Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nechtěl jsem to kupovat ...zatím,ale nakonec jsem podlehl a koupil ...a jsem rád. Doom3 jsem přijal trrošku s rozpaky. Místo řežby to byl akční horor. Tenhle Doom4 je zase řež jak má být. Nic nového pod sluncem, ale kvalitní retro. Kéž by se chopili stejně i odkazu na Duke Nukem (ačkoli přes nedodělanost DNF nebyl až tak zlý, dohrál jsem v jednom tahu a docela jsem se u toho bavil).
    • josephd
      Já ještě stále volím vyčkávací taktiku a přemýšlím, jestli do toho jít nebo počkat na slevu. Co se týče DNF, nebyl tak špatný, nicméně jeho DLC The Doctor Who Cloned Me je parádní, vřele doporučuju *3*
  • Za mě
    7/10
  • h0p3
    A ten konec si musím koupit jako DLC?
  • dám kafíčko a jdu spinkat
  • https://www.youtube.com/watch?v=pNkQMtZAMAw Kde mám tu dvouhlavňovku, mám chuť něco rozra*kovat.
  • stejně... volejník dal far cry 4 10/10 a doomu da jen 8/10, to proste nechápu tohodle kluka
    • MikeR
      Nedal desítku, ale devítku. To zaprvý, zadruhý si stačí přečíst pouze verdikty obou recenzí a jseš doma.

      Nový Doom nepřináší vlastně vůbec nic nového a jeho největším kladem je přiznaná retro hratelnost. Ta naštěstí díky kombinaci svižného pohybu, skvělé střelby a staré dobré brutality funguje na jedničku.

      Far Cry 4 navlékla na starou známou kostru množství nových prvků, kterých si sice nemusíte všimnout hned, ale po bližším zkoumání zjistíte, že vývojáři odvedli kus opravdu poctivé práce. A nemusíte být Bear Grylls, abyste si tenhle lítý boj o přežití ve stínu Himaláje mohli užít se vším všudy. Poklona navíc patří i českému lokalizačnímu týmu.

      Určitě nebudu dělat sondu do hloubi Volejovy duše a porovnávat každou recenzi, ale zdá se, že zrovna tyhle dvě recenze spíš ukazujou, že Honza nějakej systém má a asi je v něm konzistentní. Jediný důležitý je, aby číslo odpovídalo textu recenze. To jsou jiný případi, který napíšou recenzi odpovídající dvojce nebo trojce a pak hře mlasknou třeba pětku.
      • ok 9/10, ale ty verdikty sou absolutne o nicem, doom prines takovejch novinek, cela hratelnost je uplne jina diky healovani z glorykillu a amma z chainsaw killu atd, rozhodne doom 4 je vic inovativní než far cry 4
      • Doom navlékla na starou známou kostru množství nových prvků, kterých si sice nemusíte všimnout hned, ale po bližším zkoumání zjistíte, že vývojáři odvedli kus opravdu poctivé práce. A nemusíte být Jason Statham, abyste si tenhle lítý boj o přežití ve stínu pekla mohli užít se vším všudy.
      • "Far Cry 4 navlékla na starou známou kostru množství nových prvků, kterých si sice nemusíte všimnout hned, ale po bližším zkoumání zjistíte..."

        Nový Doom má taky hromady nových prvků (runy, upgradování zbraní přes achievementy, perky...), takže tudyma to nepude.
      • dokazujou ze je mimo.. kdyby jsi popis u obou recenzi prohodil a tak v obou pripadech vyjdes na stejno.. Volejnika proste neberu
        • MikeR
          A víš co? Já ti ty tři poslední slova bez nejmenších pochybností věřím. Je nad nebe jasnější, že i kdyby Honza psal nejúžasnější recenze na světě, tak se vždycky najde fňukna schopná strhat je z důvodu, že Olejníka prostě nebere. *4*

          A přitom, co všichni tomu Honzovi tak závidíte? Pokud vím, tak má jenom jednu ženskou, sporťáky nerozbíjí o moc častěji než rockový hvězdy, na Jůtubu má stálý angažmá akorát v jednom pořadu pro nás nad hrobem a pár hipsterů k tomu, semtam mu vyjde článek v tištěným médiu, který podle předních eskortních odborníků vlastně nikdo nekupuje... ne, nenapadá mě jedinej důvod. *13*
  • Jsem rád, že v případě Doom 4 dostali hráči opravdového Dooma. Škoda že se tohle nestalo i v případě Fallout 4. To že na samotnou hru se budou názory lišit, je samozřejmé a nechápu ,proč se kolem toho tolik rozohňujete ( i když musím uznat , že je zábava to číst) ale ten přístup vývojářů se mi líbí. Pokud jednotlivé díly vycházejí s dostatečným odstupem, tak jsem radši, když je použit stejný styl hratelnosti.
  • Původní Doom vyházel koncepčně z Wolfensteinu a tak se neubráním srovnání, protože obě hry mají podobnou budoucnost - před pár lety vznikl Doom 3, podobně vznikl Return to castle Wolfenstein. Obě pokračování se tu více (Doom 3), tu méně odchýlila od původních her a teď tu máme podobný remake - Wolfenstein New Order a Doom od Bethesdy. A mě je bližší koncepčně pojatý WNO než nový Doom. U nového Wolfa se to dle mého názoru povedlo, u nového Doomu ne, protože ten vidím jako splácaninu Unrealu a Quaka. Jestli Bethesda neměla Doom nechat klidně spát do doby, než vymyslí něco, jak lépe odkázat na původní odkaz (jestli je to vůbec možné). U Wolfa se to zdařilo, nápad posunout alternativu střílečky do roku 1960 a tím si otevřít dveře k neuvěřitelným vychytávkám je určitě zábavnější scénář, než nový Doomo-Unreal-Quake.
    • líbil se mi nový wolf a teď si moc užívám i nový doom. wolf se za těch 20+ let posunul od čistokrevný střílečky (spoustu času člověk trávil mimo přestřelky, stealthem apod) a hodně mě dostal atmosférou. kolikrát mi přišlo že tam je nějak málo přestřelek ale vůbec mi to nevadilo, když se střílelo tak to bylo zábavný a když se nestřílelo/odvíjel se příběh tak mě dostávala atmosféra. ale když jsem ho dohrál tak už jsem neměl moc motivaci to pustit hned znova, zatímco teď finishuju doom a už se těšim jak to pustim na těžší obtížnost

      nový doom jde naopak cestou zůstat čistokrevná rychlá střílečka jako originál do který přidali nějaký "modernější" prvky (trochu mi to přípomíná styl jakým byl udělaný remake shadow warrior s tím že doom se drží výrazně blíž originálu než SW). schválně jsem si nejdřív dal cca prvních 9 levelů dooma II a pak hned pustil ten nový .....původně jsem chtěl dát ve dvojce jen tak 2-3 levely ale prostě mě to zase chytlo, a nový doom mě pak chytil úplně stejně
      já si je užívám všechny, shadow warrior, wolf i doom i když každý z nich se k odkazu postavil jinak (škoda duka :-( ). teď ještě aby se někdo podobnym způsobem chytil původního BLOODa (prvního dílu) ...docela mě zajímá co by z toho mohlo vzniknout *3*

      takže co se týká srovnání který jsi uved wolf vs doom ...mě přijde že wolf šel od čistokrevný fps řežby, doom se jí snaží držet. a je jen otázka každýho z nás co mu vyhovuje víc ...nebo v ideálním případě kdo si totálně užije oba směry *1*
  • Tady to vypadá *1* Asi bylo napsáno vše, dobré i špatné *3* Takže jen v rychlosti...doporučuji všem, co se chtějí odreagovat, moc nepřemýšlet a užít pořádnou řežbu. Pokud někdo čekal "střílecí" The Talos Principle, tak to není hra pro vás. Žádná rozvážná filosofie....tohle je DOOM *4*
  • R-BLOG
    2/2
    "Gore?fak yeah"

    Na ůvod si neodpustím poznámku na adressu bethesdy coby promotéra Dooma nové generace.Moji pozornost v té době upoutal video trailer na ůdajně zrušenou verzi hry.Přišlo mi totiž dost divné prezentovat video kde vidíme bandu partyzánů pronášící vítězoslavná hesla,prostředí moc neodpovídající invazi s pekla atd.Pochybnosti o pravosti tvrzení v krátkem sledu jen narůstala.Umělecké ztvarnění postav má blíže těm z Rage,je to až zarážející.10 let vývoje?Nesmysl.Názor nechám na vás.A na závěr hádanka.Co má společného prezentace hry doom 2016 na e3 a Martyho video stream?Nádšení ze štavnatého násilí.Osoba co měla na starosti gameplay je vážně profík,zároven máte možnost vyčíst psychologický profil osob v blízkém okolí.Komentáře často prozradí víc než je zdrávo.Na e3 obecenstvo jakoby nereagovalo na dynamické dění.Weapon komba,přesné načasovaní,dramatické skoky,užití terénu v dočasnou výhodu.Ale jakmile dojde na lámání kostí a vyhřezlá střeva,celý sál ožije.Yeah oh yeah hell yeah woooooo.Totéž v bledě červenem u Martyho streamu...hm i like it ozve se s ůst pána vpravo.Nejsem psycholog,jen konstatuju,že nekteří lidé mají problémy s vnitřní sebeindentifikací.Ná otázku proč na násilné vyjevy reaguji instinktivním nadšením by těžko našli rychlou odpověd.To asi nikdo.Projevy mírného ego exhibicionismus z řád některých herních žurnalistů?Možná...ale vratme se k důležitějším věcem.Likvidacedémonů je společensky důležitý ůkon.na to nesmíme nikdy zapomenout.Naštěstí je tu "hodná" korporace uac,aby censored všechno co mohla,aby zanechala po sobě aspon ůžasně nadesignované zbraně,propracovanou structuru otevřených i uzavřených levelů.Umělecké ztvárnění Zplozenců pekla představují idealní kompromis mezi "gothik lovecraft feelingem" a komerčním výdobytkem dnešního trhu.I like it.Vážně vypadají k světu/snad ne doslova/.Idtech si zažil dost kontroverzních přijetí technologického průmyslu.Neduhy jako texture pop nebo podivný pokles fps je snad u verze 6 budou minulostí.I tak si připravte cca 50 gb textur střední až vyšší třídy.Metodika renderování se mi moc nezamlouvá.Pokles fps v některých pasážích byl dost patrný.Dost výrazný pokles na tak výkonou konzoli jako je ps4.žádné dynamické stiny,jen statikum včetně ne moc kvalitních textur skrýtých v temnotě.Vážně zvláštní issue.Samozřejmě nejsem naivní.Problémy očekávám,ale jen technického rázu.krystalická hratelnost s duší dooma s přehledem přebije porodní bolesti každého předčasně narozeného softwaru.Engine od Carmacka má samozřejmě i své klady.Id tech nebyl vytvořen aby konkuroval ostatním enginům,na Davida Copperfielda/třeba Unreal/ absolutně nemá.To neznamená ,že není schopen vykouzlit zajímavé moderní efekty,a spolu s velmi realistickým fyzikálním modelem poškození/doufám,že/ uspokojí potřeby jak vývojářu tak židlařů/Pc master race,Konzolisté/.Id tech/kompletně přepracován/,nabízí vyvážený poměr vizualní kvality a hardwarových nároků.Nechme jeho srdce být/bít.Suma sumárum.Doom 2016 má vše,co se od legendárního nástupce očekává.Citlivý přístup idsoftwaru k legendární značce se vyplatil.Snaha vývojářů zaujmout je znát v každém detajlu.Takhle se to má dělat.Palec nahoru 9/10.
    • kdybys to neprokladal tema anglickejma vykrikama tak bych si to i mozna precet, takhle to na me pusobi retardovane a mam pisatele za pitomce a cist to nebudu..
    • Tiez ma irituje "tupy" gameplay, preslaveny youtuberi to hraju ako male deti a na vacsine promo akcii pustaju zostrihane verzie.
    • takže jestli tu tvou vnitřní sebeidentifikaci správně chápu, tak nový Doom je takové gore péčko pro psychicky narušené jedince, co se sexuálně vzruší u vyhřezlých střev a stříkajících hektolitrů krve. Prý tam jsou nějaké brutální gory kills, kdy démonovi vytrhneš z hrudi srdce a dáš mu je sežrat atd. Yeah oh yeah hell yeah woooooo
      • Mam pocit ze to vhapes naprosto spatne :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit