Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja se tešim na remake hry Constructor
  • zaty
    Abych byl upřímný, stojíme vůbec o to, aby OpenTTD někdo překonával? Já třeba ani ne. Občas si OTTD dám, nosím to na pracovní flashce na klíčích :)
  • Mashinky ho překonají!:-)
    • ravux
      Skoda, ze vyvojar Mashinek neposlechl Pavla Dobrovskeho a nezvolil pro svoji hru jiny nazev. Tento je fakt nestastny, nevyrazny, neoriginalni a na hranicemi CR navic nez jakekoliv konotace.
      • janzeleny
        To by se to jmenovalo Maschinen. Což také není úplně mezinárodní :) Mashinky je risk, ale pokud to vyjde (jako třeba Spelinky), tak může vzniknout o to silnější IP. Za pokus to stojí...
  • Opravdu se ho herní průmysl snaží překonat? Toho jsem si nějak nevšiml, že by vycházelo tolik her, aby se to dalo nazvat snahou. Train and Truck Tycoon (3DTT) měl k tomu v roce 2002 blízko, ale co jsem se dočetl, tak tam byly určité spory mezi vydavatelem a vývojáři, kdy to co se vydalo byla nějaká raná fáze hry (alfa nebo beta) bez vědomí autorů a pak už se jen soudili a hru nedodělali. Pak 2004 Locomotion, reskin RollerCoasteru - oproti původnímu TT o něco lepší, ale v té době už fungoval OTT, který ale nabízel daleko víc možností. Transport Giant byl zajímavý velkým časový rozpětím, ale stavba cest nebo železnice byla utrpením. Herní plocha byla placka bez výškového členění. Křižovatky brzdily dopravu a vozidlům nešlo nastavit body, kudy mají projíždět, aby se předešlo zácpám. No a až teď vychází Transport Fever (Train Fever byl spíš prototyp, navíc bez lodí a letadel). + nezávislá scéna, ale tam se snad drží jen OTT a SimuTrans, zbytek buďto umřel nebo ještě není hotový a pár facebookových srand, které nestojí za řeč. Takže zase takové terno to bohužel není.
    • Genialni prispevek. Herni prumysl se vubec nesnazi prekonat TT. Staci se podivat na dobre budovatelske / transportni strategie vydane za posledni roky. Cities Skylines, Prison Architect, Factorio, Transport Fever nebo planovane Mashinky - vsechno od nezavislich vyvojaru nebo mensich studii! Proc neudela Tycoon Ubisoft nebo treba Blizzard? Protoze se jim to financne nevyplati, Tycoon nikdy nevygeneruje takovy zisk jako kazdorocny reskin teze strilecky s predrazenym season passem. Ono to neni o tom jenom vzit OpenTTD a dat tomu moderni engin, vyskytla by se spousta problemu, ktere by bylo treba vyresit. Pro priklad: Napriklad v starych Sim City nikoho netrapilo jake pruhy vyuzivaji AI auta. Ale v modernejsim Cities Skylines to uz je podstatne. Hromada podobnych situaci by nastala pri vyvoji noveho TT. Proto se do toho jikomu nechce. Navic Tycoon neni zrovna tak mainstream zanr jako strilecky, nemel by takove prodeje. Ale presto osobne neprestavam doufat, ze je jednoho dne dockam hry, ktera Transport Tycoon prekona.
      • Zrovna TT hraje poměrně hodně lidí, za to že "Tycoon" je dneska pomalu sprosté slovo a synonymum nudné jednoduché hříčky ze supermarketu můžou ti co tohle slovo ve velkém jistý čas zneužívali ve snaze vézt se na úspěchu TT případně RCT. Nicméně tím, že dlouho nic nevychází tak je po těchto hrách hlad, jenže většinou to dopadne tak, že se dlouho nic neděje a pak se najednou vyloupnou 2-3 tituly (Caesar IV, Planet Coaster, RTS z WW2), které rozmělní trh, nebo jeden bere vše, což se velkým studiím nechce riskovat. Takže si jedou s minimem inovací nebo ještě hůř osekáváním herních mechanik. Dokud není konkurence tak je to ok, ale Sim City krásně ukázalo, jak pak může překvapit menší studio a dát jim totálně na frak (rozpuštění části Maxisu po vydání Cities Skyline) pokud serie upadá. Otázka času kdy se ta snaha osekávat a zjednodušovat strategie vymstí i dalším velkým hráčům. (nové Anno, Tropico, ...). Pěkne je to vidět u Supreme Commader 2, kde s cílem přiblížit hru masám tvrdě narazili. Původní hráče hodili přes palubu a nové (kterým se SC nelíbilo) nenalákali, tím že se to na první pohled tvářilo jako pokračování SC. Kdyby změnili název, tak by to možná tolik neschytali.
        • KrPa
          Ono taky jedine Tycoon hry, ktere staly za hrani jsou: Transport, Rollercoaster a Zoo
          • ještě Railroad tycoon. Zbytek už je jen znásilnění názvu asi jako "Simulator" "kvalitní" německou produkcí.
    • Mart9
      To je zajímavé. Položili jsme stejnou otázku, ale já mám namínusováno a ty naplusováno. *4* Jsem ale rád, že byl můj názor správný, akorát jsem ho nemohl líp podložit, protože to není můj oblíbený žánr.
      • Fordzy
        Nehledej v tom žádné konspirace. Prostě tě zdejší návštěvníci nemají rádi, ale neklesej na mysli, časem si zvykneš a přestaneš ty mínuska vnímat.
        • Mart9
          Naopak si cením toho, že když napíšu něco kvalitního, návštěvníci to objektivně zplusují.
      • Na techto diskuzich nezalezi na tom, co rikas, ale jak to rikas. A obcas je lepsi se vyhnout nepopularnim nazorum "laicke" vetsiny.
        A ted doufam alespon pro tricet minusek.
  • PreidaQ
    No podle mě ho překonává freewarovka Simutrans, která je mu hodně podobná, ale přesto se podle mě hraje o dost pohodlněji.

    Jinak já bych si přál nejvíc pokračování Railroad Tycoon 2, který u mě dokonale skloubil zábavu, náročnost, hezkou i funkční grafiku i atmosféru. Ale rozhodně jakýkoliv pokus ty staré klasické tycoony překonat se cení, jednou se to povést musí!
    • KrPa
      vzdyt je to kopie TT, vicemene trochu upravena, navic ji zacal delat az po vydani TT, takze inspicace je temer jista
      • PreidaQ
        Ano, samozřejmě máš pravdu, je to kopie TT a já netvrdím nic jiného. Jenom se mi Simutrans vždy hrálo o dost pohodlněji než TT a prostě si kacířsky myslím, že to je trochu lepší hra.
        • Já to zase nikdy pořádně nerozehrál. Oproti TT to bylo strašně nepřehledné a neintuitivní + ani grafika nebyla moc hezká.
          • Tu grafiku u SimuTrans beru zpět, už jsem to pár let neviděl a tenkrát to fakt nevypadalo moc dobře. Docela na tom mákli.
          • PreidaQ
            No u mě je to dáno právě tím, že jsem TT zpětně poznal až po Simutrans a na některé věci v TT mi poté chyběly (interaktivní tahání tratí, více druhů továren, více dopravních prostředků, a z poslední doby i např. energie z elektráren vracející ze zpátky do továren).
            • Tak zkus openTT. Tratě lze taky stavět taháním, což v základu nešlo. Lze stáhnout hromada modulů krom grafiky (32bit nebo komplet CZ sety) i více továren, zboží a vagonů.
              Záleží kdy jsi hrál simutrans. Ten se totiž také stále vyvíjí jako OTTD, takže srovnávat současný ST s původním TT z 90' není úplně fér, OTTD se za ty roky hodně vyvinul - v základu to není tak poznat, ale je to v detailech co lze nastavit a upravit v jádru hry. Největší úpravou prošlo směrování dopravních prostředků, které nemá konkurecni nebo hromadné vylepšování/výměna vozidel či upgrade kolejí. Bez toho už bych se asi k původnímu TT nedokázal vrátit. Vylepšit desítky vlaků nebo aut naráz bylo šílené.
  • KrPa
    hele autore, na jakem RollerCoaster Tycoon tedy pracuje? dvoja uz vysla hodne davno, 3 taky a posledni je RollerCoaster tycoon wordl, ktery nedavno vysel!
    • RollerCoaster Tycoon World je pokračování RTC asi podobně jako u Operace Flashpoint její "druhý" díl. Distributor vlastní značku, tak si za levno nechá udělat pokračování a teží ze zavedené značky a obsah je mu ukradený. Planet Coaster je něco jako Arma. Původní tvůrci RTC3, ale bez nároku na značku RTC. Proto to taky uspěchaně vydali, když jim bylo jasné, že proti Planet Coaster nemají šanci až vyjde, ale pár lidí se jim na to zjevně chytlo.
      • KrPa
        co treba odpovede na tu otazku, kde je otaznik? pises tu veci, ktere jsou zname a nevim, ze by byla v planu dalsi roler hra na rok 2017
      • rct
  • Transport fever není špatná hra. Bohužel má pár hloupých chyb. Každopádně kampaň původnímu TT chyběla. Kampaň měly potom další dopravní hry (TTD, TG, IG, Locomotion, i nový TF) ale asi se lidem nelíbila. Dalším problémem je online hraní. To umožňuje jen otto nebo ORCT2. U nových titulů multiplayer chybí.
    Autoři TF rozšiřují a opravují chyby. Jsou závislí na fanouscich, což je dobré. Uvidíme co Urban Games udělá za dva roky.
    • Trochu mrzí, že ukončili podporu nedodělaného Train Feveru a už se vrhli na nový projekt. Působí to trochu jako by si nechali zaplatit prototyp, na kterém se učili a pak teprve vydali plnohodnotnou hru (Transport Fever).
      • Vypadá to tak. Taky si myslím, že Train Fever mohl vypadat hned po vydání jako dnes Transport Fever.
  • ja nedam dopustit na industry giant, koordinace vyroby, prodeje a dopravy...proste super
    • IG2 je super, jediné co by to chtělo je jemnější nastavení produkce - po 25% + v kombinaci se 3 stupní mzdy se ne vždy trefím do toho kolik bych chtěl vyrábět + nastavení u dopravních prostředků frekvence i na X za rok. X za měsíc se je dobrá u aut, ale u vlaků je většinou cesta delší, tak bych uvítal mít nad nimi větší kontrolu, pokud mám jeden závod a z něho vozím do několika měst, tak pak posílat vlaky ideálně plné podle poptávky aniž bych musel výrazně nadoprodukovat často nejde.
    • Tohle je nyní v novém Transport Fever.
  • Tak ještě byl kdysi Transport Giant 1 a 2, které taky měli komplexni dopravu, ale nesahaly TTD ani po palec u nohy :)

    Transport Fever mám nyní nainstalovaný, mám v něm odehráno cca 12 hodin, ale že by to bylo něco super to tedy rozhodně ne. Hra není optomalizovana, převážet cokoliv kromě lidí je hrozně komplikované, jelikož každá produkční budiva vyžaduje minimálně 2 vstupní suroviny a zároveň odbyt pro svou výrobu. Za sebe bych ho možná i doporučil, ale rozhodně ne za cenu, za kterou se nyní prodává.

    Každopádně, co se týče budování po dlouhých letech mě nadchla česká hra Factorio, která zábavností a propracovaností a takovým tím "Už udělám jenom tohle a jdu spát" TTD může konkurovat.
    • S Factoriem souhlasim. Párkrát jsem na tom taky "vytuh" trochu dýl, než bylo plánováno. Každá hra (OTTD/Factorio) je o něčem jiném, ale základ je mechanismus je v podstatě stejný. Intuitivně a jednoduše odněkud něco, to dopravit do výrobny něčeho, ta vyrobí něco, to se spojí s dalším něčím a na konci vypadne baterie. *4* Ale baví mě to.
      U Factoria je to pak o optimalizaci "výroby", u OTTD je to o optimalizaci využití kolejí. Jak se v OTTD někdo naučí pracovat se semafory, rázem jsou to megalomanský orgie. *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit