Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mimochodem, na windows 7 a 8 mají dorazit aktualizace (pokud už nedorazily), které mají stejné odesílání dat přidat i do těchto verzí. Sice agresivním způsobem, ale tím Microsoft smazal poslední důvod proč na desítky nepřejít.
    • Ty aktualizace se dají neinstalovat nebo následně smazat. Jsou to především tyhle KB3035583 KB3075249 a KB3080149, pak všechny zde http://www.wilderssecurity.com/threads/list-of-windows-7-telemetry-updates-to-avoid.379151/
    • Opravdu jej smazal? A co ti brání mít aktualizace vypnuté? Mohu objektivně porovnat neaktualizovanou čistou verzi a aktualizovanou, verze bez aktualizací má podstatně nižší systémové nároky, a to zejména nižší spotřebu paměti a nižší využití CPU při stejných nebo LEPŠÍCH benchmarcích. Windows zásadně neaktualizovat! Vždy mít vypnutou siťovou komunikaci s jejich servery a vždy blokovat firewallem naprostou většinou siťových protokolů, to je hlavní zásada, jak si nezasírat systém nesmysly a neodesílat data k analýze třetí osobě.
      • Still
        Ehm, při takovem stupni paranoii, je dobré ten síťový kabel rovnou odpojit.
      • Still
        Naprostá kravina je mít neaktualizovaný systém *7*
        • Ne tak docela, pokud na tech widlich nepouzivas zadnou widli sluzbu otevrenou do netu, tak je to uplne jedno. Sekundarne samo IE a dalsi veci.
        • Jo, v momente kdy neudelas aktualizace tak se ti zaviruje komp, ukradnou ti prachy z banky a prijde te zmlatit Bill Gates s Ladinovym synem.
          • Still
            Jo, pokud nevyrukují s velkým dildem, nebo análním kolíkem, jsem v pohodě *1*
            • chapu, pokud te vyfisti, jeste jim podekujes *1*
        • Ty jsi jojo, nebo placeny diskuter. Nejedna se o to mit neaktualizovany system. Jen si je treba vybrat, ktere zaplaty si nainstalujes na stroj, protoze nemit to pod kontrolou je kravina.
          • Still
            Hlupáku, reagoval jsem na jeho "výrok" - "Windows zásadně neaktualizovat!" Tak si tyhle chytré řečičky nech od cesty... a ano, platí mi za odpovídání takovým tupcům, na nich se dá vydělat ohromné peníze.
            • Still
              Smutné že to chápou jen dva lidi *4*
            • pro hlupáka každý hloupý
          • Existuje server, kde aspoň zhruba zjistím, které aktualizace instalovat a které ne? Nebo na základě čeho aktualizace přebírat?
            • První zdroj je přímo microsoft, který u každé aktualizace dává odkaz o co jde. Druhým jsou samozřejmě různé security portály, diskuzní weby (takže google), kde o jednotlivých aktualizacích zjistíš více.
  • Zayl
    No aspoň že ten obvyklý argument "dyť X Vás špehuje taky" je doplněn tím, že to taky není ok.

    Mimochodem kdokoliv tu zmíní "dyť je to jedno, Google o mě stejně už všechno ví" si s tak stupidním přístupem nezaslouží absolutně žádnou anonymitu.

    Každopádně jestli bude přechod na DX12 trvat stejně dlouho, jak trvala (trvá) 11ka, není s aktualizací OS kam spěchat.
  • Pro mě jednoduché rozhodování. Že W10 odesílají spoustu informaci je fakt. Že se to nedá úplně vypnout je taky fakt. Že jsou zadarmo je poněkud podezřelé, nemyslíte? Nicméně nemám potřebu předávat Microsoftu (ať už mám v PC ukradený tajný informace o NASA nebo jen p*rno) svoje informace, nevidím důvod proč to dělat. Zvýšení FPS u pár her o 10fps mě opravdu nevytrhne, nehledě na to, že hry běžící na DX12 vlastně ještě ani neviděly světlo světa. Já jednoduše preferuju heslo: "Když to není rozbitý, tak to nespravuj". Takže svůj systém nehodlám z W7 zatím měnit, jednoduše k tomu není pádný důvod, spíše naopak.
  • chlapi, vecem kterym nerozumite, byste se fakt meli vyhnout...
  • TheGGG
    no jo, tak šmírujou. Hry mám všechny legálně a co udělaj s těma upirátěnejma filmama, serošama a programama? Hmm? Pošlou na mě Bourneho? Na zázračný zrychlení PC nevěřím, ale fakt, že jsou win 10 zdarma ke stažení ve mě budí podezření. V tom bude nějaký chyták, snaha dostat se do co nejvíc počítačů, Judgment Day se blíží. Zatím zůstanu věrný win 7. Ať si mrkváči dělaj experimenty na někom jiným. Navíc nechcu aby věděli, že chodím na deep web sledovat nelegální zápasy tučňáků.
  • Ty vole si myslíte, že někoho zajímá co má nějakej Pepík z Český Republiky v kompu? :DD Ty maj mnohem větší problémy :D
    • Jack1947
      Sběr osobních údajů a informací ti asi nic moc neřiká vid?
      • snad jim to pomuže chytit piraty jako jsi ty *11*
        • Jack1947
          Naformátuji disk, ztmagnetizuji a upeču v mikrovlnce mně nic nedokážou... už u mně policie byla a nezajímala mně ta kupa vypálených DVD... takže *6* *7*
          • TheGGG
            to ale byli lidi z cizinecké policie jacku, ty tam nepřišli kvůli tvejm upirátěnejm dílům Dallasu.
            • Jack1947
              Už sem o tom onehdá psal no... jednalo se o krádež to máte tak když se z "kamaráda" vyklube šmejd kterej už to takhle dělá roky ale to je jedno...
            • Řekni Jacku moc mě to zajímá. Že tys dal řetízek do jiného hrníčku?
            • Jack1947
              Ne byli tam kvůli nečemu jinému, ale to je fuk...
  • Kinet1c
    Na stare PC som dal Windows 10 a urychlilo to start, aj system pracuje rychlejsie, vsetko je akosi lepsie reaguje ako win 7. Hry ktore maju ist idu a co sa tyka spehovania, stiahol som github programik, ktory zablokuje aj to malo spehovania co ostane pomanualnom vypnuti, ked vobec nejake je, ja som pre istotu spustil a uzavrel aj mozne ostatne. Zatial vsetko slape ako ma, net, hry, video zvuk, pohoda. Ja nemam teda ziadny problem s win 10. V novom PC to nechcem zatial instalovat, z jednoducheho dovodu, mam rozohrane hry a nechce sa my preinstalovavat aj to, dohram a preinstalujem windows 10. Podla mna sa to oplati a ked nic ine tak aj napr. taky task manager je viac premakany a to sa my paci, rozne udaje. Takze pre tych co sa velmi boja, alebo je nejak velka paranoia (nie moj pripad, ale som musel skusit, ci to naozaj urobi nieco a mozno urobil ten program) tu je https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking/releases/ adresa kde to najdu
  • Windows 10 lidi smirujou, to je fakt a nemelo by se to zlehcovat.
    • a co? když to pomuže chytit teroristy a lidi co maji v pc eroticki obrazyi je to jen dobre. slušny lidi mužou byt v klidu
      • takové naivní kavky jako ty potřebují nejvíc
      • TheGGG
        ano, teroristi a lidi co maj v PC erotický obrázky, to zní jak práce pro Jacka Bauera. *7*
  • hned na zaciatok problem s ovladacom maticnej dosky z87 hd3 a potom problem zo zvukovkou sound blaster z. To stacilo na to aby som sa vratil k 7 aj ked sa mi 10paci
  • Musím říct, že "šímírování" to je u mě na posledním místě. Osobně mě na novém systému vadí jen automatická instalace aktualizacích a to bez upozornění. Nemám žádnou šunku a přesto mi některé aktualizace vytěžovaly počítač tak, že s s ním nedalo kloudně pracovat a to mě fakt štve.
    • Jack1947
      Tjn, to už tě muselo srátt v 7ičkách měl si rozehranou onlajn a hru a bum aktualizace a restart. Jak já sem se na tom narozšiloval. ( i když tam šli vypnoput no, nevěřím že to v 10kách není možné).
      • Ve windows 7 jde úplně v pohodě zablokovat ty nečekané restarty, pokus máte práva správce. Nehledě na to, že tam je možnost pouze stahovat aktualizace a instalovat je až když vypnete počítač.

        W10 nic takového neumožňují. Na pouhé odložení aktualizací musíte mít Win10 PRO :D
        http://www.slashgear.com/windows-10s-forced-updates-are-causing-trouble-already-10396177/
        • Jack1947
          Idiocie ze strany mrkváku zjevně už nezná žádných mezí ale počítám že to v dalším z x updatů spraví a nechají volitelné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit