Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Az vyzkousim, bud vyvratim nebo potvrdim. *3*
    • ...to stálo za komentář? Někdy je lepší neříct nic, než za každou cenu se vyjádřit
      • asi ocakava ze teraz vsetcia tu budu cakat na ten kralovsky nazor a podla toho kupovat
  • Jako vypadá to hezky, hodně mě to lákalo ale..... Totální user unfriendly ovládání. To je opravdu pro HC hráče co při ovládání pěšáka potřebují pomačkat co nejvíce kláves. Hra má bavit, ne aby hráč studoval a trénoval týden ovládání. To i letecký sim je jednodušší.
    • Je to simulace, milý Watsone. Čili pro masochisty, jinými slovy ovládání na dvou až třech "klávesnicích" (+shift +ctrl atd.) se dá očekávat. Bez urážky - nevim, kolik leteckých simulátorů jsi hrál, ale podle poslední věty Tvého příspěvku se zdá to asi žádný "hardcore" (ten, kde se člověk musí půl hodiny mazlit s celou klávesnicí, aby vůbec odstartoval) letecký sim nebyl ;)
      • Letecké simulátory se hrajou na joysticku, milý Watsone ;-)
      • simulace byli ofp a arma 2, tohle je totalni prus(z)er unfriendly smejd podobny codku
      • Mám rád reakce od těch co čtou a nepřemýšlí. Reálné sim jsem hrál dokud existovaly, tzn. simy od JANES a pak už jen snad LockOn. Pak už nebylo co hrát, dnes už jsou to jen střílečky. Tzn. hrál jsem je od roku 1998 (7?), jestli to stačí. A to srovnání bylo ovládání éra s ovládáním pěšáka. Pokud máš pocit že frajer s puškou potřebuje celou klávesnic,i prosím....může být, mě to přijde totálně mimo *1*
        • Simy od Jane's? Dobrý vtip. Taky jsem na nich vyrůstal, ale pořád to byly jen trochu složitější střílečky
        • prosimtě a kolik kláves na toho pěšáka potřebuješ?
          • to nemyslím jako trolling, jen že jsem si za dobu hraní ARMA 2 vystačil v podstatě se standartním střílečkovým ovládáním, W,A,S,D, zoom, střelba, dalekohled, kompas, night vision, skrčení, zalehnutí, házení granatů, inventář a chat s ostatními hráči, tak přemýšlím jestli je trojka o tolik složitější
      • Simulace my ass. Proc tedy protivnik nepadne na jednu ranu do hlavy?
        • Protože po něm střílíš kuličky?
        • protože jsi lama? *4*
  • ako moze nedokoncena hra plna bugov s tak malo obsahom dostat 8 z 10?

    Ako mozete volat nieco simulaciou, ked vsetky zbrane su vymyslene, fyzika vozidiel a vrtulnikov a az 1 stihacky su horsie ako v BF3 a totalne arkadove? Ved ked idete dolu kopcom tankom a narazite na kamen, vystreli vas to desiatky metrov do vzduchu.. Alebo ta blba AI..stale prechadza cez mury. Uz to ani samotna BI nevola simulaciou.
    • Nevim co z toho pobrat, kdyz autor clanku pise neco o "upravené a příjemně odladěné technologii" a treba na PC Gameru pisi lide "the game is horribly optmized" a clovek muze byt rad za 20 fps na nejvykonnejsim stroji. aneb mala domu ze *12*
      • Na PC Gameru zvolili jako FPS roku zabugovanou, nedodělanou sračku Red Orchestra 2
    • To taky nechapu. Hratelnost horsi nez puvodni Flashpoint.
    • A proto americká armáda používá pro výcvyk vojáků právě BF3
      • to je kvuli treninku kooperace, nikoli kvuli realismu *3*
    • to je vazne pravda, ze napr. vojenska technika se chova hure a arkodoveji nez v BF3???
      • Com_Truise
        Samozřejmě, že ne. Tohle je jenom člověk z EA, snažící se eliminovat potenciální hrozbu. Podle prvotních ohlasů nadšených hráčů je Arma 3 nejlepší hra na planetě, není tedy důvod si myslet cokoliv jiného.
        • nerekl bych, ze tady kazdy nad hrou jasa.
          • Mě ten komentář přišel spíše jako ironie.
    • vrať se k lopatě čobole
      • asi ho mrzí že poslední Slovenská hra co za něco stála byl Spellcross *1*
        • nacek
          • ja wohl
  • to je skvele ze autor recenze venoval sekci o MP dokonce az dve vety.... takze tam uz je konecne neco takoveho, jako 32vs32 hracu, kazda strana ma svou zakladnu a bojuje se o nejake kontrolne body se vsi moznou technikou? Tahle recenze nepokryva MP out of box, nepokryva vykonnost na jednotlivem HW, rika ze je hra lepsi ale nerika v cem... chybi tam kampan, chybi tam funkcni multiplayer a vlastne kdyby nebyla komunita, tak ta hra je odsouzena k zaniku. Budu rad kdyz mi nekdo rekne ze se mylim, ze muzu vytvorit MP hru hned ted a hrat s kamosmi proti dalsim kamosum a ze pritom muzu pouzivat vsechnu dostupnou techniku.
    • Dekuji autorovi recenze za odpoved. Ohledem MP jsem zvedav jestli je to opet jen coop proti blbym botum + obmedzenej TDM nebo je tam konecne PvP MP na spusob conquestu. Jestli to totiz funguje tak, ze si hru musim omodovat (Warfare, nebo Domination), pak musim zaplatit hypervykonnej server kterej bude zvladat ty AI tela, a stejne to bude sekat, tak to opravdu nemusim. Ze tam je par misi pro coop je sice pekne a komunita jich urcite vymysli vic, ale to zatim neexistuje! Proto mluvim o featurech out of box. A zajima mne specialne MP, protoze asi nikdo nehraje Arma kvuli singlu. Vy jako recenzent necitite potrebu funkcniho PvP multiplayeru, kde bych si postavil nebo pouzil existujici zakladnu, kde by se vyrabela/spawnovala technika a bojovalo se o kontrolni body podobne jako v BF serii? Vzdy to je to, po cem touzi kazdy druhy od dob OFP. K cemu mi je ze tam je desitky jednotek, ktere nemuzu pouzivat v boji proti zivemu nepriteli? Udelili ste hodnoceni 8/10, nechci se hadat, je to Vas nazor a plne ho respektuji, ale clovek by od 4. pokusu te same koncepce hry cekal nasledovne:
      - tutorial s misemi
      - kampan (jak tomu byvalo doted)
      - armory
      - multiplayer: DM, TDM, Conquest, Coop pripadne PvP Coop.
      - editor
      Jak si mam prosim vas vytvorit MP hru kamosi proti kamosem, kdyz to hra nepodporuje out of box a stejne na to potrebuju server za 400 euro na 3 mesice. Prijde vam to fer? Mne to prijde jako neustale opakovani chyb a absence kroku vstric hracum. Vsechno se nechava na komunitu, coz jak jiste uznate, neni mainstream. Mrzi mne ze po tolika letech vyvoje (kolik je to let od prvniho OFP?) a inspirace jinymi akcnimi hrami (BF serie, myslim principy ne CoD gameplay v BF3) stale dostavame to same, nebo i mene.... a dat tomu temer vrcholne skore, to si proste nezaslouzi. Nezminuju krvave HW naroky ktere mi hlasi znami s nadupanymi strojmi. Ale to uz je takovej folklor na kterej sme si asi vsichni museli chte nechte zvyknout. Diky.
      • kovar.jakub
        COOP tam je, CTI, DM atd. je komunitní, ale funguje v pořádku. Kampaň bude a tutoriál částečně supluje střelnice a showcase mise.

        Osobně se přiznám, že jsem spíše SP hráč, ale multiplayer u ArmA mi vyhovuje a je v pohodě - ano, sice je částečně komunitní, ale vůbec to jeho funkčnosti nevadí. Co se týče HW nároků - Ultra nastavení prostě není pro PC této generace.
    • kovar.jakub
      Píšu o fanouškovské Domination (což je právě hra pro cca 60 lidí), píšu o devíti multiplayerových misích přímo od autorů a píšu, že právě v nich je hra nejsilnější. Jinak jsou to dva odstavce, jako podstatnější mi přijde to, že tvůrci vyladili celý engine - proto je o něm a jeho vlivu na hratelnost větší polovina článku.

      Jinak výkonnost na jednotlivém hardware: na mé konfiguraci (Q6600 @ 3.0 GHZ, 6 GB RAM a GTX 460 na medium a dohled cca 2 km) šlape hra v pohodě. Jak je na tom jiný hardware netuším, nemám k dispozici pět různých PC nebo aspoň PC přesně na minimální a doporučené HW konfiguraci.
      • C2Q 6660, dohlad 2 km , stra 460 ani nie TI verzia.. Co je to v pohode prosim ta. Vsetko na low, vypnute bez aa a 30 fps avg :D V multaku tipujem tak mozno 20 fps pri najlepsom, asi preto o nom ani zmienka a len obkecavacky..Vsakze ste tu hru hrali max. cez youtube gameplaye? Jama i7 3770k a 670 gtx a moj kompik sa v multaku poti a som rad aspon za 40fps+ pri akychkolvek nastaveniach.. ci low, mediu, high. ultra nema ziadny vplyv. Apropo, dominantion mod skoro nik nehra, 90% hracov je zalezna na wastelande.. Hrali ste tu hru vobec, pane ?
        • kovar.jakub
          Medium, bez AA, 50 FPS avg. Kde je problém? Hru musím hrát na maximální detaily, abych si ji užil? Proč?
        • celoush
          Otázka je, jak moc se na nízkých fps podílí Wasteland a jemu podobné mise a jak moc se na tom podílí síťový kód. Já hrál několik MP misí a v některých je fps na úrovní SP (šlo o koop s desítkami AI) a v některých šlo fps rychle dolů (Wasteland).
    • celoush
      http://www.armaholic.com/list.php?c=arma3_files_scenarios_mpgamemodes_capture_the_island
  • Jestli za tuhle Alfa verzi někdo zaplatí 999 Kč, tak ho docela lituju:-((( Mě by daleko víc zajímlo to DayZ Standalone, ale když si ten f-tard jezdí lozit na Mount Everest, tak se to nikdy nedodělá.
    • Fíha, Dean Hall si dovolil vzít dovolonou! Jak jen mohl!
      • snad se nejel opalovat na Lemnos *4*
        • Vylezl na Mount Everest, protoze to byl jeho sen. Bohuzel nekteri vylizanci tohle nedokazali pochopit a maji mu to za zle viz ten pablb vyse v teto diskuzi.
    • Nekrmte to...
    • ucho
      ano, lidé, co si to teď kupují za 999,- jsou paka, když to bylo takovou dobu za 25 eur...
      • 999 za hru kde přejít z jednoho konce mapy na druhý trvá dýl než dohrát poslední Call of Duty? S editorem, multiplayerem a custom misemi slibujícími zábavu na stovky hodin? Paka *1*
        • Wow, tak proč se tolik nadává na Skyrim?
          • to nevim mě Skyrim bavil
        • Ty jsi zaměstnanec BI, nebo jen vylízanej "chodič po obří mapě pyčo voe, hustý"?
          • mrzí mě že ti to musím tahle natvrdo sdělit, ale dle tvého vyjadřování a písemného projevu zjevně trpíš nízkou inteligencí především ty, nazývat s tímto hendikepem lidi kolem sebe vylízanci je úsměvné ale dosti pomýlené *4*
            • Vidím že čtení ti taky dělá problémy, nikde jsem netvrdil že jsem na tom dobře s inteligencí, to zaprvé. A kdybych napsal "nazývat s tvým inteligenčním hendikepem lidi kolem sebe vylízanci je úsměvné ale dosti pomýlené" tak to možná už pochopíš

              konec krmení *4*
            • "nazývat s tímto hendikepem lidi kolem sebe vylízanci je úsměvné ale dosti pomýlené". Ještě jednou si přečti svůj výplod, který uvádím zde v uvozovkách. Opravdu si myslíš, že jsi nepopletl slovosled? Stále trváš na tom, že jsi na tom dobře s inteligencí? Obávám se, že je to trošku naopak, milý vylízanečku.
      • To nic nemění na tom, že Bohemia Interactive vydává pokurve*ou větší demoverzi a prodává ji v retailu za 999 Kč. A ještě na to bere prachy z Evropskejch dotací.
        • Běž si naliskat ty dementní kriple
          • Rambo 667, toť hustej nick, pyčo voe!!!!
          • Pepíkům vždycky pravda smrděla :)
            • Někomu smrdí pravda, tobě smrdí péro *12*
  • Peenis
    • je zlo :)
  • No launch trailer ukázal jaký "simulátor" to je. 1. Comanche byl zrušen neboť stál za prd - nic nesnesl, drahý atd... 2. Zásah tanku u pojezdového kola by jej možná nezničil ale minimálně vyřadil z boje a tdy si vesele jede dál. Jen EMP pancíř by mohl pomoci, ale nevěřím, že na průbojnou munici, tkaže to zase bune nevyvážená USA go sr.čka. Nikdo zatím neudělal v tomto smyslu reálnou hru.
    • Arma není reálná, ale autentická.
    • Ne všechno jde implentovat do hry, kde chceš, aby to fungovalo i v MP. Udělat různé zásahové zóny, které ti způsobí realistické poškození není problém, ale přenášet tolik informací přes net kód už problém je.
      • Co za kravinu si to napisal? Ved miesto zasahu sa prenasa uz teraz cez netcod, ked dostanes hs , si okamzite mrtvy ak nemas zbroj. Zasa hlupy armovsky fanboizmus bez znalosti faktov a ospravedlnovanie niecoho ako by to vraj nefungovalo ked to bezproblemov funguje uz aj v mmo, kde hraje daleko vacsi pocet hracov.
        • Ukaž mi prosím jednu realistickou hru, kde bezproblémově a realisticky fungují zásahové zóny u tanků, rád se na to podívám, to je totiž něco úplně jiného než headshot=smrt. A jestli mi sem vypíšeš kraviny typu World of tanks nebo War Thunder, tak to neberu jako odpověď.
          • Proč ne World of Tanks? Protože je to arkáda, která má zásahový model zpracovaný líp než Arma a nehodí se ti tak do krámu? *4*
            • Valibuk: to je ale ultra blabol. ve WoT je vice druhu tanku, nez kolik ma jednotek Arma3 dohromady zeme, voda, vzduch vcetne vojaku a kazdy tank ma svoje vlastni zasahove zony. Takze co je to za argument, ze v Arme je to narocnejsi? Jako v cem? Vzdyt je to naprosto burt, jestli je dany objekt tank, clovek nebo letajici talir. To jaksi kod behajici po siti nerozlisuje, je mu to suma fuk. Ano WoT je vicemene arkada, ale i takova arkada ma poskozeni ruznych casti tanku, muzou umrit jednotlivi clenove posadky a i ta fyzika je daleko realistictejsi, nez v Arme3. Je potom otazka, jestli je Arma3 takovy "simulator" kdyz podle tebe "arkady" ho v realismu drti na mnoha frontach.
              O tom kdo pise nesmysly a ma v mozku vykaly at si nazor kazdy udela sam. Ja mam o tobe jasno *3*
            • Protože je to arkáda, kde jsou jenom tanky retarde, v Armě máš ještě pěchotu, letectvo a všechno možné = přenáší se mnohem víc informací. Než se začneš zapojovat do doskusí, tak si vyndej ty fekály, co máš místo mozku
      • třeba pěšáci mají zásahové zóny udělané dobře, což je samo o sobě pokrok proti 99% dnešních stříleček které zásahy do různých částí těla ignorují ve prospěch debilního autoheal systému, v ARMAch to člověk koupí do ruky a buď nemůže vůbec střílet nebo se hodně blbě míří, koupí to do nohou a nemůže běhat a když je to vážnější tak se musí plazit, do toho pomalu krvácí.
        • Zásahové zóny byly dobré i v první Red Orchestře, dokonce šlo vystřelit zbraň z ruky, což byla fajn vychytávka - ve dvojce už tyto věci nějak ignorovali a udělali z toho takovou nemastnou neslanou očesanou hru
    • celoush
      Dělat hru a realismus jde tak trochu proti sobě.... často pro podporu jednoho musíš omezit to druhé... každá hra na to jde jinak a je jen na tobě k čemu se více přikloníš.
  • Mohl by mi prosím někdo napsat o co v týhle hře teda jde?Docela mě zaujala,ale nevím o co tam jde jestli je to spíše multiplayer hra nebo co.
    Cena taky není špatná. *8*
    • je to sandbox, zatím tam jde jen o jednotlivé mise, editor a MP, stáhl jsem si výbornou misi Payday *1* , stahování misí je možné přímo ze hry
    • celoush
      Arma je něco mezi simulátorem a hrou. Její hlavní devízou je editor, engine (i když v lecčem zastaralý) a komunita, která se kolem této hry neustále drží. Znám spoustu lidí, kteří hrají jen SP mise a kampaně, jejíž doménou byl doteď hlavně armaholic a které teď rozmazluje Steam Workshop. Pak je tu další skupina hráčů, kteří hrají jen MP. Ti by se dali rozdělit mezi vyznavače kooperací a ty, kteří upřednostňují spíše hru proti dalším hráčům. Samozřejmě většina se pohybuje tak někde mezi nimi a občas zkusí od každého něco. Nakonec by se dalo říct, že je tu silná moderská komunita (v ČR/SR hlavně ČSLA studio), která tvoří obsah v podobě nových jednotek, zbraní, dopravních prostředků, ostrovů atd.
      Tenhle sandbox nabízí širokou škálu využití, nemusí sednout každému, ale spousta lidí na něj nedá dopustit a je schopna přežít chybky, které si sebou engine léta táhne, protože ten zbytek prostě stojí za to.
      O obsahu si přečti recenzi... je vypovídající.
    • blahorodie
      looser *12*
      • A ty ses k*kot...tahni si zvracet ty svoje moudra zpatky na PcTuning
        • ty ses kkot *2*
          Co ho znam z PCtuning tak je v poho
        • neotravuj *11*
        • sam ses k kot dite
        • mas problem AMD moula *11*
        • Co urazis ty Pepiku *11*
          Dostal jsi CVK a places jaj decko *12*
          • Nevzpominam si,ze bych se te ptal na tvuj nazor cikane....
            • Ty ses cikan ! *11*
            • sam ses cigan Pepiku
            • A hele ty ses ten, co prodaval na pctuning, a dostal ban za podvod ?
              Podvodniku
              PS: Blahousi klidek, nech ho *3*
        • blahorodie
          co se ti AMD doiebalo ? *14*
          • Otazka je jestli vubec vis co to AMD je..soude podle tveho roztomileho obrazku pod jeste stupidnejsim nickem je evidentni,ze doiebany to mas v hlave radne...
            • Ahoj, ty si ten , co sa minule pytal ci rozchodi BF4 na full detail na Pentiu 4 ?
              lol , si riadna nula *6*
            • hele nebrec looser *7*
  • septicflesh
    Články s recenzí poslední dobou otvírám s osmičkou na rtech... a ono to většinou vyjde :-)
  • http://www.youtube.com/watch?v=1IaGy46Ksm4 takhle slavili vydani hry tvurci v Brne
    • Robby Bubble :D šampíčko pro děti ale i tak dobrý :D
    • party it-čkarov *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit