Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Persona 5 ne. Nikdy bych se do tý slabý komixový nereálný grafiky nemohl vžít, takže za mě jako rpg určitě ne. Ta hra je pro mě zastaralá, minimálně technicky...
    • :D :D good joke
      • Good joke? Souhlas. To sedí na technickou stránku té hry pěkně.
      • doporučuji ti, nereagovat a ignorovat místního multinick-trolla...
  • Torment v nominaci? WTF? Už to nehulte. Mám pocit, že redakce je čím dál více odstřižena od reality...
    • Torment je vlastne jenom gamebook.. Hodne ukecany a paradoxne, vzhledem k celemu svetu a lore, s ani ne nijak super pribehem.. Neurazi, nenadchne, na top rozhodne nema.
      • Vzhledem k tomu, že moc dobrých rpg nevyšlo a akční rpg sem asi nechtěli motat, se do top 5 nejspíš i tak vejde. Spíš tam podle mě nepatří South Park. Ty vikingy jsem nehrál, tak nevím.
    • dodam recenzi z magazinu zamereneho na RPG:

      http://www.rpgamer.com/games/torment/tton/reviews/ttonstrev1.html
      • Ve shrnutí má jako dva hlavní zápory moc textu a absenci dabingu...
  • Persona fanboy *click* *click* Dynamic IPman dorazil...
    • :D :D :D další dobrý vtip. Je fakt tak těžké zkousnout, že ta hra je obecně prostě braná za top?
      • Není to těžké zkousnout, protože Divinity je taky braná za top, na meta má stejné score. Proto právě nechápu ten náklik... jo, mmnt, zrovna tady na games.cz P5 nikoho nezajímá, proto si chudák musí poupravit realitu. Navíc má zachvat, že zrovna tady vyhrála Divinity. Vysvětleno, jednoduše.
        • jen to user score je u Persony úplně jiná liga, jinak Persona 96 recenzí a lepší průměr než 69 recenzí u Divinity.
          • User score... HAHAHAHAHA. Dobrej vtip. Chytání se user score na meta = maximální zoufalost. Ohánění se počtem recenzí a snaha tím zvýšit průmer = maximální zoufalost. 1) Rozdíl v počtu není dost velký, aby to score nějak drasticky ovlivnilo. 2) Meta číslo není průměr. Některé recenze mají vyšší váhu, podle zdroje. Nikdo neví kolik a jaké. Skrytý failoidní algoritmus Metacriticu. Sony weby a velké magazíny (Guardian apod.) můžou klidně dávat u P5 víc do průměru, než jiné weby u Divinity, které není tolik jako indie hra recenzované ve velkých médiích. Řešit počet recenzí je v úrovni spekulace...
  • Za me urcite Persona 5. Totalni bomba, hra, ktera me rozsekala a nadchla.
  • redakci doporučují hrát i hry, které je třeba úplně moc nezajímají, pak zjistí, že poklad může být skrýtý i v tak od pohledu divné hry jako P5.

    Subjektivně, objektivně tady je to prostě P5...
    • neni no, se stim smiř
      • http://www.ign.com/wikis/best-of-2017-awards/Best_RPG

        Asi trošku větší váha než Games.cz, To samé na Game Awards *6*
        • Si tam přečti komentáře. Polovina s tím hodnocením stejně nesouhlasí. Takže zase jen rozhodnutí pár lidí co si asi hodili mincí a omylem to padlo na per*onu 5. Jinak si to nedokážu představit.
          • Fail, Persona vyhrála i od ctenaru
            • Asharak
              A stejně s tím 49% co mezi P5 a DS2 volili DS2 nemusí souhlasit *7* *1*
        • Fail. Doporučuju si nastudovat, co znamená objektivní. Žádná hra není objektjvně nejlepší. Ať je to IGN nebo to má víc cen, pořád je to subjektivní názor nějakých malého množství lidí z redakcí.
        • tak běž diskutovat na ign, aspoň si zanotujete, tady jsi v čechách a na games, neasi
  • Divinity - nezbyva nez souhlasit, me to fakt strasne bavilo, a to se tady u tech izometrickych okoukanych veci neda moc casto rict.
  • Těšil jsem se strašně na Numeneru, ale nějak mě nechytla. Za to o Vikinzích jsem neměl ani páru a naprosto mě uchvátili. Připomínají mi Baldur's gate, jenomže na tahy :-)
  • Xenoblade Chronicles 2.
    • 0011
      Ještě nedávno před dohráním bych váhal mezi Divinity 2 a Xenoblade, po 200 hodinách u mě vyhrál Xenoblade ale ještě si to loadnu před koncem a nějakou dobu tam strávím. Takže ses konečně dokopal ke koupi switche?
      • xenoblade,zelda,nioh tieto hry su brané skor ako akce adventury než RPG nie ?
        • skaven
          je to klasicka akcna rpg
          • 0011
            Další co to nehrál, víc než bojuješ zkoumáš svět a většina questů nemá jenom řešení běž tam a zabij tohle, hra má autoattack a souboje jsou o taktice ne o tom že zběsile mačkáš jedno tlačítko. Tyhlety názory na hry z "viděl jsem to na youtube" miluju nejvíc *7*
            • Ja som sa len pýtal.. Nebolo to rypanie alebo kritika xenoblade.. Určite je to skvelá hra ci už patrí do jedného alebo druhého žánru
            • 0011
              Ano je to jakoby "singleplayer mmo" jako předchozí díly, ale souboje jsou taktické pokud nejdeš na slabší potvoru co tě nemá šanci zabít tak samozřejmě taktiku nepotřebuješ. Dále postavy nebojují po svém, ty nastartuješ kombo, nebo npc přikážeš ať ho nastartuje a pak průběh řídíš podle elementů, chain attack, při kterém se zastaví čas řídíš plně včetně toho jaké blades mají použít atd. ten souboj je mnohem složitější než se zdá z nějakých letsplayů a narozdíl od tahových jrpg záleží u jednotlivých typů útoků jestli stojíš k nepříteli z boku, ze strany nebo zezadu. Nevím co jsi viděl na youtube, ale dost podstatná část questů je typu trénuješ postavu, aby se z ní stala zpěvačka nebo že pomáháš parťákovi rozjet pekárnu atd.
            • skaven
              mne je jedno co milujes, ano pozrel som si gameplay a taktiku som nevidel..4 ci kolko sposoby uderov, spolocnici si bojuju po svojom...ako keby som videl klasicku bitku v nejakom mmo.
              ale definuj si to ako chces, ja mam svoj nazor, ty svoj :)
        • 0011
          Kým jako? Nevím proč k tomu pleteš 2 úplně jiné hry které mají společného akorát to že jsou z Japonska, ale herní weby po celém světě a lidi co to hráli Xenoblade Chronicles 2 berou jako RPG
        • Ano, jsou to spíš akční hry, než RPG.
        • Nier ačkní RPG, Nioh akční RPG, Xenoblade JRPG, Zelda adventura...
    • Taky bych je dal do top 3 úplně s přehledem.
  • Divinity môže byť skvelá hra po stránke príbehu,postáv pripadne tie suboje môžu byť zábavne ale...
    ale je to stale len izometrická hra,čo sme sa zasekli v 90 rokoch? izometricka hra nech si je akakolvek dobra po stranke hratelnosti tak nikdy nebude mať tú spravnú atmosferu.. a atmosfera je v RPG velmi dôležitá... chceli by ste chodiť po svete tak že by ste sa stale na seba pozerali z hora a nikdy by ste nevideli horizont? bavil by vás taký život? za mna tento rok Persona 5
    • Asharak
      W3 je taky Strategy-RPG a vyhrálo by u mě nad Skyrimem *6* (jk samo)
    • Johnny
      kvalitních izometrických her moc neni a vraždil bych pro ně. Muj nejoblibenější žánr...
    • Persona 5 se zasekla na PS2
    • Kozy
      Kvůl těmhle příspěvkům sem ještě chodím.
      Výborný.
    • Nejdřív zkritizuješ izometrickou grafiku jako neimerzivní a potom vyzdvihneš Personu, která je daleko stylizovanější, má extrémně ujetou hudbu v soubojových sekvencích, který jsou celkově hrozně over the top a musíš je brát hodně s nadhledem?

      Přestože je to pro mě za minulej rok taky top hra, rozhodně bych jí nenazval atmosferičtější než Divinity. Kritizuješ perspektivu vizuálu, ale měl bys kritizovat spíš svojí představivost a omezenost.
    • Izometricky hry v zadnym pripade zastaraly nejsou, coz dokazuje to, kolik jich v posledni dobe vznika a jak se prodavaj a tvrdit, ze nemaj tu spravnou atmosferu, to je jenom tvuj nazor a ja ti ho neberu.
      Ja zase nemuzu pochopit, jak nekdo muze hrat tu japonskou ichtylarnu.
      • koukal sem na trailer a to sou nějaký pokémoni co choděj do japonský školy nebo co *13*
      • argumentovat že nejsou zastaralé tím, že vznikají a prodávají se? WTF?
        • "argumentovat že nejsou zastaralé tím, že vznikají a prodávají se? WTF?"

          Argumentovat že jsou zastaralé ničím? Resp. jen tím, že řeknu, že jsou zastaralé? Lolík.
        • Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom zastaralé?
    • Ty jsi asi nehrál Fallout 2 *3*
      • i kdybys mě natahoval na skřipec a propichoval kůži hřeby, pořád pro mě v roce 1997 bylo lepší rpg Fallout než Final Fantasy VII a to jsem ve FF strávil pěkných pár set hodin, ale Fallout je zkrátka lepší hra

        aneb

        CRPG>JRPG forever
    • stejne jak jsem psal kolegovi dolu, nemuze to vyhrat hra, kterou z redakce nikdo nehral...
    • Persona 5 je pro mě jedna z nejlepších her za posledních 25 let. Zásadní dílo herního průmyslu. *13*
      • Divinity 2 je pro me jedna z nejlepších her poslednich 25 let. Zásadní dilo herního průmyslu.
        • Kdes žil posledních 25 let? :D
    • áno, chceli *4*
  • Gratulace vítězům! *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit