Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • za rok beta..to si robia srandu..za 5 rokov tu mame plnu hru..a dovtedy vyjde dalsich 10 podobnych hier...viz "Nether"
    • Jack1947
      Skonci v "propadlisti hernich dejin. " *15*
    • Problém je že plná verze vyjde spíše do 2 let, podle mě je to jen dobře. Všichni nadáváte jak hry vycházejí nedoělaný a zabugovaný a když se řekne že tahle hra bude v alpě trvat rok ( do ní se dají všechny věci co byly v módu a to ke všemu vylepšený + opraví řadu bugů) je pro vás zase hodně? Zamysli se jak to bude vypadat s hotovím produktem, díky tý dlouhý době v Alphě a pak v Betě je tu velká šance že z tý hry bude fakt dokonalý sirvival, jakým ho chtěj mít hráči i vývojáři.
      • Prosím, zapracuj na gramatice, to je fakt humus jak ty píšeš.
        • KREI
          Když neni argument... přejdeme ke gramatice :)
          • Proč bych měl argumentovat, když s ním souhlasím? *4* Jen mi krvácejí oči z jeho psaného projevu.
            • Sry gramatika není moje silná stránka, do příště to zkusím zlepšit :)
  • JezboX
    .
  • U modu jsem se prez vsechny bugy kralovsky bavil, u Standalone to mam stejne.
    Sice je na jednu stranu k na$rani, ze je hra tak neoptimalizovana, ale i tak nabizi herni zazitek jako zadna jina.

    Cili radeji skvelou hru s bugy, nez vyladenou koridorovou $racku (muj nazor).
  • KREI
    Výborná hra... a na to že je to alpha je to oproti jinejm hrám které se něco podobného snaží vydávat za plnou 1.0 je to v celku už i hratelné.

    Nicméně furt sem se divil proč při nákupu i při spuštění hry na mě vyskočí cedule jak krá... skot! Že je to alpha verze...
    Když čtu tohle forum tak už naprosto přesně vím proč a pro koho to tam je :)

    Ale lidem se člověk nezavděčí... nadávají když hra vyjde bez otevřené bety a je pak díky tomu zabugovaná... ale když jim člověk naservíruje dokonce i alphu aby mohli sledovat vývoj a bejt součástí testování tak nadávaj taky...
    • celoush
      co sledovat? Podílet se? Ale některým expertům už ani tohle nestačí a ti by nejraději, kdyby jim BI tu hru dala zadara a ještě jim platila, protože se přece na vývoji podílí *5*
      • Focus test a beta test je v herni branzi normalni. Obycejne jej obstaravaji firmy, ktere hru vyviji, nebo publisher. Pokud je beta pristupna lidem, vetsinou byva zdarma a neuplna. Zkus si prosim zopakovat nektere pojmy, nez zase zacnes ublizene branit Bohemku... *3* To, ze si nekdo koupi neuplny produkt, je sice jeho chyba, ale za plnou cenu by mel dostat plnou hru.
        • Tvojí logiku z větší části fakt nechápu, pokud je u produktu napsaný že se jedná o alphu a ty si jí koupít tak jak můžeš čekat nebo žádat plnou hru? A cena? Tu si určí vývojáři samy, na steamu máš hned několik her c ov alphě/betě stojí dokonce víc než Dayz, například Planetary Anhilation, 7 days to die, the dead linger ( ten stojí o 4-5 Eur míň). Na další si teď nevzpomenu, ale ta cena je prostě cena tý alphy, je to proště alpha, nic víc nic mín.
        • KREI
          Aaargh to vystihl víc než dokonale...

          Navíc ani ta cast "Pokud je beta pristupna lidem, vetsinou byva zdarma a neuplna." taky neni pravda, u AAA her to většinou bejvá tak že si předobjednáš hru a dostaneš třeba jen 14 dní na betě, viz BF a jiní, to že DayZ nabízí hru nepřetržitě už od Alphy je jen jejich dobrá vůle kterou třeba já dokážu ocenit.

          Ale prostě... hra tě na to 1000x upozorní takže pokud si to člověk koupí a čeká že obrovskej rudej nápis ALPHA je tam pro srandu... Tak je to jen jeho blbost.
        • http://blogs.usyd.edu.au/sydneylife/um.gif

          Ale abych tvůj myšlenkovej fail nějak vysvětlil: když někdo prodává Alfu za X peněz a ty si jí koupíš, kupuješ si Alfu. Pokud nejsi tydýt z Blbákova, dojde ti, že si kupuješ Alfu. Takže za svý peníze dostaneš... (modří už vědí?) Alfu. A ta Alfa stojí těch X peněz. Nikdo ti netvrdí, že je to plná hra, naopak ti vcelku jasně a opakovaně výrobce říká, že je to Alfa. Tudíž sis právě za svejch X peněz koupil Alfu.
          Tvoje odvážný tvrzení, že by člověk při koupi Alfy měl dostat plnou hru, je poměrně... originální.
          Nicméně můžeme jít ještě dál a odhalit ti naprosto šokující skutečnost: Nejenže za svoje prachy dostaneš tu zpropadenou Alfu, ale navíc si pak nemusíš kupovat hotovou hru - ta je totiž v ceně! Vlastně je to tak, že si předobjednáš hotovou hru a zatimco čekáš, až jí dodělaj, můžeš sledovat, jak se to vyvíjí a třeba i pomoct nebo navrhnout nějaký věci, který bys tam chtěl mít.
          Chápu, pořád je to málo. Borec jako ty určitě ještě očekává tričko, klíčenku, knihu artworků, chlupy z hrudi Deana Halla a polonahou thajku, která ti to všechno doveze až domů v obrandovaným hummeru, kterej si pak taky necháš. To už se ovšem do tý nekřesťanský ceny nějak nevlezlo.
  • michaliuz18
    *16* presne aj mna trapi FPS ..pozrem pod nohy tak 60 ..pozrem na obzor tak 20-30 ... skusal som rozne navody ako to zlepsit ...barco..no nic moc nepomohlo zvysilo sa to akurat o 5 fps co nieje nejak rozdiel.. a zas vsetko na LOW aby so mal ... pockam si na nejaky patch casom..rokmi ...ked to konecne vyjde komplet a opravi sa aj optimalizacia
  • @Paladin55:
    Ty ses fakt pako. *1*
    Za penize si vsechno nekoupis. Pro zrychleni a zkvalitneni vyvoje potrebujes vic a hlavne kvalitnich lidi. A kde je asi tak vemes? Jo takovejch kecalistu co u pullitru umi uplne vsechno najdes plnou hospodu. *1*
    DayZ team je malej. Pokud se zvetsi nebude to hned. Diky uspechu se mozna bude hlasit hodne ambicioznich volu, ale nez vola poznas a vyrazis, chvili to trva. Pokud se jim za rok podari team rozsirit alespon o par schopnych lidi, bude to uspech.
  • 15k3
    no snad upraví optimalizaci... podívám se na město 15 FPS... podívám se do lesa 60FPS *10* *10* *10* *16*
    • Shaker
      moc tomu, ze to optimalizuji neverim, tohle je uz poznavaci znameni Army stejne jako chcipani za rohem v Battlefieldu...
      • JezboX
        Tak tak. Pochybuju, že s tím něco udělají. Parádní bylo na Armě, když jsem měl využití GPU 70% CPU 25-30% a paměť obsazenou z třetiny a ta hra se skoro nehejbala. Dodnes jsem nepřišel na to co bylo úzkým hrdlem *1* A když jsem si hrál s nastavením v DayZ tak jsem měl rozptyl mezi low a medium-high asi 2FPS. Tohle je engine, že by k němu měli dávat samostatnej manuál...
        • To hrdlo bude disk na ssd me to slape dobre
          • KREI
            1) Disk si většinu věcí načte při loadingu do ramek, od toho ty ramky jsou :) při hraní už je vytíženost disku mnohem menší a běžný 7200 disk s tim nemá absolutně problém.

            2) Mám už přez 5 let starej PC(pravda před 5 lety skoro high-end sestava) a v terénu nemám problém s FPS.
            ANO
            Ve městech je problém, ale je to jen ve městech v kterých sou paneláky nebo jiné nové budovy, je to i vysvětlované na foru, tyhle nové budovy(hlavně paneláky) nejsou zatím součástí mapy ale jsou to nějaké samostatné objekty a to dělá bordel. Takže vědí čím to je a časem to dodělají, ale v současné době nejsou ve hře ani aplikovány všechny nové budovy a ani ne všechny lokace, tudíž nejdřív se musí dodělat toto a až pak z toho budou dělat součást mapy...
  • Predajme ľuďom alfaverziu a nasledujúce mesiace až roky sa môžeme pred kritikou obhajovať, že hra nie je hotová, zaujímavý trend...
    • Tento argument je uz fakt otravnej. Navic pri vyraznem a srozumitelnem upozorneni a varovani pred koupi je primo trapnej.
      Ale ty bys mlel tu svou i kdyby to Rocket napsal blikajicim cervenym pismem pres celou obrazovku, ze? *1*
  • sugyn
    Ja jsem se nad tim zamyslel a financne uz nepodporuju BIS a EA. Obe dve hry co produkujou tyhle studia jsou spatne.

    Edit: Zase me nejde reagovat na prispevek co chci, je to uz otravne.
    • Nechci zas BIS obhajovat ( fakt je že launch Army 3 dost podělaly, hold měly počkat a oddálit vydání plný verze ještě o pár měsíců), ale srovnávat BIS s EA fakt nejde. EA nebyla schopná dokopat DICE aby opravila BF3 a vrhly se na BF4 který tkahle dopadlo. BIS sice vydala Armu 3 hodně smutným stavu, ale zase Arma 2 je už z velké části opravená ( za dobu co jsem od půlky roku 2013 hrál Armu 2 tak jsem nenarazil na jediný bug v normální Armě, v Dayz jsem jich několik našel to zas jo, ale jinak je to už v pořádku narozdíl od BF3 který má tedy fakt příšerný bugy a chyby ještě teď. Sice Arma 3 vyšla v tak blbím stavu, ale už nějakou dobu to opravují a pomalu ( jako vždycky) to dolaďují a uvidíš že to za nějakou dobu bude zase na dobrý úrovni, bohužel mají spatnej engin ( nebo spíše ho nějak moc nevilaďují pro svoje hry), ale zase je tam nějaká snaha to urovnat hned ze začátku a ne jak u DICE který to začal spravovat až po 2 žalobách ( a taky pochybuji že BF4 někdy doopraví aspoň do pořádně hratelné verze). Do roka tu bude určitě oznámení od DICE že chystají BF5 který bude lepší než BF4, ale BIS s novou Armou zase počkají tak 2-3 roky ( než opraví Armu 3) a pak budou pracovat na další hře či díle Army. Ano ty chyby tam neměly být, ale bohužel to už je v dnešní době u hrách pomalu klasika. Dobrý příklad je třeba Bethesda se sérií TES, jejich hry jsou od začátku dost zabugované, ale po delší době jsou už dost dobře hratelné + tam přibude další obsah ať už formou DLC nebo od modderů. Chápu proč se na Bohemku zlobíš, bohužel ten špatný launch šel předejít ( přeci jen jely od public alphy), ale zase si vem že za nějakou dobu to bude na lepší úrovni než hry od EA a to hlavně díkymodderské scéně. Sice je to hodně blbí nechávat na komunitě dodělání hry ( ať už obsahu nebo některých oprav), ale tenhle spůsob je lepší než vydat hru, opravit chyby/bugy do 50%-70% a vydávat jak na běžícím pásu DLC který ti vyjdou cenově ještě víc než samotná hra a místo aby ti hru vylepšily o nevý věci tak ti právě ty nový věci tu hru ještě více rozbijí.

      PS: Předem se omlouvám za chyby, ale už jsem unavený a v ohledně gramatiky mi to už nemyslí + za dlouhý post:D . Jinak nebor tohle jako nějakou agresi vůči tobě, ale spíše jako nabídnutí jiného úhlu pohledu.
      • sugyn
        Nepripada me jako dobry plan vydat hru a potom cekat 5 let nez bude ve stavu aby se dala hrat. Ja chci hrat tu hru ted a ne za nejakou dobu kdy se opravi. Plati to pro obe hry.
        • Shaker
          Prijde mi, ze zrovna tady je rozdil mezi hrama od Bohemky a konkretne od Deana Halla... Rocket uz totiz ted predvadi, ze se snazi z toho, co ma k dispozici vymacknout maximum, aby se to dalo hrat a byla to do budoucna fakt parada. BIS s Armou 3 mi pripadaji, ze lenivi a vydali ji v podobe polotovaru s tim, ze si to lidi stejne nejak dodelaji, coz je podle me spatne.
  • Veskoslav
    Jinak pár postřehů pro ty, co vůbec nemají s hrou a módem zkušenosti.
    1. Lidi jsou svinně. Sice hraji na servru, kde jsou slušní a moc se ani nezabíjíme, ale většina taková opravdu není. Bohužel. Většinou nepomůže ani to, že pozdravíte či se vzdáte (F1 a F3). Prostě se snažte nejlépe útect, když po Vás začnou střílet.
    2. Nejvíce věcí naleznete v vesnicích a městečkách. Obzvlášť ty, kde jsou kasárny jsou nejlepší. Bohužel je tam i největší výskyt zombii a živých hráčů. Tudíž pomalý a opatrný pohyb doporučuji.
    3. Snažte se nehrát si na vzhled, ale na účelnost. Šedá mikina sice vypadá hnusně, ale máte 4 místa v inventáři. To samé lovecké nebo vojenské kalhoty. Ty Vám zvýší počet míst o 6. Máte také dva druhy batohů (osobně jsem zatím našel jenom dva, možná je jich více), které Vám jistě zpříjemní život. Náboje jsou vzácné, ale když prohledáváte všechno, najdete nějaké.
    4. Doporučuji si ponechat zbraň na blízko i když získáte střelnou zbraň. Náboje fakt rychle docházejí a taková hasičská sekera zabíjí zombii na 1. ránu. Hasák, páčidlo či basebolka jsou sice "cool" a člověk určitě chce být Gordon z HL, ale nedoporučuji. Pomalu, hrozně pomalu se s tím zabijí. Nouzovka je pak kuchyňský nůž. Beze zbraně utíkejte, zbytečně začnete krvácet a moc daleko nedojdete, pokud nemáte obvazy. Zombii dokáží procházet skrz textury, zavřené dveře je nezastaví. Zombii dobře vidí, takže 50-100 metrů není problém, když jsou otočeny Vaším směrem. Po chvíli utíkání ale odpadnou:)
    5. "Rotten" jídlo Vás otráví, stejně tak zkažená voda ze studně. Plechovky lze otevírat i sekerou, ztráta potravin je ale skoro 70% ze 100% a to je docela citelná ztráta. Tudíž když máte otvírak, nepoužívejte sekeru. Na pit je podle mě nejideálnější limoška, ale ta je docela vzácná. Aspoň u nás.
    • Mě by zajímalo kde ty nabereš s každym příspěvkem -40
      • Jack1947
        Ma fandu, bejvalo i hur treba -100 nak zvolnil...
    • Náboje nejsou vzácné pokud víš kde hledat *3* Stačí třicet minut na letišti a dá se sehnat okolo dvoustovek 5.56, nebo okolo sta 7.62. A náboje do pistole jsou snad všude v hojném počtu.
      • Shaker
        no jo, ale tech zasobniku do pistole moc neni :(
    • Kein
      Miluju hráče, co mi ve hře vytykají, že jsem je zastřelil. Dokonce v DayZ módu jsem dostal prsolov od týpka na téma "Proč jsem mu ukrad auto." Opravdu tuhle hru musí hrát takoví lidé?

      Moje logika:
      Freshspawn bez zbraně - ignoruji
      Freshspawn, bezprostředně blízko mě - shoot
      Jakýkoliv hráč se zbraní - shoot

      Kecy o tom, že by mě oni nezabili mi přijdou směšné a každý kdo ne ně dá na to mnohokrát dojede. Ve Standalone teď, pravda, spíše přepadáváme a okrádáme, než zabíjíme - díky lepšímu ovládání. V módu to, ale nepřišlo v úvahu, tam braní věcí byl běh na dlouhou trať.
      • Veskoslav
        Tak jestli zabíjíš freshspawn, tak jsi lama a takové hráče jsme pak soustavně lovili, protože neuměli nic jiného než cikánskou férovku. Stačilo chvilku počkat a následně postupně zabíjet jednotlivé hráče. Kdybych měl střílet cokoliv, co má zbraň, tak nedělám naprosto nic jiného. Kromě freshrespawnů mají všichni zbraně.
        • Kein
          Ty si hraješ svým způsobem a já si hraji taky svám způsobem. Jestli se někdy ve hře potkáme a ty na mě nevystřelíš a já na tebe ano, budeš mluvit jinak. Jsem názoru, že DayZ není hra pro padavky, co si potřebují shánět přátele. Je to hra o přežití. A přepadávání lidí je sakra zábava a opravdu nehodlám riskovat svůj loot, jen proto, abych se s někým pozdravil. :-)
          • Shaker
            I ty jeden bandito spinava :D Osobne davam prednost mirovymu reseni, vzhledem k tomu, ze kdyz uz clovek hru trochu zna, tak neni problem se uzivit a sehnat si poradny veci nenasilne a v realu bych proste nebyl schopnej nekoho sejmout jen proto, ze ma mozna v baglu dalsi plechovku fazoli a ja jich mam jen 10. Kazdopadne sem rad za lidi, jako si ty, protoze pak ma ta hra aspon poradnou stavu.
          • Ano ano hrat zpusobem jak absolutni lůzr je zaklad co? To je podobna srabarna jak kempit.Tvoje IQ je opravdu nizko *16* Hloupy Kein bude mit brzo ban na Steamu...ha ha
            • Shaker
              Kazdej, i freshspawn muze pouzivat pesti a knockoutovat vas... pokud nekdo neuposlechne vyzvy na udrzeni si vzdalenosti pripadne neschova svoji zbran, tak si o sejmuti rika sam.
    • Menší poznámka, ze studny piju prakticky nonstop a nikdy jsem nebyl otráven, takže se zatim není čeho bát :)
      • Je čeho se bát, já už kvůli studně onemocněl a to hekání vážně nebylo zrovna úsměvný..
        • Kein
          To jestli se ti udělá zle ze studny záleží na tom, kolik sežereš předtím vitamínů a ovoce. Pokud si před napitím z jezírka, nebo pumpy vezmeš nějaký jabko a tabletku vitamínů, jsi v pohodě.

          To samé platí u potravy z poškozených plechovek ( hlavně ruined).
        • Tak to jsem měl štěstí, ale pořád z ní budu pít :) zatim mě to neotrávilo, takže se moc enbojim :D , ale až si hubu spálim tak už pozor dám :D
        • *studni
    • 6. Držte se se u cest, nebo elektrickýho vedení pokud nechcete skončit jako já dvě hodiny bloudící ve tmě po nějakých pahorcích. (Na druhou stranu mělo to svou atmosféru)
      • Držet se cest je jedna ze zásadních chyb, na kterou upozorňuje třeba i Frankie. Jít po cestě = sitting duck.
        • Ale tak já netvrdim že přimo, stačí jí mít v dohledu, prostě není těžký se tam ztratit a doslova pár hodin na nic nenarazit a nakonec pojít dehydratací, to je lepší riskovat rychlou kulku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit