Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Posílání osobních informací? Většinu z nich chápu, ale proč sakra 10tky ve výchozím nastavení posílají veškerá vaše wifi hesla na servery microsoftu (jak bylo zmíněno, pro váš vlastní komfort, samozřejmě)? Google sbírá kde wifi jsou, 10tky i jaký je k nim heslo. Tohle bych řekl že už je víc než zarážející a je otázkou na co se ještě příjde.
    • Je to jeste lepsi, to heslo se posle vsem tvym kontaktum. Kohokoli mas v mailu, ten ma tvoje heslo od wifi.
  • Windows 10 lidi smirujou, to je fakt a nemelo by se to zlehcovat.
    • a co? když to pomuže chytit teroristy a lidi co maji v pc eroticki obrazyi je to jen dobre. slušny lidi mužou byt v klidu
      • takové naivní kavky jako ty potřebují nejvíc
      • TheGGG
        ano, teroristi a lidi co maj v PC erotický obrázky, to zní jak práce pro Jacka Bauera. *7*
  • Zayl
    No aspoň že ten obvyklý argument "dyť X Vás špehuje taky" je doplněn tím, že to taky není ok.

    Mimochodem kdokoliv tu zmíní "dyť je to jedno, Google o mě stejně už všechno ví" si s tak stupidním přístupem nezaslouží absolutně žádnou anonymitu.

    Každopádně jestli bude přechod na DX12 trvat stejně dlouho, jak trvala (trvá) 11ka, není s aktualizací OS kam spěchat.
  • U ma je to jednoduche *1* , pokud nevyjde only DX12 hra kterou bych opravdu chtel, tak zustavam u W7 64bit.
    • nesuhlasim,pretoze WDDM 2.0 pomoze hracom s mensou VGA pamatou
      • By sis mel nejdriv precist co pise.
        • tak to dufam,ze ma aspon 4GB VRAM
          • Jo, protoze kdyz mas min jak 4GB VRAM tak uz zadnou hru nerozjedes.
            • urcite nie nove tituly s texturami na ultra *1* ,kazdopadne pokial si mal na mysli dizzyho,tak netocis o dx12
  • TheGGG
    no jo, tak šmírujou. Hry mám všechny legálně a co udělaj s těma upirátěnejma filmama, serošama a programama? Hmm? Pošlou na mě Bourneho? Na zázračný zrychlení PC nevěřím, ale fakt, že jsou win 10 zdarma ke stažení ve mě budí podezření. V tom bude nějaký chyták, snaha dostat se do co nejvíc počítačů, Judgment Day se blíží. Zatím zůstanu věrný win 7. Ať si mrkváči dělaj experimenty na někom jiným. Navíc nechcu aby věděli, že chodím na deep web sledovat nelegální zápasy tučňáků.
  • Neměl bych proti tomu v zásadě nic, kdyby

    a) to bylo defaultně vypnuté a zapínalo se to přes zdvořilý dotaz typu "chcete nám pomoci vylepšit user experience? Klikněte zde a zapojte se do našeho programu" + odkaz na polopatické vysvětlení, co to bude odesílat a jak to zase vypnout, když se mi to znelíbí

    b) se to dalo všechno vypínat jednoduchým klikátkem pod jednou položkou v ovládacích panelech.
    • c) bylo to radne zdokumentaovano = co, kdy a kam se posila.

      Jinak pokud si to prectes, tak M$ si jak v EULA tak tim ze to nepovypinas, by default muze z tvyho pocitace nejen sosnou "cokoli uzna za nezbytny", ale muze ti tam i nadalku cokoli zmenit.
    • a co myslíš že by pak prumernej terorista nebo pedofil udelal jako prvé? v dobe kdy je ohrožena celosvetova bezpečnost je treba se zrict časti soukromi a osobnich prav
      • Ono se tomu dřív říkalo komunismus myslím. :-)
      • Ty jsi zase jednou blbeček *1*
      • PanS
        max: To snad nemyslíš vážně.
        • Čítaj jeho ostatné príspevky... Ten chlapec veľa rozumu nepojedol...
      • Draken69CZ
        No právě a ty kteří by to "vypnuli" by jsme sledovali o to bedlivěji.
  • Pro mě jednoduché rozhodování. Že W10 odesílají spoustu informaci je fakt. Že se to nedá úplně vypnout je taky fakt. Že jsou zadarmo je poněkud podezřelé, nemyslíte? Nicméně nemám potřebu předávat Microsoftu (ať už mám v PC ukradený tajný informace o NASA nebo jen p*rno) svoje informace, nevidím důvod proč to dělat. Zvýšení FPS u pár her o 10fps mě opravdu nevytrhne, nehledě na to, že hry běžící na DX12 vlastně ještě ani neviděly světlo světa. Já jednoduše preferuju heslo: "Když to není rozbitý, tak to nespravuj". Takže svůj systém nehodlám z W7 zatím měnit, jednoduše k tomu není pádný důvod, spíše naopak.
  • Ano, ta Virtual Memory je potvrzená a otestovaná, jsou lidi, kteří díky tomu rozjeli Shadow of Mordor s ultra texturami s grafikou s 1 GB VRAM. Má to taky svoje problémy (RAM je pomalejší než VRAM, proto poměrně často dochází k problémům s rychlostí načítání textur a taky budete mít propad v fps), ale fakt to jede.

    Kromě tohoto ale zatím přínos desítek není velký. Jeden z dalších buildů po RTM přinesl kompresi RAM, ale na to jsem ještě nečetl posouzení/bechmarky. DX12 zatím není zajímavá, tipuju rozšíření až když se začne DX12 používat na Xbox One. Jako systém samotný jsou desítky slušnou evolucí Windows 7/8.1, ale jde vidět, že vydání uspěchali, při používání objevíte řadu drobných nedodělků a chyb.

    Shrnutí: Pokud zatím počkáte, nic nezkazíte.
    • pokud máš odpovídající hardware čekat nemusíš, lidi okolo mě co nadávají upgradovali na tabletu nebo starém notebooku, smysl má upgradovat na desítky zatím jen u desktopu, pokud je to pořádný stroj na hraní her a ne kancelářská šunka. Když jsem loni touhle dobou stavěl novou mašinu, tak jsem kupoval 8.1 a hned jak vyšla ostrá verze desítek, tak jsem jí nainstaloval a příjde mi stabilnější než vynikající osmičky. Kdybych stavěl kompa teď tak tam dám rovnou desítky, fps už řešíš, pokud chceš používat DSR(no GTA V jsem na to fakt nezkoušel, ale třeba u graficky poměrně nenáročných her to využívám, třeba u Diabla 3 nebo dark souls 2)

      srovnání nárůstu FPS na stejných strojích:
      https://www.youtube.com/watch?v=XzFe5OOHZko
      Pro hráče nemá smysl neupgradovat
  • Khanemis
    Dle mého názoru velmi povedený článek. Líbí se mi, že se dívá na problematiku systému (i těch otázek bezpečnosti) z různých úhlů a nevykřikuje žádné definitivní soudy, přitom obsahuje spoustu přehledně sepsaných informací a je vidět, že je za ním práce s hledáním podkladů. Volejník válí! Dobrá práce:)
    • Taky jsem si říkal. Nejdřív jsem si autora nevšiml, ale v půlce článku mi to už fakt nedalo, musel jsem přerušit četbu, vyscrollovat zpátky nahoru a přečíst si jméno. Fakt klobouk dolů.
  • chlapi, vecem kterym nerozumite, byste se fakt meli vyhnout...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit