Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Skvělá Lovecraftovská hra je Conarium.
    • zaty
      Ty jo, to jsem vůbec neznal. Podle recenzí to vypadá jako jedna z mála her, které se atmosféře knih podařilo alespoň přiblížit. Šup s tím do wishlistu :)
  • Ve výčtu mi jednoznačně chybí Darkest Dungeon. Už jenom název studia - Red Hook Studios.
    Jak píši kolegové, Lovecraft není o zobrazavání obřích monster s chapadly, ale o strachu z tejemných sil, které někde číhají, aby mohli (opět) povstát. Je to o totální xenofobii, tajemných kutech zapomenutých božstev a šílenství jedince, který s nimi příjde do kontaktu. Něco jako hrdintsví v knihách neexistuje. Je to pouze o přežití ať už člověka (lidstva) nebo jeho mysli.
    Stín nad innsmouthem je pro mě nejlepší horrorová povídka vůbec.
    U nás vyšla jeho tvorba v sérii pěti knih zvané Spisy. Mohu jenom doporučit.
    • ano s krasným boxem, mám to doma - luxus, Darkest Dungeon ne - to fakt není moc dobrá hra, ta mě tam fakt nechybí
      • Ten box mám taky. Tehdy jsem ho viděl v knihovně a říkal jsem si, že by byl hřích ho nekoupit. Zatím jsem teprv v polovině prvního spisu, ale ty povídky co tam zatím byly, byly hodně zajímavé :)
  • první dvě místa jsou jasná, ale třetí místo bych dal Dead Space, to je vážně dosti podceněná série a snad to nejlepší, co EA vyprodukovala.
    • TheGGG
      na třetí díl si může člověk nadávat jak chce, ale z celé serie jsou nejvíc H.P. ty mega-monstr-měsíce co byly na konci...
      • Jack1947
        Nevím jestli nadávat ale bylo to ostatně jako u všech jiných séríích už až až... ty měsíce ? to už si ani nepamatuji.
        • TheGGG
          no vidíš jacku, já hrál hru jednou v době vydání a na obrovské démonické měsíce na konci si pamatuji, hned mě zaujal jejích design
          • Jack1947
            Já si nepamatuji spoustu jinejch výjevů z her lol... takže myslím že mě to i celkem omlouvá. Možná DS3 nebyla taková pecka ale za to DS1 tam si toho pamatuji o poznání více.
      • narážíš na ty chapadla? Právě ze všech povídek se vyskytují pouze v jedné a to v Volání Cthulhu. Moje teorie je, že po všech nepoznaných, nepopsatelných děsů lidi měli konečně nějakou potvoru, která se dala poměrně jednoduše ztvárnit, Proto se Ctulhu stal maskotem, zástupcem tohoto teroru.
        • TheGGG
          ne na chapadla probůh ne, narážím na to, že ty měsíce nejvíc reprezentovaly typické kosmické nepopsatelné zlo, které dovede k šílenství člověka jen svou přítomností a existuje od počátku věků... prostě božské ďábelské entity a ne jen slintající mutanti, kterým se dá ustřelit klepeto pistolí což je případ většiny nekromorfů...
    • souhlas, Dead Space (hlavně první díl) je umělecké dílo. Ta atmosféra té rozpadající se lodi, lovecraftovské potvory atd. Povinnost pro všechny milovníky Vetřelce a Horizontu událostí.
      • A The Thing...
  • oceňuju snahu článku, ale je to celé all over the place a výběr her je takový podivuhodný. ale klidně takové články beru, trošku umělecké analýzy ve hrách není nikdy na škodu.
  • No, niektoré veci my tam nesedia. Napr. Mass Effect? Lovercraft je hlavne o strachu z neznáma, je to horor vo svojej najčistejšej podobe. Keď čítate Lovercrafta, tak nepotrebujete vidieť zlo, ale cítiť jeho prítomnosť...
    • velká chapadlová obluda = lovecraft :-P
  • frantisek_nejezchleba
    nečetl jsem jediný Lovecraftův text, v němž by lidé nějakým způsobem bojovali s „rybama“. Dané hry nemůžou dosáhnout jádra Lovecraftovy atmosféry, protože v nich jde především o akci. Adventury jsou to, co tématu chybí. :)
    • Stín nad Insmouthem, Jak bylo zahlazeno město Sarnath (ačkoliv tam je to takové jednostranné).
      Ta akce není ani moc na škodu, většinou tam bývá nějaká "akčnější" pasáž. Jestli adventury tak určitě z první osoby případně textové, point an click mi k tomu nesedí
    • Stín nad Innsmouthem, možná?
      • frantisek_nejezchleba
        to by byl spíš stealth. A navíc spíš jen tak z jedné třetiny. :D
    • Krescz
      chystá se jedna co vypadá na dvě Ačka, ale nvm jak se jmenuje...soon *8*
      • elwiscomeback
        Conarium?
        • Jack1947
          Určitě ne leda že by se chystal už druhej díl *4*
  • Bloodborne je genialní gamesa, určitě zkuste, pokud jste ještě neudělali.
    • rád bych, ale smůla, je to na konzole a tu si kupovat nebudu.
      • ale ta cena je fakt dobrá v současnosti

        https://www.originalky.cz/sony-playstation-4-slim-500-gb-p87168/

        nebo počkat třeba na konec roku a koupit to za pár korun na Černý pátek.
        • TheGGG
          pro hru by si měl rozhodně pořídit ps4 pro, nevím jak slim, ale na původním ps4 jsou slušný fps dropy
          • ta hra byla ve všech skoro oblastech stabilní až na výjimky, kde se hromadí více efektů a nepřátel.

            https://www.youtube.com/watch?v=K6jxhgMteB4&t=242s
  • zaty
    Převedení Lovecrafta do herního, či filmového formátu, má jeden velký problém v tom, že podstata atmosféry Lovecraftových povídek tkví v tom, co si hlavní hrdina myslí, co není vidět a co si čtenář domyslí ve své fantazii. Proto většina pokusů o hru na motivy Lovecrafta zklamala a to včetně mých oblíbených adventur Shadow of the Comet a Prisoners of Ice. Ale i ty jsem si pořádně vychutnal až když jsem uměl dobře anglicky.

    Mimochodem, Lovecraftovy díla jsou super jako audioknihy. Například Barva z kosmu čtená Igorem Barešem je jedna z nejlepších audioknih, co jsem slyšel.
    • Inquisitor
      Souhlas, že tu atmosféru jde jen těžko zprostředkovat. Barvu z kosmu s Igorem Barešem jsem si taky užil. Tu temnotu a beznaděj dokázali skvěle přenést na posluchače.
    • to co popisuješ přesně splňuje Bloodborne, i když je pravda, že oproti Dark Souls je Bloodborne narativně mnohem výše a je to mnohem konkrétnější a lépe uchopitelné pro všechny.
  • Přesně tak, kde je Shadow of the Comet? To je totiž Lovecraft jak vyšitej!!!
  • Bloodborne je tento měsíc zdarma v PS plus. *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit