Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vyhralo to mainstreamove RPG, ktere si muze zahrat i hrac RPG zanrem nepolibeny. No co uz. Za me muzu rict, ze letosni rok byl na dobre RPG bohaty (Grimrock,Shadowrun,Wasteland,Divinity,Xulima) a je me celkem fuk, jestli RPG roku vyhralo jedinne RPG, ktere me moc neoslovilo :)
    • Ristoro
      Dneska si zahraje 98% her i hráč, který s žánrem nemá co dočinění. Ale spousta her má volbu obtížnosti, která toho dost změní. A to platí i u DA:I. Ale RPG roku to není.
      • Tezko rict. RPG hry hraju uz pres 20 let a nedokazu asi uplne dobre posoudit, jak moc je hra pristupna zacinajicimu hraci, nicmene nedokazu si predstavit, ze z tech her, ktere jsem uvedl, bude zacatecnik, pripadne "mainstreamovy" hrac, nejak nadseny. Mozna tak ten Shadowrun, ale jinak i pri volbe nizsi obtiznosti jsou ty hry ponekud mene pristupnejsi a obcas hodne nekompromisni. Ale ono je to celkem fuk, hlavne kdyz kvalitni RPG stale vychazeji a je co hrat :)
  • user score na metacritics 5.8 (3000 hlasujicich) = hra roku, tak urcite... *6*
    • ...se podle redakce Games.cz stává...

      Mě se zdá, že na gumáky z metakretentiku v tomhle případě kadí pejsek.
    • Jojo, uživatelským recenzím je fakt dobré věřit...to se radši budu řídti recenzentskými, kde rozhodně nehrozí, že tam budou naházeny samé 0 i když hra tomu hodnocení nemůže odpovídat...
      • jestli to dostane 0 nebo 1 je celkem jedno, kdyz je to brak, je to porad brak
        • kennyB
          Ne všechno co dostane 0 je brak...
    • maros.goc
      Riadit sa podľa user score na metacritic? To sa radsej neriadit vobec nicim
      • Petr_S
        podle me zas to user score vypovida nejvic, teda v pripade xk hodnoceni
      • verim tomu vic nez, kdyz recenzi pise clovek, co sotva udrzi mys (ales smutny)
  • V nominaci 4 skvela RPG a jedno spatne a zvitezi to spane. Souhlasim s Vavrou ze jsem asi hral uplne jinou hru nez vsichni novinari.
    • To jsem teda zvědavý na KC aby to nebyl ještě větší fail než DA:I
  • maros.goc
    Mňa vždy najviac dojme to, ako vždy sa tu v diskusiách nájdu ľudia dávajúci rozumy, čo je RPG a čo nie :-D To som ešte nikde inde nevidel, len na games.cz
    • Podle mě například nejsou Babovřesky film, ale Zdenda si snad Trošku myslí že je a taky tomu tak říká. A je to i na čsfd, takže to asi film bude a s tím nic nenadělám.
      • maros.goc
        Je to film, je to komédia, nie je to horor
        • spis je to horror, ale neni to film...
  • Asharak
    *Pan V. říkal že DA:I je brak, takže nevím jak mohlo vyhrát ._. Na palici v té redakci.
    • Třeba to vyhrálo proto, že redakce není Dan? Možná tě to překvapí, ale každej člověk má jiný vkus, což se potvrzuje i v této diskuzi, kde se hráčům nelíbí právě vítězství DA:I...
      • Cosi
        Pozor, nebrat hráče v ČR podle diskuzí na games.cz. RPG roku podle hráčů hrej.cz se taky stalo Dragon Age: Inquisition a na zingu skončil jako druhá nejlepší hra, hned po HD edici GTA V.

        Uvidíme, jak dopadne čtenářské hlasování tady.
        • Neboj, to bych si ani nedovolil brát místní diskutující jako nějaký velký vzorek hráčů v ČR.

          Pevně věřím, že se ve čtenářské volbě opět ukáže, jak jsou místní pořád nespokojení diskutující (naštěstí) v menšině...stejně jako minulé roky...
      • Asharak
        Ano. No stejně, příští rok by mohl být lepší.
  • Achjo, nevyhraje to PC "exkluzivní" Grimrock, Wasteland nebo Divinity a už je oheň na střeše...
    • jo, protoze misto hutnyho rpg to vyhrala nejaka konzolova rozredena brecka
      • Ale vždyť Dark Souls 2 to nevyhrálo... *1*
    • On bude spíš problém v kvalitě než v platformách. Osobně hledám v RPG možnost ušít si postavu na míru, aby mě za ní bavilo hrát a ty tři volby povolání (uměle je tam rozmnožili, ale jsou vážně jen tři) a čtyři rasy mi tohle prostě neumožňují. Dál se mi taky nelíbí ta "plastová" grafika a zbytečně nadsazené HW nároky spojené s nesmyslnými odlesky a bloomem všeho možného. A konečně si nemyslím, že by kvantita mohla vyvážit kvalitu, takže ty stovky hloupých questů na mě dojem taky neudělaly.
  • celoush
    Očekávaná volba. Dobré mainstream rpg. Jasně, asi hardcore hráči RPG a různí "mástrrejsové" mají svého jiného favorita (ahoj Micku), ale takový je prostě život *5*
  • Mám ve zvyku nadávat na EA, ale zrovna v případě Dragon Age musím udělat výjimku - koupil jsem na Originu, nebavilo mě to a tak jsem zažádal o refund a do 48 hodin mi přišly peníze zpět. Takže když se to vezme kolem a kolem, mám k Inquisition vlastně kladný vztah *1*
    • no ja nevim, stahnul jsem to z torentu a nejde to ani nainstalovat :(
      • Cosi
        Tak to jste potom, pane, debbil.
      • No tak zkus ten Origin, do týdne tam můžeš hru vrátit *3*
  • Keyz
    Tedy vyhrálo to RPG se zabugovanou AI a hlavně RPG se značně omezenými vedlejšími úkoly. Typu najdu papír -> tam je něco napsáno -> to udělám a napíše se hotovo (ani se nenapíše jak to dopadlo. Prostě jako v MMO).
    Na každé mapě je stejná skladba úkolů typu: astrarium, ocularum, řada opuštěných dopisů, mrtvola s knihou / dopisem a pak nějaký úkol který dokonce zadá NPC (většinou typu dones něco čeho mám plnou zahradu ale stojím na místě, tak to nemohu sebrat)

    To spíše souhlasím s Divinity: Original Sin, Shadowrunem a Grimrockem. Tam tohle není a vůbec je tam minimum věcí které lze tomu vytknout pro praktické stránce.
    Navíc Divinity: Original Sin se často vylepšuje je vidět jak se borci snaží to ještě více vylepšit. (bohužel pro ně to, často v hodnocení odborník neocení)

    U EA? Je tam téma o tom co tam je blbě uděláno (pro PC) verzi a není to stále opraveno a ani asi nebude. Vůbec to, že kecali ohledně návratu ke "kořenům" a taktickém módu mi nepřidá na radosti u dané firmy. Jinde se řeší špatné a nudné questy ale zde je většina podobných questů, která to natahuje na 100h+

    Ale vypadá to slušně, v akčním módu na normal se to hraje plynule bez nutnosti hru zastavovat a lze si tedy "užít" tu řež (jestliže se pro AI vypnou některé dovednosti)
    • Petr_S
      co cekas od kkt z Games, zrovna tenhle "vitez" neni pro me zadnym prekvapenim
  • Dark Soul 2 rozhodně neni RPGéčko.
    • maros.goc
      Dalsi svetaznaly clovek ktory prisiel rozdavat mudrosti? Dark Souls 2 je viac rpg ako Dungeon Master
      • del0
        "Dark Souls 2 je viac rpg ako Dungeon Master."

        Dungeon Master taky není klasické RPG, ale dungeon crawler. *7*
      • Tak za prvé hraju hry od roku 85.to tys ještě sr.l do plen. A za druhé pokud tu chceš moudra házet ty, tak to dělej česky.
        • Tilwaen
          Člověk by řekl, že zrovna Ty, který hraješ tak dlouho, nebudeš mít se slovenštinou problém.
        • maros.goc
          To že hravaš hry od 85 neznamená absolútne nič, ja som začal neskôr no prešiel som si od NES po Playstation, od Nintendo 64 až po PC, takže asi toľko k tomu tvojmu roku 1985. Jasné, nemáme argumenty, ktoré by prebili môj absolútne správny názor, tak sa navážame do národnosti, že? Počuješ to šeptanie? To ti hovorím ja do ucha, že nikdy nebudem písať po česky, nikdy. ;-)
          • Nepiš v tom připadě, tě budu vesele ignorovat.MAROKO *7*
            • ad preco nieje Dark souls 2 rpg odpoviem protiotazkou
              je Golden Axe rpg?
              este aj mnozstvo textu v tychto 2 hrach je podobne :)
              su to arkady, par statistik v DS to nezmeni, alebo prezrad, aku Rolu mozes v DS hrat?
            • není ti tu přes to hutorení rozumět. *7*
              • maros.goc

                Reakce na příspěvek:

                Tak použi google translator keď ti to nie je trápne ;-) a hlavne mi už odpovedz prečo Dark Souls 2 nespadá do žánru RPG
            • maros.goc
              Je smiešne ako sa tváriš, že si nad vecou, no zatiaľ si mi tu nedal absolútne žiaden protiargument, prečo by Dark Souls 2 nebolo RPG :-D no načo čakáš, "nandej mi to" ty hráč hrávajúci už od 85ho :-D
    • Kozy
      V tom případě ani Grimrock.
      • taky jsem nic o Grimrocku neřekl.
        • Resite blbosti z vyse zminovanech her je prave Dragon Age nejmin RPG.Grimrock je krokovaci dungeon.
          Ja fakt nechapu co na Ingvisition vsichni vidi, nejak sem proste dobrou hru nenasel
          Prepalena a leskla grafika, dementni ovladani, svet je velke ale totalne mrtve a bez zivota, souboje o nicem. Ne pro me to fakt dobra hra neni.
          • Ani o Ingvisition se nebavím, jen říkám že DS2 není rpg a za tím si stojím.
    • fluffy
      A ako by si to nazval? Nie akoze vazne, viem ze to ma akcny aspekt ale RPG prvky su vcelku dost prevazujuce, zvysujes statistiky, si postavou ako chces (takze to ma aj ten ROLE aspekt) pribeh je len trosku skryty :D a menis equip aj weaponry.... Akcne RPG? rozhodne mi to nepride ako cisto akcna hra alebo len ako mlaticka...
      • rubačka s prvky rpg,
        • maros.goc
          Akcne RPG... Je to ciste RPG len s tym ze tvoj uspech nezavisi len na statistikach ale aj tvojej sikovnosti v priamom boji, preto to slovo "akcne"
          • del0
            Hmmm. Podle této logiky je tedy Diablo čisté RPG, protože v Diablu záleží MNOHEM víc na statistikách, než na ovládání. Eh? To je nesmysl. Akční = hra je z většiny o mlácení potvor / itemech a mechanika vývoje postav / schopností je z 99% bojově zaměřena. Roleplayingu je tam nula nic. Pokud teda nepovažuješ za roleplaying to, že si vybereš postavu a typ zbraně. Pak je RPG i Quake 3 Arena.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit