Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Z videa neni jasný jak se poprali s prekomplikovanou hratelností, neprehledným UI (mizerna grafika zustala) - hlavními nedostatkami her od Paradoxu.
    • Si myslím, že v EUIV udělali ohledně UI obrovský kus dopředu, tam kde jsem zprvu v předešlých dílech tápal tak je v EUIV vyřešeno k mojí spokojenosti...snad se to povede i u HoI4
    • Walldstein
      Eh?? Překomplikovaná hratelnost? Tahle strategie není pro masy, ale pro poměrně úzkou skupinu hráčů, kteří se rádi nimrají v politice, výzkumu, plánování invazních a obraných armád, udržovaní průmyslu atd.. Ne pro ty kteří chtějí za půlhodiny hraní mít obří armádu a ovládat půl světa.
    • peaNutz
      "překomplikovaná hratelnost" je pro mě hlavní plus her od Paradoxu. Na UI si člověk musí chvíli zvykat ale nepřehledný mi nepřijde a na grafice u těhlech her absolutně nezáleží. Paradox dělá hry svojí vlastní cestou a doufám že to tak bude pokračovat a nebude se snažit zavděčit masám zjednodušováním atd. protože zatím jsou všechny jejich strategie klenoty *14*
  • Hlavne by jste se uz paradoxu meli venovat poradne a najmout nekoho, kdo je paeadoxí atp znalec. Vy jste na to lamy. to je pro jiny kofry.

    i
    • Walldstein
      "paeadoxí atp znalec. (...) to je pro jiny kofry"?? Co tím chtěl básník říct??
  • eStar
    Dost se na to těším, ano může to být HoI 3 jen s lepší grafikou, to jsem si ale myslel už o EU IV že to nebude lepší než třetí díl a skutečnost byla úplně jiná. Jinak kdyby mi někdo chtěl pomoct odemknout ty blbůstky(ačkoliv přístup do bety není zrovna blbůstka) v minihře o kterých se zmiňuje článek tak tady je link: http://www.heartsofiron4.com/r/tdra1e4jv6
  • Super, ze budeme moci napravit zasadni omyl valky. Nezniceni ruska spolecne s nemeckem. *14*
    • spook.y
      *6*
    • Magister_Peditum
      Njn, škoda toho zrušeného East vs. West...
  • Paráda, už se nemůžu dočkat. Začínal jsem na HoI, to jsem byl ještě žáček základní školy, takže jsem spíše tápal. HoI 2: Doomsay mě ale naplno uvrhlo do spárů téhle série (doporučuji hrát za Itálii, nebo GB). HoI 3 mě z počátku moc nebralo, ale když člověk naplno pochopil nový systém organizování armády tak se z toho vyklubal nejlepší díl série.

    Takže uvidíme co za novinky přinese čtvrtý díl. Doufám, že přijde nějaké vylepšení námořních bojů, jelikož mě tenhle aspekt hry přišel vždycky hrozně zajímavý, ač velice zanedbaný.
    • na HoI 2 bola najlepšia krajina Československo. Dalo sa v pohode skončiť až v Tokiu :D
    • Btw. Na Youtube je maník (mag*r *1*) , který hraje jeden save od Crusader Kings, přes Europu Universalis, Viktorii až po Hearts of Iron. Doporučuji.
      • Odkaz
        • VaZqeZ_EU
          ..možná je to tenhle *3*
          https://www.youtube.com/user/9c79c7/videos
          • A kde su tam nejake videa z Crusader knights.. vsetko je len HOI 3....
          • ten je
            • chtel jsem napsat to je dobry lp-er, škoda že nedela lp takly na normalni hry
  • Tak hrál jsem první 2 díly, které mám vyšperkovány mody a patchi samo v češtině od jaijuna a když vidím tohle, tak nemám žádný důvod to kupovat, jelikož se to stejně jako 3 díl nikam neposunulo a když budu chtít trochu taktizovat, tak si zahraji opět staré díly, které jsou pořád parádní, 4 díl si myslím může jen překvapit i když s tím nikterak nepočítám, hlavně když vidím na tom videu ten hnusný kříž, místo hákového kříže, ano jsem detailista :-)
    • Ani v HoI2 nebyl hakáč...Němci tam měli vlajku Německýho císařství, a to jak jistě uznáme nemělo s náckama nic společnýho a tudíž si tam člověk hakáč musel aplikovat sám...takže "nepředpokládat", že 4. díl nepřekvapí na základě toho, že tam neni hákový kříž a současně vyzdvihovat díl druhý kde byla ta vlajka ještě víc nesmyslnější než ve videu zobrazovaný kříž železný je takové pofidérní...a to samozřejmě proti dvojce absolutně nic nemám, nahrál jsem jí společně s datadiskama stovky hodin
    • Magister_Peditum
      Je to Železný kříž, s nacistickou Třetí říší je neodmyslitelně spjat stejně jako Hákový kříž.
      • Neodmyslitelně je s ní spjat tak leda u nevzdělanců, jelikož je to původně Pruské vyznamenání a uživá ho i současný Bundeswehr
        • Magister_Peditum
          Ano, nicméně dnes si drtivá většina lidí (tzn. "nevzdělanců") při názvu Železný kříž vzpomene především na ten, co uděloval mezi roky 1933 až 1945... To je stejné jako s německou hymnou. I když její melodii si Němci vypůjčili ze starší rakouské (císařské) hymny, tak si dnes každý vzpomene především na tu německou.
          • Viz výše...rozumím ale nechápu
        • A kde se teda vylučuje s tím, že je jako takovej spjatej s třetí říší?
          • Píšu, že u "jednodušších" lidí to tak možné je...asi jako bych spojoval například dělníky s komunistama protože ti se oháněli tím, že "bojují" za dělnickou třídu a podobně...ten kříž je asi tak nacistickej jako jje nacismus pravicovou stranou, tedy absolutně vůbec
            • Možná špatně pochopil, ale spíš posuzoval ze svého pohledu...když se řekne železný kříž, tak si vskutku vybavím vyznamenání...ale Německé, né nacistické...je celkem logické ale že ho používali náckové též, rozumím tomu, co máte na mysli ale moc to nechápu, jak si někdo železný (německý) kříž dokáže spojovat s nacismem...v tom vidím analogii Němec = nácek
            • Mám dojem, že si kolegu Magistera zle pochopil. Prostě, přestože byl železnej kříž dávno před knírkovou říší, je stejně tak s ní v podstatě pořád spjatej. Je to pořád prušácký? Je. Užívali to v nějaké formě během nácovskýho režimu. Užívali. Sám udáváš, že se používá do dnes. Proto vyjadřuje to pořád jako záměrná alternativa za hákáč Němce i pro dotyčný období. No jistě. Žádná starost.
    • peaNutz
      Vzhledem k tomu s čím je hákový kříž pojen jsem naopak rád že se na to ve hře nemusím dívat;) Zážitek ze hry to nekazí a každý stejně dobře ví co tam má ve skutečnosti být. Věřte mi že to asi neznáte ale jsou skupiny lidí ve kterých ten výjev vyvolává hodně nepříjemné emoce.
      • Já si implementoval do starších dílu hakáče taky...kvuli "realističnosti"...nehledě na to, že hákenkrojc byl prostě jen náckama zneužit...je to podobný, jako když ruzní "sluníčkoví" pomatenci brojí proti runovému písmu protože je "nacistické"...o vymaštěnosti tědle lidí netřeba diskutovat...bylo zneužito mnohem víc symbolů nebo myšlenek, kdyby jsme je měli všechny zakázat tak bysme pomalu nemohli ani svobodně myslet
        • peaNutz
          Já proti tomu nebrojím je mi to upřímně úplně buřt. Jen jsem psal že když ho tam nedají tak sem radši, kdyby tam byl tak si kvůli tomu vlasy trhat nebudu ani nebudu hledat mod s Železným křížem. Jen mě to práskne do očí pokaždé když to uvidím a budu se je snažit o to dřív vymazat z mapy abych se na to nemusel dívat. Očividně jsem ale svou nechutí koukat na hákový kříž vzbudil vlnu pohoršení. *1*
          • Chápu...já to mám tak, že když tam hakáč dají, tak mě to nepohorší...no a když ho tam nedají tak si ho tam implementuji .))) ale určitě to není latentní nacismem )))
          • Nás spíš sere, když někdo (třeba Německo) tyhle znaky ZAKÁŽE. Když někdo nechce dát hakáč do hry dobrovolně, tak budiž, ale vývojáři je tam nedávají proto, že jsou donuceni těmahle FAŠISTICKEJMA postupama!

            Je neuvěřitelné, že v civilizované společnosti někdo zakazuje ZNAKY nebo slova. Měla by být absolutní svoboda projevu, protože svobodu projevu nemáme proto, abychom se bavili o počasí ale proto, abychom mohli říkat a ukazovat (pro někoho) nepříjemné věci.
            • peaNutz
              Jo jenže ono je to zakázaný kvůli idiotům kteří jsou schopní mávat vlajkama s hákovým křížem třeba na výročí Křišťálové noci. Kvůli těmhle idiotům se to pak nemůže používat ve filmech, hrách apod. což ty kteří si potrpí na historické přesnosti oprávněně bije do očí. Celkově jsem rád že je zobrazování hákovýho kříže zakázaný, ikdyž lepší by bylo kdyby se to povolilo ve filmech a hrách u kterých by bylo jasný že nejsou používány k propagaci nacismu ( takže skoro ve všech). Je pravda že Německo se ke své minulosti nejlíp nepostavilo a zakazuje se o tom mluvit, zobrazovat hákový kříže etc. Snažit se tuto historii vymazat a zapomenout je obrovská chyba a Němci by se s ní měli naopak konfrontovat a nějak rozumně vyrovnat. Zakázat zobrazení svastiky ve hrách a filmech ( na kterou vlastně ani nemají "patent") a říct jedem dál je hrozný řešení. ( tohle je můj racionální postoj, levá mozková hemisféra je ale pořád ráda že ho tam neuvidí *1* ikdyž všem dávám za pravdu že je to špatné řešení)
            • Má pravdu ten chlapec
      • A komunistická hvězda ti nevadí, ty jeden fašistickej buráku?! Nebo snad smrt 30 000 000 lidí, který má na svědomí Stalin je míň závažný, než těch pár Židů?
        • peaNutz
          Pár Židů? Jestli je pro vás 6 000 000 lidí pár tak opravdu nevím co říct. Představte si kdyby někdo vyhladil 6 000 000 Čechů, když vezmu kolik tu žije cizinců tak by vás opravdu moc nezbylo. A jinak komunistická hvězda mi příjde téměř na stejné úrovni ale jak jsem psal výše hákový kříž se mi hnusí víc z osobních důvodů. Vy nemáte negativní zkušenost ani s prvním ani s druhým a proto to nechápete.
          • Víte jak se to říká, jeden mrtvý to je tragédie, milion mrtvých je statistika...
            • tohle neni úplně dobrej agrument v tomto kontextu, páč to říkal právě stalin :)
      • tomocz
        Hákový kříž je pohanským znakem slunce! Díky náckům ho teď pohané nemohou používat, páč by byli označeni za neonacisty... co naplat, že znak byl zneužit ke zlým účelům a sám o sobě neznamená nic zlého... :/
        • peaNutz
          Ano že svastika je mnohem starší než nacismus vím. Jenže nacisti se postarali o to že už navždy bude spojena s čím je spojena. Celkově nacisti na své symbolice, praporech atd. nic nevymysleli a jen přebírali a to ještě od těch co s nimi neměli nic společného. ( Nejznámější je asi Teutonský řád od kterého si "vypůjčili" komplet heraldiku a používali jejich korouhve atd. a přitom to byl jeden z mála katolických řádů který se od nacistů důrazně distancoval hned na počátku)
      • Inquisitor
        Tak ano, ale je to prostě součást historie a s tím nic nenaděláme. A když to není použito jako laciná propagace, tak s tím nemám problém i když představuje to co představuje.
        • peaNutz
          S tím naprosto souhlasím. Upřímně nejsem zrovna v pozici nezaujaté osoby a nebýt osobních důvodů asi bych to viděl stejně. Je to součást historie ikdyž velmi nepříjemné. Osobně jsem ale rád že se do her hákový kříž nedává. Celkově jsem nikdy nepochopil proč si někdo takové hry rád zahraje za Německo té doby ( nijak to neodsuzuji jen bych se chtěl vcítit do myšlenkového pochodu který k tomu někoho kdo nemá názory trochu více doprava vede).
          • kickasl
            S tím co napsal Inquisitor bych klidně souhlasil. Ale je tu i jiný důvod. V HoI se (interní) politika v podstatě neřeší. Z herního hlediska je rozdíl mezi nacismem/komunismem/demokracií pouze v přístupnosti politik a lepší/horší diplomacií mezi jednotlivými národy. (Jednou se v mé hře dokonce přidalo USA ze zoufalství ke komiterně, protože tou dobou už byli Spojenci v troskách.) Nestaví se tu koncentrační tábory, nevraždíš tu na základě rasy, ale na základě toho jestli jsou to spojenci(mále s je tu schválně) nebo nepřátelé. Prostě můžeš klidně zapomenout, že hraješ za nacistickej stát, protože hratelnost je dost podobná jako za ty demokratický. A Německo je z herního hlediska moc zajímavej stát. Velká armáda, ve středu dění, pozemní velmoc(na což se soustředím nejradši), aktivní po (skoro) celou dobu hry.
            Prostě za Německo hraju ze stejného důvodu jako v jiných hrách. Za Německo se dobře hraje. (Samozřejmě moc výzva to není, ale na takovou první hru/zkoušení různých věcí je to skvělá volba. A když jsem chtěl výzvu tak jsem zkusil Československo/Belgii/etc).

            Tak jsem se rozepsal trochu víc, než jsem měl v plánu, a protože mi přijde škoda to teď mazat tak to sem prostě hodim. Nebudu vám mít za zlé když to číst nebudete :).

            tl;dr; Za Německo se skvěle hraje.
          • Snad názory více DO LEVA, ne? Nacismus = komunismus. Nebo ti snad přijde znárodňování, kolektivismus a silný stát jako pravicová myšlenka? :-O

            Já rád hraju za Německo, protože je to národ založenej na militaristických tradicích, něco jako Charrové z Guild Wars 2 (což mi imponuje). Až na tu politováníhodnou epizodku s židama je to v zásadě obdivuhodný národ, nebo tedy spíše byl; od sjednocení to jde pořád pomalu s kopce, však on ten Pruskej král věděl, proč se mu do toho nechce.
          • Magister_Peditum
            To by ses pak mohl divit, proč se hraje za sověty nebo třeba za teroristy... je to jen hra...
          • Inquisitor
            Proč si je rád zahraje? Protože lidi si rádi zahrajou za záporáka. Já si taky klidně rád zahraju strategii za němce, protože to beru jako vojenskou strategii, která s ideologií nemá nic společnýho. Něco jinýho by bylo kdybych stavěl koncetráky a plánoval vraždění lidí jako nějaký tycoon.
            Chápu, že se to někomu nelíbí, ale to neznamená, že když si v Red Orchestře zahraju za němce, tak podporuju nácky. Nebo je mi jejich smyšlení nějak sympatický. Tak bych to nebral.
            • peaNutz
              No děkuji za objasnění. Neřikám že se mi to nelíbí vůbec to neodsuzuji dokud je to jen hra. Jen mě osobně to příjde úplně něco jinýho než když hraju za nějakého fiktivního záporáka ( což mám ve hrách radši) fakt že tohle zlo doopravdy existovalo/existuje je pro mě nepřekousnutelný, ale naprosto chápu že ten kdo tu divně přemýšlí jsem asi já *1* a tenhle názor je u mě stavěn na emocích a ne na racionálních důvodech.
              Magister_Peditum : Za teroristy se mi hnusí hrát úplně stejně a za Sověty mi to moc po chuti taky není a hraju za ně jen CoH2 protože tam moc na výběr nemám. ( tedy alespoň do posledního DLC)
              Jinak právě proto že jde o vojenskou strategii tak mi příjde vhodnější Železný kříž protože ten byl s německou armádou spojen eště před 2. světovou válkou ale hákový kříž přišel až s nacismem a mám ho tak spojen s nacistickou ideologií a ne s armádou.
    • To jo, základ každé instalace Heart of Iron je nastavení pořádných hákáčů a srpů s kladivem. *1* *1* *1*
      • Jistě bez toho to není hratelný :-)
    • Inquisitor
      Souhlas, ono tyhle detaily dokážou celkem solidně zničit pocit ze hry.
  • Magister_Peditum
    Bral bych spíš Victoria 3, ale HoI 4 bude taky dobrý. I když za Československo si bez modu asi neškrtnu. *4*
    • Veru, v trojke nie je šanca. Odkedy zmenili manpower, tak tých pár vojakov veľa neuhrá. A ani tanky to nezachránia.
      Snáď 4ka bude v tomto lepšia. V Doomsday sa dalo v pohode s Československom vyhrať celá vojna :D
    • tomocz
      nedávno mi byla doporučena kniha Žáby v mlíku, kde si Československo po odmítnutí Mnichova škrtá docela dost :D
      • četl jsem a pěkně napsáno + další dva díly
      • Magister_Peditum
        Jo, tu znám. Dobrá fantasy! *15* Čte se to hezky, ale Čechům se tam až moc nadržuje. A další díly série jsou ještě horší v tomhle směru. ČSR má první proudovou stíhačku, nejlepší tank na světě atd...
        • Inquisitor
          Ale tanky jsem před druhou světovou válkou měli opravdu hodně dobrý. Vždyť hodně německých tanků používalo z našich tanků podvozky.
          • Magister_Peditum
            Mezi tzv. lehkými tanky určitě ano.
          • Používali se celé tanky. t-35 a t-38 (t je jako tschechien). Na podvozek z t-38 se pak hodilo dělo a byl z toho Hetzer. Jak píšeš, v roce 39-40 měli srovnatelně dobré tanky jen francouzi.
  • KIMCID
    paráda doufám že bude v cz
    • Inquisitor
      Asi to bude jako s EU IV, počkat až to někdo přeloží.
      • KIMCID
        ok *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit