Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • obsidian, narozdil treba od bioware, dela snad jenom samy lepsi hry

    vetsinou jsou nacpany obsahem, kdezto bioware dela obrovsky, ale prazdny svety
    • Obsidian dělá dobré pokračování, originální hry mají porodní bolesti a bugy, které se nevyhnuli ani PoE, ač je to u mě RPG roku
      • southpark stick of truth nebo alpha protocol, to je prave na obsidianu obdivuhodny, at sahne na cokoliv i z uplne jinyho sveta, dokaze to povysit na klenot

        bioware dela to samy porad dokola a na zadnici si z toho clovek nesedne
        • Bioware udělali Baldur's Gaty, Kotor, Masseffecty, Jade Empire a Dragon Age, ti nemusí udělat už nikdy nic, u těchle her totiž na zadnici už sedím skoro 20 let, obsidian žádnou takovou památnou hru neudělal, jako stick of truth fakt sorry... kdyby to nebyl southpark, zdaleka to nemá takový úspěch. Obsidian nikdy nevytvořil legendární hru o které by se vzpomínalo 18 let po vydání a není to jenom tím že ta firma je "jenom" 13 let stará. Hry od Obsidianu mě baví, ale Bioware už nikdo nevezme titul nejlepšího tvůrce RPG všech dob, zatímco Obsidiani se nikdy nezbaví nálepky tvůrce nejlepší pokračování her, když nám udělali assety a engine jiné firmy. Od doby co odešel Muzyka úplně z firmy jsem nervózní, ale novému ME dám šanci
          • jedinej legendarni je tak akorat bg2, a ten ja treba uz ani nepamatuju, i kdyz jsem ho tenkrat hral a dohral, spatny to nebylo, ale asi ne tolik, kdyz treba fallout mam obcas nutkani dat si zase znova

            o zbytku uz jsem mluvil, dragon age mel takovej hype, ze z toho bylo nakonec akorat tak rozcarovani, prumerna fantasy s klasicky bioware nepodstatnyma volbama v rozhovorech

            celkem by se dalo souhlasit s drizztem v tom, ze pod ea uz meli jen sestupnou tendenci
            • vsechny smrtelny nejsou, minimalne ten gandalf v uvodu sejmout nesel

              manual, si trosku v jiny dimenzi, ja mel tenkrat rip

              nehodlam hodnotit hry, jak se hrajou po 10 letech a stovkach patchu, modu a dlcs, to by pak mohly bejt treba i skyrim nebo mass effect 3 vyborny rpg, hodnotim, co jsem hral
            • jako smrtelný permanentně, záleží na obtížnosti
            • dualclass, no tak to si noob a neumíš plánovat když máš levelcap, tak si musíš spočítat na jakým levelu musíš dualclassnout a všechny potřebný informace jsou v manuálu ke hře, jinak je to o preferencích, já jsem zase dohrál fallout 1, taky dobrý a taky se k tomu nemusím vracet, BG2 hraju doteď, jako jedinou hru kterou můžu hrát pořád dokola a střídat tam rasy/pohlaví/povolání a můžu různě taktizovat nebo si hrát solo, navíc levelcap má i fallout a u BG existuje mod na XP cap který má pár KB, není problém mít sice jenom tři postavy ale na levelu 50 a btw NPC jsou v BG smrtelný
            • jo a nesmrtelny npc, to me irituje ve vsech hrach dodnes
            • jestli si to dobre pamatuju, tak me v bg2 krome slepyho drzeni se d&d pravidel iritoval level cap

              na to jsem do dob beegees snad nikde nenarazil, vetsinou rostla potreba zkusenosti tak, ze se postup ke konci temer, ale jen temer, zastavil

              tam jsem si jeste poradne nerozjel ani planovanej dualclass a smolik *6*
          • Tak ten south park bude moc porovnat s tím od Ubi
        • del0
          + New Vegas *5*
          • tak urcite, to je snad v tom rpgcodex zebricku od nich nejvejs, ale uved jsem takovy ty ulety daleko jinam od jejich predchozi tvorby, ze ani to nepokazili

            i kdyz pravda, to taky neni zrovna party based fantasy rpg *5*
    • pro mně osobně Bioware > Obsidian, myslím samozřejmě Bioware před akvizicí EA. Sám jsem moc zvědavý, co vyleze z Mass Effect Andromena a zda Bioware dopadne stejně jako Westwood
      • staci se mrknout na kotor1 vs 2, na stejnym hristi, ale obisidian o ligu, dve vejs
        • jo, jednička je o ligu výš - jednak byla první, jednak má mnohem lepší příběh
          • porad sem davas ten zebricek z rpg codexu, tam jednicka taky ztraci nekolik desitek mist
            • bg2 mozna, jade empire konzolova blbinka, prvni zklamani od bioware, mass effect sem tam, 2 priserne nudna, 1 celkem solidni rpg, trojka neco mezi, proti 2 zlata, ale predcasne vydana a vykuchana pro dlc
            • ano, nwn2 a datadisky mám velmi rád. Já přece netvrdím, že Obsidian dělá špatné hry. Jen myslím, že Bioware dělalo lepší - KOTOR1, Mass Effect, Baldurs Gate 2, Jade Empire
            • a mimochodem, nechvalil si tu donedavna a i nwn2 a datadisky?
          • Tak to je to otřepaný téma který KOTOR je vlastně lepší, někomu se líbí komplexdnější svět a někomu lepší scénář
            • ja proti jednicce nic moc nemam, jen je to takovy rpg pro zacinajici, hodne linearni

              i kdyz nedavno jsem to dojel jako pure evil a na konci jsem mel pobity skoro vsechny z party a zbytek zbabele utek *1*
  • Já hrál letos několik měsíců jenom ZAKLÍNAČE 3 (dvakrát dohráno, prozkoumán každý cm mapy) a teď zas jen FALLOUT 4 (ještě nedohráno, užívám si každý cm mapy) a obě hry jsou fantastické. Atmosférou a prostředím vítězí o fous Fallout, to je prostě super. Kritika tyhle hry je mi ukradená. Je mi 37 let a hry hraju od roku 1989.
    • Fallout 4 je lynčovaná hra, mám jí dohranou ale ještě bych se v ní proháněl i dneska, nemít desku na reklamaci
    • Lima
      Souhlas. Fallout 4 je skvělej. Já hraju na max. charisma a max luck a je to ohromná zábava, každýho ukecáš, nabo díky luck perkům ustřílíš v critical shotech *14*
    • souhlas
  • Když někdo srovná Zaklínače 3 a Skyrim co je lepší?
    • Dragon's Dogma
    • za mě taky rozhodně Zaklínač, ale záleží spíš co od té hry čekáš...

      pokud chces sandbox, kde můžeš hrát za cokoliv a dělat víceméně cokoliv, i za předpokladu že to nebude dávat velkej smysl, tak Skyrim...

      ale pokud chces fantasy s uvěřitelným světem, zábavnými questy a suprově vypráveným příběhem, tak zaklínač...
      • Craftění jakéhokoliv druhu je ve Sykrimu úplně zbytečné.
    • Hrál jsem obě, za mě Zaklínač 3. Vymakaný questy, krásná grafika.
  • V tomhle seznamu je jen jedno RPG - Pillars of Ethernity.
    Pokud tomuto chcete argumentovat, tak k tomu nejdriv pripiste ze je Vam vic nez 30 let.
    • Pillars a Hong Kong.
    • Hral jsem Zaklinace, Bloodborne a Fallout 4, u Zaklánace Vaham, zbytek je RPG a dobre RPG. A jsem zvedav na argumenty, proc tomu tak neni.
      • del0
        Člověk, který tvrdí, že 4K monitor má stejně kvalitní obraz jako HD TV ze 3 metrů a že Bloodborne a Fallout 4 jsou dobré RPG, chce argumenty. Tak to je solidní groteska. *15*
        • Hele grotesko, ja tvrdim, ze 4K monitor 24" pozorovany z pul metru ma stejne jemny obraz jako 40" TV s 720p pozorovana z 2,5 metru a to tak je, to je jednoducha fyzika ze zakladni skoly. Groteskni je, kdyz clovek, ktery ma zakladku za sebou, to stejne nechape.

          Bloodborne a F4 jsou moc dobre RPG, proto take ziskavaji tituly hra roku, nejlepsi rpg roku a kde nevitezi, tam se dostavaji alespon na nejvyssi pricky a do nominaci. Groteskni je, kdyz se to nekdo snazi poprit a pritom to ani nehral a nic o tech hrach nevi.
    • RPG jsou to všechna. Nejlepší z nich je bezesporu Bloodborne. Je mi čtyřicet. Obsidian za svou existenci neudělal dobrou hru. Dobré příběhy na druhou stranu umí.
    • je mi 30, tak už snad splnuji tvé věkové definice, a řekl bych že tvůj názor je poměrně zkostnatělý...

      Pillars of Ethernity je fajn oldschool, ale neni to jedině RPG v seznamu ;) a prosím, vyhněme se diskuzi o tom jak vzniknuli RPG hry, D&D systém a odvozené Dračí doupě... Hry se vyvíjí a dnesní RPG jsou prostě už jiné, něčeho se vzdali a něco jiného naopak zjískali...
      • Vsechno co je v dnesnich hrach uz je v hrach od 90. let.
        Jedine co se meni, ze se zjednodusuje ovladani, zlepsuje grafika diky vykonnejsimu HW a toci se v tom vic a vic penez.

        Dneska uz svet her pripomina to co se stalo se vsim ostatnim - sportem, hudbou, politikou..
        Lidi jsou vychovany k tomu, ze maji konzumovat to co jim podsune reklama.

        Ve vyvoji se zapracuje na tom co prodava - grafika, dej.
        Ostatni je bud nedolene a totalne zabuggovane, nebo tam neni vubec. (usetri se za vyvoj, kterej by to stejne neprodal)

        Myslim ze "Skyrim 2050" tohle posunul jeste na novej level.
        • jako souhlasím, že z ústavného zjednodušování také nemám radost, ale herní průmysl se změnil... dříve byli hry zaležitostí nadšenců a dneska je to mainstream a lítaj v tom obrovské peníze, čemu je podřízen celý vývoj a úroveň hráčké populace šla také dolů... což je patrné právě zde na fórech...

          ale neviděl bych to tak černě, protože výrobců je tolik, že si každý najde to svoje... kromě mainstreamu je tu indie scéna... A co se týká RPG tak jsou tu staré klasické jako Pillars, nebo třeba Torment(vypadá taky slibně)... Ale moderní RPG bych taky neodsuzoval, Zaklínač zrovna je po dlouhé době hra, která nabízí uvěřitelný svět, propracované postavy s zabávné úkoly... RPG systém tam taky má určitou hloubku a řekl bych, že vystihli dobrý poměr mezi komplexitou a dostupností pro běžné hráče...

          A pak jsou tu akční RPG jako Dark Souls, které příběh moc neřeší, ale nabízí výzvu pro lidi, který mají raďi vysokou obtízňost...

          Všechny tyhle hry více či méně přebírají systémy z původních RPG her které byli dříve, ale jedna hra nemůže být vším a uspokojit všechny...
          • Notak vidis nakonec se shodneme *4*

            Kdyz uz o tom mluvis, tak ja ja uz dneska vlastne nic jinyho nez indie nehraju.
            Z komerce jsem v posledni dobe propadl jenom tezce premodovanymu Silent hunteru 5, wolves of steel z toho konecne zase udelali simulator a to ne ledajakej, je to nejrealistictejsi SH co kdy vysel (dokonce realistictejsi nez grey wolves do 3ky) - http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=210703

            Mas pravdu ze indie her je dneska vic nez kdy jindy (ale o tom zacatek tohohle vlakna nebyl *3* ).

            Shrnul bych to za sebe tak, ze driv bylo motivem k vyvoji her udelat dobrou hru, ktera bude lidi bavit. Dneska jsou motivem uz jenom prodeje. A k tomu abys hru prodal ji nemusis ani dodelat, staci kdyz zasypes lidi takovym mnozstvim reklamy, ze to uvidej i cesi na dalnici (FO4 tam opravdu billboardy mel).
            Ty lidi to potom koupej a tim je to cely uzavreny. Co me osobne dost prekvapilo, ze to ty lidi neprudej, uz jsou asi fakt totalne vychovany k tomu, ze co se rika v reklame a mediich je pravda..
            • jak do jaké míry... třeba co se týká serie Fallout, tak si myslím, že lidi dávají poměrně hlasitě najevo svoji nespokojenost se směrem a kvalitou, kterým se hra vydala...

              Nejmenovat se to Fallout, ale nějak jinak, tak to v podstatě neni špatná hra...
              Ale pro mě a pro mnoho jiných jsou původní dva Fallouty RPG s velkým R,P a G... A akční pojetí osekané většinu toho co dělali původní Fallouty vyjímečnýma, je z mého pohledu neodpustitelné...
    • Vojta_Ilavsky
      Jo, argumentace flashe stojí za to, sám sis podepsal ortel.
      • Ortel bych do toho radsi netahal *3*
        • Vojta_Ilavsky
          Ortel je s r a č k a.
  • Asi nemám nejoblíbenější. Jen široké spektrum oblíbený, které si rád zahraju znova. Z nabízených mě zaujal Zaklínač, Shadowrun a Pillars of Eternity
  • 1. Xenoblade Chronicles X
    2. Bloodborne
    3. Pillars of Eternity
    • mám dotaz a nechci tím nikoho urážet, ale vážně by mě zajímala seriozní odpověď...

      nikdy jsem Xenoblade nehrál, ale když to tady pořád některý lidé dokola zmiňují, tak jsem se podíval na videa a popravdě nějak jsem z nich nepochopil co je na to tolik vyjímečného... na mě to působilo jako klasické jRPG s robotama, lehce říznuté s Mass Effectem a okořeněné vysokou dávkou infantilnosti...

      Čím je tady Xenoblade tak super a čím je lepší než ostatní jRPG, potažmo RPG jako takové?
      • je to japonska uchylarna na nintendo, dostatecna munice pro hipsta fanboys
      • hrál jsi Xenogears nebo Chrono Trigger? Pokud nevíš, co je na těch hrát dobrého, tak ti to asi nevysvětlím, ale je to příběh - totálně epický. Ten borec co to vymyslel musel mít užasnou fantasii a imaginaci. Celý ten svět, vesmír má historii 10000 let a ty celou tu historii průběžně odkrýváš a je fascinující. No a Xenoblade Chronicles (ty povodní, X neznám) jsou podobné jako Xenogears. Úžasný svět plný fantasie. Však si zkus vygooglovat recenze
        • hrál jsem Chrono Trigger, ten mě bavil... Vzhledem k tomu, že stejně nebudu mít možnost si to v blízké době zahrát, tak mi nezbývá než ti věřit...

          Kouknul jsem ještě na videa z Xenoblade Chronicles a tak nějak to na mě působí lépe než to co jsem viděl z Xenoblade Chronicles X...

          Popravdě se musím přiznat, že už mi poslední dobou jRPG hry moc nejedou. Sice mám rád hry s dobrým příběhem, ale většinou jsou hrozně uměle natahované a ta hratelnost je šíleně repetitivní, až otravná... Naposledy jsem se prokousával Final Fantasy XIII a po deseti hodinách jsem se musel do hry strašně nutit a přesvědčovat sám sebe, že přijde něco co se mi bude hrozně líbit... Měl jsem z toho po celou dobu hry velice rozpačité pocity...
          • krom Dark Souls jsem žádné nové jrpg nehrál (a DS je sice japonské, ale snaží se napodovat wrpg). Hrál jsem spíš ty starší - FF6, Chrono Trigger, Secret of Mana, Earthbound, Xenogears, Phantasy Star ... a všechny mají své nezapomenutelné kouzlo, jsou sice vesměs hrozně lineární (DS určitě ne), ale příběh stojí za to.

            Xenoblade Chronicles můžeš hrát na Dolphin emulátoru na Windows
            https://www.youtube.com/watch?v=7tWJxfDj8pQ
            Wii je hardwarově slabá konzole, takže emulátor to v pohodě zvládne
  • Falout 4 není rpg,ale akční sandbox s omezeným vývojem postavy.
  • A Xenoblade Chronicles X tu není? Ani o něm není jediné slovo v textu? Tenhle web už začíná být ignorací opravdu kvalitních her trochu směšný.
    Je mi opravdu jedno, že se tu ta hra ani neumístila. Fakt nepotřebuji aby tu zrovna to či ono vyhrálo, ale tendenční články už mi vadí dost. Hlavně že tu čtu nad kdejakým DLC apod.

    Píšu to sem hlavně k vůli nám hráčům.
    • hry na Wii U patří do minoritní skupiny, bohužel...
    • Spis bych tu cekal Underrail, kterej vysel v prosinci. Pro me jediny RPG, ktery vyslo v roce 2015
  • pomalu se tady z toho stává další CSFD, každý je expert a má názor a podle něho tohle a tamto a vlastně velký prd. Normální debata vymizela a kdo nehraje RPG alespoň 10 let tak nemůže ani nic napsat, protože vlastně "není fundovaný". Tenhle žebříček dělají Games takže jde logicky o jejich názor, který nikomu nevnucují nebo neříkají že je jediný správný. V mém ideálním světě se hry nesrovnávají, pouze se hodnotí co je + a co -. W3 a DS se nedá srovnávat, to nikomu nedošlo? Jo, obě jsou RPG, ale každá míří ÚPLNĚ jinam přece. Passat a Ferrari 458 jsou taky obě AUTA, ale jaksi se srovnávat objektivně nedají že....Každý, naprosto každý jedinec na tomto světě má svůj názor, neexistují dva stejní lidé. Proto máme demokracii, kdy se zprůměrují názory a z zoho vyšel W3 jako best RPG. Teď už jen překonat své ego a nedávat hned v prvním komentáři svůj vlastní žebříček......95% čtenářů games nikdy nenapsalo jediný komentář, protože je jejich ego nenutí vyjadřovat svůj názor do anonymního éteru kde je to nakonec všem jedno. Pár jedinců si tady z diskuzí udělali soukromý prostor pro ukojení potřeby být s někým ve sporu...nebýt nasraný z práce kde taky nikdo nerespektuje většinu a furt pindaj tak sem ani nepíšu :)
  • Jaké jsou vaše nejoblíbenejší rpg všech dob a proč?
    1. Oblivion (Morrowind jsem nehrál ale asi by byl lepší) - Sandbox. V priručce Tod Howard psal: Mužete se stát čímkoliv chcete a žít jiný život v jiném svete. Hra toto splnila.
    2. Vampries Bloodlines - kvuli možnostem a že hra nebyla jen o soubojích
    3. Fallout 2 - svoboda hraní, možnosti, je to proste legenda
    • Dasik
      1) Planescape: Torment
      - Jediná hra, o které s čistým svědomím opravdu můžu říct, že mě reálně ovlivnila. Úžasný příběh o hledání smyslu života se spoustou ponaučení...
      2) Vampire: Masquerade - Bloodlines
      - Perfektně zpracovaný gothic-punkový upírský svět, zatím asi nejlépe vůbec. Klany, mytologie, politika, všechno dává smysl a je výborně vykreslené. Dva nejděsivější questy všech dob a zatím největší znovuhratelnost ze všech her, které jsem hrál, protože každý klan má úplně jiné schopnosti a u dva z nich dokonce i rozhovory.
      3) Arx Fatalis
      - Na výběr pro třetí místo jich je fakt hodně. Miluju Zaklínače, Fallout, Elder Scrolls, Mass Effect, Baldur's Gate, pak třeba Mafii a Bioshock, i když to moc nejsou RPG, a spoustu dalších. Ale Arx je naprosto jedinečný a už skoro 10 let čekám na něco podobného a pořád nic...
      Dokonalý systém runové magie, kdy člověk musí nejdřív najít runu s určitým významem a pak tvořit kouzla kreslením kombinací nalezených run myší na obrazovku (např. Mega+Movis=sprintování, Nhi+Morte+Cosum=zrušení pasti). Nestačí jen zmáčknout nějaké nadefinované tlačítko, je třeba fakt kreslit myší (3 kouzla jde předpřipravit)! Spolu s tím, že se celá hra odehrává v podzemí, každé patro je unikátní (jak architektonicky, tak i obyvateli) a příběh je taky moc fajn, můžu jen doporučit všem, kdo tuhle hru ještě nehráli. ;)
    • del0
      1. Fallout 2 (král roleplayingu, svoboda, humor, replayabilita)
      2. Baldur's Gate 2 (high fantasy klasika, vztahy v partě, funkční alignment systém z d&d, tuny questů)
      3. Planescape Torment (příběh, lore, svět, postavy)
    • To je výzva :)
      1. PS Torment - Příběh, bizarní postavy a setting, hromady subquestů.
      2. Final Fantasy - Příběh, combat system.
      3. Albion - skvělý setting mimozemského světa, grafické zpracování, příběh

      Pak samozřejmě klasiky, jako Wizardry, M&M (staré i nové), BG, IWD, NWN, Fallouty, Gothicy a hromada dalších, těžko bych hledal RPG vydané od roku 1989, které bych nehrál, ale 3 uvedené jsou moje srdcovka.
    • 1) Gothic 1+2
      2) Oblivion
      3) Mount and Blade Warband

      Nedávno jsem koukal na retro gamesplay Gothica a je neuvěřitelný, co ta hra na svou dobu měla, zvláště počasí a činnosti NPC - začne pršet, všichni se jdou schovat, vytáhneš zbraň ve městě, ostatní ji vytáhnou taky, aby jsi nedělal blbosti... škoda že se nedrželi zajeté "formule" a zmrvili trojku...
      • trojka není tak hrozná, jak se obecně soudí. Ano, vyšla zabugovaná a to jí pokazilo pověst, ale to už je dnes passé. Má trochu horší souboje než jednička s dvojkou, ale jinak je to pořád Gothic.
        • Mozna bys mel hulit trochu mit, nejak Ti to vyzralo pamet. I s community packem je to porad bida.
    • na PC bych to viděl asi takto, s tím že bych občas přeházel pořadí
      http://www.rpgcodex.net/content.php?id=9453

      krom toho by to chtělo přiřadit tam ještě jrpg
      http://www.gameranx.com/features/id/16096/article/top-25-best-japanese-rpgs-of-all-time/p/28/

      určitě xenogears, xenoblade chronicles, chrono trigger, earthbound, secret of mana, illusion of gaia, final fantasy serie, phantasy star, persona serie
      • no, takže částečne jsem se i trefil (s tím že Oblivion je takova zjednodušena verze Morrowindu). Jinak hodne z tech starších rpg jsem nehrál, což bych snad mohl i dohnat *7*
        • Hry od Bethesdy mají určitě sestupnou tendenci. Morrowind > Oblivion > Skyrim. Určitě to hraj s Overhaul modem, který vylepší grafiku na dnešní uroveň. V Morrowindu jsem kdysi nechal 5 týdnů svého života (každodenní paření)

          https://www.youtube.com/watch?v=jf0jiOpD-AQ
          • tak pod to se podepisuji ..morr je urcite nej dil serie.. hraji uz nejakych 11let a porad me bavi.. na obli sem se fakt tesil a nechal sem v nem spoustu hodin stejne jako ve skyrimu ale jak rikas..postupny upadek kvality..radeji se 100x vratim s radosti do 3dilu a zaposloucham se nad skvelou hudbou a projdu hezkym originalnim svetem nez 1 zvovu do skyrimu,kde chodim uz jen abych se podival na nejaky mod nez abych to hral od zacatku (cca 250hod) ..mozna by bethesda zase mela klesnout na dno aby se zacala snazit .... Jinak jeste doporucuji Arx fatalis , dark messiah of might and magic a mozna jen jako jednohubku ceskou Legii
    • těch je, nedokážu napsat nejlepší RPG, jelikož jsem jich hrál hodně těch dobrých a každé je něčím výjimečné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit