Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak, pro mě rozhodně Elex (zatím v něm mám přes 90 hodin). Moc nechápu, že není ani v nominacích, ale tak už to na games.cz chodí. Hlavně, že jsou tam Vikingové.

    Personu 5 jsem poctivě dohrál od začátku do konce, padlo na to celé moje léto, a neviděl jsem tam pro mě nic zajímavého, snad kromě grafiky a hudby. Příběh, souboje, postavy - pokud máte nahráno nějaká JRPG, tak sami uvidíte, že je to takový průměr.

    PS: Dobrý tip: Až někdo bude vynášet Personu 5 do nebe, zeptejte se ho, jestli ji dohrál. Podle mojí zkušenosti hodně lidí, kteří hlasují pro P5 GOTY odpadlo (v lepším případě) někde kolem 5. paláce.
    PPS: Xenoblade 2, hm?
    • Na Elex sem se hodne tesil, ale nakonec to bylo velky zklamani. Pribeh zajimavej, ale priserne vypravenej. Obrovskej open world, krasnej, ale prazdnej a nudnej. S tim spojena nevybalancovanost vseho. Priserny animace, soubojovej system i UI. Bylo to urcite horsi nez kterejkoliv Risen a za me si to misto v top five nezaslouzi.
    • Gothic je pro mě definicí dokonalosti, Elex je podle mě omalovánka s příšerným příběhem a docela fajn questama, bez špetky atmosféry. přehrál jsem to jen z úcty k piraním..
      • Je to samozřejmě věc názoru. Mně taky svět nenadchl (Fallout 4 se mi líbil víc) a mnohem radši bych tam měl skřety a paladiny... ale spousta věcí, co Piraně umí, tam pořád funguje. Baví mě zkoumat svět, rozvoj postavy je třeba promyslet (na ultra obtížnost) a u spousty questů člověk přemýšlí, jak je vyřešit. Nemá to takové možnosti jako Elder Scrolls ani Fallout 4, ani tak zajímavý svět a příběh, jako Gothic, ale je to velká, propracovaná RPG v otevřeném světě, které mám rád.
  • Bez pochyb Divinity Original Sin 2
    • O tom pochybuju.
  • Je hodně smutný, že exkluzivní AAA hra pod velkým publisherem Persona 5 vypadá jak z PS2 a nemá ani dabing.
    Pak přijde indie hra jako Divinity 2 a jako snad první ukazuje světu a všem klasickým RPG, že i tuna textu se dá nadabovat. Nemluvě o skvělém skloubení roleplaye a multiplayeru. Ta hra přinesla do rpg nové standardy. Za mě klobouk dolů.
    • Heh, OPĚT ty vyvážený +/-. Místní sonysoulsboy naklikávač femto/alucard je fakt nanápadný. Lol. Už se těším, až se potrefená husa ozve...
    • Persona aaa hra? Co beres? Klidně je možné, ze měli menší rozpočet než Divinity, navíc nezebrali na KS
      • Hm, nope. Možné to je ledaže by zaměstnaci pod Atlusem dělali za chleba a vodu, jelikož na hře dělali 6 let (D2 2 roky) včetně tvorby specifického enginu (narozdíl od hotového D2). To, odkud byly peníze je irelavantní, slabý red herring argument. Každopádně nic to nemění na faktu, že je indie hra je plně nadabovaná a hra pod velkým publisherem není. Easy...
    • Dabing tam je, jen není ve všech rozhovorech, což mě třeba upřímně vůbec nevadilo. A na to, jak dopadá anglický dabing v japonských RPGčkách, tak musím říct, že se v Personě zrovna povedl na výbornou.
      • A že grafika vypadá jak si sám napsal z PS2....no a co?? U Persony nejde o grafiku, ale o hratelnost, která je naprosto zábavná a o příběh a postavy, které jsou napsané hodně dobře. A řekněme si na rovinu, že jsem už hodně dlouhou dobu nehrál hru, ve které samotný příběh zabere na dohrání nějakých 70,80-100 hodin a zároveň aby pořád držel dobré tempo a nepřestal mě zajímat.
    • Vzhladom na to ako pravidelne dopada dabing v japonskych RPG, je absencia dabingu v P5 skor plusom
  • Iosephus
    Opět se shoduji s redakcí a i pro mě (i když tu 10 si nazasloužilo) je Divinity II RPG roku. K Personě jen tolik, že jako správný PC master race nemohu titulu, který nevyšel na PC, přiznat RPG roku. Sorry jako, :) Ještě ten Elex se alespoň hrál jako RPG, ale kombinace fantasy prvků a sci-fi asi opravdu funguje jen ve STAR WARS.

    Ale stejně si musím povzdychnout nad tím, jaký byl minulý rok na pořádná RPG chudý. Snad se s Kingdom Come, Bannerlordem a PC portem FF XV ukáže tento rok lepší.
  • Divinity, Persona, Xenoblade, Elex, Torment. Jinak snad nevyšlo ani nic, co by stálo za řeč, pokud se teda nebavíme i o akčních rpg.
  • slyšel jsem, že Persona 5 prý nemá full dabing ani facial animace, motion capture, open world, fyziku, kolize, pořádný překlad ani hires textury.. tak co tu vůbec řešíme?
    • Ten dabing je o ničem a kdybych to neměl s japonským voice overem, radši bych si ho vypnul. Jinak píšeš nerelevantní nesmysly.
      • vždyť se to probírá u každé diskuse ke Kingdom Come, jak jim nesedí faciálky a místy drhnou animace či dabing, buďme fér a měřme Personu stejným metrem *5*
        • KCD se snaží o realismus v openworldu a nemají na to budget ani čas, což se na výsledným dojmu nevyhnutelně musí projevit. Příště už lidi nebudou mít přehnaný očekávání a Warhorse to udělají mnohem líp. Nemusíš se kvůli tomu rozbrečet. Srovnávat to s hrou stylizovanou do anime, která se z velký části odehrává v něčím podvědomí je trapný.
          • Sorry, ale to, že na to nemají prachy ani čas, je jejich problém. Mají dělat projekt, na kterej ty prachy a čas mají. A lidi mají přehnaný očekávání kvůli Vávrovi. Ten jim napovídal, co všechno tam bude a jak to bude super atd. Ve mě bohužel převládá skepse, asi tam bude spoustu vymazlených detailů, ale bude to zábavná hra?
            • Vždyť s tim souhlasim. Jen konstatuju fakta. Zastával se jich ten na kterýho jsem reagoval. Nebackoval jsem to a koupim si to jedině až uvidim, že to není zabugovaný, bitvy nevypadají jako lidskej autodrom atd. Pořád jim ale přeju, ať to není propadák.
          • chceš říct, že to malý tým ze střední evropy v detailech a propracovanosti nandá mocným japoncům? ostatně, obě hry simulují reálná místa (Rataje vs Tokyo) ale už teď tuším, kdo bude vítěz. Good job Vávra, good job indeed! *4*
            • však se neobtěžuj, za mě dávno vyřešený, japonci rpg prostě neuměj *7*
            • Na tebe nemá smysl reagovat. Běž si promluvit s květináčem.
        • TheGGG
          a co potom divinity? Vždyť to ani animace nemá a škaredé to je až běda *1* *1*
          • pořád má dabing, fyziku a hires textury, facialky nemá Persona ani Divinity

            takže Divinity2 - Persona 5 - 3:0
            • TheGGG: Nadáváš jim tady do japanofobů, když nemají rádi anime styl, ale sám hejtíš klasická izometrická RPG. Všechno je to o preferencích, tak se, prosím, přestaň vyjadřovat ve smyslu, že Ty jediný máš ultimátní pravdu. Souhlasím s Tebou, že to že má něco anime styl ještě neznamená, že je to srágora, ale přesně to se dá napsat o izometrických RPG. Samozřejmě máš právo na to, aby Tě něco nebavilo, ale stejně tak to právo mají všichni ostatní.
            • TheGGG
              aha takže problém není v grafice, ale v tom, že japanofobové nesnášíte anime styl... lol tak to pak nemá cenu diskutovat. Západní styl? Myslíš trapné hyperklíšé jako divinity... tak to fakt ne? Personu 5 jsem hrál na PS4, vypadá skvěle, možná příště při sledování youtube videa pustě víc jak 144p,
            • Souhlas. P5 je technicky zastaralá. GGG bych si nevšímal, ten pseudovysokoškolák je v permanentím denial&salt módu.
            • musím ale říct, že pro mě je hlavním problémem P5 právě ten odpudivý vizuál, kdybys to narouboval na nějaký míň pokémoní engine ve stylu západních rpg, mohlo by to být zajímavé
            • teď už mám vážné podezření, že jsi nehrál ani tu Personu
            • TheGGG
              divinity je hnusná i v 8k, stejně jako všechny hry tohoto žánru... persona samozřejmě vypadá na ps3 a ps 4 kompletně jinak, ale že ty jsi personu 5 nehrál, není můj problém. Nadabovaná je samozřejmě normálně a navíc s luxusním procítěným japonským dabingem, ne trash ala divinity, kde snad sebrali i lidi z ulice... fyzika je pak na mnohem vyšší úrovni, stejně jako příběh i japonská preciznost
            • kdepak, Divinity má full dabing, Persona jen sem tam, jinak žvatlání, fyzika v soubojích v Divinity samozřejmě je, zahraj si to, oba víme, že Persona 5 je PS3 hra a má PS3 textury, lowres a rozplizlý, Divinity2 ve 4k je nádhera, za mě jasný
            • TheGGG
              persona má dabing taky, fyziku divinity nemá a to o texturách je bs... takže jrpg>pseudo rpg
  • Za mě to je Elex. Není to dokonalá hra, ale je to snad jediné poctivé crpg které loni vyšlo. Neříkám, že jrpg jsou špatná, ale je to přeci jen trochu specifický zážitek a přijde mi, že jich vychází ročně tisíckrát víc, než těch klasických.
    Divinity 2 jsem ještě nehrál. První díl byl fajn, dost mě to tenkrát chytlo, ale jeden den jsem to nezapnul a od té doby jsem se k tomu nevrátil. A neříkám, že mi to úplně vadilo, nicméně bych dost ocenil, kdyby se to bralo víc vážně.
  • Líbí se mi jak místní dynamic IP sonysoulsboy vyrovnává score. Post od lukyho +22/-23. Hah...
  • TheGGG
    špatný vtip, ale ostatně toto byl hodně mizerný rok, pokud jde o RPG, takže nebylo moc co vybírat. Musíme jen doufat, že zase vyjde nějaké skutečné RPG, z nádhernou grafikou, EPICKÝMI momenty, z pohledu první nebo třetí osoby, které se dá normálně hrát a nenudí. V tomto roce snad ten KDC, ale jinak bohužel to vypadá, že zase se nic velkého nechystá. Za mě tedy za 2017 Nioh, ten byl králem... persona taky nebyla špatná
    • Ja to rikal, kdo to rikal, ja to rikal *1* *1* *1*
  • Naprostý souhlas, Divinity OS 2 je klenot, na který se bude dlouze vzpomínat..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit