Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • místo této hry si raději přečtěte A Fire Upon the Deep - space opera na svém vrcholu.
    • takys ten název mohl napsat v češtině a nemachrovat tu s angličtinou ty ucho. ušetřil bys mi 5 vteřin času. tak doufám že se mi to aspoň bude líbit
      • sorry, já jsem to četl anglicky a v češtině je ta kniha jednak prakticky neznámá, jednak jsou přeloženy tuším jen první dva díly trilogie. Na databaze knih má pouhých 11 hodnocení.
        http://www.databazeknih.cz/knihy/hlubina-na-nebi-45175
        ale v anglosasských zemích to má velice dobrá hodnocení
        • zaty
          Díky za tip. I když mám sci-fi dost načtené, tohle mi úplně uniklo. Našel jsem to xtrance jako ebooky, tak zkusím první díl a uvidím.
          • není zač, četl jsem to nedávno a má to rozhodně mass effectovský feel. Já jsem teď zvědavný na tu čínskou scifi, co právě vychází a co to má všude hvězdná hodnocení - Problém tří těles, Temný les a ještě ta třetí co česky ani nevyšla.
            • zaty
              Tak oheň nad hlubinou jsem dal na 2 dechy, ležím doma s rymičkou :-)
              Teď jdu na Hlubina na nebi. Je to dost dobré.
        • TheGGG
          to zas bude nějaká sra*ka, vzhledem k tomu, jak mizerný máš vkus, to nemůže být dobrá knížka...
          • zaty
            Píše ten, kdo má vkus právě vytlačeného lejna. ;-)
            • zaty
              Jak zpívá Kato: Zajdi si k zubaři pro rovnátka na nevkus.
            • TheGGG
              a tebe zas fotr ****
            • Ty máš vkus možná tak z toho že tě mlátí fotr...
            • TheGGG
              naopak, já tady mám jediný vkus, zvlášť když jsou tu lidé jako vy
          • scifi knihy podobné mass effectu
            https://outtherebooks.wordpress.com/2014/01/21/there-should-be-more-books-like-mass-effect-a-lament-with-recommendations/
            • TheGGG
              space opera odpad
  • Spíš než v Andromedě je problém v zakončení původní trilogie. Hodně lidí ten psychedelický nic neříkající konec nerozdýchalo (i já byl mezi nimi). Jedna velká epická jízda (ne)zakončená trapným outrem, které ani náhodou nebylo satisfakcí za stovky hodin prožitých v ME universu. A nespravily to ani následné DLC.

    Takže když byl ohlášen novej ME, všichni doufali že to bude takovej 3,5 díl. Bohužel nebo bohudík z toho vylezl pouze velmi povedený spin-off, který mě i přes počáteční technické problémy baví už 82 hodin. Kdo dokáže udělat za původní trilogií tlustou čáru, bude se královsky bavit.
    • Souhlasím s druhým odstavcem příspěvku. Hra jako je první ME se povede jednou za několik let. Pro mě to je nejlepší hra mého již poměrně dlouhého herního života. Pokud jde o konec této trilogie tak mě vůbec nevadil a líbil se mi. Když se teď po delší době k němu vracím začínám si dokonce myslet, že byl velmi dobrý. Mám na mysli již kompletní hru se všemi dlc.
      ME Andromeda ji jiná hra než původní ME. Pojetím je to v podstatě konvenční RPG. A protože erpégéček moc není, tak říkám lepší něco než nic.
    • Souhlasím s druhým odstavcem příspěvku. Hra jako je první ME se povede jednou za několik let. Pro mě je to nejlepší hra mého již poměrně dlouhého herního života. Pokud jde o konec této trilogie tak mě vůbec nevadil a líbil se mi. Když se teď po delší době k němu vracím, tak si dokonce začínám myslet, že byl velmi dobrý. Mám na mysli již kompletní hru se všemi dlc.
    • TheGGG
      nebude, andromeda je mileniálovej odpad od bandy sluníčkových de***.
    • Udelal jsem, nebavil jsem se. Je to trapas.
  • Demo? teď? já myslel že tahle hra už dávno vyšla
  • Nechápu tu sedmičku v recenzi, to musel být ten redaktor snad zaplacený. Co jsem si zahrál tak sedmička rozhodně neodpovídá. Chtělo by to skutečnou recenzi, za mě po 10 hodinách hraní jména Mass Effect s podtitulem Andromeda 4-5/10 nebo 2,5/5. Ani o ždibíček více. Hra je fail.
    • Dal sice 7, ale kdybys tu recenzi fakt čet, tak nebudeš psát, že byl "zaplacený".
      • Lukass
        Jo ale aby se nikdo neurazil dal 7, pritom text je na 5 a to jeste prehanim
        • Přesně tak.
    • ucho
      a uvědomuješ si, že známka v jakékoli recenzi neznamená, že tolik bys tomu dal ty (a každý další)? :D
      a že když má někdo na hru jiný názor, tak že je zaplacený?
      je naprosto v pořádku, že mají lidi na hry různé názory. když se udělá nějaká hra, není pro každého, každého bude bavit jinak. a většinou je to: "jaké si to uděláš, takové to máš". stejně jako se někdo dokáže bavit u průměrných filmů, když se zaměří na to, co se mu v nich líbí, a přimhouří oči u toho, co daný film potápí. a aby toho nebylo málo, zážitek ze hry/filmu/knihy ovlivňuje i to, na co má člověk v danou chvíli náladu.
      recenzent by se měl snažít být nad věcí a pokusit se objektivně hru zhodnotit. ne se trefit do názoru všech, to je z principu nemožné.
      • a uvědomuješ si ty kriplíku, že diskuse je tu od toho, aby v ní lidi vyjadřovali svoje názory, takže když má někdo pocit, že se tu hry hodnotěj uplně napíču, tak to sem prostě napíše a nestojí o to, aby mu tu nějaká zkurvená tiscali překuřovačka psala tisíckrát omletý debilní klišé op tom jak jé, ó bože, hodnocení relativní, tady se srágory dycky nadhodnocovaly, píšou sem samí připosránci
        • nesouhlasim s tim co pises, protoze sam sobe odporujes a to nemluvim o zpusobu jakym pises.
          mozna sis toho, ve svem rozhorcenem vyradrovani sveho nesouhlasu, nevsiml, ale Ucho take vyradril svuj nazor a ty jej hned za to sproste urazis.
          samozrejme i ty se mas pravo vyjadrit. avsak tvuj sprosty nazor pro normalni lidi ma zlomkovou vahu oproti nazoru vyjadrenemu slusne a s argumenty.
          • "Nemam rad kdyz nekomu nekdo cpe svuj nazor a proto ti nacpu jak to spravne ma byt" - Presne tohle je uchuv a tvuj nazor slusne a s argumenty? Trololol.
            • Jo, povez mi jak ty nikomu svoje moudra necpes.
              wonka.jpg
            • ucho
              nerozlišuješ zásadní věc. nikomu neupírám mít vlastní názor na hru, ať má nějaký názor recenzent, ať má nějaký názor každý uživatel. ať je to pro někoho odpad, ať je to pro někoho mistrovské dílo. upozornil jsem na to, že někdo odpírá někomu právo na to mít vlastní názor na danou hru a je za to navíc dotyčný urážen tím, že byl podplacen, protože nemá ten "správný" názor.
              tvůj argument ale je, že když někoho upozorním na toto odpírání základní svobody, snažíš se to otočit proti mně, že někomu cpu taky správný názor. jenže já tomu dotyčnému cpu názor o svobodě na názor. ty se snažíš obhajovat názor popírající svobodu na názor. chápeš? ;) tvůj názor je z principu špatný a ve slušné společnosti nemá co dělat, protože odporuje principům, na kterých tato společnost stojí. samozřejmě na něj máš právo, ale pouze se tím prezentuješ jako blb, kterému to nemyslí.
        • ucho
          jak jsem psal, je v pořádku, když má někdo na hru jiný názor a dal by tomu jinou známku. napadat ale hodnocení recenzenta je z principu hloupé. snažíš se někomu vyčíst, jaký má ze hry dojem, a vnutit mu svůj "správný" názor.
          a pokud se chce někdo realizovat, může napsat uživatelskou recenzi.

          možná ti to nedochází, ale zkusím to na snad srozumitelném příkladu. člověk A nemá rád pivo, protože mu prostě nechutná, a raději pije víno. teď k němu přijde člověk B, který miluje pivo, ale nesnáší víno, a začne tomu člověku A tlačit, jak je děsnej blbec, že nepije pivo a nechápe, jak může pít víno. tak přesně tohle tady dělal dotyčný člověk, na kterého jsem reagoval, děláš to i ty. takové chování postrádá logiku a je hloupé. třeba z toho někdy vyrostete. no je možné, že ne, ale to není můj problém (vlastně trochu jo, když i takoví lidé mají volební právo a nechápou základy slušnosti a demokracie)
          • Ouško se pokouší dělat do logiky... tak to je popkornová záležitost...
          • Precti si tu schizofrenni recenzi a mozna ti dojde, co mel dotycny na mysli. Ten "srozumitelny" priklad snad ani nemuzes myslet vazne.
        • A Ucho napsal svuj nazor. Kde je problem?
          • a napsal při tom úplnou píčovinu "recenzent by se měl snažít být nad věcí a pokusit se objektivně hru zhodnotit" je pravej opak toho jak to tady chodí tady na objektivitu uplně serou a hry si hodnotí jen tak pocitově jak se jim líbí nějaký objektivní kritéria v tom nehrajou roli
            • S tim se da souhlasit jen castecne. Nakonec stejne dojdes k tomu ze zadna hra se neda hodnotit presne podle stejnych meritek a ve vysledku je hodnoceni hlavne o tom jak si autor mysli ze vsechny herni prvky do sebe zapadly a jak ho hra bavi.
  • Až se dodělá CZ v klidu zahraji za 300 kč
  • Jack1947
    10 hosdin dema ale je to celkem zbytečné je to jen obstojná akční hra která ani není moc povedená... a hlavně už se k tomu ani moc vracet nechce a i na víc ani nebude. (no DLC at all)

    Inu rip a možná je lepší že už bude uloženo k ledu, víc poškození napáchat fakt nemohli.
  • Galaktická škoda tak unikátnej značky R.I.P MASS EFFECT
  • Luckiller
    Bioware by měl změnit logo. Mohli by se zeptat Kosteleckých uzenin kdo dělal to jejich *3*
  • Rejsek
    Jedno dohrání, samozřejmě s povinným o*oustáním alespoň jednoho dívčího charakteru a už se k tomu nevrátím. Sandbox byl fajn, ale i tak nuda. Neurazilo, ale ani nenadchlo. Šedej průměr.
    • flash789
      No aspon ze jsi to narozdil od tech kecalu tady dohral. Za me taky docela fajn hra, ale jestli bych se k tomu vracel, to nevim. Ale takova tragedie jak to internet prezentuje to urcite neni..
      • jamar28
        Byla to tragédie ne proto, že by to byla sama o sobě kdovíjak strašná hra, ale proto, že to byl Mass Effect. Od takové značky prostě oprávněně čekáš víc. A u takové značky znamená pouhý průměr výrazné selhání.
        • flash789
          No ja teda vic necekal. trilogie byla fajn, ale ze by me teda prisla o vesmirne roky lepsi nez Andromeda..to ani ne. Andromeda je dokonce v mnoha vecech lepsi. V exploraci, grafice, rozvoji postavy (myslim ten ciselny, level up atd, ne ten narativni, radsi na to upozornuju pac plno lidi kdyz se rekne rozvoj postavy tak dokazou videt jen rozhovory a jak dokazou rozvijet charakter postavy) a treba ze tam byl tak nejak duveryhodnejsi pocit cestovani vesmirem. trilogie byla lepsi zase v jinych vecech..proste nevidim mezi nima extremni rozdil.
          • Tak to je dobre, ze na to upozornujes trashi789 svyma perlama moudrosti, protoze stejne tak plno (ne plno, ale vetsina) lidi kdyz se rekne rpg a rozvoj postavy, tak dokazou videt jen ten ciselny a level upy. Videt pod rozvojem postavy primarne rozvoj charakteru a dialogy je samozrejme v poradku a naprosto logicky, protoze na tomhle je primarne postaveny role-playing v rpg. To bys jako herni radoby guru mel vedet... pokud si tedy nekdy hral skutecny rpgcka a ne jen grindovacky a honbu za equipem...
            • flash789
              hehe - ja snad tvrdil ze pribeh je domenou rpg, ja mam dojem ze jsem tvrdil opak Co to vubec placas za nesmysly co jsem nerekl, nemas co rict tak si vymyslis hovadiny. Stolni rpg jako dracak nebo DaD jsou bez cisel o nicem, moc dobre to vis a jen zase meles abys mel co rict .z DaD vychazeji herni rpg zejmena tak nevim co sem motas nejaky monopoly a dalsi stolni hry ktery s hrama nemaji spolecneho skoro nic. A ze ja se s tebou vubec rozciluju, ty proste budes oponovat i kdyby na chleba nebylo.
            • jamar28
              Flash: To je sranda. Když jsme jako děcka hráli dračák, žádná čísílka jsme neřešili a připomínalo to spíš skupinové vytváření příběhu. *4* Každý si z RPG očividně vezme to svoje.
            • To je samozrejme nesmysl, protoze existujou stolni rpg bez cisel. Doporucuju se dovzdelat misto techto prazdnych fotrovskych kecu, co a kdy si nekde hral:

              FATE, The Window, Risus - priklady RPG systemu, kde se pracuje mnohem vic s popisem postav, nez s cislama. Bye bye.

              Dalsi vec, pribeh nerovna se roleyplaying, to mas nejake pomotane. Muzu normalne roleplayovat, hrat postavy a jejich charakter, bez nutnosti nejakeho pribehu. Ale to uz jsme u nechapani zakladni logiky z tvoji strany a pleteni si pojmu s dojmy. Uz jen blabol typu 'povidani si u stolu'. O cem je asi roleplaying u stolnich rpg, nez o mluveni... LOL. Deme*ce na ntou...
            • flash789
              Co se stane kdyz ze stolniho rpg das pryc pribeh? Porad to bude hratelne jako rpg. A co se stane kdyz das pryc ze stolniho rpg cisla, par lidi si bude povidat u stolu. Cisla jsou majoritnejsi nez pribeh v rpg:)
              Ale oboji spolu dobre koexistuje, dobry pribeh v rpg je fajn.

              Hochu, ja kdyz hral ty tvoje skutecny rpg, tak se jeste tvoje mama a tata neznali:)
          • "No ja teda vic necekal"

            Proč bys taky víc čekal? Je to jen AAA projekt jednoho z největších západních vývojářů v jedné z největších značek posledních 10ti let. Proč čekat něco víc, než ušmudlaný průměr?

            A potom se divme, že nám všichni servírují pokračování které stojí za kulové, postrádají konzistentní vizi a mají v sobě nových nápadů za malíček.

            Hlavně že se těď furt řeší "diversity" místo toho, aby se vyřešil problém kreativní krize a přerostlých rozpočtů.
            • jelikož dvojka a trojka je přehypovana nuda, tak jsem nic neočekával taky. Je to díl od dílu horší.
          • jamar28
            Ale jo, to Andromedě neupírám. Grafika a souboje, v obojím imho nad trilogií vede. Ale ani jedno z toho pro mě není na Mass Effectu to nejdůležitější. To pro mě byl vždycky příběh, postavy, lore, rozhovory, způsob vyprávění a tak. A vtom Andromeda nehorázně upadla.

            Dokonce i ten průzkum mě bavil víc v jedničce. Proč? Protože když člověk v jedničce na něco narazil, byl za to rád, i když to nakonec byly jen bezvýznamné trosky. V Andromedě máš ale každou planetu doslova přecpanou troskami, mrtvolami, nalezišti, nepřátelskými tábory a nevím čím vším ještě (vše na jedno brdo samozřejmě). Na jedné planetě tam je tolik věcí, kolik v jedničce na všech planetách dohromady. To pak jakýkoliv pocit z průzkumu vezme rychle zasvé.
  • Jednotka ME este celkom ušla, ale ďalej je to len nepodarený cover shooter. Vyložene hlúpy príbeh, tuctovy vesmír a postavy. Tie sú len pár variacii humanoidov.
    • asi tak +
    • Buržuj na hrad!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit