Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • přelidněný a chaotický steam *facepalm*
  • Jack1947
    Njn, když se nedaří je to přeci jenom lepší zabalit a někdy není jiná možnost( i když se řiká že vždy je možnost).
  • Njn PC predaje
    • njn rozumný názor krabičkáře... tam vám to všechno diktuje Sony nebo Microsoft *1*
  • GlaDOS
    Itch.io je myslím solidní náhrada za padlou Desuru.
  • Vojta_Ilavsky
    Nelze konkurovat Steamu na jeho písečku.
  • ucho
    v článku chybí několik čárek
  • Desura? co to je? neznam do ted jsem o to nic nevedel ale second life mi neco rika to byl takjovej ten novinarskej HIPE 90tych let.... pr_ser uz hned od zacatku bekovina
  • Takhle doufám dopadnou všechy Steamy a podobný hloupý vynálezy. Hra má být na disku který má každý doma, to je jediné smysluplné řešení distribuce...
    • Jo, jsem taky fanoušek her v krabičkách na poličce... ale paradoxně je fakt, že snad nikdy nevycházelo tolik sběratelských edic, jako teď.
    • Optické disky jsou mrtvé médium.
    • osobne neznam nikoho kdo by mel mechaniku :D
      • zaty
        Já jo, starou IDE vypalovačku od NEC. Ale už ji nemám kam připojit, ale je mi líto ji vymontovat ze skříně, tak si ji tam nechávám z nostalgie a pro posílení strukturalní integrity trupu :)
        • Já mám v kisně ještě 3,5" mechaniku :) Sice dráty už nikam nevedou, ale pro jistotu :) Na polici a ve skříni desítky krabic s hrama a v nich především diskety :)
      • trapne, a windows instalujou z flasky? jo? a takove GTA pul dne stahujou ze steamu jo? tech 60GB jo tak at si to uzijooo
        • zaty
          No a představ si, že já už Windows z ničeho jiného než flashky neinstaluju. Z DVD je to ukrutně pomalé, když člověk potřebuje nový funkční počítač co nejdříve.
          • ty jsi fakt hustej cece, ale ja jsem jeste nevidel NIKDE prodavat Win na flesce prodava se jen na DVD nebo key a stahuj to pak hodiny a hodiny....
            • Ja bych pouzil starej pocitac nebo pracovni notebook...
            • 2tom nepovidej to by jeden nerek jen my vysvetli jak si nainstalujes koupene win na svuj prvni pocitac co sis prave postavil na net se nedostanes bez nainstalovani OS a fleska stale prazdna....zas ti nezbude nicjineho nez jit si to na tu flesku zkopirovat od nekoho z dvd *8*
            • Haló pane, jak se máte v tom roce 2003?
            • uz ti nekdo rekl, ze ten instalacni soubor jde normalne umistit na libovolny medium?
        • Ty by jsi radsi 60GB na DVD? Jinak zdravý?
        • win z flash a 60 gb mam do 1.5h
          • teoreticky vid pak vyjde hra a pul dne na foru skucis jak se to stahuje pomalu zatimco ti co si predobjednali krabicovku uz hrajou...
            • Tak ja narozdil od tebe doma nemam net na teoretickej pohon *1* takze me to jede stejne rychle pokazdy
      • Vlastne jo babicka a deda
  • nemam rad mit herni knihovnu rozdelenou na 50 klientu, sup s hrama na steam a je klid
    • Je klid, dokud Steam nevyhlásí bankrot, pak je ne-klid. *5*
    • filias
      Proto jsem byl tak nadšen z GOG klienta. Tři služby jsem schopen ještě přežit - Steam/GOG/Origin. Ale víc už fakt ne.

      A proto nehraju ani onlineovky - protože když jsem chtěl zkusit Star Wars, tak na mě vyskočil další formulář, kde se mi ani na po páté nepodařilo najít nick, který nebyl použit.... "Mám Origin - použitjte data z toho - nechci dalšího klienta!!!"
      • Thorar
        Ješte uplay :-/
        • zaty
          Jo uplay, to bylo fajn první setkání, když jsem si koupil od Ubisoftu MaM X a tenhle klient měl furt nějaké problémy. Po dohrání letěl jak špinavé prádlo a vím jistě, že Ubi už moje prachy jen tak neuvidí.
    • Keyz
      Na GOG *3*

      Proč si svazovat ruce když to jde svobodně.
      • Asi 7 let používám Steam a mě teda ruce určitě nesvazuje. Naopak díky němu mám hromadu jiných výhod a příležitostí, jak hry hrát.
        GOG jo proč ne, ale pokud bych si měl vybrat, zda utratím 1$ za hŕu pro GOG, který je děsně free nebo 5$ za tu samou hru pro Steam, tak jí koupím samozřejmě od Gabena. A důvod? Nevšiml jsem si, že by mě za prvné něčím limitoval (fakt mi nedělá problém zadat třeba aktivační klíč a hry od Ubi beru pod 5 eček nebo vůbec ptže Uplay), ale hlavně mi dá takovou přidanou hodnotu ke hře, jako žádný jiný klient. Ti co znají Steamworks, vědí. *5*
        • Pochop ale, ze mas spoustu lidi, kteri radeji zaplati 5.99 dolaru za hru na GOGu nez aby si koupili levneji (nebo i zdarma) hru na Steamu (vu napr,. ja).
          • LTM3
            A ty zas pochop, že existujou lidi se Steamem spokojený. Mě například nijak neomezuje (můžu si hru nainstalovat na jakejkoliv počítač, sdílet jí, streamovat ji, pokud nemám internetový připojení tak můžu hrát offline - nechápu jak by mě vůbec mohl omezovat. Snad jen tak, že si hry musím koupit.) Připadáte mi jak vegani a podobný divný existence, kteří musejí za každou cenu neustále tvrdit, že ten jejich způsob života je daleko lepší a vnucovat to všem na potkání.
            • Anebo jako PCčkáři, kteří svou platformu vnucují pořád a všude...
          • Asi jsou, ale neznají Steamworks, jinak by jich bylo méně.
      • vonTossis
        Ty tu tak pořád křičíš o svobodě, až už si zajatcem ve vlastní hlavě.
      • cim te steam svazuje? kdyz te jooo sere, tak dohodis 2 dll k exaci a je po steamu...
        • Keyz
          Však jsi to napsal. Svazuje DMR ochranou nehledě na hovadský poměr převodu kurzů.

          A odpověď ve stylu "dej tam crack" není řešení. Navíc to musíš děláš sám a neumí to daná platforma sama jako GOG :)
      • vonTossis
        Kolikrát jsi prakticky zažil, že ti Steam svazuje ruce? Tyhle nářky jen tak z principu už jsou fakt únavné.
        • Keyz
          Nářky?

          DMR ochrana která lze odebrat pouze crackem jsou nářky? Ano tohle omezuje.
          I kdyby to někoho nikdy neomezilo, protože by to nepoužil tak vždy je lepší mít svobodnou volbu než uzavřený monopol. To je snad jasný

          I když když existují věrní komunisté tak to asi jasné není. Tedy je to to hodnotách. Ty máš jiné. To nemluvím a mnohem více jednoduché šanci, aby Steam musel vydat info o jeho zákaznících americké agentuře (díky jejich zákonům), než GOG. To ale také mno lidem nevadí než se to nestane a nedostane se to ven. Lepší prevence než nářky poté *3*
          • vonTossis
            Nerozumíme si. Svoboda je u mně na prvním místě. Šlo mi jen o ten "výkřik do tmy". GOG mám rád a Steam se mi jako platforma líbí. Jen je v poslední době moderní se všude ohánět DRM, zlým Steamem atd., aniž by ten dotyčný vůbec někdy něco takového pocítil. Pokud ty ano, dobrá. Nemám proti tomu nic. Jen si myslím, že budeš tak jeden z desítky, který to má "empiricky ověřeno". Toť vše. Díky za přínosný názor.
        • az jednoho dne gabe steam proda treba EA a ta se rozhodne jak je jejim ovyklim zvykem hry starsi jhak dva roky prestat podporovat tak to POCHOPIS!
          • jo pokud te napadlo ze Gabe nic takoveho NIKDY neudela tak takovej Notch o Minecraftu taky neco takovyho dokonce i prohlasoval a kde je mu dnes u microsoftu konec....
            • vonTossis
              Kolikrát jsi prakticky zažil, že ti Steam svazuje ruce?
      • xH4wK
        Oh jasne, ten zly zly steam !
        • Keyz
          Proč zlý? Jen GOG Je lepší to je celé.

          A znova, proč si svazovat ruce když to jinde jde svobodně? Chápu, že někdo má hodnoty jinde a maximálně spokojen v uzavřeném systému a problémy které z toho mohou být nevadí ale když je zde jiná svobodnější cesta, tak to je lepší. *3*
          • vonTossis
            Není jen svoboda/nesvoboda, ale další desítky faktorů - třeba pohodlí, funkcionalita atd.
        • steam je fajn, ale berie si az 30% z predaja a to je sakra dost za to ze hru stahnem vacsinou len raz a mam zopar achievmentov.
          • gog si bere 30 procent taky
            • ale 30% z 5 dolaru je min nez 30% z 50 *3*
  • MidnighT91
    Juju jim nepřálo...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit