Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rád bych se přítomných "kritiků" a "znalců" zeptal, jak by definovali "dospělý příběh".
    • Když ma hra spatnou hratelnost, spatne herni principy, nemotivuje, tak ji sebedospelejsi pribeh nepomuze. lPlno hracu si od dob baldurs gate a podobne zvykli ze hru musí určovat pribeh, coz je samozrejme velky omyl, pribeh by mel byt u her doplněk který urcuje směr kterym se hra ubira, ale stavet ho nad prvky které hry urcuji od samotného pocatku je nesmysl. Pristup hra ma nic moc pribeh tak to hrat nebudu je spatny, ale velice rozsireny..ale komu není rady tomu není pomoci...hmm
      • ps. Umíš si představit Torment bez dobrého příběhu, ta hra je jinak poměrně tristní po herní stránce...
        • nj..však taky torment je slavnej jen kvůli tomu pribehu, herne to zadna slava není, taky me nikdy moc nebavil..me proste k tomu aby me hra bavila pouze pribeh nestaci. To je presne problém prave zaklinace 3, herni principy jsou tak spatne vymyslene ze po nejakem case jsou spis na obtiz a neprinaseji naprosto nic, a pak to tahne jen ten pribeh a postavy, coz je proste dle mého nazoru malo.
          • U Zaklínače je pak docela i průser, že to od Novigradu a pak hlavně od Skellige netáhne ani ten příběh a ani ty postavy. Hratelnost je průměrná, to už nemá cenu ani zmiňovat, to se pořád opakuji. Propojení dobré narace a dobré hratelnosti je ten Silent Hill 2...
      • jak kde... U Morrowindu či Dragon' s Dogma příběh není stěžejní, jelikož tam jsou dobré mechanismy, které zabaví, u Zaklínače, kde nejsou herní mechanismy ok, tak je příběh stěžejní.
    • KOTOR2, Torment, Dark Souls, Vagrant Story, Deus Ex, když vynecháme občasnou sebeironii tak MGS3 má dospělý příběh, Legacy of Kain, Lost Odyssey.

      Něco si z toho zahraj a pochopíš, co je dospělé story...
      • Vojta_Ilavsky
        Pár názvů her... To je definice "dospělého" herního příběhu?
        • VOJTA: To jsi vystihl přesně a proto jsem ten dotaz položil. Většina lidí začne vyjmenovávat hry, které jim připadnou "dospělé", ale jen střílejí od boku a žádnou definici "dospělého" příběhu nemají. Je to celé argumentace na vodě.
          • dospělý příběh má nějaký přesah do reálného světa/života, donutí tě třeba se zamyslet nad svým vlastním životem. Třeba Planescape Torment bylo takové, kladlo si otázky o tom, co dokáže změnit člověka, zda jde utéct před svou minulostí atd. Pokud je člověk dítě, tak ani některé problém světa nechápe, takže dospělé hry ho neosloví. Trvám si na tom, že třeba PoE byla mnohem dospělejší hra než Witcher 3, přestože neobsahovala jedinou sexuální scénu nebo sprostá slova. To samé platí pro Undertale, To the Moon, The Cat Lady atd.
            • Ja toho o zivote moc nevim ani po tricitce, a to zivim nejen sebe, ale i zenu na materske a dve deti. Ale jedno uz jsem za ty roky precejen pochopil - z videoher se o zivote nic nedozvim, zato si u nich muzu bezvadne odpocinout.

              Co je to "dospely pribeh" jsem prestal resit, kdyz mi zacal rust knir.

              :)
            • TheGGG
              chápu, deně se posedává v čajovně, vyspává na přednáškách na FFUK, jednou si zahraje na atari, naroste mu strniště a už se má za protřelého světapána...
              holt jsi jeden z těch lidí, který už je moc "dospělý" než aby ho bavily normální hry...
              tak šup šup, tady to není hnízdo artových teplometů, běž si hrát na dospěláka někam jinam...
            • právěže v 15-ti ještě o životě moc nevíš, proto ti zamyšlení nad ním připadá hloupé. Ještě nevíš co je to starat se sám o sobě, vydělávat, ještě jsi nezažil smrt blízkých. Všechny tyto problémy se tě nedotýkají, protože jsi nedospělý, teda tě neosloví ani ve hrách. To není nějaké povyšování se, věk není žádná zásluha. Taky tam jednou budeš. jinak další skvělý příběh měl třeba Silent Hill 2. Některé hry jsou zase užasně satirické, třeba Earthbound nebo Anachronox.
            • TheGGG
              ne, dospělý příběh nemusí být nutně hloupé deep zamyšlení nad smyslem života... to si jen myslí artoví všeználci z filmových indie festivalů...
        • těžko můžu psát, co je dospělý story, když pro každého je to něco jiného. Pro mě je to třeba filozofie a tím přesah hry(Dark Souls), pro někoho je to oblékaní do ženských šatů...
          • Vojta_Ilavsky
            Souhlasím s tvojí definicí, hráč by o příběhu měl doopravdy přemýšlet a zapojovat fantazii, domýšlet si věci, dedukovat z maličkosti, hledat skryté nuance etc., má to svoje kouzlo..
            Btw zapomněl jsi zmínit The Evil Within, to je moje subjektivní definice výtečného příběhu. Nebo spíš dokonalý příklad jak si ho představuju. Mikami umí. A ještě třeba The Talos Principle.
            • Evil Within mám hodně rád, několikrát jsem to tady psal, navíc DLC tomu dává třešničku na dortu... Letos ještě SOMA, ta taky nabízela otázky k přemýšlení.
          • ps. někdo se může vidět v BB a v jeho nihlismu, proto může považovat MGS za dospělou hru. Toho je hodně. Zaklínač toho bohužel moc nenabízí, jen omšelé téma záchrany světa, hledaní princezen atd.
      • silent hill 2 jsem zapomněl a u toho bys měl začít, pokud super story...
    • opak příběhu v Zaklínači 3.
    • Chim
      tak třeba v This of war of mine bylo těch dospělých příběhů docela dost.
  • Bylo mi na 99 % jasné, že na games vyhraje MGS. Zdá se že v redakci to hrálo nejvíc lidí a také o ní pořád dokola mluvili, takže si toho nešlo nevšimnout. Podle mě je Zaklínač lepší hra, ale každý má jiný vkus a oblíbené jíné téma. Mě jako ženskou prostě hraní na vojáky nikdy nebavilo ani bavit nebude.
    • holka nešťastná, jak můžeš tvrdit, co je lepší hra, když jsi jednu z nich nehrála. Pokud nejsi sociopat jako Del0, tak bys takové věci psát neměla...
    • Witcher nebo MGS, prašť jak uhoď - hry pro děti za desítky milionů a s plytkou hratelností. Kdyby to bylo na mně, tak bych to dal Ori and the Blind Forest, Undertale, To The Moon, The Cat Lady apod.
      • Hry pro děti? Všichni tady jsme svým způsobem děti, protože máme rádi hry - rádi si hrajeme. Jen přizdisráči jako ty si myslí, že jsou něco víc, protože hrajou něco jiného. Tvoje ego už tě dávno přerostlo, jsi k smíchu.
      • TheGGG
        ne káždý je odvařen z tvých indie pakáren z garáže pro hipstery...
      • Tak Ori jsem hrála , ale nebavilo mě to, a už jsem se k ní neměla chuť nikdy vracet, přijde mi to daleko víc hra pro děti než Zaklínač. Ori se mi zdá hodně přeceňovaná hra. Ale možná je to tím, že si nepotrpím na plošinovky.
      • Jak jsi přišel na plytkou hratelnost u MGS V? Dyť ta hra je neskutečně hravá, máš tam milion způsobů, jak hru hrát a užít si ji. Řekl bych, že ta hra je příjemná revoluce v herním světě, tolik možností jsme dlouho neměli, tak proč to hejtovat.

        Zaklínač pak nabízí také pozitiva, do topky bych ho nedal, ale hra je také velice dobrá. Sympatické postavy, hezká i když místy kýčovitá grafika, hudba, zajímavé questy, velký a hezký svět na prozkoumávaní atd...
  • Vojta_Ilavsky
    Zaklínač 3 postrádá fantazii; extrémně přízemní ve všech ohledech z jakéhokoli úhlu pohledu.
  • owny
    Za mě Witcher 3 i přes všechny jeho neduhy. MGS 5 se mi zdál moc arkádovitý a dětinský, ale špatný rozhodně ne.
    • "MGS 5 se mi zdál moc arkádovitý a dětinský" Mohl bys mi to nějak vysvětlit, jelikož to moc nedává smysl, když je pro tebe hra roku dětinský Zaklínač. Trošku sám sebe popíráš, nevadí ti to? Jinak co je přesně na MGS V arkádové?
      • Paul_cz
        Na Zaklínači není dětinského prakticky nic, ale v MGS5 na mě tak působí např. ty trapný kejkle s krabicema (nalákat vojáka na obrázek ženský na krabici...dětinský jak svině), pak třeba ty neustálý záběry Quiet do výstřihu a to ubohý "vysvětlení" atd

        Ale v zásadě mě tyhle prvky neštvou, Kojima byl vždycky takovej a i předchozí hry měly tyhle dětinský, občas pervertní, prvky.
        • Vogon
          Nevím, dokázat si ze sebe udělat srandu je taky známka dospělosti. Což dělají obě hry. Záběry na prsa vysvětluje 1st person pohled z předcházejících dílů, kdy se zobrazil pohled Big Bosse, a Big Boss má rád prsa. To ale nevysvětluje hrozný design Quiet, nejsem feminista a sexy věci mi nevadí, ale její "oblek" je naprosto směšný a byla by víc sexy, kdyby ji strčili do nějakého do nějakého přiléhavého oblečku(viz. Nova), když člověk vidí vše tak to není ono.
        • "Na Zaklínači není dětinského prakticky nic"

          https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg
        • MGS série je dost chabá nechtěná parodie na válku pocházející ze země, kde žádné vojáky nemají sedmdesát let. Z toho pramení jejich vlhký sen plný obřích robotů, polonahých válečnic a patetických projevů. Je to horší než filmy Michaela Baye. v devadesátých letech MGS1 a 2 se to ještě dalo tolerovat, ale v dnešní době to působí velmi trapně a ano, dětinsky. A to říkám jako člověk, který hrál VŠECHNY díly serie..
          • TheGGG
            jistě, anonymek co nesnáší MGS a hrál všechny díly... bože, takto očividně lhat, to by bylo blbé aj v parlamentu...
          • na to že jsi hrál všechny díly, tak se divím, že jsi nechopil tu sebeironii Metal Gearu...
            • příteli, proč to píšeš pod můj trefný, pravdivý příspěvek o sebeironii Metal Gearu. Proč jsi to neposlal nahoru?
            • Lukyz
              Přátelé, jediná dětinská věc jsou tady ty vaše ustavičný dohady, co (kdo) je víc. *7*
        • tak třeba oblékaní do ženských šatů mě připadá jako infantilní, trapný humor na úrovni novácké estrády. Patosem nabité scény se Ciri, když zachraňuje svět se pak hodí do YA literatury. Mám pokračovat? Třeba o hlavním zlonouvi v tom brnění?
          • nebo ti to snad nepřipadá infantilní a připadáš si u sexu dvou polygonových postav na jednorožci dospěle? Řekni, jak to vidíš Pavlíku. *3* Pak bych ještě mohl zmínit osu hlavní příběhu v Zaklínače a myslím si, že moc dospěle by z toho chlapec zmutovaný nevyšel...
            • Chime hoď nějaký příměr ze staré známosti *3*
              • Chim

                Reakce na příspěvek:

                Kolik třešní tolik višní. Spokojen?
            • Chim
              Je myslím jasné, že obě hry jsou cílené především pro děti a nevyspělé puberťáky. Skutečně dospělé hry jsou o něčem jiném.
            • tak mě pověz tří dospělé questy s přesahem, které jsou něčím originální. Barona vynech, to je fajn zpracované, ale tuze neoriginální...
            • jinak to téma " lidi jsou největší monstra" Ano, je to omšelé, je to už v Zaklínači třikrát recyklované, ale pořád se z toho dá dostat aspoň nějaká emoce(např. Shiki), Zaklínač 3 nepřinesl vůbec žádnou emoci.
            • nightborne
              Nenucenej a krátkej vtípek, nevidím problém. Kdo chce psa bíti, že ;).
            • Třeba ten vedlejší úkol s pánvičkou?
            • nightborne
              Hmm. Mně v Zaklínači přišly dospělý spíš postranní příběhy, zpodobnění světa, války a samozřejmě lehce provařenýho tématu "lidi jsou největší monstra".

              Sex dneska prodává zboží i pro teenagery, tam bych dospělost nehledal... na druhou stranu, Geralt je kanonicky sukničkář, bylo by divný, kdyby to ve hře nebylo =).
      • PS. Jinak hlavní témata ve PP jsou budovaní žoldnéřského státu, bolestí z války, utrpení ze ztráty přátel, pomsta za zabité přátelé, nadnárodní organizace tahající za nitky světa a samozřejmě válečné konflikty, do kterých se zapojují i děti.

        To ti jako připadá dětinské. Mám ti říct, o čem je Zaklínač 3? *5*
        • Zaklinac je hodne detinska zalezitost no. Pasaz se Zkurvysynem a jeho umucenejma prostitutkama ve vane plny krve, to by meli poustet misto Vecernicku. Popripade oziveni frajera, kterej ti pak ve flashbacku odvypravi, jak se zamiloval do Ciri, kvuli ktere je mrtvej. Tento pribeh je vhodnej, aby ho vypravela Dada Patrasova ve sve ranni show pro deti. Taky je super detinske, kdyz ojedes nejakou prostitutku, popripade kdyz holku tveho kamarada Marigolda skoro umlati uchylnej upir.
          • prvoplánové násilí a brutalita nedělá dospělý příběh. Tohle nabízí i SAW 5 a rozhodně bych v tom neviděl příběh s přesahem...
  • PreidaQ
    Hnidopišská otázka na zamyšlení: Proč je přítomen Fallout 4 a ne Order 1886, který zde byl hodnocen o bod výše? (Či se obecně neumístil nikde ve Vašem hlasování)
    • Chim
      Order bude nejspíš později vyhlášen jako nejlepší Interaktivní film. Co tady ale dělá F4, to je mi taky záhadou.
      • nej interaktivní film bych dal spíš Until Dawn
      • spíše ty lezby bych viděl na ten film roku *3* Order je béčkovina, to nemůže konkurovat oscarovému scénáři o dvou lesbičkách...
    • protože je anketa více lidí?
  • Zaklinac3 pouze mezi nominovanymi, tim se tiscali naprosto odepsalo. Uyvazoval jsem, ze tady vypnu adblock, ale dokud nezvolite Zaklinace ZASLOUZENE Hrou roku, tak ode me neuvidite ani korunu. Jeste to muzete změnit, proste napiste, ze s tou trapnou japonskou hrou na vojacky to byl omyl, a dejte hlavní cenu do správných, Geraltovych rukou!
    • Tak já si teda ten adblock na games.cz vypnu, abych vyrovnal ty ztráty, které jim za tebe vznikly :)
      A to se mi W3 celkem líbil, ale za hru roku bych ho nevolil, protože to je sice kvalitní, ale veskrze průměrná hra, kterou bych asi nedohral, kdybych nebyl takový fanda RPG.
    • Chim
      Jsi zcela mimo. W3 ani MGS5 nesahá ani po kotníky herním skvostům loňského roku, jako jsou například Prison Architect, Her Story nebo třeba Kerbal Space Program.
      • TheGGG
        hahahaha... tak ty jsi teda hodně vtipný hipster...
      • http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1169967
    • za dva roky po Zaklínači neštěkne ani pes, zato na Gothic se bude vzpomínat ještě za 20 let
      • TheGGG
        lidi jsou schopný vzpomínat i na pong, ale to neznamená, že to je dobrá hra...
    • dle jeho minulých příspěvku bych si odvážil tvrdit, že to ten hoch myslí vážně...
    • tady má někdo ze Zaklínače slušnej mindráček koukám
    • teď by mě zajímalo, jestli děláš "reklamu" zaklínačskému moru nebo to myslíš vážně :)
  • Jak W3, tak MGS jsou nářez. To jsem asi výjimka, co?
    • proč sem taháš Zaklínače? Ten zůstal v poli poražených *15*
      • To vůbec nic nemění moulo *1* . Pořád je to nářez. Tak jako vítěz.
        • spíše bych se zmínil o Bloodborne. Tomu říká haha(človek se vkusem) nářez...
          • Neříkám, že to není nářez, určitě je. Každopádně ty, člověku se vkusem, jsi pro mně pořád moula.
            • Pointa mojeho příspěvku nebyla vyzdvihovat W3, ale bohužel ty jsi jen zaslepený moula, který se může po*rat, když vidí W3. Nemusel jsi na mě vůbec reagovat, ale ty jsi z W3 nemocný, až je to k smíchu. Je mi tě vlastně spíš líto.

              Končím tuhle diskuzi.
            • podle mě jsi moula ty, jelikož se snažíš přiživit Zaklínače na úspěchu Metal Gearu v prestižní GOTY dle Games.cz.
            • HAHAHA: Konstatoval jsem, že jsou i takoví, které baví obě hry. Naopak ty moulo jsi honem honem přispěchal s plivancema na W3, jako snad v každém tvojem příspěvku tady. Spíš bych řekl moulo, že sis prášky nevzal.
              PS: Už nepiš, nebo se do dveří nevlezeš, jak velkého moulu ze sebe děláš.
            • já beru pravidelně před diskuzemi na Games.cz antihistaminika, takže já vyváznu v pořádku, ale mysli na ty jedince, co se neléčí. Měj trošku svědomí.
            • Dostáváš osypky ze slova Zaklínač? To mě velice těší, pojďme si tedy povídat o mé oblíbené herní sérii, Zaklínáč, na motivy ságy o Zaklínači, kde hraješ za Geralta, povoláním Zaklínače *1*
            • podle mě je moula člověk, co přispěchá do diskuze se Zaklínačem, kde už všichni(tedy aspoň ty normální) mají osypky ze slova Zaklínač...
  • Mohl by nekdo napsat ve skratce o co jde v MGS pro nas co to nehrali?
    • Vogon
      MGS v 45 sekundách- https://www.youtube.com/watch?v=RhMsboqMMzs
      • Tilwaen
        Mám víc otázek než odpovědí
        • Vogon
          Je mi to jasné, není se ani třeba ptát, ihned odpovím na většinu z nich: Ne, Armstrong už je bohužel zadaný.
    • Nanomachines, son!
    • MGS V je super. Plačky se Zaklínačem by měly navštívit:

      http://www.zsbarr.cz/galleryimage/web/ms.jpg
  • Rok 2015 byl dobry, vysla spousta kvalitnich her s vybornou hratelhosti. Z tech velkych prvnich pet nejlepsich jsou Bloodborne, Destiny TTK, Fallout 4, MGS V a Batman.
  • MGS V - Honest Trailer
    https://www.youtube.com/watch?v=JpQ_2yPUmrE
    • letos to byl prostě opět japonský rok. Evropa se snažila, ale prostě to nestačí. Zaklínač se dá, ale úplné terno to není.
      • Paul_cz
        A proto má Witcher 3 vyšší hodnocení od hráčů na steamu i metacritics, prodal víc kopií a vyhrál skoro desetkrát víc cen "Hra roku" než MGS 5 ?
        • podlé této úvahy by Last of Us bylo nejlepší hrou historie. Jako Last of Us mám rád, ale ne zase tak moc, abych o tom tvrdil tyhle voloviny dle GOTY...
        • proč má Skyrim o 230 více GOTY než Dark Souls? Proč první Xenoblade Chronicles nemá ani jednu GOTY? Ty se vážně ptáš proč? Nenech se vysmát...
          • Zase bych ty Xenoblade Chronicles nijak nedémonizoval. Teď to hraju a zatím (asi 12 hodin) to není nic zvláštního, klasická JRPG o partě teenagerů, co zachraňují svět. Ale samozřejmě se to třeba ještě rozjede. Jen aby se tu nevytvářel mýtus bestovní hry jen proto, že ji ve skutečnosti nikdo nehrál a nikdo na to nemůže zareagovat.
            • del0
              Názory několika lidí jako důkaz? Tohle má možná ještě menší váhu, než nějaké GOTY, na které tady pliveš. Ty si skutečně idi*t, co si nevidí do huby. Měl by si přestat, protože už ani ta tvoje anonymita ty výrony, co tu plodíš, nezakryje. Tebe lze poznat na míle daleko. Co post, to kálení do úst a totální neznalost základů argumentace. *15* Děcko z praktický školy s přístupem na internet... *15*
            • ps. pro všechny vidláky, co neumí použít ani google pár odkazů:

              http://www.gamingunion.net/features/10350/greatest-jrpgs-of-last-generation/
              http://www.gamefaqs.com/boards/960564-xenoblade-chronicles/69500672
            • co směna? Zase tě tam buzerovali? Je mi tě líto, ale co naděláš, měl jsi studovat... Tak zase upaluj ty uličníku na další směnu, balíky tě potřebují.
            • del0
              "shodují se na tom skoro všichni"

              Klasické hloupé nicneříkající argumentum ad populum, typické pro vidláky na diskuzích. Nastuduj si to, ať ze sebe nemusíš dál dělat idi*ta. I když tobě už asi nepomůže nic... *15*
            • prosím tebe. Xenoblade Chronicles je nejlepší JRPG minulé generace, shodují se na tom skoro všichni, někteří to považují za nejlepší hru Xenu hru od Xenogears. V roce 2012 mělo nejvíce GOTY The Walking Dead: The Game, Xenoblade měl jakýsi dvě nevyznané. Takže na mě nechoďte s takovými trapárnami jako GOTY.
          • del0
            "proč má Skyrim o 230 více GOTY než Dark Souls? Proč první Xenoblade Chronicles nemá ani jednu GOTY? Ty se vážně ptáš proč? Nenech se vysmát... "

            "mě to nezajímá, odpovídám Pavlíkovi, kteří si myslí, že nějaké GOTY určují kvalitu hry"

            Hmm a proč byl tento rok japonskýcm rokem, proč je Bloodborne a Xenboblade kvalitní RPG (cough) a proč Zaklínač není úplné terno? Protože to říká anonymní haháček a pár dalších JRPG fanboyů?. KK. Holt když si někdo myslí, že má patent na pravdu...*15*
            • del0
              1/10
            • má tvůj příspěvek i poentu? Ach Dele, Dele. Raději se věnuj těm balíkům na poště a nesnaž se diskutovat, moc ti to nejde.
          • koho zajímají nějaké GOTY. Pár borců v redakci si sedne k pivu a dohodne se, která hra by dle nich měla vyhrát. Je to jejich názor. Problém Xenoblade je, že je na málo rozšířené konzoli a tj. se k většině hráčů nedostane, takže pro ni ani nehlasují. Problém Dark Souls bude taky v tom, že ji hrálo míň lidí než Skyrim.
            • mě to nezajímá, odpovídám Pavlíkovi, kteří si myslí, že nějaké GOTY určují kvalitu hry. At se nenechá vysmát, ty nejlepší hry z poslední doby jsou na chvostu těchto ocenění...
      • jaj to neměla být reakce na toho vola *7* Raději mě smažte cenzore prosím...
    • Vogon
      Doufám, že nám teďka řekneš, že tento satirický trailer bereš vážně a že se tvůj názor na tuhle rozsáhlou sérii formoval jenom podle tohoto krátkého videa. To bude jak úryvek z nějaké dobré komedie. Když už jsi chtěl ukázat nějaké kritické videa, tak jsi měl ukázat nějaké, které problémy hry rozebírají do hloubky, a které nejsou nadsázka. Uvedu dva příklady.
      MGSV Dissociative dissorder - https://www.youtube.com/watch?v=KO4Tusk_V2k
      Why MGSV is disappoiting - https://www.youtube.com/watch?v=houDtgBNPCA
      • můj názor na tuto sérii se formoval podle gameplaye zde na tiscali. Tenkrát jsem poznal, že to není dobré a hrát to nechci. Čím víc jsem si o tom zjistil, tím méně si to chci zahrát. Repetativní mise, hnusné žluté prostředí v Afghánistánu, díry v zápletce velké tak, že by nimi prolotěl i Ebon Hawk, a dle mého názoru nudná gameplay - pořád dokola se plížit a za vojákama a likvidovat je.
        • Vogon
          Mise jsou tak repetetivní jak si je uděláš, MGSV je stealth sandbox, a obrací klasický level design stealth her. Vhodí tě do rozsáhlé úrovně a nabídne ti nejrůznější hračky(od vodní pistolky, přes chodící kulomet až po koňské lejno). Samozřejmě v každé misi se můžeš plížit, ale proč bys to dělal když můžeš na stráže shodit elektrické dráty? K tomu navíc přispívá neskutečně hravá umělá inteligence.
          Není tam jenom Afghánistán ale i Afrika, která je více variabilní. Obě prostředí jsou variabilní(poušť, bažiny, vojenské základny, džungle) a navíc poušť je poslední prostředí kde se MGS neodehrávalo.
          Ano po příběhové stránce je MGSV neskutečná sra*ka, která obětovává kvalitní postavy a zápletku, jen aby fungoval plot twist, který vyřešil největší plot hole série. Ale zbytek série ne(i když Kojima miluje jeho šílené plot twisty), i přes naprosto katastrofální expozici. Této sérii nelze moc vytýkat díry v zápletce, ne že by bylo nějak extra inteligentní vytýkat díry v zápletce čemukoliv, jedná se o over the top campy bondovku, šílená zápletka je trademarkem tohoto žánru. Nehledě na to, že MGS(A MG2:SS) ukázalo hodně lidem, že hry mohou vyprávět kvalitní příběh.
          Navíc ta hra má dvě velmi zajímavé nápady. Za prvé řeší klasickou otázku stealth her, a dává hráči důvod aby nezabíjel vojáky a místo toho ty dobré rekrutoval. Což vede k zajímavým situacím, kdy se hráč snaží zbavit všech vojáků jen ne toho, kterého chce. A za druhé je to hra kde každý tvůj čin má vliv, a nemyslím to v tom lživém reklamním významu jako zaklínač, když v normální hře stojíš na místě, tak se celý svět zastaví, když nic neděláš v MGSV, tak ti přibývají/ubývají suroviny a tím více vojáků se ti nakazí.

          Jsem si jistý, že najdeš nejrůznější kompilace vtipných triků z MGSV. Během pár sekund hledání jsem našel třeba toto:
          https://www.youtube.com/watch?v=e5jx9aYSG1c
          https://www.youtube.com/watch?v=JYM-vPKyxfA
        • nepsal jsi to samé o Dark Souls?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit