Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    Win 7...

    Není důvod přecházen na Win 10. DX12 je stále neznámá a na w7 jede více starších her bez problémů. Uvidíme co z toho MS vytvoří...

    http://pctuning.tyden.cz/software/ladeni-windows/37003-takhle-to-nechceme-microsofte
    Zatím je více ?? než odpovědí.
  • Kr.Pa
    Nemelo by to mit kategorii clanku PR/Reklamni sdeleni ?
    • nightborne
      Ach ne, někdo nesouhlasí s článkem, Hanz už si určitě pižlá žíly nožíkem doma nad vanou.
      • Kr.Pa
        Test z pohledu hráče, proč je v tom článku tedy házená špína na Mac, Linux a Google? Ja to proboha pomuze obycejnemu hraci? Jenže tady nejsou schopni napsat članek, ktery by byl nestaranny a jen resil danou problematiku.
        • nightborne
          Člověče, ať hledám, jak hledám, házení špíny nenacházím. V článku se zmiňuje, že i ostatní platformy mají své mouchy a že sbírání dat není výsadou Microsoftu, což je naprosto empirickej fakt =).
          • Kr.Pa
            a k cemu potrebuje hrac vedet ze i ostatni platformy odesilaji nejake data nebo proc tam pise, ze linux mel nejakou bezpecnosti ohrozeni? to je jen cilene antireklama, aby windosw nevypadal tak spatne
            • nightborne
              V tom případě k čemu potřebuje hráč vědět, že nějaký data odesílá i Windows? Podle tvý logiky by hráče mělo zajímat jenom a pouze to, který spustí hry, ne ;)?
            • ano *5*
  • nechápu lidi, co si stěžujou na ztrátu anonymity a přitom používaji Fejsbůůček - 70% uživatelů tam na sebe vybleje úplně všechno...
    • Tak toto je naoko stupidní komentář ale přesto má něco do sebe: Ono si stačí přečíst pravidla a licenční podmínky než člověk klikne na "souhlasím" při registraci. Když je někdo blb, a pak si chce stěžovat, jeho věc. Osobně fb nepoužívám od doby, co si nárokuje fotky a obsah jako svůj majetek (konkrétně od 1.1.2015).
      Otázkou tady zmiňovanou zůstává - kolik a jaká data systém odesílá, kam a proč. S přihlédnutím k faktu, že většina lidí se na internetu chová jako idioti díky své domnělé "anonymitě", netušíc, že každou intervenci lze bez větších problémů vystopovat až ke konzoli, jsem osobně klidně pro, aby každému u čehokoliv co kam napíše, systém automaticky vylepil jeho jméno, adresu a klidně i občanku - tím by se teoreticky dalo všemu "internetovému heroismu" jako ekvivalentu pro lidskou blbost prakticky zabránit, nebo tento fenomén omezit na minimum. Ale to je zkrátka nerealizovatelné (koukám i kolik sem píšících lidí používá nicky a anonymitu, včetně mne, línému se zaregistrovat). Mne trápí jiná otázka anonymity - a to profesní. Dejme tomu jsem kreativec, developer, designer atd - práce, u níž se techniku naučí s postupem času kdokoliv ale nápady se kradou jak mandarinky před 20 lety o vánocích - nakolik je třeba se obávat vytvářet a zasílat data na PC připojeném k internetu? Navíc software s nímž se profesně pracuje, má spousta z nás zakoupený na starší verze , protože platit každý update, i ten "nepovedený" a navíc z platu v ČR je směšné i jako představa - nakolik bude starší verze s novým OS kompatibilní? (př. adobe proffesional, plugin pit-stop - netřeba psát dál) Nakolik mne bude obtěžovat nový OS s licenčními klíči pro nový update nyní na 7čkách dobře šlapajícím softu, o který prakticky nestojím, na základě odesílaných informací jež OS odesílá? Jistě - dá se vložit kousek po kousku "ignorovat" což je piplačka, ale co fungovat nebude, tam zas přijde doba dilematu - rozbíjení prasátek či knasránídlouhosáhlá přeinstalace systému na starší verzi.
      A toto je, přátelé, s prominutím k zblití. A taky jediný důvod, proč jsem OS windows X zatím prsknul jen na notebook toshiba, který mám jen na hraní, a kde softwarová podpora stojí za takový kulový, že nebylo co ztratit. A kupodivu má Microsoft zatím palec nahoru, i když krom vizuálního rozhraní se na tomto nadupaném herním ntb s prachmizerným servisem zatím od 7ček příliš změn neprojevilo - snad jen že se méně hryže (což je možná jen díky dx).
  • Mimochodem, na windows 7 a 8 mají dorazit aktualizace (pokud už nedorazily), které mají stejné odesílání dat přidat i do těchto verzí. Sice agresivním způsobem, ale tím Microsoft smazal poslední důvod proč na desítky nepřejít.
    • Ty aktualizace se dají neinstalovat nebo následně smazat. Jsou to především tyhle KB3035583 KB3075249 a KB3080149, pak všechny zde http://www.wilderssecurity.com/threads/list-of-windows-7-telemetry-updates-to-avoid.379151/
    • Opravdu jej smazal? A co ti brání mít aktualizace vypnuté? Mohu objektivně porovnat neaktualizovanou čistou verzi a aktualizovanou, verze bez aktualizací má podstatně nižší systémové nároky, a to zejména nižší spotřebu paměti a nižší využití CPU při stejných nebo LEPŠÍCH benchmarcích. Windows zásadně neaktualizovat! Vždy mít vypnutou siťovou komunikaci s jejich servery a vždy blokovat firewallem naprostou většinou siťových protokolů, to je hlavní zásada, jak si nezasírat systém nesmysly a neodesílat data k analýze třetí osobě.
      • Still
        Ehm, při takovem stupni paranoii, je dobré ten síťový kabel rovnou odpojit.
      • Still
        Naprostá kravina je mít neaktualizovaný systém *7*
        • Ne tak docela, pokud na tech widlich nepouzivas zadnou widli sluzbu otevrenou do netu, tak je to uplne jedno. Sekundarne samo IE a dalsi veci.
        • Jo, v momente kdy neudelas aktualizace tak se ti zaviruje komp, ukradnou ti prachy z banky a prijde te zmlatit Bill Gates s Ladinovym synem.
          • Still
            Jo, pokud nevyrukují s velkým dildem, nebo análním kolíkem, jsem v pohodě *1*
            • chapu, pokud te vyfisti, jeste jim podekujes *1*
        • Ty jsi jojo, nebo placeny diskuter. Nejedna se o to mit neaktualizovany system. Jen si je treba vybrat, ktere zaplaty si nainstalujes na stroj, protoze nemit to pod kontrolou je kravina.
          • Still
            Hlupáku, reagoval jsem na jeho "výrok" - "Windows zásadně neaktualizovat!" Tak si tyhle chytré řečičky nech od cesty... a ano, platí mi za odpovídání takovým tupcům, na nich se dá vydělat ohromné peníze.
            • Still
              Smutné že to chápou jen dva lidi *4*
            • pro hlupáka každý hloupý
          • Existuje server, kde aspoň zhruba zjistím, které aktualizace instalovat a které ne? Nebo na základě čeho aktualizace přebírat?
            • První zdroj je přímo microsoft, který u každé aktualizace dává odkaz o co jde. Druhým jsou samozřejmě různé security portály, diskuzní weby (takže google), kde o jednotlivých aktualizacích zjistíš více.
  • Takový "drobný zásadní problém" přehypovaného DX12 je ten, že nový API model sice umožňuje např. více DrawCalls, problém je v tom, že ono navýšení výkonu pro vývojáře není zadarmo. Zatim se všude mluví o tom, že DX12 je "close to the metal", tzn. něco jako Mantle, OpenCL nebo CUDA, kde má vývojář svázanější ruce, jsou tam přísnější pravidla používání funkcí a je to mnohem víc o programování samotnym než o objektovym programování jako třeba dosavadní DX. Např nový API umožní používat jeden stream procesor zároveň např. pro výpočet shaderu a jeho vykreslení a zároveň pro computing, údajně, ovšem znamená to prostě všechno napsat. Zkrátka hromada práce navíc pro vývojáře.

    Jinými slovy ano, máme na světě nový výkonný API, ale aby se jeho výkon plně projevil, tak se vývojář docela nadře - otázkou zůstává, jestli se mu bude chtít. Maličko tušim podobnou situaci jako právě s computingem - opět Mantle, OpenCL či CUDA - jsou to poměrně úzce definovaný API, co nabízej neskutečnou hrubou výpočetní sílu ve srovnání s DX, ale jako API toho moc neuměj a je potřeba docela dost programovat. Však se stačí podívat, kolik je reálně použitelných aplikací s computingem mimo akademickou půdu - nějaký ten re-encoder videa pro CUDA, open-cloud computingový klienti jako Seti@home apod. (a těch co plně fungují např s CUDA je taky jako šafránu) a sem tam nějaká simulace kapalin/plynů a tim to hasne. Je to zkrátka tak trochu o*er to všechno naprogramovat, málokomu se dneska chce :).
    • Herni vyvojari pouzivaji z 99% hotovej engine, timhle se zabejva prave jeho tvurce, a ten dostava nastroj, jak z toho vyzdimat daleko vic.

      Ostatne, kdyz neco napisu v ASM, tak to bude o nejakych reknem 10% rychlejsi nez v C, mozna o 20% nez v C++, o takovych 100+% nez v C# ... Vzdycky je to neco za neco. Ale pokud i386 zvladla spocitat 100 velplat za hodinu, a aktualni 2x8mijadrovej xeon dela totez ... taky hodinu, tak je asi neco k..revsky spatne.
    • Od toho tu jsou vývojáři herních enginů, kteří to naimplementují jednou a vývojáři her na tom můžou stavět
      • taky pravda, ale pokud to v tech enginech neni uz ted, tak to bude nastup dx12 hodne pozvolnej

        ty velky enginy jsou se svyma soucasnyma obchodnima modelama super, ale zas je skoda, ze spousta her bude mit podobnej xicht
    • toho se taky bojim, dneska uz i programovani je hlavne o rychlosti a tak se s tim budou mazat jen nadsenci, pripadne vyvojari kvuli konzolim (xbone), aby jim prodlouzili zivotnost
  • JInak už posldle steam hw survey má Windows 7 47% a Windows 10 už 25% lidí. Což je dost velký podíl nárustu pro W10, jelikož ještě před asi dvěma měsícema to ukazovalo pouze 9%
    • Tak logicky jsou to lidé, co viděli, že si to lze "vylepšit" na 10ky a udělali tak. Ne že by si to nějak masivně kupovali nebo tak.
  • Tak u mna je win 10 naozaj sviznejsi, ako povodny win 7 a prechadzal som priamo, ziadna cista instalacia. Veci okolo sledovania uzivatela su mi tak nejak na smiech. Dnes je moc popularna konspiracna teoria u kazdeho radove blbca s PC a pristupom na internet.

    Co sa tyka piratenia, tak hry kupujem a ziadnu som uz dobrych par rokov neukradol. Hudbu a filmy samzorejme stahujem z warezu a bezne mi frci na to aj uTorrent (sorry, ale nemienim platiti za kazdu hudbu a film, co si hcem pozriet/vypocut, to uz je trochu moc na nase pomeri a obmedzovat sa tiez v tomto smere nenecham).
    Win 10 mam vlastne takmer od zaciatku jeho nastupu a zatial ma nikto nikam nezavrel a ani nikto nezavrie, to by sedela polovica populacie a pravepodobne cele zasrane Rusko (Europanmi tak oblubena a svata zem *1* )
    Tym som chcel len povedat, ze ludia riesia take kraviny, ze beznemu smrtelnikovi je to smiense a hlavne uplne u riti, cus *3*
    • Zadnej prechod se nekona, cos nepochopil na tom, ze se nainstaluje novej cistej system, a starej se presune do windows.old ? Na mesic? Pak se smaze? Az se ti do toho nainstaluje dalsich 20GB patchu, coz pri tom tempu bude jeste do konce roku, tak to bude fungovat presne stejne, ne-li hur.

      Taky sem nedavno rozchozoval kvuli dosovy appce win 98. Na soudobym (very lowend) HW. Litaly jak z praku.
    • Nasel jsem tam chybu, chtel jsi napsat bezne ovci.
      • Ano, to je dalsi popularny vyraz dnesnych chytrych postaviciek, prepac *1*
  • Mě je tedy WIndows 10 ohavný, kvůli té telemetrii, on už i W7 nebyl bůhví jak citlivý. Nej Windows XP mám na dueal bootu s Linux Mint někdy se zapnutým WINE a vše co chci rozjedu. Ale je to samozřejmě určité omezení, ale jelikož vyhypované hry jako Battlefield, CoD nehraji, tak mě to nevadí.
  • Hnisavec
    W10 je len NSA agregát na zber informácii o každom. Orwell v priamom prenose, preto ho i dali zadarmo, tam je ten háčik. Zaplatila si to usraelská vláda, aby nás mohli lepšie ovládať a všetko o nás vedeli. odíde mi žebrácke predražené Lenovo s W7 a hneď prechádzam na MAC. PC mám i tak len na prácu, net, filmy a péčko *15* *15*
    • Já to vidím tak, že informace o uživateli sbírá pomalu každý - facebook, twitter, google, apple, microsoft.... Je jedno komu se "upíšeš". Jediný rozdíl meze XP, 7, 8 a 10 je ten, že tentokrát Microsoft přiznal sběr informací natvrdo. Zkus si přečíst obchodní podmínky výše popsaných.
    • Kr.Pa
      Takze veci na PC jsou zrovna ty, ktere by mohli ohrozit vou existenc. Posledni co se nenapsal jsou hry (nic ani jineho nezbyva), to mi rekni, jake kvantum her hrajes na tom jablicku a dle meho, hry jsou jedina vec, kterou by u me mohl kdokoliv sledovat a me by to bylo uplne jedno.
    • Veskoslav
      Tady jde vidět, že jsi prostě "uživatel". Mac má podobné podmínky jako Windows včetně sledování dat...To jenom tak na okraj, až budeš řvát, že Windows šmíruje, zatímco jiná americká firma řekla zlotřilé NSA tvrdé jablečné NE.
      • Femto
        Buď jsi opravdu hloupý nebo troll. Sledovaní procesů na pozadí v OS X je naprosto minimální a srovnávat to s Win 10 je opravdu už moc i na tebe.

        Několikrát jsem ti psal, že o OS X víš naprosté hoovno, tak prosím už se k němu nevyjadřuj.
        • Veskoslav
          A Femto, bláznivý Apple fanatik dorazil. Hlupák, co propaguje jedno USB jako ideální řešení, protože s tím přitáhl Apple. Kdo by potřeboval více USB, když si může vybrat mezi nabíjením a připojením další periférie k notebooku. A minimum? Je vidět, že jsi obchodní podmínky Apple nikdy nečetl, protože možná by ti pak došlo, co všechno Apple vyžaduje, požaduje a co všechno stahuje či jinak získává. Jsem si říkal, jestli klikač řádí tvou rukou nebo Jejdáskovou.
          • Femto
            Hlupák jsi tu, nevidím důvod proč nesjednotit všechny porty do jednoho USB-C jako univerzál pro nabíjení/audio/video/přenos dat. Za chvíli to tak bude mít každý notebook, pak si řekneme. Je to stejný jako s Flashem, taky všichni hulákali na Jobse, jak prohlásil, že je Flash k ničemu a teď po pár letech k tomu došlo. Jedno USB-C je tam jen a jen kvůli desingu, aby to nerušilo naprosto bezkonkurenční desing Macbooku, kupuješ si šperk, ne obyčejný notebook, to by sis měl uvědomit, pro tebe není, pro mě taky ne, ale pro spoustu lidí ano.

            Jak píší sledovaní procesu na pozadí je naprosto MINIMÁLNÍ oproti konkurenci, ve shromažďovaní dat o uživateli je Apple na tom nejhůře. Google a MS jasně vedou.

            Když jsme u OS, tak nový OS X El Capitan strčí všechno od MS do kapsy, to lítá neskutečně rychle.
            • Chcelo by to aj daky dokaz, nie len tvrdenie jablkoveho funboya ako OS X sleduje osobne data minimalne v porovnani s konkurenciou ;-)
          • Mimochodem, Femto je leda tak apple fankid. Fanbojuje kde to jde, ale sam zadny Apple nema, rodice mu ho nekoupi a 12 lete deti nepracuji, takze si na to nevydela. Asi neco jako ty. V zivote jste oba dokazali akorat trollovat na webu, ktery fanbojuje konzole a konzum.
          • Nula je tvoje matka, abych to dokazal tak si opet naklikam. A neudelas vubec nic. Nenech se vysmat, budes mlatit pestickou do stolu, ale vubec ti to nepomuze.
          • Veskoslav
            Zastanu se Femta, i když si myslím, že je Jablečný šašek, tak co se týče anime atd, tak klobouk dolů před jeho znalostmi. Evidentně jediný, kdo je tady psychický nemocný, jsi ty, Jejdásku. Mimochodem pravý konzolový Jejdásek byl vždycky anonym, takže si zruš inkognito, aspoň zjistíme, co za nulu se za tebou skrývá.
          • Femto je haha, alucard, bieber a veskoslav v jedne osobe. Mozna i Jack. Celkem kvalitni psychicka porucha. Primo unikat.
  • hned na zaciatok problem s ovladacom maticnej dosky z87 hd3 a potom problem zo zvukovkou sound blaster z. To stacilo na to aby som sa vratil k 7 aj ked sa mi 10paci

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit