vždy vítaný
    • A hele, už máš mínus od prvního piráta *1*
  • fizola
    Klasicky som kedysi silne priátil, ale poslednú dobu ked nie je čas na hranie si radšej vyberám hry ktoré viem že ma bud baviť a tie si už rád zaplatím. Myslím že u každého ide s vekom že upúšťa od pirátstva a začne si kupovať či už hry, alebo hudbu.
    • Souhlasim s tebou. Mám to stejně. Taky mam svou kartu a měsíčně dostatek peněz, takže rád podpořím jak herní vývojáře, tak kapely i filmová studia:)
    • To je jasný, protože málo kdo má v pubertě tolik peněz, aby si to mohl dovolit kupovat zvlášť když nakonec zjistí že ho ta hra ani nebaví. A bohužel v poslední době stojí valná většina her za prd a to i AAA tituly.
      • fizola
        Ved prave kvôli "kvalite" už začínam preberať čo sa mi vôbec oplatí kúpiť, aby nebolo lúto peňazí. Ale zasa si hovorím že týmto aspoň trochu podporím vývojárov čo si to zaslúžia, aj ked v globále jeden zákazník hore dole pre nich nič neznamná, ale ja mám dobrý pocit *1*
  • Z pozice hráče a zákazníka chci říct toto: stahování je špatné, na tom se asi všichni shodneme. Dneska je problém hlavně v tom, že neexistují pořádná dema, aby si člověk mohl hru osahat před prodejem. V trailerech jsou málokdy gameplay záběry, což taky není dobře. Scripty taky moc neřeknou. Třetím fakt je ten, že většina her je u nás drahší než v zahraničí (osobně nerad přeplácím, i když se na hru sebevíc těším a šetřím si na ni). Mám doma spoustu originálek (k tomu jsem měl přílohy z Levelů), měl jsem štěstí a dobrý odhad, že jsem si nikdy nekoupil nic, co by byl špatný produkt. Čtení recenzí není holt vše, chce to sledovat i jiné zdroje (postoje vývojářů, komunitu). A samotní vývojáří nám taky občas hází klacky pod nohy. Ale to už je jiný příběh :).
    • neshodneme, stahovani neni spatne, je dobre, podporuje prodej a informovanost spotrebitelu
    • Aby nekdo delal demo, musi se mu to vyplatit, protoze i s vydanim dema jsou spojeny naklady. Kdyz to nema pozitivni efekt na prodejnost, tak se nevyplati do nej investovat.
      • Jo ferovy pristup k zakaznikum neco stoji. Muze se pak ale vyplatit. Kdyz nekdo vyda exkrement tak je jasny ze demo spis uskodi.
      • Neříkám, že moje teze je celá správná. Ale dobré demo přesvědčí další zájemce - a naopak. Výborná jsou třeba dema na Steamu.
        • V jejdaskove idealnim svete nejsou dema. Clovek si tam stahne warez aby to vyzkousel a jejdasek pak muze kricet ze je zlodej. *3*
  • Jo, jde vidět že FPS není třeba ani stáhnout na zkoušku, protože je jasné jaké bude. Zato u RPG člověk zas tak neví ^^
  • mdkGT
    Uz maji spocitany ztraty a prvni koho capnous uTorrentem v PC to zaplati.
    • Haha, uTorrent.

      Používám Transmission-qt... a stahuji tak leda nová alba Nany Mizuki.
  • a komu tím prospějete? *1*
  • Rhulad
    Co mě baví rád podpořím jako např Dark Souls mám origo na pc i na ps3, ale abych kupoval všechno co vyjde? bych musel být padlý na hlavu
    • mdkGT
      Je to krute, dema nejsou, recenzenti lzou, marketing taky. Jedinna jistota jsou lets playe na YT. Tak zkouknu lets play a pak uz si to ani nemusim kupovat *2*
    • Stačí keď si kúpiš len to, čo chceš hrať...
  • Lukyz
    Mě by hlavně zajímala čísla z fileserverů jako rapidshare apod. *1*
  • Taky zapomínají na to, že někdo si hru stáhne, zkusí, smaže, protože je to bulls hit :)
    • XorxoxTalarius
      Ja se priznam ze hry od doby kdy jsem si predobjednal LOTR: Conquest (nebo jak se to jmenavalo, takovej Battlefield ze stredozeme) a dal za to 1100. Prvne stahnu a vyzkousim. Pokud mne bavi, je to jasna koupe. Taky se mi parkrat stalo ze jsem hru stahnul a dohral a od te doby mam doma nerozbalnou krabicku. :D
      Ale uprime musim rict ze jsem delal par let v QA pro 2K Czech a od te doby co mne bavi a mam rad, tak kupuju, jelikoz delat hry je silene psychicky a fyzicky narocna prace a pokud je ta hra dobra, tak ti lide si ty penize zaslouzi.
    • Jn asi si to predstavujou tak ze jim staci vydat stupidni sestrihanej nicnerikajici trailer, zadny demo, mega hype okolo a lidi hned poletej do shopu... mozna tak ti hodne hloupi.
      Takze at si studii sroluji a nacpou druhou stranou zpet :) *14* *14*
      V dobe kdy kvalitni hra je temer zazrak me to fakt rozesmalo *1* *1*
      • ales.smutny
        Musím říct, že občas jde opravdu jednoduše přijít na to, kdo ten článek nečetl (a zasvěceně se k němu vyjadřuje).
        • moc casu jsem tomu nedal priznavam.. vyjadruji se ciste z principu coz prameni z cisteho znechuceni aktualnim stavem. *11*
      • No jo no, a to jsem četl článek, kde nějaký vývojář tvrdil, že vydání dema může snížit prodeje hry až o polovinu. A tak dema nevydávají.

        Ty vole, to jsou důvody. Co takhle dělat dobrý hry a dema, který je dobře představují?

        Ale zase když vidím jaký hry jsou dnes vydávány, hypovány a následně nadšeně glorifikovaný a označovaný za revoluční, tak se nedivím, že se nikomu nechce dělat dobrý hry. Stačí dobře vyhypovat nějakej průměr a 9/10 a prodeje jsou na světě.
        • Jak rikas, je to uz zavedeny standard rekl bych a vylozene se vyplaci... Verim ze ovci kterym jim tohle sezerou je cimdal mene a je to jedine dobre, jinym zpusobem se kvality nedockame ba naopak, dostavi se jeste vetsi vysmechy nez doposud.
          Stduide tedy pozitivni *1*
      • Imho studii delaji lidi co to moc dobre vi.
        • V tom pripade by se nad ni meli zamyslet predevsim vyvojari...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit