Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nightborne

    Mno, snad jediná věc, co mi zatím vadí, je, že si zbraně nepamatují druh munice, co jsem do nich naládoval. Zapomínám to pravidelně přebíjet a pak se účastním přestřelky s klasickou municí, zatímco mi v batohu hnije nějaká lepší.

    Jediná maličkost, kvůli který občas brblám, ale jinak... sakra, těžko se od toho vstává, těžko.

  • Nejhorší je, že teď ještě podělali Fallout V tím, že tam dali multiplayer....

    • twicer
      Kdyby teď vyšla pětka, tak to bude jen trochu vylepšená verze 4ky a brečel by si tu opět. 

      Prostě si počkej a todle ber jen jako spinoff série, čímž ostatně i je. Nemáš rád multiplayer, nehraj to, nesleduj to a tvůj život bude zase kompletní

      • Prave ja bych chtel aby vysla uplne stejna hra jako ctyrka, ale jenom s jinymi frakcemi a treba novyma potvorama, ale principialne kdyby to bylo stejne, tak super. Ctvrty fallout se mi libil.

      • Spíš škoda, že to neoutsourcovali někomu jinému. Podobně jako TES Online. Taky mě TES MMO nebere, ale vzhledem k tomu, že to Bethesdně nebralo zdroje (až na nějaké ty konzultace), tak to tolik nevadilo. Si měli najmout externí studio a sami se věnovat nějakému pořádnému příběhovému RPG. Nebo udělat něco menšího na úplně novém moderním enginu, aby se s ním naučili trošku dělat a mohli pomalu zahodit ten jejich, který už je fakt na hranici použitelnosti a hrozně omezuje. (když porovnáš technicky RDR2 a F76, tak je tam hrozně znát, jak už zaostávají)

        • twicer

          Jako jo, souhlasím stebou že to udělat mohli, když to ale vezmeš z opačného konce třeba je přímé setkání s multiplayerovou složkou her konečně dostane do stavu kdy si budou muset přiznat že se současným enginem už to dál nepůjde. Vtomhle ohledu jsem osobně docela dost zvědavej co předvedou v dalším elder scrolls.

    • Tafaraj

      Chystá se nějaký Fallout V jo


      • Fallout 76

        • Tafaraj

          To je jen spin-off

          • Jo taaaak to jako intro nebo neco jako datadisk?

  • 10/10 to je zase výsměch. Stejně jako dostal 10/10 Zaklínač. Dlouho jsem tu nebyl a nečetl jsem GAMES CZ kvůli tomu, že se mi nelíbila redakce a tak raději chodím ke konkurenci, ale když jsem viděl hodnocení této hry musel jsem zareagovat.

    Tato hra bude podobná jako GTA V - otevřený svět, nudný příběh, konzolové ovládání (ono je to vlastně na konzoli pardon) a pak přijdou filmové mise. Zkrátka to bude jeden velký dlouhý nudný film.

    Vraťte se k pořádným RPG jako Grimrock, Might and Magic X, Fallout IV no a se skřípěním zubů Pillars II co teď hraju i když už mě to trochu nudí.

    • Maxianimal

      "K pořádným RPG" a zmíníš Fallout 4. Tím ses shodil sám a absolutně nemá smysl tě brát vážně, šašku.

    • jindra.veliky

      Fallout 4 LOL

      • Falout 4  bylo open world RPG a má oproti RDR2 jednu zásadní pozitivní vlastnost. Ano jsou tam textury zastaralé, opakují se monstra, je to jak pro děti.... ALE! Je to rychlé. Rychle se to hraje, chvíli jdete a něco se děje a hned vidíte výsledek. V RDR2 než se něco stane, to by jeden usnul. To je hlavní důvod proč oponuji hodnocení 10/10. Každopádně Fallout 76 podle mě bude průšvih jak tam zatáhli multiplayer.

        • Vždyť se tam něco děje na každém kroku.

        • twicer

          Oponovat klidně můžeš, ale že ti vadí tempo hry je hlavně tvůj problém, to není chybou hry. Mě třeba nebaví čutat půl hodiny do míče, ale to neznamená že by díky tomu měla mít fifa o 2 body méně..

        • Fordzy

          Máš úplnou pravdu. To jsem takhle během první hodiny našel power armor a minutu potom jsem roztřílel Deathclawa a byl oslavován jako Mistr světa. Tomu se říká progress jak sviňa. 

          Kam se na to hrabe nějaký Gothic. Kde jsem i po pěti hodinách běhal s klackem v ruce a dostával nakládačku od krtkopotkanů a následně jsem je vyrubal v noci když spali. 

          To samé v RDR2. Vždy než se rozhodnu jestli půjdu lasovat lidi nebo vytvářet údy ve sněhu, tak mi mezitím naroste plnovous, namířím si to ke kadeřníkovi. Cestou mne srazí větev, spadnu do bláta, celý zakydaný skočím do jezera, tam mne napadne krokodýl, zabiji krokodýla, stáhnu ho z kůže, s kůží si to namířím do města a skončím v bordelu. Strašně nudná tahle hra. 




          • Ale jake je uspokojeni ze stahovani z kuze krokdyla? To trochu hovori o tve sadisticke prirozenosti. Pokud bys byl normalni clovek, tak kdyz nekdo vezme kudlu na krokodyla a zacne ho podrezavat, melo by ti byt blivno. Stejne tak je otazka na kolik jsi "normalni", pokud chces v pocitacove hre, ktera se hraje na PC, tzn na stroji, jit do mesta do bordelu. Proc tam radsi nezajdes misto hrani PC her v realu?

            • chelios2094

              Troll, nereagovat

      • Derp_1337

        Haha, přesně! Někdo kdo označil Fallout 4 za "pořádné RPG" si zaslouží, aby se jeho názor na hry totálně ignoroval xD

  • Tafaraj

    Hoši hoši, že si nejdete roztrhat občanky :D 

    Viva RDR 2

    PCMR sucks :D 

    Hraju na PC i na konzolích

  • Není recenze jako recenze, tady zkrátka bugfest nevadí :-D

    • Maxianimal

      jsem ve 35% hry a nenarazil jsem na JEDINÝ bug. O čem to sakra mluvíš?

    • Tak oni si na bugfest nestěžují nikde. Čím to asi bude? :-D

      • Vaší nedostatečnou informovaností? :-D

        • twicer

          a nebo tím že si to nikdy nehrál? :D

        • Mám zatím odehráno jen nějakých 20-25 hodin, ale ještě jsem se nesetkal s jediným bugem a ani glitchem, což je v dnešní době skoro zázrak (ale je fakt, že hraju z 99% na pc, kde je to možná častější? Nevím).

          Tohle mi rozhodně jako bugfest nepřijde.

        • Jakože lidi co v tom mají desítky hodit mají o hře méně informací, než ti co ji nehráli?

        • Derp_1337

          trololol


          Když porovnáme (pozitivní) názor recenzenta, který hru skutečně hrál a dohrál, s (negativním) názorem člověka, který hru vůbec nehrál, ale jenom si "přečetl pár komentářů kdesi v diskuzích", tak všichni čtenáři dají přednost názoru recenzenta. Tady se není o čem bavit.

          PS: samozřejmě netvrdím, že ve hře nejsou bugy, ale pokud vím, tak nic závažného. Spíš glitche, že se třeba kůň objeví na zvláštním místě nebo překrývá jiné textury.

  • Věnoval jsem hraní této hry celý víkend a jsem maximálně nadšený. Tak obrovská a komplexní hra tady už dlouho nebyla. Hra je nacpaná obsahem a skoro pořád nevíte, co dělat dřív. Osobně se pozastavuji nad jedinou věcí. A to jsou zdejší komentáře řešící technické zpracování hry. Bože, jak je tohle zbytečný. Ta hra je opravdu krásná a těch ohromujících detailů na které narazíte jsou tuny. Je logické, že jsou hry na konzolích maličko jinde než ty na PC, ale ruku na srdce, opravdu je technické zpracování to nejdůležitější? Za sebe můžu říct, že je to hratelnost a obsah hry a ten je v případě RDR2 naprosto enormní a fantastický.
    • twicer

      Zcela upřímně bych řekl že technické zpracování nezáleží na platformě, jako spíš na titulu samotném.

  • jindra.veliky

    Jeste bych dodal, ze jak rikali R* pred vydanim, ze doporucou hrat bez uzivatelskyho rozhrani, tak je to pravda. Ta hra ma pak uplne jinou atmosferu a prave ta interakce z toho dela neco zcela vyjimecnyho. To nema ani zadny RPG. Lidi rikaji, ze je to jak GTA z Westernu, ale pravdou je, ze je to uplne jina hra. Teda muze byt. Zalezi jak ji pojmete hranim.

    • Mortuus

      Kompletně jsem vypnul radar a musel jsem restartovat misi, protože jsem nejel tím správným, vyznačeným místem. Na tohle bych já třeba nervy neměl.😀

      • jindra.veliky

        tak si nech jen kompas



  • dworkin

    Má to pěknou atmosféru a baví mě to, ale dvě věci mi tam vadí. Za prvé, ovladání laguje, jiné hry jsou daleko svižnější. Ona vlastně celá hra je taková pomalá... než se někam rozejdu nebo rozjedu, to jsou věky. Teď jsem dohrál poslední Uncharted a proti tomu je RDR2 doslova šnek (zvýší se rychlost později ve hře?) Za druhé, často nevím, kam mám dál jet. Někdy je na mapě žlutá značka, ale často tam není vůbec nic, takže jedu zpátky do kempu a tam chodím sem a tam, dokud nenarazím na postavu, která mi zadá další quest v hlavní příběhové lince. Vím, že někdo právě tohle miluje, já mu to neberu, ale nemám tolik času, abych pročesával mapu a zjišťoval, co se ode mě vlastně chce...

    • Co? Hlavní mise jsou na mapě vyznačené. Stačí tam dojet a hrát. Jaké, že přijedeš a nikdo tam není? A jak můžeš v kempu dostat další příběhový quest jen chozením sem a tam když tam zrovna další příběhový není?

      • dworkin

        Já jsem je tam opakovaně vyznačené neměl. Asi teda bug? Já tu hru chci hrát, nemám potřebu si vymýšlet neexistující překážky. :)

    • residentevilfans

      Koupit si takovou hru a nemít na ni čas, heh jak nevhodné. 

      • dworkin

        Ne, nemám čas pobíhat po mapě a naslepo zkoušet, kde vlastně pokračuje hlavní (!) příběhová linie. Resp. ten čas tomu věnovat nechci. Plnit čtyři hodiny příběhovou misi mi vůbec nevadí a na ni si ten čas najdu. Chápeš ten rozdíl nebo potřebuješ ještě nějaké podrobnější vysvětlení?

        • jindra.veliky

          nikdo jinej takovej "problem" nezminuje, tady bude spis chyba mezi konzoli a gamepadem

        • Nemám čas hrát hru :-D Dworkine, ty jseš fakt vocas, každej už tě sice moc dobře zná, ale ty vždycky přijdeš s další laskominou :-D

          • dworkin

            Máš problém s pochopením psaného textu. Což je asi i ten důvod, proč máš ban a musíš multinickovat. :)

            • Hele, to se dá fakt léčit, ta tvoje schíza :-)

        • flash789

          A proc nam to rikas, to je tvuj problem... Nemas cas a nechces, no..co my s tim..

          • dworkin

            Fakt nechápeš smysl diskuse? Jako fakt?

            • Fakt nechápeš, že na ty tvoje moudra tady není nikdo moc zvědavej? jako fakt? 

              • twicer

                Reakce na příspěvek:

                nápodobně :)

              • dworkin

                Reakce na příspěvek:

                Frustrovaná multinicka v akci. :) Přiznáš se aspoň, který účet máš zabanovaný, že musíš vytahovat tuhle náhražku? Nepřiznáš, viď. Na to seš moc zbabělej.

                • dworkin

                  Reakce na příspěvek:

                  Ten pocit, když frustrovaná multinicka nazvrací zase nějaké urážky do diskuse a moderátoři to smažou dřív, než se k  tomu dostanu a tím pádem mě to neobtěžuje... :) Bájo.

                  • Matees

                    Reakce na příspěvek:

                    Asi po třetím komentáři kterysi tady pustil bych ti hodil jednu na lico ať se probereš...musíš být monstrózní šašek 

                    • dworkin

                      Reakce na příspěvek:

                      Registrace před 4 dny? No to víš, že se s tebou tady bude každej bavit. ;D

  • Hra je to vynikající, klidně si zaslouží 10ku, ale pění na technickou stránku mi přece jen přijde přestřelené. Velmi je na tom vidět, že je to pořád ten starý, dnes již značně zastaralý, GTAčkovský engine. Je to sice možná 4K, ale kolikrát je to tak rozmazané, že by tomu člověk nehádal ani fullhd. Na zážitku z hry to nikterak neubírá, ale chválu si zrovna toto podle mě nezaslouží.

    • twicer

      Nemám problém uznat že GTA engine už má nějaký rok zasebou, ale kdo nabízí něco pokrovějšího aby tim GTA engine zastaral? Přijde mi že tento engine je na dnešní open world standard stále docela nadčasový a nikdo zatím s ničím lepším nepřišel. 

      Třeba Ubisoftí open worldy jsou stále o třídu níž, ale to je jen můj názor.

    • Lukass

      To je presne to co sem psal hned po vydani,  technicky je to GTA western s hromadou detailu navic.  Me technicka stranka nijak nedostala.   Pokud to vyjde na PC moderi se vyradi a bude to uplne nekde jinde stejne jako z GTA,  z tohodle ale pujde vymacknout jeste vic. 

      • twicer

        A jaké módy gta technicky povyšují na vyšší úroveň? Vždiť valná většina přidává pouze modely, nebo využívají stávající mechaniky hry a vytváří znich další podružnější funkce které upřímně vypadají vpraxi dost mizerně a o nějaké technické velkoleposti nemůže být ani řeč.

    • Johnny

      na PSku to je někdy rozmazane. Pořid si Xone X a budeš v pohodě. Graficka stránka na XONEX nema skoro konkurenci. To je konečně hra hodná roku 2018


      • Na XBOX1X je to trochu méně rozmazané, ale pořád to má daleko k nejhezčím hrám jak na PS4 tak na XBOXu. A to klidně i několik let starým.

        • Johnny

          nepřijde mi. Graficky nic lepšího ani na PC podle mě neni (možná se mi to libi víc než Kingdom come). Hraju to na 55" FHD TV, asi ze 2.5metru a žádného rozmazání sem si nevšiml. Hraju tak většinu her i na PC. Samozřejmě když to někdo hraje na monitoru a kouká na to z pul metru, tak tam bude znát více grafických nedokonalostí... Proto jsou konzolové hry dělány na TV. Co se 4K týče tam většina lidí čučí na TV dejme tomu ze 2-3 metrů, a to prakticky například u 50" TV nepoznáš rozdíl mezi 4K a FHD. 

          Pokud je někdo fajnšmekr, a má například 65" 4K TV (dnes za ty prachy skoro nutnost pro konzolové hráče :D ) a sedí od ní 1-2 tak pak ano. Tak těch grafických nedokonalostí bude samozrejmě vidět taky víc :)

          • twicer

            Tak KDC taky není nějaký vrchol herní grafiky :) A nezlob se na mě ale rozdíl v ostrosti mezi 4k a FHD je teda docela brutální.  Pak už spíš vidím problém ve špatné vzdálenosti z které na to koukáš.

            • Johnny

              jste dementní nebo neumíte číst???? Psal sem někde že není rozdíl mezi FHD a 4K??? psal sem ze na 55" TV z 3 metrů neni poznat ROZDIL! Když si k TV sednu na metr, tak samozrejme rozdil bude velky!

              • twicer

                Reakce na příspěvek:

                Debilní jste hlavně vy pokud ze tří metrů nevidíte rozdíl v dvojnásobném počtu pixelů. Kdyby to ze tří metrů bylo stejné tak není důvod kupovat si drahé televize a ps4 pro.

                • Johnny

                  Reakce na příspěvek:

                  On taky ten duvod není a poznat to prakticky nejde. Koukni se na nějaky tabulky z jake vzdalenosti je poznat jaké rozlišení.  A presně tak pro většinu lidí nemá vubec smysl kupovat 4K.... normální člověk má doma maximálně satelit a tam je s bídou 1080p. vycházím z návštěv cca 500 mých klientů

                  dvojnásobný počet pixelů by člověk moooožná (hodně možná) poznal, ale 4K má čtyřnásobný počet pixelu.

          • Lukass

            Ja te nechcu nijak urazit,  ale podle toho co pises mas evidentne slabsi zrak,  nebo ocni vadu.  Zvazoval bych navstevu lekare. 

            • Johnny

              Pokud má někdo 65" 4K TV a sedí od ní 3m tak nepotřebuje 4K... ideální vzdalenost 4K 65" je cca 1.3metru... Kdo kouká na 65" TV z metru a pul?? kdo ma pohovku 1.3 metru od TV? xD xD xD

            • Johnny

              hele pred 14 ti dny sem byl i s děckem a pohoda
              Prostě na 55" FullHD TV, ze tří metru nemužeš poznat skoro nic. z té dálky jde někdy i huř poznat rozdil mezi 720p a 1080p ;)

              • Reakce na příspěvek:

                Chyba je v tom ze to hrajes na prilis male tv pro svou pozorovaci vzdalenost. Kdybys mel spravnou velikost TV tak bys tu rozmazanost a neostre textury videl hned. 

                • Johnny

                  Reakce na příspěvek:

                  Ano, al 90" Tv jsou jeste docela drahý

  • Také mě mrzí, že hra nevyšla na PC. :( Třeba se časem ukáže, škoda.  :/ Mě osobně grafika konzolí nevadí, ale nechce se mi kupovat další krám do baráku, když by pro zábavu mohlo sloužit stávající PC. Mít na každou blbost jiný hardware, toho zastánce nejsem. PC je univerzál na vše a konzole mi přijde zbytečná. 


    Ale hra jinak perfektní, samozřejmě. 

    • patr
      A streamovat cez sluzbu sa nebude dat v buducnosti ?
    • "PC je univerzál na vše" No spoustu her si na něm nezahraješ, takže úplně na všechno není. A konzole pod televizí fakt není nic, co by ti blokovalo místo nebo v baráku překáželo. Tady hledáš problémy, kde vůbec nejsou.

      • "no spoustu her si nezahraješ" ... to mi zase tak nevadí, nevadilo a vadit nebude. Teď vyšla první hra, která by mě zajímala, ale PS kupovat nebudu. 

        Buď si jí zahraju, až vyjde na PC a nebo vůbec, svět se nezboří ;). 

        • Já plánoval upgrade PC, sestavil jsem si ho i cvičně na CZC. Pak jsem se podíval na cenu (40k) a představil si, že to budu mít oslazené tou parodií na OS jménem Windows 10 a koupil si PS4. To bylo před dvěma týdny. Od té doby jsem PC nezapnul :D

          • twicer

            Tak záleží jaký se hráč, pokud ti stačí krabička za 4000, tak by byla hloupost investovat deseti násobek do herní mašiny. Největším rozdílem mezi konzolemi a PC je v dnešní době framerate, ono hrát na 30 a 140fps je sakra rozdíl, výhodou je, že tohle si člověk neuvědomí dokud si to sám nevyzkouší v praxi. ale Jakmile jednou ochutnáš už je těžké vracet se zpět..

            Jinak si myslím že o W10 máš černější představy než jaká je realita, poslední vidle už mám nějaký rok a nesetkal sem se s jediným problémem. Navíc když už máš opravdu neřešitelný problém, tak dnes už existuje českerá podpora, která se může vzdáleně připojit do pc a podívat se na to osobně.

    • jindra.veliky

      konzole uz davno neni jen na hrani

      • PC umí vše a víc než konzole, proto nevidím důvod potřeby toho zařízení. Exkluzivní tituly se snaží hráče na konzole přetáhnout, ale já jim na to nepřistoupím. 

        • dworkin

          Taky jsem to tak měl, potom jsem v slabší chvilce koupil PS4 Pro a od té doby hraju na obojím. Na konzoli hlavně když chci mít pohodlí - mám hrozně pohodlnej gauč :). Hry, co jsou exkluzivní na PS/konzole a jsou fakt super: The Last of Us, Uncharted 2, Horizon: Zero Dawn, Detroit: Become Human. Už jen kvůli těmhle čtyřem mám pocit, že se mi koupě vyplatila. Hlavně Horizon byl jak blesk z čistýho nebe, skoro dokonalá hra pro mě.  Kromě toho jde PS4 použít i jako Bluray přehrávač a Plex klient na streamování obsahu z PC/NASu, čili odpadá potřeba dedikovaného zařízení na tyto věci.

    • ucho

      tohle jsem si taky několik let říkal, dokud jsem impulzivně kvůli pár exkluzivitám nekoupil v akci PS3. a nemám problém teď Sony solit peníze :D ta cena za tu krabičku a to, co nabízí, je ve skutečnosti směšná.

    • Mart9

      A kolik těch krámů jako máš? Tak vyhoď nějaké blbosti a pořiď si PS4.

      • Spoustu, ale mají větší užití než by měla konzole. 

        • Mart9

          O tom pochybuju....

      • Carnage666

        Oni ani hry emulovaný z PS3 na PC nejedou zrovna moc dobře a to bohužel i na high end sestavách.

        • twicer

          Máš nějaké příklady? Hrál sem pár emulovaných her na docela průměrným železe a neměl jsem problém se držet maximálního frameratu který daná hra podporovala.

          Každopádně byl to emulátor PS3, PS4 už bude asi zase jinde..

          • Carnage666

            zkoušel sem Red Dead Redemption 1 a ne, nešlo to moc dobře.

      • No hodně štěstí. Problém emulátorů je, že vyžadují podstatně výkonější HW, než jaký emulují. Takže jo - DSko nebo PS2 na dnešních PC můžeš emulovat v pohodě. Ale o emulaci PS4Pro/X1 si fakt můžeme nechat jen zdát. A když vezmeš jak se zpomalil vývoj výkonu procesorů (už to fakt není co půl roku dvojnásobná frekvence jako dřív. Teď se to točí 3-4GHz a šmitec) a že právě procesor je pro emulaci nejdůdležitější (grafiky na to nejsou stavěné), tak v době kdy vyjde, už z RDR2 bude těžce retro hra :-D

        • radim.zaty

          Rozdíl je hlavně v tom, že PS4 a XB1 jsou hardwarově PC, takže ta emulace nemusí být defakto emulace, ale pouze virtualizace (což je i základ tpho odkazovaného emulátoru). Doby, kdy konzole měly dost atypické CPU (Emotion v PS2, nebo Cell v PS3) už jsou pryč. Věřím tomu, že až se podaří lousknout šifrování PS4 filesystému, bude cesta k rozumné emulaci na výkonném PC otevřená.

        • Dal jsem to sem spíš jako zajímavost.

      • Derp_1337

        Důležitá je ta pasáž "začal vývoj..." , to znamená, že není hotové a ještě to ani dloooouuuho nebude.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit