Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hra je zabagovana az hruza. Kazdej druhej quest nejde dohrat, dialogy nedavaj smysl, a k tomu stupidni ovladani z konzoli, ktery nejde zmenit. Vyvojari by potrebovali kopacku do drzky aby se probrali. Herni prostredi je slaby.
    za mne 2/10.
    • Vždyť to teprve instaluješ *1* *15* *15*
    • O prispevek vyse pises, ze teprve instalujes *1*
    • Ja ji zabugovanou nemam. Asi si hru ukrad tak se nediv.
    • 3/10 Priste to zkus znovu a lip *2*
  • U RPG hry prostě očekávám, že moje postava hraje v příběhu roli a já se můžu rozhodnout jakou. Nemusí to být jen pomocí dialogů. S hratelností to nic společného nemá. Jen to z otevřené hry vytváří koridor na otevřené mapě. Asi jako třeba borderlands.
    • tak to jsem snad ještě nikdy neslysel, hry od bethesdy jsou koridor...vy vazne z tech pribehu jednou totalne zblbnete:)
      • tak on se baví o Zaklínači, ne?
  • Mimochodem, že hlavní dějová linie, resp. téma hry vůbec nezapadá do kontextu nikomu nevadí? Děj se odehrává 200 let po po jaderné apokalypse - je miliarda témat, která se tímto otevírají, ale ne, Bethesda vymyslí "lidská" práva pro uměláky. *1* Ty jo, představte si sami sebe v takovém bezútěšném světě - zbídačená planeta, všechno zdevastované (vypadá to tam jako v Libyi po vývozu emerické demokracie), zmutované obludy, ozáření chudáci, bída, hlad, nemoci. "Co asi dneska podnikneme? Copak nás trápí nejvíc? Že nemáme žrádlo? Kdepak, pohoda. Že voda je kontaminovaná a umíráme? Vůbec! Půjdeme vymlátit vedlejší osadu, protože mají keřík s rajčetem a náčelníkova dcera nevypadá jako mumie, ale jako něco, co už má blízko ke zdravé ženě? Naivové!!! My soudruzi dnes budeme řešit, že něco na způsob trošku mazanějšího kávovaru je utlačováno a proto zahájíme boj za jeho práva!" *1* Tohle téma do takové hry napadne fakt jen blbca nebo Evropskou komisi. *1*
    • prave si pochopil o čem jsou hry od bethesdy, a že to trvalo (po skyrimu a falloutu 3)
    • Vsadím se že ti synthové jsou všichni gayové a muslimové. *1*
    • ale vsechno co tam popisujes tam je....zamorena voda, tak postavis cerpaci stanici, dokonce je tam i primo Q na zprovozneni cisticky. O jidlo se ve svych ,,zakladnach,, taky muzes postarat...takze pokud je pro tebe dulezitejsi blaho tvych spoluobcanu, tak si z toho udelej hlavni Q linii a muzes po cele krajine vystavet super fungujici mestecka plna spokojenych, najezenych, okoupanych obyvatel chranenych automatickymi kulometnymi vezemi.
    • Něco na tom bude, předsedo *1*
    • co to sem tahas ? My chceme strilet. (konzoloidni nowadays kids). *15*
  • Výborná recenze, díky za ní
  • DonVirtuous
    Ten váš gamesplay byl zklamáním, ten jouda co to tam hrál je k pláči... Samotná hra mě bavila asi 8 herních hodin, pak jsem omylem zabil jednu starou brécu v Diamond dity a hra mě bez quick savu nemilosrdně zabíjela nasranou ochranou.. Takže 8 herních hodin v pejči a začít od znova, to jo teda. Tuto debilní situaci jsem vyřešil cheatem na nesmrtelnost a vystřílel jsem celé znepřátelené Diamond city, zdálo by se že jsem problém vyřešil, prdlajs, tím že jsem všechny vystřílel jsem přišel o obchodníky a hra se stala ještě hůř hratelnou.. Hře bych za tyto nedomyšlené savy bez checkpointu a hromadu bugů dal ještě méně. Na druhou stranu, skalní fanoušci série toto všechno přehlídnou a ještě jsou nasraní že je 7 málo, nikdy se nezavděčíš všem..
    • Vzdyt tam mas defaultne nastaveno dalsich asi 5 loadu. Quicksave mi selhal jen jednou, ale vratilo me to asi jen o 5 minut zpet.
    • ten jouda, nezabil starou brecu, a nedal si jako totalni vypatlanej idijot nesmrtelnost. Toz tak.
    • Lze v menu nastavit aut. quick save při každém otevření inventáře. ...Tvoje blbost. A též nechápu že už jsi po 8 hod. v diamond. To jsi zatím přišel o hodně krásných lokalit, při průzkumech okolí. Já třeba do diamond dorazil kolem 20 hod. hraní :)
    • Si to rozeseres a pak nadavas na hru, typicke u her od bethesdy, vždycky rikam ze hrat jejich hry chce sebekazen, ne se tam chovat jak hovadoo:) je to komplexni hra a ma stovky moznosti, ukládat, ukládat a ukládat..porad..zapamatuj si to a budes v pohode:)
    • tak ty mas v hlave dobre vymrdano, davat nesmrtelnost za svoji debilitu.
      • DonVirtuous
        Mě je ták jedno. Vyzdvihnul jsem jednu trapnou zkušenost s touto přebugovanou hrou, takových propadů do textur, nesmrtelných enemáků a nesmyslné chování NPC tam bylo habakuk. Nemám zájem něco někde hledat v nastavení, hra má být v základu tak nastavená aby to dělala co má, opravdu na to kašlu.. Hru budu hrát a pořádně hodnotit hned jak jí opraví, zatím to je nedodělek pro ty škemraly co se nemohly dočkat.. Užijte si své dělání kompromisů, na to já Fallout zas tak rád nemám..
        • Davat si na novou hru nesmrtlenost muze akorat debiil.
          A vrat se do skoly na shodu podmetu s prisudkem. samej rettard tady.
          • DonVirtuous
            Zapl jsem god mod, všechny jsem vystřílel a pak jsem hru odinstaloval. Mou slohovou zdatnost zkouší věc které se říká hydroponie, světle modrá a vonící jak citron.
            • když máš vyhulíno tak si nainstaluj aspoň kontrolu pravopisu, jinak fruit je fakt dobrá odrůda *3*
            • v tom pripade preju at mas brzo novy pilulky.
  • Jo tak revoluce se nekoná, ale nápad stavět a opevňovat základny mi v týhle hře jako revoluční myšlenka přijde nespa?Atmosféra že by se dala krájet..no jo no člověk už je tak zhejčkanej, že už neví co by na tom ocenil, ale nu což za mne 9.9 *1*
    • Omyl - nápad stavať a opevňovať základne už vymyslel jeden modér (zhodou okolností tiež Slovák *1* ) asi pred šiestimi rokmi. *3*
  • Jako všechny Bethesda hry potřebuje Fallout 4 čas na vyzrání a zásah modderů. Za rok, dva to bude hra na 9/10 jako se tomu stalo u Skyrimu.

    Recenzentovi palec nahoru, že se odvážil dát 7/10. To je z mého pohledu docela dobré hodnocení.
    • Presne tak! Aj keď je otázne, či modérom bude za to tento paškvil stáť...
    • Myslis lolitky, ruzovy pipboye a kalhotky s napisem USA? protože 90% modu je prave o tomhle.
      tech 10% je dobrych a uzitecnych, ale ze by to nejak zasadne menilo to co udelala bethesda? Spis ne, porad tam bude 90% hry udelane od nich. Moderi nejsou zadna spasa, kolikrat téma modama nadelaj vetsi bugfest nez tam byl.
      • Možno keby si bol sám modér, viac by si si vážil robotu iných, ktorí to navyše robia ZADARMO!
      • Nesmysly. Píšeš o něčem, o čem vůbec nic nevíš. Podívej se na top modifikace třeba u Skyrimu. Uvidíš, že jsou to v drtivé většině seriozní modifikace měnící důležité věci k lepšímu. Cucáš si blbosti ze zadku...
        • Jo, to je tech 10 %, zbytek je odpad. Ale když te bavi zit v pohádce ,, Moderi zachranuji hry,, tak si to uzij:) Ja modoval morrowind a hodne, pak i oblivion, pak mi doslo ze to nikam moc nevede a ted to spis nesnasim.
      • Lolitky budú vždy a všade, dopyt je veľký
      • presne tohle. ale fanboiove jsou mimo dal.
        • to si nerozumíme, me se hra libi takova jaka je, a nemam rad si tam pridavat věci co neudelala bethesda ale nejakej pepik z horni dolni v americe, kterej po vecerech onanuje nad hosteskama a pije k tomu mliko.
          • naopak. presne v tom si rozumime.
            • tak to potom v poradku.
  • Jak tenhle zabugovanej shitfest muze dostat 7/10? Takový hodnocení by hra dostala, kdyby běžela na jedničku.

    Má to memory leak, CPU usage místy padá ze 100% na 50% a tím pádem to dropne ze 60FPS na 20FPS a je úplně jedno jaký nastavení detailů máte. Bugy s terminály, bugy s HUDem (který si třeba jen tak zmizí), parťáci zmizí (pak se najednou z čista jasna oběví), dementní dialogy, kdy nevíte jestli vám to uprostřed dialogu neuvolní střelbu, takže nemůžete přeskakovat text (čtu to rychleji, než NPC mluví) ze strachu aby jste toho blba nestřelili do hlavy.

    Někdy se zaseknete v dialogu a můžete odejít. Pak ovšem nefunguje střelba and VATS. Musíte se pak vrátit a doufat, že se ten dialog reinicializuje. Hra má nechutný memory leak. Sama vypadá nechutně. Ten pes je něco co zmákne 12ti letej kluk v nějakým freeware modelovacím nástroji.

    User interface je totálně k ničemu (press TAB to exit, wtf really?). V současném stavu na PC to je tak za 4/10. Kdyby byla hra po technické stránce OK, tak 8/10 (přeci jenom ty možnosti tam převáží mírně plytký příběh a side questy jsou občas zábavné).

    Ale beztak to hraju, páč nic lepšího není. To ovšem neznamená, že to je dobrá hra. Není, je příšerná.
    • VATS mi pri odchodu z rozhovoru funguje. Memory leak jsem nezpozoroval a pes je nahodou super. Az n ajdes toho 12letyho kluka, dej vedet. Klidne ho zamestnam *1*
    • uf, poslední větou jsi mě uklidinil že nejsi normální
    • Je možné že verze Fallout 4 - CODEX, je trošku zabuggovaná :)
      • I kdybych jí měl (jakože nemám), tak věř mi, že tím, že crackneš hru jí neuděláš zabugovanou. zabugovanou jí uděláš tím, že používáš 10 let ten samej engine na kterej nabaluješ balast a pak už se v tom nikdo nevyzná. Ignoruješ QA (pokud nějaký máš) a všeobecně je ti úplně jedno v jakém stavu to vydáš, jelikož se najdou z nějakého záhadného způsobu lidi jako ty, kterým to nevadí.

        Pokud tvoje verze je bez bugů tak ji mega lucker a gratuluji. Ale nemusíš obviňovat lidi z pirátství jen proto, že si legitimně stěžují na to, že je prodejce pojebal.
    • Co s tim mas, hraju cca 40 hodin a nic takovy se mi nestalo. krome jednoho pripadu když mi u rozhovoru nepreskocil text na další.
      ta poslední veta fakt pobavila:)
      • Něco jak když rusové, s plnou pusou bigmaca, nadávají na kapitalistickou USA :D
        • Tak mám to koupený, tak už to snad dohraju ne. Hra je to zábavná a baví mě, ale pak přijdou bugy a člověk si přeje aby to nikdy nekoupil. Tohle je jiná situace než na kterou odkazuješ.

          Nechápu jak tu hru můžete bránit. Za 60€ očekávám mnohem více. Není divu, že je herní průmysl ve stavu v jakém je.
          • V českých shopech hru koupíš za litr. 60 éček bych za hru už taky nedal - pokud jde koupit levněji ...
          • Já mám nahráno cca 35 hod., hra je krásně stylizovaná do falloutí retro postapokaliptické krajiny(alespoň v nastavení grafiky full se všema efektama), buggy jsem žádné nepotkal. Hratelnost je suprová, stavění settlementů je supr, objevování krásných lokalit je supr, Mr. Handy co krájí ghouly je supr :D, obtížnost dle gusta - já na very hard/smrtí i v poweramoru tak akorát, munice a peněz spíše méně, než více, boj s nepřáteli, kteří se nedají lacině, fyzika nepřátel, craftig - využití všeho co lze najít - supr., powerarmor a vše kolem něj supr, leveling mi přijde též dobrý.

            Hra má hlavně skvělou hratelnost, je ve všech aspektech vyvážená a odsýpá. Hlavně se u toho strašně bavím :)
            • Taky znám lidi, co nepoznají kozu od vozu a jízda v novém jaguaru XE-S jim přijde stejná jako v audi a3s. Kečup nebo pravá dlouze dělaná italská boloňská, v tom nehledají rozdíl, jsou spokojení, že se najedli, jsou pozitivní. O tom to je! Ti co nejí kečup, si musí počkat a doufat, že se dovaří boloňská a nikdo ji nepřipálí. Nebo ho do sebe začít ládovat, ale pak si nemůžete tady na foru stěžovat, že vám je z něj šoufl :D.
            • Stavění settlementu je super pokud jsi zenový mistr na rohypnolu. Tolik trpělivosti snad nemá nikdo. To ovládání mě dohání k šílenství. Leveling je jiný, není špatný ani dobrý. Objevování super, postavy super, crafting super, příběh nic moc. Nebýt zmršený technický stránky, je to chvalitebná hra.
          • no vidis a pritom jsi to mohl v klidu mit za 40
          • za to muzou konzole a nowadays KIDS.
    • Zase co si čekal od Bethesdy. Mě teda hra jede bez problémů, sem tam fps drop.
  • jakubtomsa
    Tato ukázka ze steamu, kam se série dostala, je pro mě všeříkající a bohužel pravdivá:

    http://steamcommunity.com/id/Yagey1/recommended/377160/
    • U některých rozhovorů je volba s možností použití levelu charisma. Je pravda, že Obsidiani ve FNW to vyvedli do dokonalosti, ale též jako ve F4, ne ve všech rozhovorech byla možnost použití různých skillů. Takže ten výpis není úplně objektivní.
      • No nevim jestli tam něco dovedli k dokonalosti, pokud si nemel urcitej sklil na urcity urovni a jako ze všechny clovek nemel tak ti stejne nezbylo nic jiného nez dat odpověď která sla dat a nakonec to bylo v mnoha pripadech vic omezeny nez v F4.
    • Co to má přesně dělat s hratelností? Jako čím více textu, lepší hra? Od kdy?
      • typickej konzoloidni hrac. bez si zahrat COD blbecku.
        • typickej PC hrac, bez si zahrat Dotu bllbecku..

          (ja jen aby si někdo nemyslel ze PC hraci jsou něco vic, sam hraju taky na pc)
        • to je úroveň toto *4*
      • jakubtomsa
        Dřív bylo možné si přecijen víc vybrat jak v dialozích reagovat. Dnes je to ořezáno na naprosté minimum.
        • co to má společného s hratelností?
          • A ty si ako myslis, ze hratelnost tvori iba to ako sa manipuluje s packovacom?
            • del0
              Samozřejmě, že si to myslí. Je to jeden a tem seamej idi*t. Poznáš ho tak, že si plete gameplay s combatem. Nejvíc mě ale dostává, jak furt mele něco o tom brakovym textu, jakoby snad RPG byla kniha (kniha = pevně daný NEINTERAKTIVNÍ text, takový menší detail). Na většině těch dialogů v RPG totiž není postaven hlavní příběh, ale možnosti hraní role, což si tady ten trotlík jaksi neuvědomuje. Když mám tunu textových kombinací, který slouží primárně ke svobodné volbě hráče (= hraní role), tak to LOGICKY nikdy nemůžou fungovat tak, jako kniha. Předpokládám, že nikdy nehrál žádné skutečné RPG. Chtěl bych ho vidět, jak by s touhle demen*ní logikou všem hráčům u stolu vyčítal, že jejich hraní role je brak a proto je to špatné RPG. :))))))) Prostě generace páčkových hráčů, co si pletou mlátičky s RPG a myslí si, že roleplaying je to, že ovládám postavu páčkovačem a mlátím potvory, přitom je to samozřejmě hloupost. Roleplaying je hlavně o možnostech jak měnit/utvářet charakter tý postavy, což funguje v první řadě přes dialogy. Komunikace je v RPG na prvním místě. Bez dialogů hrát roli dost dobře nelze. Ale tak je možný, že tady pan páčkovač je zvyklý, že jakékoliv hraní role (divadlo, film, stolní rpg) se většinou hrajou bez mluvení. *15*
            • a ty si myslíš, že hratelnost tvoří čtení brakového textu a klikáním upoceného myšítka na výběr dialogů?
          • Vsak tady se nikdo nebavi o hratelnosti, ale o moznostech, ktera hra drive nabizela. Taky me to stve, ale i tak si F4 uzivam (proste spise jako FPS s prvky RPG).
            • v jaké izometrii, máš zase tolik možností jako tady? Srovnávat to s izometrií je nesmysl, tam se musela kompenzovat hratelnost množstvím textu...
    • Souhlasím...smutné kam se legandární RPG dostalo.
    • jojo, ale konzoloidni ADHD deticky, to budou stejne obhajovat. pac vedi houno.
  • Libi se mi jak je kolem F4 zivo. Vite, blbe a spatne hry mivaji třeba 20 prispevku a nikoho nezajimaj. Takze vlastne i zdejsi hejtri delaji F4 obrovskou reklamu. Proste, když bethesda vyda hru je vždycky kolem ni peknej hukot, a to klidne i pet let po vydani, uprimne neznam hru/studio která by se timto mohla pochlobit. Vetsinou i když jde o super hru po ni po roce nestekne skoro ani pes. ty hry jsou tak dulezite ze skoro každý se ma potrebu nejak vyjadrit, at uz v dobrem ci zlem, oboji znaci zajem.
    • No "hejtri" ...my jsme spise hlavne zklamani z toho ze to mel byt Fallout ale ona je to jina hra jen s texturami a nazvy okopirovanych z Falloutu navic se znacne technicky neodladenymi vecmi ackoliv neni nijak spatna. Mit jinej nazev tak to beru ale tohle je primo rana do srdce fandum Falloutu.
      • Jak by ta hra podle tebe měla vypadat ? ... a tím nemyslím, že by měla být v izometrickým pohledu ...
      • h0p3
        Jak jsi řekl, teď jsem tu sepisoval něco v tomhle smyslu. Upřímně si nemyslím že to je špatná hra, ale s Fallouty už nemá bohužel nic společnýho.

        Se Skyrimem jsem nikdy neměl problém, to je něco co Bethesda sama vytvořila. Tak ať si s tím dělají co chtějí, když to lidi mají rádi.
        Ale to že mi to jejich know-how roubujou na Fallout, kterej jen odkoupili a tím mi bez výčitek k*rví mojí oblíbenou značku. To je něco přes co bohužel nemůžu přenýst.

        Proto teď doufám, že z tohohle prskání Fallout fanboys, by mohlo Bethesdu trknout, že si s touhle značkou moc nevědí rady. A třeba si příště najmou studio/lidi, kteří už s ní mají zkušenosti a já dostanu hru, kterou budu s radostí nazývat Fallout.
        • Žiaľ, Fallout 4 je krásna ukážka toho, že ide vždy len o peniaze, pretože autori vydali svoje dielo NIE pre fanúšikov série Fallout, ale presne pre tých druhých, ktorých je samozrejme väčšina. Ako ortodoxný fanúšik série toto beriem ako poriadny fľusanec do tváre! *11*
        • Ne s radosti ale s hrdosti.
    • Kromě velice slabé hlavní příběhové linie, tam snad není žádný extra problém. Stačí na ní kašlat a jet některou z frakcí.
    • tak oni i ti ,,hejtri,, maji nakonec odehrano 50+ hodin, takze ona je to spis takova poza, kterou graduji do extremu
      • Nojo, odehraješ míň než padesát hodin, řekneš, co se ti na hře něco nelíbí a sesypou se na tebe, jak jí můžeš označit za špatnou, když jsi jí vůbec nehrál.

        Odehraješ víc než padesát hodin, řekneš, co se ti na hře nelíbí a sesypou se na tebe, že to je póza, když máš tolik odehráno.

        Prostě ta naše krásná prosluněná doba nepřipouští, aby si někdo mohl dovolit říct, že se mu něco nelíbí. Všechno je tu boží. *5*
      • Jj, nějaký tele tady hru sepsulo hru na 3/10 a pak napíše, že nahrál 35 hod. Ale spíš bych řekl, že to vůbec nehrál :))

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit