Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • https://www.youtube.com/watch?v=f8xJMWRI-cA Zkuste např 11 minutu. Pokud někdo pochybuje o infantilnosti i přes toto video, tak je jen hloupý fanboy.
    • tak to je riadny hnus
    • Tak nekomu se to libi a nekomu na a co ma jako byt?! Porad se snazim prijit na to, co temahle sra*koidnima kecama sledujete, ale stale jsem na nic neprisel. Za*rali jste s tim pulku diskuze a k cemu jste se dobrali? Jste tak tupi, nebo proste jen nechcete prijmout fakt, ze se kazdemu libi neco jineho?! Ja se treba slusne zeptal, jak se hraje DA2 na xku, ale na to jsem odpoved jeste nedostal a navic ted jeste musim rolovat pres tyhle pi*oviny!
      • Někteří lidi už mají dost tohoto infantilního vizuálu a chtěji to říct na hlas?
        • Jezisi tak proc nervou na foru bioware, kde to treba bude mit do budoucna nejaky mizivy ucinek. Je jasne, ze vzdycky mas skupinu, co s tebou souhlasi a skupinu co nesouhlasi, to je proste zivot. Ale kdyz te neco se*e, tak to snad smeruj tak aby se s tim neco udelalo ne? Kdyz na sebe budou rvat dva lidi v restauraci a rusit ostatni, budes jen potichu rikat kamaradum u stolu, jaci jsou to de*ilove a nebo je spolu s ostatnimi okriknes?! Lidi k sobe ztraci respekt a neumi se chovat. A to je k zbliti!
        • někteří evidentně nevědí, co slovo infantilní vůbec znamená *3*
      • wenceslaus
        Můžeš sem dát seznam toho, co je v diskuzi o hře přípustné téma? Grafika/desing teda ne... co dál?

        PS: Pořád lepší tyhle hádky, než ty tvoje hvězdičky. Fakt ironie, že si stěžuješ na takový věci s tímhle slohem...
        • Tomu rikas diskuze o grafice? Ze se tu vzajemne lidi urazi, ze nekdo oznaci nekoho za inteligenta ci posmesne za fanboye?! Co kdybych ti napsal, ze jsi deb*l jen proto ze mam jiny nazor? Chapej to ted samozrejme bez urazky.
          • wenceslaus
            Urážky jsou jiná věc. Přišlo mi, že se spíš divíš tomu těmatu (je ta grafika dětinská?), který mi přijde na forum úplně normální.
            • Pouzivam sice vulgarni vyrazy, ale nenadavam primo konkretnimu cloveku.
            • "DETINSKE" .... to slovo se da pouzit ve vice pripadech, ale u grafiky se bavime zase jenom o vkusu a to uz jsem zrovna s tebou probiral a jsme zase zpatky na zacatku. Proto je takova diskuze bezpredmetna. A jelikoz si tohle lidi neuvedomuji, snizuji se k urazkam. Je to zacarovany kruh a diskuze pak vypada tak jak vypada.
        • martin.mares.984
          Zda se Ti relevantni resit v ramci grafiky a designu to ze zena tmave pleti ma velke rty a podobne nesmysly, ktere navic nejsou ve skutecnosti nic jineho nez prvoplanovy hate par desitek lidi? Resi snad nekdo delku a barvu vousu u trpasliku u Witchera? To je jenom zasterka pro to, aby si par lidi mohlo zanadavat na neco, co jim se zrovna nelibi.
          • Prý žena tmavé pleti. Tvl. Černoška. Sami mezi sebou se černoši nazývají negry, takže se dej do pohody. Žena tmavé pleti může být někdo, kdo to přehnal v solárku.
            • Magister_Peditum
              Mareš: Ty to trochu moc žereš, nezdá se ti? Tohle určitě ve hře řeší, jestli je černoška, mulatka, mestic, zamba nebo opálená eskymačka. *1* *1* Ale co já se divím, zase jeden internetový bojovník za politickou korektnost s titulem z wikipedie. *4*
            • martin.mares.984
              Inu, mile rad Ti nastavim druhou tvar.... nejsem "prechytraly moralista", jen nazyvam veci tak jak se nazyvat maji narozdil od par lidi, co tu hazi odborne terminy vzduchem aniz by znali jejich skutecny vyznam, ale jelikoz jde podle hry o zenu z Tevinter Empire, kde se nachazeji i jine etnicke skupiny, tak proto jsem pouzil tohle neutralni oznaceni. Jinak mulat je jen jedna varianta smisene rasy a tech je nekolik desitek (namatkou zambo, mestic...) - pokud nevis co nejake odborne slovo znamena, radeji ho nepouzivej...
            • & Magister: To nebylo na tebe *3*. To bylo na to přechytralého moralistu nad tebou *3*
            • Magister_Peditum
              Fast: Jen jsem nazval správným termínem ty "Marešovy ženy tmavé pleti". Mě je to upřímně jedno, klidně to může být eskymačka. *15*
            • Co sem cpeš mulaty? Na obrázku je klasická černoška, těžko ji nazvat jinak, jelikož nevím odkud pochází. Pokud by byla z USA, nazval bych ji afro-američankou.
            • Magister_Peditum
              Tak to jsou mulati, no... *7*
            • martin.mares.984
              http://en.wikipedia.org/wiki/Multiracial
            • Ne neříká. Jak to vzniká? Klonováním?
            • martin.mares.984
              Zena tmave pleti - rika Ti neco pojem smisene rasy?
  • houmrhoumr
    birches be like...
  • Moc se mi to nelíbí a to hlavně proto, že se mi to bude asi sekat. Novej komp budu kupovat až na konci 2015 v listopadu. Můj stavající Počítač: AMD Phenom II x4 955 BE, 4GB ram DDR3, HD 6870 1 GB. Když koukám na ty obrázky tak si myslí že dám tak 25 fps, co myslíte?
    • Hele mam obdobnou konfiguraci jen, ale vic ram. Podle me 4G je fakt malo v dnesni dobe. Co jsem koukal na vytizeni tak u nekterych her to je vic jak 4G a to nepocitam, kdyz jeste neco sezere system a ostatni spustene veci.
      Kazdopadne zatim bych se toho nebal. Nemusis jet vsechno na max :) Ja vicemene az ted nektere detaily davam niz. Jeste pred rokem jsem vetsinu veci mel na Ultra nebo Very High (zalezi na konfiguraci ve hrach).
      • Ono stačí jen stáhnout rozlišení a pak klidně ten zbytek nastavit vysoko. Tak to dělám já na staré 5670 a zatím spokojenost :-).
    • 25 fps je v poho jakmile nejsi zvyklý na 60. Pak už se to nedá.

      Taky jsem léta hrával na slabším železe, než jsem se odhodlal "vyhodit" peníze za nějakou mašinu. No a teď hraju vše na 60. Bohužel, když jsem se rozhodnul osolit ARMU3 na giga mega ultra detaily se supersamplingem a bůhví čím vším, tak mám 30fps a zvracím u toho. Zkrátka je to o zvyku.
    • Keyz
      Při jakém rozlišení?

      Na Low by to mělo jet 30 FPS. I když ideální by bylo aby jsi měl PC podobné konzoly a pak by hry měli jet na Low v pohodě. Protože to většinou portují skoro stejný.
    • 25 FPS je dobrý Já hra ACIV na 18-20FPS a nestěžoval jsem si. Popravdě většinu her hraji kolem 25-30 FPS. Mám něco podobného jako ty.
  • Enchanter (odpusťte anglické slovíčko, nehrál jsem s českým překladem), svatá prostoto... možná by pan Smutný mohl napsat celý příspěvek v angličtině když nehraje v češtině. To musí byt matoucí přece...
  • uz se na to fakt zacinam tesit :).. a s touhle asi budu mit prvni románek >:-]
    • Ja treba tu carodejku v jednicce nakonec neojel. Nelibilo se mi, ze mi rekla, ze ji bud udelam dite a nebo nekdo umre. Vztah by mel byt bez omezovani. Sice rekla, ze uz ji neuvidim, ale to zname. Dojdou ji prachy a je zpatky. A tak jsem ve finalnim fightu epicky zkvicel:-)
      • Your comment made my day! Sir, you deserve a cookie *1* *1*
  • Taky mi to připomíná omalovánky, vlastně grafika mne od tohohle dílu odrazuje asi nejvíc. Nejsem grafik, takže postrádám odbornou slovní výbavu na zdůvodnění, prostě se mi tahle hra jako laikovi vůbec nelíbí.
    • conflig
      je to frostbite.. všechno vypadá jak z umělé hmoty
  • Alucard
    Můžeš mi povědět co ti má odpovědět, když na screenu je umělá černoška s velkými rty a celé je to dělané z papundeklu? Co na to chceš víc říci? Trošku na hlavinku ne?. Kurva, zas mi ulítlo vlánkno. Reakce na Zyana. Musíte mi odpustit, jsem tu nový, čili mi ti vlákna utíkají
    • Inquisitor
      Nechápu tohle šílenství k vůli jednomu obrázku. Až člověk uvidí nějaký gameplay, tak si může udělat obrázek o tom jak to celkově vypadá.
    • a já se znova, zcela vážně, ptám, jaký má proboha význam že je to černoška, ve vztahu k tomu že by měl být obrázek infantilní? proč pořád zmiňujete jako první a hlavní argument že je na obrázku černoška, je to snad podle tebe nějaká vada? jsi rasista? a ano, černoši mívají velké rty, vítej na planetě Zemi

      btw, není to vyrobené z papundeklu, ale z polygonů a vektorů potažených texturou
      *3*
      • Musi byt prvni reakce na cernosku zrovna, ze je nekdo rasista? Rasista je fenomen pouze "bilych", ostatni neresi otazku rasismu. Nekde ho lidi nazyvaji napr. nacionalistou aj. Kdyz cernoch rekne neco proti bilemu, tak je to v poradku, ale jakekoliv slovo ze strany bilych je problemove.
        Kazdopadne ano ta cernoska je nejak moc nalestena. Cernosky mivaji velke rty, ale jsou i takove, ktere ne...
        • martin.mares.984
          Rasismus neni fenomen bilych - ve skutecnosti jeho koreny sahaji uz do obdobi antiky a v provopocatku slo o konflikt mezi zidy/arabskymi narody a posleze mezi rimany a zidy. Nez o tom neco reknes, radsi si zjisti nejaka fakta a seriozni studie, potom leda tak "varis z vody"...
          • Nevarim z vody, resim soucasnost, neresim fenomen rasismu z hlediska historie a navic nehledim na ostatni staty, ale na nasi lokalitu, nasi mentalitu. Kolik lidi v nasi zemi je oznacovano za rasisty, jen kvuli tomu, ze oslovuje nejakou cast komunity, kteri se nedokazi prizpusobit. A od toho se vsechno odviji. Ja se povazuju za nekoho, kdo neni rasista a presto mohu byt nekterymi tak oznacovan (zalezi jak se to komu zrovna hodi a jak na nej tlaci okoli).
            • Rasismu je špatný, to říká Ježíš. Vždy záleží na kontextu můj milý. Věta, "tento cikán mi ukradl kolo", nijak rasistická není. Užiješ-li však větu, "všichni cikáni kradou kola", rasismu se dopustíš.

              Mimochodem, víte jaký je typický argument českého rasisty? Nejsem rasista, ALE...
            • ano, rasismus a pokrytectví jdou často ruku v ruce *4*
      • martin.mares.984
        Obdivuju tvoji trpelivost v tehle diskuzi...
        1. Zaklinac je hra postavene na uplne jinem univerzu, ma jine koreny a predevsim je urcena jen pro dospele publiku a tudiz by to meli hrat dospeli lide, kdezto DA je urcena pro sirsi publikum...
        2. Vysvetlit nekterym zaujatym lidem, ze esteticka stylizace krasna VS temna, odpudiva, spinava styliace jsou dve naprosto rozdilne veci a kazda si najde sve priznivce - jedno ani druhe neni horsi - je to proste jine (asi jako srovnavat obrazy Munche a Velasqueze)
        3. Dragon Age je mix high fantasy s trochou inspirace z Conana (alespon Gaider to takhle popisoval u prvniho dilu) - je to spis tedy alternativa vuci Zaklinaci... a ne primo konkurence
        4. Jak jsi spravne poznamenal - africanky nebo jihoamericanky s africkymi koreny maji od prirody vetsi plne rty... to je vec etnicke skupiny, ale to taky nevysvetlis nikomu kdo to nebude chtit pochopit (carodejnice jako beloska sruzovymi tvarickami "krev a mliko" je OK, ale hubena, vysoka cernoska s plnymi rty je Detinska... to snad mluvi samo za sebe ne...

        Ja doufam, ze se povede DA: Inquisiton i Witcher 3, aby bylo co nejvic povedenych fantasy RPG a rad si zahraju obe dve.
        • A ty mu věříš? Četl si někdy Conana? Conan je naprosto někde jinde než Dragon Age. Dragon age není nic. Nemá nic absolutně nic, čim by upoutalo moji pozornost. Žádný originální prvek, nic co by si člověk zapamatoval.
          • Můžeš mi říci tu filozofii u těch ras. Z Conana si nepamatuji odloučené elfy(Witcher), trpaslíky pod horou(LOTR) nebo lidské šlechtice. Pokud ti stačí tohle ke štěstí tak fajn, ale srovnávat to s Conanem je WTF!!!
            • To není podobná filozofie, to je copy and paste. Na tom stojí současná díla Bioware jak ME nebo DA. Dragon jako fantasy bytostně nesnáším, protože to doslova kurví fantasy jako žánr.
            • martin.mares.984
              Fanaticti stoupenci Andraste (uctivaji Andraste v podobe draka) - fanaticti stoupenci Soudce Turzy, uctivaci hadiho kultu napriklad. Conanuv vzestup z niceho na krale Hyborie - Hawke a jeho vzestup z luzy na Sampiona Kirkwallu. Postaveni a praktikovani demonicke magie u carodeju v Tevinter - stejne vysoke postaveni a schopnosti Kralovny Tamiris napriklad.

              Podivej, nemas rad DA... ok tak fajn.. ja to beru. Hadat se kvuli tomu fakt nebudu.
            • Zaklínač už jako postava je originální, jsou tu další prvky které jsou originální, ikdyž je to postaveno Elf/Trpaslík/Člověk, kterou vymyslel Mistr Tolkien. Dragon Age ten prvek nemá ani jeden. Proto je pro mě odpadní fantasy.
            • Nevim co Conan,ale Zaklinac zcela jiste originalni je.
            • Proboha. Ano já četl Eddu, četl jsem legendu o Sigurdovi, takže vím z čeho se volně inspiroval Tolkien, jenže volně se inspirovat a vše to obšlehnout jako v pířpadě Dragon Age je rozdíl. Nechoď na mě s rádoby chytrými frázemi a odpověz mi na otázku o Conanovi. Kde je ta podobná filozofie?
            • martin.mares.984
              A ty myslis, ze Conan sam nebo Witcher je nejak originalni pokud to vezmu tvym pohledem? Mam rad, LOTR, Conana a Withera, ale jde jen o moderni adaptaci ruznych anglosaskych, skandinavskych, orientalnich nebo slovanskych legend, pisni, povesti, baji, mytu apod. Napriklad Pisen o Rolandovi, kde kdyz je oblklicen neprateli, tak z poslednich sil zaduje na roh... nepripomina Ti to nahodou treba Boromira z LOTR??? Vsechno uz tu jednoy bylo a kazdy si bere z neceho inspiraci - jde jen o formu a zpusob jakym ti to dane (uz 100x ohrane tema) naserviruje. Pak zalezi jak forma Ti stylove sedi vice. Na svete je spousta lidi, kterym sedi vic Witcher nebo spousta lidi, kterym se vic libi forma DA, pak sou lide, kteri si bez predsudku radi zahraji oba tituly a zabomysi valky fanboys jsou jim ukradene.
          • martin.mares.984
            Rikam, ze to rikal Gaider....
            Conana jsem cetl a patri mezi me oblibene fantasy a co se tyka prvniho DA, tak tam vidim urcitou strizlivou davku inspirace jak v hlavnim pribehu tak napriklad ve filozofii nekterych frakci ve hre. Netvrdil jsem, ze je to originalni, ale uprimne rad jsem si to zahral, bavilo me to, ale to je dano take tim, ze jsem od toho nikdy necekal druhy Planscape Torment - tomu se asi tezko jen neco vyrovna, snad novy Torment: Tides of Numenera...
  • smejki
    to je takový... ošklivý. Nesourodý. Snad je to tou alfou.
  • Inquisitor
    Hlavně doufám, že příběh nebude zase o nahánění spojenců proti pravidelně vracejícímu se všehozlu.
    • Keyz
      Největší sranda je. Že to všezlo jakoby zničíš a v dalším díle zjistíš, že to není pravda. *15*

      Problém je, že to je moc epické a na konci prostě ničíš nějakého hlavního pána zla a pak máš dojem, že to musí být konec a ono ne....
    • Magister_Peditum
      To je bohužel velmi pravděpodobný scénář. Protože ho měly všechny BW hry od dob KotOR I, tak bych se velmi divil, kdyby tomu nebylo tak i teď.
  • Keyz
    To je strašný obrázek. To zase budou komické romantické rozhovory apod. *11*

    Opravu, poté co vyšel Zaklínač a hrál jsem zpětně Mass Effect 3, tak rozhovory a příběh působil tak komicky. Jsem zvědav, zda to nějak posunou.

    Btw opravdu jsem zvědav na téma inkvizice. Z obrázků to vše vypadá tak hezky, žádná hrůza ani strach. Ta ženská s daným oblečením, tam taky zapadá.
    • Njn. Vsetko okolo pribehu ME3 bolo komicke, nielen rozhovory.. Nie, komicke nie je to spravne slovo.. Bolestive bolo to hrat...
    • Je třeba si uvědomit, že Bioware už nejsou ti samí Bioware, co vytvořili KOTOR, Neverwinter, BG a další. Tihle hoši jsou nanejvýš průměrní a dokazuje to příběh a dialogy v ME nebo v DA. Klišé střídá klišé a příběh vlastně stojí na ostatních dílech.
      • C-BEAM
        jednak to už nie sú tí istí vývojári a takisto je tu velmi jasný trend podávania príbehu a deju tak aby ho zvládli široké masy. Ale napriek tomu ti väčšina ľudí povie, že je to tak dobre a že hry sa kontinuálne vo všetkom zlepšujú.
        • Keyz
          Bral bych, kdyby to bylo jako u filmu.

          Tam máš taky velké AAA filmy, které mají tupý příběh plný klišé ale musí něčím upoutat. Většinou skvělou technickou stránkou a stojí to hodně peněz aby se pokaždé předvedli, když již kašlou na příběh. To beru.

          Ale u her to je často 2x špatné. Copak měl Mass Effect 3 super technickou stránkou? Nastavil novou laťku? Ne.
          Kdyby tohle udělal nějaký film, tak by rychle zapadl.

          Tedy když to má být již blbý příběhem. Tak by se na to mělo dát alespoň koukat.
        • *4* Skoro totožné myšlenky ve stejnou dobu :)
      • Keyz
        *9*

        Právě, ale stále doufám v nějaké zlepšení a radost by mi udělala i malá změna. Neočekávám návrat starých mistrů najednou.

        Kde je sakra nějaká hloubka, nutnost myslet a radost když na to člověk SÁM přijde? Je zde hlavně důraz na super modely postav aby byly jako z fotky a komickou romantika. Viz kecy hlavního hrdiny v ME. Kde jako velitel, má naprosto divné kecy a máš dvě možnosti. Být hodně jemný anebo přísný. Obojí je tak přehrávané, že to snad ani není možný.

        Otázka pak je v jaké kategorii to získává často velká hodnocení? V RPG? Tam je pro srovnání mnoho her kde se tvůrci zamysleli. V nějaké RPG pro mladé publikum? To existuje? Příběh hrál v RPG vždy velkou roli a byl na to kladen přísný důraz.
        • Nejsem si jist, jestli může přijít zlepšení, když hlavní představitelé zlaté éry Bioware už tam nejsou, navíc makají pod herní fabrikou EA a podle screenu se dá odvodit do jaké sféry je tento díl mířen. Jediné štěstí pro Bioware a EA, že byl Witcher 3 odložen.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit