Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zase další bláboly do prázdna. Pamatuju, jak se kdysi tvrdilo, že staré konzole nejsou schopny rozhýbat Cryengine. Po pár letech voila Cryengine 3 rozhýbán na obou starých konzolích.
    • ty jsi hloupý nebo navedený? Cryengine 2 a OBZVLAST 3 sou delany na konzole, žádná konzole ti Cryengine JEDNA ( o kerym jedinym se takhle mluvilo) stále nerozjede, tak si vyčisti bryndák a zatrol znova a líp
  • C-BEAM
    jejdsk: takže už sme si konečne ujasnili, že ti ide o jemnosť rastra, nie je o jemnosť/detailnosť celého obrazu. Takže áno u 4k 24" budeš mať podobne jemný raster ako u 720p vzdialenom 2,5m. Otázka znie čo tým chceš povedať a o čo ti vlastne ide ?. Podstatný v tomto prípade nie je raster ale informácie obrazu ktoré sa ti dostanú do oka. U 4k obrazu získaš 9x viac informácii ako u 720p, uvidíš detaily virtuálneho sveta ktoré na 720p nikdy neuvidíš ani keby si si TV narazil na oči. Niečo také nemožno ani len zrovnávať.
    • del0
      Pánové. Obdivuju vás, že máte tu trpělivost tady plavat s Jejdaskem na místě v těch jeho hov*ech.
      • Jack1947
        Kdyby to ještě byl skutečný jejdasek, s kterým se aspon dalo někdy rozumě i bavit. Nebo nevím sám už se v těch jejdášcích začínám ztrácet. *7*
    • Jack1947
      Ano dlouhé vlákno o hovn*, přesně tak.
    • Takze uz jsi konecne pochopil, ze kdyz pisu o jemnosti obrazu, jde mi o jemnost obrazu a ze ta je za beznych podminek u HD obrazu na TV odpovida jemnosti 4K obrazu na monitoru. Tedy je dvakrat lepsi, nez maji bézne pc hraci na monitorech s FHD rozlisenim. Tohle pochopit je zaklad k dalsim, slozitejsim uvaham. Budiz ti ke cti, ze jsi jeden z mala, kdo dokazal prekonat predsudky, ze pc hraci maji k dispozici jemnejsi obraz na rozdil od chudaku konzolistu s jejich zubatym HD obrazem a pochopil, ze je to naopak.

      Mas pravdu, ze v 4K obraze je zhruba 9x vic informaci. Ale tyhle informace u konzolove hry nevyuzijes a proto jsou zbytecne. Jednim duvodem je, ze zorny uhel obrazu televizoru je mensi a to je skutecnost, kterou zadnym zvysovanim rozliseni neprekonas. Prekonas to donucenim lidi kupovat vetsí televizory nebo sedet u nich bliz. Druha vec je ostrost lidskeho zraku, ktera se udava 1' a ktera kupodivu presne souhlasi s doporucenou pozorovaci vzdalenosti tv, ktera je u 40" uplnou nahodou 2,5 metru pro hd obraz. V tuto chvili ma obrazovy bod zorny uhel 1'. Zvysovat rozliseni je tak pomerne zbytecne, efekt nebude vyrazny. Za to ale stoji hodne vypocetniho vykonu. A jsme u toho nejdulezitejsiho. Vis proc se lidem konzolovy 720p zda zubatejsi nez FHD na 24" monitoru, ktery ma hrubsi obraz? Na vine neni rozliseni, ale kvalita renderovaneho obrazu. Kdyz vypocetni vykon investujes do vyssi kvality renderingu, bude se ti ten obraz jevit lepsi i kdyz je hrubsi. A proto rikam, ze je hloupe plytvat vykonem na zvysovani jemnosti uz tak vysoce jemneho obrazu, ale ma se investovat do jeho kvality. Bude to mit daleko vetsi prinos. Pro vsechny. Ale tohle je na pochopeni mnohem slozitejsi, nez jednoducha fyzikalni skutecnost ohledne jemnosti obrazu.
      • C-BEAM
        "Tedy je dvakrat lepsi"

        raster je lepší, nie obraz, porovnávaš neporovnotalné a miešaš hrušky s jablkami. To rovno môžem i ja napísať, že ak si dám 4k monitor 2,5 m ďaleko budem mať 5x jemnejší raster ako konzolisti na HDTV *1* samozrejme s tým malým, celkom "zanedbatelným rozdielom že na ňom uvidím H*VNO. Toto je presne tvoja console-logic, kludne si daj TV aj 100 m od seba aby si mohol on*novať nad Über-jemnosťou zdanlivého rasteru lenže bude to iba snaha oklamať samého seba.
        • Celou dobu pisu o jemnosti obrazu, tudiz jemnost obrazu je dvakrat lepsi. Porad ti dela problem rozlisit mezi tim,co pisu a tvou vlastni chybnou interpretaci.

          Ano, kdyz se na 4K monitor 24" budes divat z dva a pul metru, budes mit velmi jemny obraz, ale bude ti to k nicemu, protoze je to pod rozlisovaci schopnost lidskeho zraku. Sam sis tim dodal dukaz, ze nejaka jemnost obrazu je optimalni, a jeji dalsi zvysovani je kontraproduktivni, protoze za prve vidis h@vno, za druhe budes plytvat vypocetnim vykonem, ktery se da vyuzit rozumneji. Ted uz staci abys pochopil, jaka jemnost obrazu je optimalni a za jakych podminek ji dosahnes na monitoru z pul metru a za jakych na televizoru z dva a pul metru. Pri trose inteligence dospejes k pochopeni, ze u konzoli ti staci hrubsi a tedy vypocetne mene narocnejsi obraz. Z toho potom dojdes k memu vychozimu tvrzeni, ze konzole nepotrebuji ten samy vykon, co pc.

          Ja si nepotrebuji davat televizor 100 metru daleko, to je ta tva pc troli logika. Pristupuji k tomu opacne. Podivam se, jake televizory a za jakych podminek se v domacnostech bezne pouzivaji. To je proste dane a moc na tom nezmenis, je to vychozi predpoklad. A z tohoto predpokladu odvozuji, jake vlastnosti obrazu jsou potreba a jak nejefektivneji vyuzit vypocetni vykon konzoli k co nejlepsimu vysledku. A FHD nejlepsi vysledky nedava. Proc si myslis,ze na PS3 prakticky nebyly FHD hry. Vzdytmohly, technicky tomu nic nebranilo, stacilo tem hram s}zit obrazovou kvalitu. Stejne jako se jim ted zbytecne snizuje obrazova kvalita, aby fhd na nextgenu dosahly.
          • C-BEAM
            na čo mi je vyššia zdanlivá jemnosť rasteru TV panelu keď zdanlivá velkost obrazu bude mnohonásobne nižšia a uvidím omnoho menej informácií ako na monitore ?

            bežný monitor u PC je 24" FHD a pozerá sa na neho z nejakých 50 cm
            u konzol to nadhodnotím a poviem, že bežný TV má 40", je FHD a pozerá sa na neho z 200cm

            toto je to potom ohladne velkosti to čo vidí pc hráč(hore) a čo konzolista : http://imageshack.com/a/img538/8151/njYABd.jpg Neviem ako u teba ale mne je celkom u zadku že u toho dole budeš mať jemnejší zdanlivý raster, pre mňa je podstatný celý obraz a jeho detaily a preto beriem ten hore
            • Ano suhlasim, ten modelovy konzolista aj tak nevidi co by mal, tak je uplne zbytocne mu zvysovat rozlisenie. BTW ako najlepsieho odbornika sa ta pytam, kedze nie som tvoj modelovy konzolista a od mojej 50" TV sedim 2m a od 24" PC monitora zhruba 80cm, je pre mna FHD zbytocne?
              • Reakce na příspěvek:

                U fhd monitoru to odpovida 720p obrazu na 50" tv z dva a pul metru. Obavam se, ze u monitoru si pochvalujes jemnost obrazu, kdezto tech 720 p u televizoru bys pomluvil, ze je to zubate, prestoze velikost obrazovych bodu budes u obeho videt stejnou.

                U televizoru je zbytecne, protoze uz 720p odpovida rozliseni 2457x1382 na 24" z pul metru, tedy je to opet vic jemnejsi obraz, nez na co bezne kouka vetsina pc hracu a je zbytecne plytvat omezenym vykonem na jeste vyssi jemnost obrazu. Jeho investici do vyssi kvality na misto vyssiho rozliseni ziskas mnohem lepsi vizualni vysledky.
            • C-BEAM
              ak si chcel celú dobu napisať, že konzolisti nepotrebujú vyššie rozlíšenie ako FHD pretože sa pozerajú na obraz s malou zdanlivou veľkosťou a nie sú tak schopný rozoznať žiadne väčšie detaily tak na tom sa kludne môžeme zhodnúť *1*
              • Reakce na příspěvek:

                Ne, chtel jsem napsat presne to, co jsem napsal. Ze zvysovat rozliseni konzolovych her je zbytecne, protoze uz na 40" TV s HD obrazem pozorovanem z dva a pul metru maji konzolisti k dispozici tak jemny obraz, jako poskytuje vlhky sen pc hracu, to jest 4K na 24" pozorovany z pul metru. Dalsi zvysovani jemnosti obrazu je zbytecne a hloupe, protoze to zere vykon, ktery jde vyuzit mnohem rozumneji.

                Ale diky, ze jsi jako jeden z mala pc trolu alespon neprimo uznal, ze mam pravdu i kdyz jsi to ze zacatku nemohl pochopit.
            • Ja ti rikal, ze to uz je slozitejsi na pochopeni. Argumentujes nevedomky v muj prospech. Vyssi jemnost ti je prave na nic, proto rikam, ze dal zvysovat konzolovym hram rozliseni je zbytecne.

              To co bys mel chtit je z zvetsovat televizory, idealne na 120". Protoze nutit sedet lidi bliz by postradalo smysl.

              Co je podstatne pro tebe je irelevantni, konzoliste na televizorech proste hraji a jejich mensi zorny uhel pro ne postatny neni, stejne jako pro miliardy vsech uzivatelu televizoru. A znovu ti opakuji, zvysenim rozliseni se zornym uhlem televizoru nehnes ani o chlup, proto je zbytecne ho zvysovat a jeste to argumentovat zornym uhlem obrazovky televizoru.
    • O nic, tuto troll temu praktizuje na kazdom portali a vzdy to dopadne rovnako. Ludia sa najprv divia , ze preco tvrdi taku sprostost, az nakoniec pochopia, ze on len proste si vytvoril porovnanie , ktore je sice pravdive ale uplne nezmyselne.
      Teda pravdiva je len ta cast, 4k 24" budeš mať podobne jemný raster ako u 720p vzdialenom 2,5m...vsetky ostatne hluposti ako , ze FHD je pri konzolovych hrach zbytocne, ako PC hraci tuzia po obraze, ktory maju konzolisti roky a pod. bonmoty su samozrejme uplne hluposti.
      • Nemas pravdu, neprosta vetsina pc trolu nikdy neprizna, ze mam pravdu a jemnost HD obrazu na TV je stejna jako 4K na 24" monitoru za uvedenych beznych podminek. Jejich predsudky, jak je 720p obraz na tv zubaty jim to nedovoli. Ve skutecnosti je to naopak a FHD obraz na 24" monitoru je zubatejsi. Coz priznat je pro pc trolly hejtujici konzole potupne.

        Ze FHD je pro konzolove hry zbytecne neni hloupost, ze pc hraci touzi po jemnosti obrazu, kteri maji konzoliste k dispozici uz roky je rovnez fakt, nebo mi chces rict, ze pc hraci o 4K na svych monitorech, s kterym teto jemnosti dosahnou, nestoji a povazuji je za zbytecne?
        • Nemozes tuzit po niecom co mozes mat kedy chces. PC hraci tuzia po KOMBINACII obrazu s vypovednou hodnotou 4K a relativnej velkosti zobrazovaneho bodu. Rovnaka 'jemnost' znamena uplne iny pomer velkosti obrazu v zornom poli pri 720p a 1080p a 4k, a uplne inu informacnu hodnotu obrazu.
          Tvoja jemnost je zvast, je to iba jeden z parametrov, ktory definuje obraz.
          Zbytocnost FHD pre konzolove hry je samozrejme tiez hlupost , ktora neplati pre nikoho , ktory sleduje obraz zo vzdialenosti doporucenej vyrobcom ako optimalnej.
          Ty si si proste len vymyslel ''bezne parametre'', urcil si si len jeden parameter definujuci kvalitu obrazu a na tom potom stavias nezmyselne vyroky.
          • Jenze tahle jemnost obrazu na monitoru nespada do kategorie, ze to muzes mit kdy chces, neni to dostupne dlouho a je to velmi drahe. Proto o tom pc hraci dodnes vetsinou jen sni. Jemnost obrazu je nezavisla na zornem poli obrazu, to je ýz zaše jina vec, po ktere pc hraci touzi, ja pisu o touze po jemnosti obrazu, ktera se vyrovna te, kterou maji konzoliste davno k dispozici.

            Zbytecnost FHD u konzolovych her neni hloupost, naopak je hlouposti iracionalni uprednostnovani fhd u konzolovych her, na coz spravedlive doplaci i pc hraci, kteri tuto touhu vyvolavaji :-).
            • Ok tak po tvojom so zjednodusenym porovnanim len jedneho parametra obrazoveho vnemu. Vies o tom , ze tvoja ''bezna vzdialenost'' pri 40" TV a 2,5m absoluitne nevyhovuje TXH odporucaniam na parametre domaceho kina, ta pozorovacia vzdialenost je dokonca za odporucanou hranicou kedy este ma zmysel rozlisenie obrazu. Ta tvoja "bezna vzdialenost" 0,5m pre 24" monitor aj pri 1080p ale THX specifikacie bez problemov splna a prekonava. Cize podla jednoduchej argumentacnej logiky konzolisti stale len tuzia po zazitku domaceho kina, ktory maju PC hraci uz roky.
            • C-BEAM
              prosím ťa o čom to kecáš ? o čom PC hráči snívajú ? moderné FHD TV majú uhlopriečku priemerne okolo 40" keď sa neho pozeráš z 2,5 m je to isté ako sa pozerať na prťavý FHD 10" monitor z 50cm. Stále ti nedochádza o čo tu ide ? na zdanlivu jemnosť rasteru ti každý p*dí podstatná je celková informácia.
              • Reakce na příspěvek:

                Ja pisu o jemnosti obrazu, to uz ani neumis cist? Jemnost obrazu je tema, na ktere ses se mnou pustil do diskuse. Jestli jemnosti rastru myslis neco jineho, tak to sem neplet.


                A k tvemu legracnimu dotazu, jimz ukazujes, ze naprosto nechapes podstatu sporu. To se prece musis ptat sam sebe k cemu je ta vyssi jemnost obrazu, evidentne si ty sam myslis, ze k nivcemu. Stejne jako ja. Alepak bys mel se mnou souhlasit, ze dale zvysovat jemnost obrazu a tedy rozliseni konzolovych her je zbytecne.
              • C-BEAM

                Reakce na příspěvek:

                ja píšem o zdanlivej jemnosti rasteru, to už ani nevieš čítať ? a na čo mi je jemný obraz keď je omnoho menší a v nižšom rozlíšení a tak vidím omnoho menej informácií / detailov ? na čo je to dobré ? aby si mohol klamať sám seba a vytesniť myšlienku, že konzole technologicky zamŕzajú v čase ?
              • Reakce na příspěvek:

                Ta jemnost obrazu neni zdanliva, ale skutecna, je to realny opticky vjem na sitnici tveho oka. Na jemnost obrazu ti pr@di akorat ignorant a i ten by byl nespokojen, kdyby si objednal turistickou mapu a dostal ji v hologramovem zaznamu 1x2mm, protoze to je pro turistu neprakticke.

                PC hraci sni o jemnosti 4K obrazu na monitoru. Proto se 4K obrazem zaklinaji, vcetne tebe, ze? :-)
    • je to očividný troll, naschvál sem píše úplné nesmysly aby vyprovokoval flamewar
  • Ja si hned rikal, ze to bude zazrak pokud to plynule pobezi v kvalite jak jsou prezentovana videa se spoustou detailu a pohybem vseho moznyho. Ale stale nevim jestli pujde o otevreny svet a nebo rozvetveny koridor. Vite to nekdo? No, nejspis z toho vyleze koridor s padajicim framerate. *7*
  • Je fajn, ze se zameri jen na nextgen konzole, ale mela by tomu odpovidat i nextge hratelnost. Jestli to bude porad to same jen v lepsim obalu, tak ten rust vykonu ztraci smysl. V honbe za lepsim obalem ty hry herne spis upadaji,nez aby byly stale lepsi. Cest vyjimkam typu Dark Souls. Takovym se da odpustit i horsi technicke zpracovani.
  • tonnymontana
    Panove bohuzel diky PS4 jsou ted hry na high nebo ultra nastaveni docela nenarocne takze moje starsi masina co byla stredni strida to utahne absolutne v pohode. Obcas stahnu jen stiny a nekonecny dohled do krajiny. Ultra uz nenbi to co bejvalo ve vetsine pripadu hold toje podobne jako grafika na nove konzolce a to je skoda pac lidi kteri investuji 20k do cpu a 30k do grafiky to maji jen na placeni elektriny, ps4 je dobre do sedacky s kamosem atd to nepopiram ale ocenil bych kdyby se rozdelila grafika a priznalo se ze ps4 neutahne to co levne pc. bohuzel to se ted nedeje a tak velka cast her ktere jsem zkousel melo dosti fadni grafiku:( doufam ze se to za nejaky cas az prodaji dost HW zmeni a PC trh zacne zase delat hry kde ma smysl si setrit na novou grafiku aby grafika byla pri nocnim hrani opravdu promakana. nerikam ze je to u vsech her ale u vetsiny ano.

    Neprizna se to kvuli prodejum sony a mikrosoftu HW to chapu tak snad casem.. zatim si hold musime projet oldies znovu:) a ze je jich hodne:D Pritom me o grafiku ani tolik nejde doted hraju na ps2 spise me stve princip. kazdej kdo je starsi rocnik pamatuje na ty milove kroky v grafice nez se objevilos slovo nextgen:(

    ale jedno pozitivum to ma diky tomu jsem si na praci grafika mohl poridit slusnej SSD disk a 16GB RAM. upgrade pocitam az budou dostupne ceny DDR4, zakladky co to do nich pujde narvat a 16 jadrove intelaky a na toje casu habadej. 4K neplanuju koupil jsem poradnou telku s full HD a poradnyma vnitrnostma + investoval do prechodu z dvd na bluray a jsem spokojenej vyhovuje jmaximalne. sice kdyz jsem byl v obchode a koukal z 20cm na telku 4k asi 3m za 200 000 neveril jsem vlastnim ocim ale nez bude za 20 litru to si pockam hezkejch par let:D
    • 4K za 20litru to si pockas opravdu jen par let jiz dnes mi do mailu dorazila nabidka, sice jen 125cm, ale 4K TV za 22.000,- to de ne?
    • Ona konzole ani nepotrebuje utahnout to co pc. Konzolove hry jsou urcene pro televizor a HD obraz na 40" TV z dva a pul metru ma stejne jemny obraz, jako 4K monitor 24" z pul metru. Tedy lepsi, nez co ma vetsina pc hracu k dispozici.

      Konzolove hry by tedy mely byt v HD, pc hry v 4K. Tak by obe skupiny hracu dostaly zhruba stejne jemny obraz. Na konzolich by se uvolnila spousta vykonu pro mnohem kvalitnejsi obraz, ktery bybyl prinosem i pro pc a pc hraci by potrebovali zhruba 8x silnejsi pc oproti konzoli (921k pixelu vs 8294k pixelu).

      Jenze to by lidi nesmeli mit mozky vymite marketingem a delatsi z rozliseni svatou kravu. Hra v HD na nextgen konzolich je vnimana jako potupa a prave priblbli pc hraci to davaji konzolistum sezrat, a nechapou, jak moc jsou sami proti sobe. Vytvari tim poptavku po vyssim rozliseni, ktera omezuje hry prk ne samotne. A jsou tak blbi, ze to nepochopi a nenechaji si to vysvetlit. A ze jsem se snazil, jenze oni nezvladnou pouzit a pocbopit ani trojclenku a ve sve slepe vire neveri, ve shodnost jemnosti rozliseni HD a 4K za uvedenych podminek.
      • Vzdy to bola , je a bude hlupost. PC hrac nepotrebuje na rovnaku jemnost obrazu (v jejdaskovom svete sa tak oznacuje rovnaka relativna velkost zobrazovacieho bodu) 8x silnejsiu zostavu, potrebuje si len sadnut tak aby ta relativna velkost bodu bola rovnaka, alebo si zapoji pc na tu slavnu 40'' TV. Dokonca aj hrac s PS1 dosiahne rovnaku jemnost obrazu, staci spravna vzdialenost.
        Pri kazdom jednom pokuse o tento trolling dostanes nalozene, a cely tvoj trolling je to postaveny na tom, ze ludia nechapu co myslis tou svojou 'jemnostou obrazu'. Nikoho ani len nenapadne , ze porovnavas iba jeden parameter obrazovej kvality a vsetko ostatne zanedbavas.
        • A hele, dalsi troll, co sí musi vymyslet, aby mi mohl oponovat.

          Nepsal jsem, ze na stejnou jemnost obrazu potrebujes 8x vyssi vykon, ale ze ho potrebujes na jeho dosazeni na 4K monitoru 24" pozorovaneho z pul metru.


          Ano, odesdnutim si od monitoru toho dosahnes take, ale je to stejne neprakticke, jako sedet pul metru od televizoru. Ja vychazim z bezneho praktickeho uzivani monitoru a televizoru. Nejedna se o troling, ale trpelivy boj proti hloupym a iracionalnim predsudkum. Ja jemnosti obrazu myslim jemnost obrazu, na tom neni nic tezkeho k pochopeni. Zé mnozi lide ne i co to je jemnost obrazu a brani se to pochopit, protoze to odporuje jejich predsudku, ze pc hrac na FHD monitoru ma k dispozici jemnejsi obraz nez ten konzolista se zubatym HD. Ja lidem nabizim jiny uhel pohledu, ktery stavi na hlavu radu predsudku a bludu, kterymi se pc trolove radi ohani. Proto neprekvapive nejvetsi problemy s chapanim maji prave tito trolove, tem nepomohou ani predlozene vypocty, ktere hovori naprosto jasne a konkretne. Jejich nechapavost nejde pricist k me tizi. Cim mene je clovek zatizeny fhd a dnes 4K trolingem, tim mensi ma problem s chapanám tohoto faktu.
          • Nie je to vobec nijako neprakticke, je to zalezitost asi tak sekundy. Ale ty by si na to iste odporucal 8x vykonnejiu zostavu a 4k monitor....tomu hovorim ukazka nepraktickeho riesenia. Navyse nikto nic take nehlada, pretoze "jemnost" si kazdy zvoli taku aka mu vyhovuje. V tom nikto limitovany nie je, v com je clovek naozaj limitovany a co nijako nenahradi, je rozlisenie obrazu a jeho vypovedacia hodnota, pozorovaci uhol pri dodrzani oprimalnej relativnej velkosti zobrazovacieho bodu. S tym sa neda urobit vobec nic a to je to , co PC hraci zvysuju a budu zvysovat. Konzoly su lacne a tym aj slabe, nedokazu poskytnut vyssiu kvalitu obrazu za dodrzani beznych technickych parametrov roku 2013 1080p/60 fps a z toho vychadza cely tvoj trolling.
      • Zagro
        lololol,,, ty seš 4K máslíčko tak maximálně. Jdi se dovzdělat *3*
        • Napodobne.
      • tak hlavne je hra optimalizovana na jeden kus HW (jednu sestavu) ...

        nicmene jsem rad ze to s dying light takhle dopadlo ... lepsi nez osekat, zamknout na 30 fps a bullshitovat nas s nejakou absurni povidackou o filmovosti ...
      • C-BEAM
        "HD obraz na 40" TV z dva a pul metru ma stejne jemny obraz, jako 4K monitor 24" z pul metru. Tedy lepsi, nez co ma vetsina pc hracu k dispozici."

        ako som zvyknutý na to, že konzolisti sa v hardware nevyznajú, čo sa napokon ukázalo aj v tejto diskusii nižšie ale napísať, že HD obraz na 40"TV z 2,5 m je rovnako jemný ako 4k z 30 cm je už niečo pričom mi skratujú obvody v hlave. Toto predsa nemôžete myslieť vážne alebo ano ?
        • Nezoufej, jsi jeden z mnoha presvedceny o tom jakje chytry a pritom nedokaze tuhle jednoduchou skutecnost pochopit. Myslim to naprosto vazne, dej tomu cas a zkus o tom premyslet, mozna ze to pochopis a zaradis se do skupiny tech chytrejsich. Zda se, ze jsem objevil dobry test inteligence, ci spis test na rozliseni lidi, kteri jsou v zajeti predsudku a kteri dokazou samostatne uvazovat. A jen detail, pul metru neni 30 cm, ale to jako v hw zdatny pcckar urcite vis, ze?
          • C-BEAM
            ohladne 30 cm si sypem popol na hlavu, žial pre teba či je to 50 alebo 30 cm je úplne jedno, jemnosť 24" 4k obrazu je oproti HD TV neporovnatelne vyššia.
            • "4K tv bude za uvedenych podminek stejna".. mohl bych ti tu citovat i další hlouposti co jsi napsal a přímo tě usvědčit ze lží, ale proč tím zrtrácet čas
              • Reakce na příspěvek:

                Citovat muzes, ze je to hloupost dokazat nedovedes, protoze to neni hloupost, ale fyzikalni fakt. Nicmene ze lzi te neobvinuji, jen z hlouposti.
            • počkej, a já myslel že porovnáváme 40" HD televizi a 24" monitor a ty najednou mluvíš o 4k televizi, máš to nějaké rozházené člověče ;)

              a ne, ani na 4k televizi vs HD televizi nebude jemnost stejná, čitelnost bude lepší na televizi s vyšším rozlišením
              • Reakce na příspěvek:

                Clovece, ty racsi nemysli, opakovane dokazujes, ze nedokazes pojmout obsahu prispevky a vzdy si predstaujes neco jineho. Precti si prvni prispevek a zjistis, ze porovnavame 4K 24" versus HD (720p, kdybys nevedel) 40".

                Kolik jeste napises zbytecnych prispevku, nez konecne pochopis, o cem vlastne byl ten muj prvni prispevek na ktery tak arogantne reagujes? :-)
            • "4K monitor 24" z pul metru poskytuje presne tu samou jemnost, jako 40" tv pozorovany z dva a pul metru."

              tato věta není pravdivá
              • Reakce na příspěvek:

                Pravdiva je, ale neplati za vsech okolnosti. K tv patri doplnit rozliseni 720p.
            • Neni to jedno, protoze jemnost vnimaneho obrazu je relativni k pozorovaci vzdalenosti. A 4K monitor 24" z pul metru poskytuje presne tu samou jemnost, jako 40" tv pozorovany z dva a pul metru. Za techto podminek se velikost obrazoveho bodu pozorovateli jevi stejne velka. A to se radsi nebudu zabyvat smysluplnosti vyrazu "neporovnatelne", porovnatelne je to velmi snadno.
              • Reakce na příspěvek:

                To je otazka, kterou mam ja pokladat tobe, ne ty me. Ty chces zvysovat jemnost obrazu, ja rikam, ze je to zbytecne. Takze na svou otazku odpovez, k cemu je to dobre? Jeste chvili a nakonec pochopis, ze mam pravdu a proc ji mam.
              • C-BEAM

                Reakce na příspěvek:

                ešte raz sa pýtam, na čo mi je vyššia jemnosť rasteru keď mám omnoho menej detailov v samotnom obraze ? keď uvidím MENEJ detailov ? *7*
              • Reakce na příspěvek:

                Ne, nic takoveho nepisu. Koukam ze ty uz jsi take radsi zapomel co pisu, jaka zazracna hromadna ztrata pameti :-).

                Ja pisu, ze se jedna o stejne jemny obraz, to je cele. A protoze 4K 24" monitor ma jen malokdo, pisu, ze 40" tv poskytuje lepsi jemnost obrazu, nez ma vetsina pc hracu (tedy pokud nezacneme tvrdit, ze vetsina pc hracu take hraje na televizoru). Mam pravdu, nebo ne?
              • C-BEAM

                Reakce na příspěvek:

                inými slovami píšeš, že pozerať sa na na 4k 24" z 50 cm je rovnako dobré ako na 720p 8" z rovnakej vzdialenosti, pretože raster je podobný, hej ? tak s týmto možno uspeješ niekde na rýdzo konzolovom fóre, tu je to však iba fór.
              • Reakce na příspěvek:

                No prave, my se tu bavime o jemnosti obrazu ne jeho obsahu, ty troubo. Vzhledem k tomu, ze rastr obrazovek je homogenni, tak je bezpredmetne mluvit o cele obrazovce, pro posouzeni jemnosti obrazu nepotrebujes znat obrazovku, staci ti k tomu znalost obrazoveho bodu. Jemnost rastru obrazu ze 4K tv bude za uvedenych podminek stejna.
              • C-BEAM

                Reakce na příspěvek:

                my sa tu ale bavíme o jemnosti obrazu, teda celej obrazovky a jej obsahu ty cvoku *7* Scéna zobrazená na 4k z 50cm bude mať detaily ktoré na 40" 2,5m ďaleko nemáš šancu zobraziť. Ale i jemnost samotného "rasteru" bude u 4k trošku vyššia. Fakt netuším o čo sa tu snažíš.
          • to není skutečnost, to je holý nesmysl
            • ne nebude, je to snadno ověřitelný fakt, HD televize bude mít z 2,5 metru horší obraz i čitelnost než 4k monitor z půl metru, ostatně, mám doma jak Full HD telku tak 30" 2560x1600 monitor, který sice není 4k, ale i tak je obraz ve srovnání s televizí nesrovnatelně lepší, stejně tak jestli mi na televizi běží hry v HD nebo FullHD, tím tedy vvracím tvůj blud že na rozlišení na konzolích nezáleží, vyhrávám tuto debatu a vzhledem k tomu že má dnešní hodinka vyhrazená pro debatu s idioty už uplynula, loučím se a přeji hezký den *4*
              • Reakce na příspěvek:

                Rec nebyla ani o kvalite obrazu, ani o citelnosti obrazu, ale o jemnosti obrazu, ktera je nesubjektivnim fyzikalnim faktem. Jemnost obrazu nená zalezitost nwzoru, jak bys rad, ale meritelm a spícitatelnym jevem, na ktery tvrde narazi tve predsudky. Jemnost tech obrazu za uvedenych podminek je totozna. Muzes se vztekat, dupat, kricet, nadavat, urazit se, nezmenis na tom nic. Cim dele to budes popirat, tim vetsiho hlupaka ze sebe udelas. Nevyvratil jsi vubec nic. Ale mohu ti dat posledni ranu z milosti.

                Uved tady, jaky zorny uhel ma obrazovy bod HD obrazu s uhloprickou 40" pozorovaný z dva a pul metru a jaky ma zorny uhel obrazovy bod 4K obrazu s ubloprickou 24" pozorovany z pul metru. Jestli to dokazes spocitat, zjistis ze fyziku s matikou neochcijes ani kdyby ses na hlavu stavel. :-)
            • tedy z půl metru, ne z dvou metrů - vyšší rozlišení rovná se lepší čitelnost, je sice pravda, že s větší vzdáleností se díky nedokonalosti lidského oka vliv rozlišení snižuje, ale určitě ne tak jak píšeš, ty si to představuješ jak hurvínek válku a vaříš tu z vody, nebo spíš jen trolluješ obhajováním úplného nesmyslu
              • Reakce na příspěvek:

                To neni zadna nedokonalost lidskeho oka. To je znamy fyzikalni jev, ze zorny uhel predmetu (tedy i obrazoveho bodu) se zmensujs s pozorovanou vzdalenosti.

                A je to presne tak, jak to pisu ja. Zorny uhel obrazovych bodu za mnou uvedenych podminek bude totozny, tudiz i jemnost obrazu pro pozorovatele bude totozna. Z vody tu varis a jako hurvinek valku si to predstavujes ty sam.
            • ano, jsi zjevně poněkud pomalejší, takže ještě jednou: pokud vezmeš 40" HD a televizi a 24" 4k monitor, na jedno se budeš dívat z dvou a půl metru a na druhé z dvou metrů, monitor bude mít výrazně lepší čitelnost i jemnost, např text malým písmem který bude na monitoru krásně čitelný nebudeš mít šanci na té televizi rozluštit, právě díky tomu nízkému rozlišení.. to není žádná věda chlapče, ale věc co se dá snadno ověřit jednoduchým testem, tak se tu nesnaž šířit bludy a raději si o tom něco zjisti, ju?
              • Reakce na příspěvek:

                Tak pro toho nejpomalejsiho mezi nami. Nebyla rec o dva a pul metru versus dva metru. Ty bys vezne mel hodne dlouho premyslet, nez zacnes psat, protoze celou tu dobu s tebou ztracim cas proto, ze najsi schopen udrzet v hlave myslenku a pochopit na co reagujes. Za mnou uvedenych podminek bude mit obraz z tv i monitoru stejnou jemnost. Over si to a nesir bludy ty sam.
            • a odpověď na tvou otázku: Ano, tvé nesmyslné bláboly jsem si skutečně přečetl, i když mě skoro vytekl mozek ušima z toho jak jsi hloupý, překonal jsem se a dočetl to.
              • Reakce na příspěvek:

                Kdyby sis to neprecetl, bylo by to lepsi. Takhle dokazuje svou vlastni hloupost, kdyz nedokazes pochopit obsah prispevku a reagujes nesmyslnym dotazem, ktery se s obsahem prispevku miji hned v nekolika rovinach.
            • přecházíš do nesmyslných osobních útoků, protože prohráváš debatu, došly ti argumenty a přistihl jsem tě při zcela očivicné lži? Ano, to je skutečně znakem jedinců s nízkou inteligencí, místo aby jsi vymyslel argument tak se pustíš do urážek, jako štěňátko kterému někdo sebral hračku tak naštvaně ňafá :)

              nevím kolik máš dioptrií Jejdádsku, ale já rozdíl mezi HD a Full HD ze dvou a půl metru poznám na 100% a myslím že každý, kdo není úplně slepý
              • Reakce na příspěvek:

                LOL, nejak ztracis pudu pod nohama. Argumenty mi nedosly, zatim jsi nedokazal zareagovat na obsah prispevku. Ale protoze je pro tebe evidentne tezke pochopit v cem delas chybu, tak ti podam pomocnou ruku a zradim ti, ze se porovnava 40" TV s 24" monitorem z ruznych vzdalenosti a ne stejnost obrazu, ale jeho jemnost. Jsou to pro tebe podstatne skutecnosti, nebo je to pod tvou rozlisovaci uroven chapani? :-)
            • Nebo tu snad opravdu chceš tvrdit, že když se budu ze 2,5 metrů koukat na dvě televize vedle sebe, na jedné poběží hra v HD, na druhé ta samá ve Full HD, tak že nepoznám rozdíl? *1*
              • Reakce na příspěvek:

                Precetl sis vubec, na co reagujes a o cem je rec? :-) Me by vazme zajimalo prumerne iq jedincu, kteri se oznacuji pc master race. Drtiva vetsina z nich neni schopna diskutovat o jednoduche myslence podlozene jednoduchym fyzikalnim faktem, ktery se vyucuje na zakladni skole a dolozena vypoctem za pomoci trojclenky, tedy opet ucivem ze zakladni skoly. A to ani jedinec, ktery se chlubi statnici z matematiky. Pepa dokonce neni schopen udrzet myslenku a reagovat vecne na obsah prispevku. Jsem cim dal vice presvedcen, ze cele hnuti pc master race je toliko projevem nebetycne hlouposti a frustrace.
      • vymyte samozrejme
        • sam ses vymytej
  • Myslite že mi na to bude stačit grafika GTX 780ti ?? *16*
    • Zagro
      100%
  • teda tuhle sadu http://www.alza.cz/mad-catz-s-t-r-i-k-e-7-cz-m-m-o-7-g-l-i-d-e-7-d508746.htm
    • Zagro
      Tak místo tohodle, bych ty peníze raděj vrazil do pořádnýho HOTAS jako je ThrustMaster Warthog.
      • to já bych těch 12k raději utratil za dě*ky a kokain *1*
        • Zagro
          No to by ale moc velká párty nebyla :D Ale jinak souhlas.
    • nechápu, jak by mohl někdo hrát na čemkoliv jiném
  • tuhle http://www.alza.cz/connect-it-ci-79-d382766.htm
  • mam k tomu i klavesnici a mys
    • tuhle? http://www.alza.cz/mad-catz-s-t-r-i-k-e-7-cz-d487687.htm
  • a muj pc mam taky z alberta a prekvapive na tom rozjedu na minimalni hw i pacmana *5* *5* *5*
    • species
      Tady z toho mas trochu denicek ne? Jeste nam napis prosimte co vsechno mas, urovni mi to pripada jako kdyz se dite ve skolce chlubi ze dostalo novou nasivku medi pusika. To ze to vsechno hazis jako novou zpravu aby tu byl poradny spam uz je jen tresinka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit