Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • spoock
    O víkendu stáhnuto z PSN. Úplně se to jinak hraje, než pře léty, navíc ten remake je o dost lepší v ovládání, není to tak těžkopádné.
  • Prasaak
    Ano, atmosféra je jiná. Zdaleka ne tak depresivní (neříkám horší, jen jiná), ale ovládání na klávesnici mi příjde velice příjemné a plynulé, takže bych při rozhodování nebral příliš ohled na zdejší věčné nespokojence. Pro rýpaly, originál původního dílu vlastním a hrál jsem v době vydání.
    • Inquisitor
      No jsem docela na vážkách, protože těch pozitivních názorů je mnohem víc a opravdu jsem se těšil. Asi budu muset stáhnout "demo" a vyzkoušet, nebo fakt nevim.
      • Prasaak
        Pokud jsi měl rád původní Oddworld, nečekáš od toho "pocity jako při prvním hraní v devadesátkách", ale rád se znovu vrátíš do starýho světa s novým zážitkem, tak za sebe můžu s čistým svědomím doporučit.
        • Inquisitor
          Oddworld miluju, nostalgicky zatíženej nejsem, takže jsem spíš nakloněnej ke koupi.
          • firebug
            Nemůžeš-li se rozhodnout, můžeš zkusit mrknout na tohle video https://www.youtube.com/watch?v=QkhDrngAQZ0 (už to tady někdo postoval). Jako fanoušek originálu, jsem si původní hru opět prošel asi před 2 lety a je pořád parádní! Z toho videa to ale vypadá, že hodně prvků co jsem měl rád v původní hře, se bohužel vytratilo. S koupí New N Tasty tedy ještě asi nějaký ten rok počkám, až se mi po Abeovi začne trochu víc stýskat...
  • Nechci rejpat, ale quicksave byl stardardní součástí Abe's Exoddus a zmiňované hromadné pozdravení je taky jen fičura importovaná z Exoddus pokud si dobře vzpomínám.

    A tak mi trochu vrtá hlavou proč to rovnou nevydali v jednom balení i s Abe's Exoddus, když to byl stejnak spíš než druhý díl jen takovej našlápnutej samostatnej datadisk.
    • Odyssey remake má údajně vydělat na remake Exodus.
      • Oddysee*
    • opravdu nevíš, proč? *4*
  • Troll_lesni
    Sympatický hlavní postava. Vypadat jako kamarád. Troll zkamarádit a zahrát.
    • Troll si nikdy nevrznout.
    • Inquisitor
      A spokojen být? Nebo nový kamarád nelíbit?
      • Většinou nemusíš kopírovat trollí mluvu, on ti bude rozumět, i když budeš psát normálně. :)
        • Inquisitor
          Já jenom aby to měl jednodušší :)
    • Prorokuju, že takovýhle typy příspěvků tě moc dlouho bavit nebudou.
      • ucho
        Co ty víš, třeba se tak projevuje normálně, může mít nějaký postižení, vadu řeči, která se projevuje i v písemném projevu. Přistupoval bych tedy k němu jako k postiženému. Lidi by ho měli spíš litovat, ne se do něj navážet.
        • Dalsi zavist xD Je videt za vas ty dva minule super uspesne komentare od nej dost rozhodily a nevite si rady. A tak na radu prichazi urazeni a pripodobnovani k postizeni! Jen tak dal, takhle se zesmesnit dokaze jen malokdo. *1*
          • ucho
            To s tím postižením není myšleno jako urážka. Už jsem se takhle v diskuzích setkal s několika podobnými případy. Lidé jsou na takové lidi automaticky hnusní, protože ti pisatelé píšou divně a nedokážou sesmolit kloudnou českou větu. Nikdo z nás nemůže vědět, co má dotyčný za problém, pokud nám to neřekne.
            • frantisek_nejezchleba
              lol, to je dobrá historka s tím postiženým.
            • ucho
              frantisek_nejezchleba: proti nějakému rozumnému trolování, které rozvíjí diskuzi, úplně nejsem. potom ale existují příspěvky, které nemá ani cenu číst a už vůbec ne na ně reagovat. a do té kategorie spadají i ty příspěvky nade mnou. ve zkratce: jsou o ničem. jinak opravdu jsem už asi 2x narazil na diskutujícího, kterého by z fleku 99 % lidí označilo za trola a každý se do něj navážel, co je to za trotla. ve skutečnosti byl ale opravdu postižený (ne na inteligenci) a psal dost divně. příliš se to nelišilo od toho, co zde předvádí troll_lesní. tedy to, co jsem předtím psal, jsem zčásti myslel vážně. třeba má dotyčný fakt nějaký problém. minimálně v tom, že má potřebu se tady takhle projevovat a přijde mu to zajímavé. pochybuju, že ho to bude bavit dlouho...
            • frantisek_nejezchleba
              jako Trofej: ucho to moc dobře chápe. Jen se tváří, že ne, aby tím posílil svou self-made roli moderního bojovníka za seriózní diskuzi. Chce eliminovat veškeré trollstvo. Nehledě na to, jestli se jedná o člověka, nebo skutečného trolla, jako tady v případě Trolla_lesního.
            • Ty to fakt nechápeš? ...s tebou musí být sranda jak na pohřbu, seš ještě nudnější než katalog papiňáků.
            • Dogkiller
              Já jsem trollí mluvu slyšel nedávno rovnou ve dvou hrách, a to v Zaklínačovi 2 a Risenovi 2. Nicméně lízt s tím do diskuze mi přinde kapánek trapné, už tak je tu dost odpadu od Jacka a spol. *6*
            • ucho
              jump: asi žiju v nějaké jiné dimenzi, ale nechápu, proč by měl někdo chtít záměrně napodobovat zde v diskuzi trolí mluvu a nejsem si vědom toho, že bych jakoukoli trolí mluvil v nějaké hře za posledních x let slyšel. jestli je to ale tak, jak říkáš, tak takový člověk tak jako tak musí mít nějaký problém. projevuje se to mimochodem i tak, že si dotyčný zjevně z nějakého prapodivného důvodu myslí, že si čtu každý jeho příspěvek... jestli je tohle pro někoho důvod, aby mě litoval, tak ať mě holt lituje. s tím se dá počítám žít :)
            • Bud jen trolis a neni to zrovna legracni a nebo fakt nechapes pointu toho, o co se lesni troll snazi a jak v nekterych hrach trollove mluvil. V tom druhem pripade te asi lituju :D V tom prvnim, fakt se ti to nedari.. :D
            • Nesnaz se xD Jsi trapnej. Lesnak je dobrej a ma zajimavej account. *14*
      • Nech ho chudáka, sotva se zaregistroval a myslel si, jak bude strašně vtipný
        • Nahodou me se to libi :) Pokud si udrzi svuj styl psani, a prijemne psane komenty, tak nevidim duvod proc by nemohl pokracovat. Rozhodne je to prijemnejsi nez nektere hadky tady :)
          • Inquisitor
            Pořád lepší než číst omg lol apod.komenty :)
        • Jedinej chudak ses tu ty, jeho prispevky maj docela dost plusu a jsou vtipny xD Ne kazdej den to vyjde, treba tady se sesli minusovaci a hateri jako ty.
        • Troll_lesni
          Ha ha, závist cítit. Troll příspěvky moc úspěšný. Najít si předchozí komentář. Ty hakysák.
          • Svou trapnost nezměníš ani tím, že si po večerech budeš přes proxy naklikávat pluska.
            • Zacinas byt zoufaly xD Co vymyslis priste? Ze je to vsechno konspirace od games.cz? xD Smir se s tim, ze Lesnaka maji lidi radi a par magurku jako ty s tim nic nenadela *1*
          • Veskoslav detected *1*
  • Kdy to bude na ps3?Na ps store furt nic *10*
    • nikdy
  • Hlasité pouštění větrů za legraci neberu, je to anglosaský pokleslý škvár, ruce pryč od takového nesmyslu, raději si zahrajte nějakou kvalitní ruskou hru.
  • moje srdcovka *14*
  • U původní hry, byť s o bezmála 20 let čerstvějším mozkem :), jsem místy docela trpěl. Takže zprávy o quicksave na mě působí jako mana nebeská, to stojí za úvahu se tím znova prokousat :).

    P.S.: "Nejde jen o absenci servítek" - eh, cože? Mělo být servítků, že? I když obávám se, že pan redaktor ani netuší, co to servítek je, jinak by to nemohl takhle zkonit :D
    • Psychotic
      Osobně bych klidně byl pro to, aby se "servítka" nebo "hranolka" dostaly do slovníku. Třeba takhle:

      Servítka (pdst. jm)
      1) zábrana
      Etymologie: ve 20. stol. z abstraktního významu slova servítek neboli ubrus

      Jazyk existuje k dorozumívání, je to jeho hlavní smysl. A neustále se vyvíjí. Nemusí mít (a nemá) logiku, nemá objektivní pravidla. My (lidé) říkáme, co je správně a co ne. Pokud 99% lidí říká fritovanému kousku brambory "hranolka", pak je to "hranolka".
      • MickeyMutant
        Servítek, na rozdíl od hranolku, není slovo frekventované, a proto není důvod rozšiřovat jeho zařazení. Používá se prakticky jen ve spojení "nebrat si servítky" a že si někdy někdo při variaci zrovna neuvědomí rod, není dost dobrý důvod ke změně. Je pravda, že se jazyk vyvíjí, ale kupodivu má logiku i objektivní pravidla, jinak bys ze škol mohl vypustit gramatiku.

        Mnemotechnická: Hranol - hranolek; Servít - servítek (Servít je vůl, ne Servíta je kr@va)
        • Psychotic
          Používá se ve spojení "bez servítek", kde je používání ženského rodu zjevné.

          Objektivní pravidla nemá, má pouze pravidla subjektivní (určená společností nebo skupinou lidí). Logiku nemá v tom smyslu, že významy slov i pravidla se často vyvíjí v rozporu s logikou či původním smyslem...
          • MickeyMutant
            Jestli někdo říká "bez servítek", tak to prostě komolí. Lidé komolí a pletou spoustu věcí i ve své rodné řeči. Znamená to snad, že by se měla hned přizpůsobit gramatika, aby se jim vyšlo vstříc? To by se pak měnilo každou druhou neděli.

            A co se týče "objektivity" a "logiky"; čeština a ostatní jazyky samozřejmě mají objektivní pravidla, která v určitém čase existují nehledě na subjektivním vkusu a názoru. Zkus si vyjasnit význam slova objektivní. Fakt, že je jazyk vytvářen lidmi a v čase se mění neznamená, že je bez "objektivních" pravidel.
            • Psychotic
              Jak myslíš.
            • MickeyMutant
              A taky se každých "pár" let mění. Problém je ale říkat "mě nepřesvědčíš, že to správně není". Správně to opravdu není, nemusím tě přece přesvědčovat, jednoduše hledej v jakémkoliv slovníku. Můžeš sice tvrdit, že jsi progresivní, že jdeš s dobou nebo dokonce předbíháš vývoj jazyka, ale každopádně jsi s "hranolkou" zatím blbě, to je fakt.

              Kdyby pravidla jazyka nebyla "objektivní", jak píšeš, tak by si každý, asi jako ty, mohl prohlásit, že se mu něco, co je v pravidlech, nelíbí a bude to psát nebo říkat jinak. To jde ale potom proti nejzákladnějšímu smyslu jazyka, tedy vzájemnému dorozumění. Každý by si vytvářel svoje normy a lidi z jednoho konce údolí by za chvíli měli problém chápat ty z toho druhého. A proto jazyková pravidla nemůžou fungovat, kdyby byly nějak "subjektivní".
            • Psychotic
              Ne, měnilo by se to každých pár let, což je také správně. Pokud drtivá většina uživatelů tohoto jazyka považuje za správný tvar "hranolka", pak mě nepřesvědčíš, že to správně není. Pravidla jazyka nejsou perskriptivní, jsou deskriptivní, tzn. neurčují pravidla, pouze popisují pravidla. Jazyk nekontroluje banda geeků z Ústavu pro jazyk český, kontrolují ho jeho uživatelé. Oni mají poslední slovo.

              Význam slova "objektivní" si prosím ujasni sám.
    • Je servitek skutecne muzskeho rodu? Nnei to ve skutecnosti "TA" servitka?
      • Ano, je. Ne, není.
        • Nejaky pramen, ktery podpori Vase tvrzeni? Blabolit do vzduchu umi kazdy.
          • Tak, základním pramenem by mělo být ZŠ vzdělání. Pro ty, co zapomínají nebo nedokončili, třeba http://pravidla.cz/
  • Podle mě dost nadhodnocený remake. Úplně změnili feeling hry, prostředí bylo v původní hře depresivní a dost drsné, teď to vypadá spíš jak někde na diskotéce, všude samé světélka, barvičky, lens flare až do bezvědomí atd. Ovládání je dost debilní a během celé hry tisíckrát umřete jen kvůli tomu, že jste zmáčknuli skok o jednu milisekundu dřív nebo později... Příjde mi, že jsou z toho všichni na větvi jen protože ta hra je jiná, než dnešní produkce... Jinak původního Abea mám velmi rád, i Exodus
    • Naštěstí se dají docela jednoduše ty přebloomované scény jednoduchou úpravou odstranit, ale není to ideální
      • To sice jde, ale ten barevný moderní kýč furt zůstává. I když je na větším monitoru původní verze opravdu skoro až hnusně kostkovaná, pořád vypadá mnohem, mnohem líp.
        A ten zvuk, co u hry a filmu vždy tvoří minimálně polovinu zážitku, ten nijak vyladit nejde. Ale třeba se dočkáme modifikace, která by neměla být až takový problém. Pak by se remake snad dal skousnout.
    • Naprostý souhlas. Původní Abe je mnohem atmosféričtější a hratelnější. Nové ozvučení je vážně směšné a trapné. Barvy jsou totálně přepálené a nepřehledné. O hratelnosti nemá cenu mluvit. Je to něco úplně jiného. Zřejmě nějaká beta. Hraju oddworld dodnes a na remake jsem se těšil jak malé děcko. Jsem tuze rád, že jsem si ho nekoupil, ale sprostě ukradl, protože po 20ti minutách mazal z hadru. Hnus velebnosti. A zase zpátky k prehistorii - hratelnější, hezčí, temnější.
      • Inquisitor
        Tak to je celkem zklamání, tak to taky zůstanu u původní verze. Protože atmosféra tam hraje celkem důležitou roli. Škoda.
    • C-BEAM
      bloom a lens flare efekty sú tam miestami fakt šílené, rovnako ma mrzí, že pekne namalované, vypiplané "textúry" z originálu sú často preč a sú nahradené repetetívnou sériou jednoduchých textúr. Remake má množstvo nových detailov ale trpí celkový grafický dizajn. To je častý problém grafikov ktorí sa snažia vypiplať nejaký vizuál pretože im to technológie umožnujú a pritom zabudnú na celok. Originál je jednoducho lepší i keď treba oceniť neuveritelnú snahu autorov tohoto remaku a vôbec fakt, že to dotiahli dokonca.
  • Nevyslo to nahodou uz nekdy v pulce lonskeho roku?
    • Vyšlo, ale to víš, PC hráči musejí vždy čekat na pořádnou hru.
      • My si rádi počkáme na hezčí verze pořádných her, pane Mikeš

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit