Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jason_dinAlt
    Já bych raději uvítal tlačítko, které mi umožní prodat hry o kterých vím, že už hrát nechci.
  • No, ted uz jen aby zacali na ferovku vracet penize za nefunkcni alfaverze prodavane za 50 a vice EUR (Egosofte, mluvim o tobe a tvem paskvilu X Rebirth) a bude to mozna i obchod, kde nebudu nakupovat jen v akcich.
    • Jason_dinAlt
      Tak kupovat zajíce v pytli sebou vždycky nese svoje rizika...
  • Estophelen
    Možnost kdykoliv zrušit předobjednávku dřív než hra vyjde by mělo být automatické.

    Anebo si třeba nepředobjednávat hry. To by, myslím, šlo taky. Navíc na něco takového člověk nepotřebuje spolupráci druhé strany.
    • frag.ment
      Nechápu, že se to bere jako velká věc, vždyť rušit předobjednávky v kamených obchodech je naprosoto normální věc, to jako u Steamu doteď nešlo?
      • Jazz
        Ale šlo, jen tam nebylo tlačítko pro dementy. *15*
      • XorxoxTalarius
        Ne :)
  • Kozy
    Mě spíš zajímá co vede člověka k tomu aby si předobjednal hru.

    Já to myslim vážně, mínusy mi nepomůžou. Kvůli čemu to děláte? Přijde mi to totiž jako totální pitomost.
    • XorxoxTalarius
      No jako musim rici ze jsem si za 5$ v akci predobjednal nove Ghost Recony a nelituju, ovsem je nutno podotknout ze v dnesni dobe bych nepredobjednal uz nic
      • Predobjednavky na Steamu taky byvaj o neco levnejsi, treba o 10%, nez kdyz si hru koupis az po vydani
        • Jason_dinAlt
          Ale i tak je ta steam-předobjednávka zpravidla dražší, než se dá pořídit z jiných, legálních zdrojů.
    • Já jsem zas po pul roce predobjednal hru (Thief), protože doufám, ze to bude zábavná hra (stejný tým jako za Human Revolution je velké plus) a vyslo mne to na stovku takže proč ne, ze?
    • Carmamrdon
      Souhlas. Jediná předobjednávka, kterou jsem kdy učinil, byla speciální edice Zaklínače 2, kde byla kvalita hry na 99% zaručena. Jinak je to jen sázka do loterie.
  • Jack1947
    Tady je to mnohem vyuzitelnejsi nez u kostrbateho ORIGINU( kdyby tu funkci ? zastaval) ( no jeste moznost hrat hry "zdarma" respkt vyzkouset ale snad priste no.)
  • Pro mě zvlastni ale pro Steam asi logický rozhodnutí. Když už jsi nám svý peníze svěřil, proč ti je vracet. Spousta lidí stejně na Steamu nakupuje pravidelně, takže jim nejspiš jedno jestli to utratí za něco jinýho.
    Osobně se mi tohle řešení nezamlouvá. Když udělám tu chybu, že si něco koupím, a pak toho lituju, musím si proste příště líp vybírat - moje chyba.
    • XorxoxTalarius
      Ty jsi dobre maslo, z tebe musi mit kazdy ekonom radost :)
      Podle toho co pises je i reklamace na hobno vid :)
      • Mě to pak přijde stejný, jako když člověk pronosí přes zimu boty, a pak je vyreklamuje a vymění za jiný, takze chodí obutej zadarmo. To spíš asi narazím na chybu servisu, ze si něco takovýho neohlida.
        Proti reklamaci, jako takový nic nemám, ale myslím si, ze by měla vycházet ze vzájemné dohody mezi kupujícím a prodejcem, a ne formou třeba zákona.
    • Muzu ti prodat svoje hodinky? Poslu ti je postou na dobirku. Jen se nediv, ze po rozbaleni zjistis, ze nefunguji a vypadaji jinak, nez jsem ti je popsal. Ale je to tvoje blbost, ze jsi udelal tu chybu, priste musis lip vybirat. Logiku nekterych lidi asi nikdy nepochopim...
      • Jo, byla by to moje blbost, kdybych si od takovýho noname něco koupil a nic si nezkontroloval. Prostě bych naletěl.
        • A jak presne si to chces zkontrolovat, kdyz se to posila postou na dalku? Jak si chces zkontrolovat program, kdyz ti nenabidnou ani demo?
          • No v zásadě nijak. Můžu třeba počkat na hodnocení a reakce uživatelů, nebo si to prostě nekupovat. Nemusím mít přece všechno.
    • tvoje spotřebitelská logika je docela punk.
      • Teď nevím, jestli to brát jako kompliment.

        Ale přijde mi, že, když už vynaložím nějaký úsilí na to, abych měl na hru, a nevynaložím žádný na to, abych si ji zodpovědně vybral, bude chyba jinde než u prodejce.
        Jinak mi je v podstatě jedno, jak se k tomu Steam staví, je to jeho věc, a podle toho jeho služby taky využívám.
        • Já si zrovna takhle předobjednal DLC k UFO Enemy unknow, a pár dní před vydáním mi přišel email od xzone, kde tu hru nabízeli s českou lokalizací a za 3/4 ceny na steamu, tak jsem řešil refound přes support a naštěstí se mi to povedlo sice jen do peněženky a ne zpátky na účet ale to mi stačí
          • Jo, to je jejich dalsi vychcanina. Vratime ti penize, ale kdepak, ne na ucet. Pekne zase k nam...
        • A ty umíš věštit z kávové sedliny? Nebo z youtube videí? Demoverze už dnes nevycházejí. Tohle vracení peněz (hlavně jak to "jakože dělá" EA na Originu) je docela dobrá věc pro spotřebitele, který nemá jak jinak si hru na vlastní ruce vyzkoušet kromě warezu. Mně to přijde jako správná věc.
          • nerad ti beru iluze ale dema stále vychází. když se podíváš do steam obchodu. tak tam máš záložky: featured items, games, software, DEMOS, .... . namátkou jsem je podíval a jsou tam dema na payday, raymana i xcom.
          • nerad ti beru iluze ale dema stále vychází. když se podíváš do steam obchodu. tak tam máš záložky: featured items, games, software, DEMOS, .... . namátkou jsem je podíval a jsou tam dema na payday, raymana i xcom.
            • *samozrejme pokud neodpovida popisu pri koupi.
            • Pane jo, nasel jsi tri dema. A kolik je ne celem Steamu her? Takze ne, dema v drtive vetsine nevychazeji. Dost casto dnes nevychazeji ani recenze pred vydanim ci v den vydani, aby se neprovalilo, jaka s*acka to je. A uprimne, kdyz i Origin a gog dokazi zajistit refundace, nechapu, v cem ma Valve takovy problem. U jakehokoliv jineho vyrobku ci sluzby muzes vraceni penez pozadovat, pokud nefunguje, nebo pokud odpovida popisu pri koupi. Jen u softwaru a zejmena u her se vyvinul nejaky komplex nadrazenosti. Uprimne bych uvital, aby se ohledne toho nekdo zacal soudit a bylo by do budoucna jasno.
          • Možná tě překvapím. I když kávu piju celkem často, tak ne, věštění jsme nebrali.

            K tomu vyzkoušení.
            Je mi jasný, že zážitek ze hry ti nic nenahradí, a pokud si hru nezahraješ, nebo ji nedohraješ, nezjistíš, jestli stála za to. Jistou nápovědu ti může poskytnout třeba historie vývojářského studia, hodnocení od lidí, kterým věříš, prodeje, vlastní intuice, ap. Ale i tak se může stát, že se spálíš. Byla to chyba tvoje, nebo vývojářů?
            Stejně to máš u filmů. Podíváš se na trajlery, přečteš komentáře, a pak se sám rozhodneš, jestli ti stojí za to na to do kina jít. Taky ti peníze nevrátí, když nejsi spokojenej.
            • peníze za vstupné slušná kina normálně vrací pokud odejdeš před půlkou filmu. Jednou jsem tak i učinil.
            • Proto třeba taky na Steamu nenakupuju milion věcí ve slevách, jenom kvůli tomu, že jsou levný, abych pak zjistil, že se mi vlastně nelíbí a půlku z nich hrát nikdy nebudu, a budu požadovat zpátky peníze.
              Jak to funguje na Originu nevím.
              Každopádně si myslím, že by si kupujici měl alespoň uvědomit zodpovědnost za rozhodnutí něco koupit. Z tohoto pohledu mi vrácení nepřijde jako spásný řešení a jako náhradu za demoverze bych to nechápal. To už mi pak vyjde morálně vyjde nastejno jako ten tebou zmiňovaný warez jenom legální cestou. Zahrát, ale nezaplatit.
              Jestli to prodejce využije, je to jeho věc, na tom nic kritizovat nechci, ale za automatický nebo automaticky vymahatelný to nepovažuju.
              Máš ale pravdu, že pro spotřebitele to je přínos.

              U této zprávy o Steamu mi jen přišlo úsměvný šalamounský řešení, se kterým Steam přišel. Peníze vrátíme, ale utratíte je jen u nás.
  • *1*
    Přípravka na Steam machines/OS?
    *1*
    No, jsem na ně zvědavý....
    *3*
  • Tohle by bylo užitečné (pro mě) jen a pouze kdyby recenze na tu hru vycházely dřív než samotná hra :/
    • Tak.
  • XorxoxTalarius
    Tak toto je velmi pozitivni zprava ze Steamu (po dlouhe dobe). Ted jen by jeste mohli udelat treba mit hodinu na vyzkouseni hry a nasledne vraceni produktu, klidne zpatky do Steam penezenky. Ale je to prvni vlastovka za kterou muzeme byt radi.
    • To nezalezi na Steamu ty chytrej ale na vydavatelich, a to co pises je blbost, to by mozna udelal nekdo uplne bez rozumu, od toho mas dema ty malej parchante.
      • Samozrejme, ze to zalezi na Steamu. Kdyz si koupis plesnivy jogurt, jdes si stezovat do obchodu, nebo k vyrobci?
        A kdyz jsi tak chytry, najdi mi dema na nejake AAA tituly, co vysly posledni dobou. Nebo vlastne na jakekoliv tituly, co vysly posledni dobou. Jsem zvedavy.
      • Ehm slušný demo, podle kterýho bych si mohl udělat názor na to, jak ta hra vypadá a jak se hraje jsem už neviděl hodně dlouho.
    • Myslím že ORIGIN to už má podstatne dlhšie ako STEAM.
    • maros.goc
      jj stale nechapem ze to nie je stanovene zakonom :( ...taky Android to ma ze od kupenia hry ju mozes do 15 min vratit ...pri Steame by to bolo vhodne skor takych 30 min od prveho spustenia ...:)
      • A proč by to měl spravovat nějakej zákon. Jestli někdo, tak by to měl byt snad Steam, kdo o tom rozhodne. Ukažte mu velkou poptávku a jestli mu z toho něco kápne, určitě se to časem objeví.
  • Raději bych uvítal možnost vrátit jakoukoli hru do 1hodiny... jako to má třeba google (do 20min)
    • Myslim, ze 24 hodin by bylo optimalni. Bohuzel to by znamenalo, ze spoustu her by slo dohrat zadarmo s jejich 8mi hodinami hraci doby. Ale zase by to mozna prinutilo herni spolecnosti takhle kratke hry nevydavat.
    • Nebo Origin, ve kterém lze vrátit zakoupenou hru během 24 hodin od jejich prvního spuštění nebo během sedmi dnů od data nákupu (u předobjednávek během sedmi dnů od data vydání).
      • maros.goc
        tam sa fakt da? :)
        • Peníze se vrátí v plné výši, ale to neplatí na úplně všechny hry, ale jen ty od EA a netýká se to DLC balíčků. Požádat o vrácení peněz u zakoupených her lze přes odkaz „Požádat o vrácení peněz“ v historii objednávek na Originu.
          • Kto by si nieco kupoval samovolne z originu? Je to tam o 50% drahsie ako v normal krabic shope alebo na steame ak to tam je. Navyse je sice pekne ze tam tlacidlo refund je ale staci si pogooglit a vela ludom na supporte potom odpisali fuck you no refund.
          • Veskoslav
            Což je tak omezená služba, že to ani nestojí nějak moc za řeč. Je sice pěkné, že to tak mají, ale kolik EA her tam je? The Sims, Battlefield, série Dead Space a tím to končí ne? To je taková kapka v moři.
            • JohnyTheZik
              Battlefield, The Sims, Dead Space, FIFA, Need For Speed, Crysis, Mass Effect, Dragon Age, Medal of Honor, CnC, Plants vs Zombies + spousta dalsich, dnes uz trochu starsich her jako napr. Alice: Madness Returns, Syndicate, Saboteur, Kingdoms of Amalur,..
              Ta kapka v mori je naprosta vetsina her na Originu.
    • To se nestane, 70% lidi do hodiny koupenou hru ani nestihne stáhnou t. Muselo by to byt třeba dva dny
      • maros.goc
        no tak to by potom bolo od prveho spustenia tych 20 min no .... :)
      • 2 dny bych bral, vzhledem k tomu, že většina her dnes zabere tak 5-8 hodin *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit