Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Výborná klasika, která mi bohužel zatím chybí ve sbírce, ale to se snad časem spraví.
  • Jo jo, jeste ze jsem nevahal a koupil hned jak to vyslo, a i pres vyssi cenu toho vubec nelituju *4* akorat nevim, jaky nepovedeny scenare mel autor na mysli... vsechny jsme je odehrali a je to supr...
  • Ysquanir
    Existuje na českém webu stránka, která by se WH40k pravidelně a podrobně věnovala?
    • Ne. Jedině weby pořádající turnaje, jako Ogří doupě - www.fantasy.cz - či Černý rytíř - www.cernyrytir.cz - oba dva jsou i prodejci WH40K figurek, stejně jako www.trhon.cz

      Jiný český web věnující se WH40K najdeš těžko. Nic, co by se byť malinko věnovalo WH40K jako wh40k.lexicanum.com u nás neexistuje.
    • o zadne poradne ceske strance nevim, ale nejrozsirenejsi komunita "na pokec" u nas o 40k bude asi na Hofylandu, jinak bych doporucil svatou ctverici Warseer, Dakkadakka, Bell of lost souls a Bolter and Chainsword, tam najdes snad vse co potrebujes ale jen v anglictine
      • Ysquanir
        O těch posledních dvou vím a spolu s WH40k Lexicanem je pravidelně sleduju. Ptal jsem se spíš z důvodu, že jako zarytý fanoušek čtyřicítky bych uvítal web, který by kolem sebe sbíral podobně naladěnou komunitu a hlavně který by tenhle fantastický svět popisoval a popularizoval českým nadšencům. A teď nemyslím jen z pohledu deskovek, WH40k je dneska i o počítačovejch hrách, novelách a po dlouhých letech konečně i o filmu. *4*
        • Tak to opravdu nehrozí. Těch informací je tolik, že by pouze překlad zabral hodně času. Druhá věc je, že je to vcelku zbytečné, protože většina fanoušků Wahammeru anglicky umí - v podstatě musí umět...
      • Ale existuje.
        Např. www.chaotit.cz je občanské sdružení, které se zabývá všemožnými deskovkami.
        Dále Hofyland, tam se soustředí naše nejvýraznější komunita. A z kamenných obchodů je nejlepší Ogří doupě - má to tam tu pravou atmosféru wargamingu.
  • Samozrejme, zaklad je jejich ale tyranidi=alieni a imperialni garda= nabušený kolonialní mariňáci z téhož filmu/povídky. Starcraft/warcraft= predelavka, s nestastnou historií (mozna je to i dobře). Mimochodem vsimli ste si ze gardovni tanky sou znacne podobné ruským tankům MS-1? Tedy aspon do designu :-D
    • Genestealeři jsou děláni podle Alienů (zbytek Tyranidů ne), Space Marines jsou podle knihy Hvězdná pěchota (její české vydání má na obalu dokonce Dark Angels z WH40K), Imperiální Garda je sovětská a nacistická armáda, Tau je celé narážka na japonské technologie, Eldaři jsou Elfové, Dark Eldaři Temní Elfové... Každá rasa je narážka na něco...
      • Zayl
        Co mají společného Adeptus Astartes a hvězdná pěchota? Hvězdná pěchota jsou normální vojáci v budoucnosti. Imperiální garda je prostě velký blob normálních vojáků. S Wehrmachtem nemají společného skoro nic, se sovětama něco málo.

        To popisuješ jak kdyby autoři W40K furt jen do něčeho naráželi :p ... je z toho musí bolet hlava.

        Anyway, měli by z toho univerza udělat víc PC her. Deskovky jsou cool, ale nějak mimo mě a je to škoda, protože kombinují snad všechno zajímavé co si umím představit.
        • Ysquanir
          Autoři WH40k opravdu "pořád jen do něčeho naráží". Celé to univerzum je jedna velká síť referencí a odkazů na desítky různých prvků naší kultury. Od jednotlivých ras a Astartes legií, až po silácké citáty uváděné v kodexech.

          To ale není vůbec ke škodě a svět WH40k považuji za jeden z nejlépe zpracovaných sci-fi světů s bohatou historií a neuvěřitelnou mírou propracovanosti a detailu.
          • Přesně tak, a to samé se dá říci o klasickém Warhammeru.
        • Adeptus Astartes jsou převzatí z Hvězdné pěchoty (což jsou v podstatě i Tyranidi), tím se Games Workshop netají - nejde o vzhled ale základní pointu, vzhled od nich poté okopíroval Blizzfuck.

          Pokud by si se o Imperiální Gardu zajímal, tak by si netvrdil, že nemají se sovětama a wehrmachtem nic (či téměř nic) společného... Přečti si pár knih, kodex a další literaturu týkající se Gardy a pochopíš tu inspiraci.

          GW pouze spojil obrovské množství kultur, fantasy, sci-fi a udělal z toho úžasné universum plné odkazů na skutečné i smyšlené věci a také jedinečných nápadů tvůrců.
          • Zayl
            Přijde mi od tebe poměrně pokrytecké že v jedné větě napíšeš jak je ten nápad převzatý ... a v druhé haníš jinou firmu za to, že něco převzala. Nejsem Blizz fanboy, ale respektuju jejich výsledky.
            • Je rozdíl mezi tím, nechat se inspirovat a okopírovat vzhled, když je známo, že Blizzfuck chtěl udělat WH a WH40K, ale nedostal licenci. Hvězdná pěchota (doufám, že si uvědomuješ, že myslím knihu z roku 1959 a ne film, který vyšel 10 let po WH40K) proslavila Space Marinu, WH40K s tím pokračoval, stejně jako poté Doom, ale nic neokopírovali, což Blizzfuck dělá. A také je velký rozdíl inspirovat se z x zdrojů (ať už skutečných či smyšlených) a okopírovat jeden - všechny rasy ze Starcraftu jsou pouze okopírované z WH40K.
    • imperialna garda su obycajny ludia, space marines su ti nabuchany marinaci, ktory maju aj svoje protiklady v podobe chaosu, nj designovo su trocha podobne
  • Podle čeho vybíráte hry? Tohle je asi dva roky starý. U počítačovejch her chápu že máte určitý preference nebo co, ale deskovky co vím tak tohle je snad druhá co se tu objevila...
    • Původní SH je starý 21 let :-) *3*
      • Už 22 let ;).
    • Téměř rok a půl staré, ne dva roky. A zrovna Space Hulk bych řekl, že vybrali, protože je to klasika - hra má jednoduchá, ale zároveň dostatečně komplexní a modifikovatelná pravidla, velkou fanouškovskou základnu...
  • No, jestli se Games budou věnovat i deskovým hrám a to nejenom těmto moderním, ale i klasickým deskovým s vlastními obrázky obsahu balení a podobně, tak tleskám.

    Jo a kdy teda konečně nastane změna úvodní obrazovky ve stylu starých, kdy byl stručný přehled? ((:
    • ale zahrat si normalny WH 40k (teda nemyslim SH ani nic podobne, myslim normalne pravidla) je este lepsie, ale pravidla aj vsetko je este tazsie
      • a taktiez je potreba aj vacej figur, aby sa to dalo hrat
        • oproti fantasy verzi (WFB) jsou pravidla pro 40k celkem jednoducha, zaklad se naucite po par hrach.. a figurek je sice potreba vic, ale na mensi formaty (750 bodu) a s elitnejsi armadou to take neni tak strasne :)
          • tj, skratka WH rules ^^
          • Pravej_PipMan
            Už nevim jak se to jmenuje, ale hráli sme i něco jako "commandos" s pěti figurkama, taky srandy kopec.
            • obcas se hraje fraghammer, coz je vice mene deathmatch s 40k figurkou :)
    • Tak minulý rok vyšla deskovka Horus Heresy a Space Hulk karetní verze. Z fantasy Warhammeru vychází Warhammer Invasion...
      • Zas tahle deskovka ma aspon i pocitacovou verzi.. hrali jste nekdo Space Hulk2? Ta hra mela extremne hutnou atmosferu a bylo to neskutecne psycho, umocnene jeste opravdu vysokou obtiznosti, kdy sebemensi chybicka stacila aby se vas tym stal snadnou potravou pro genestealery
        • Space Hulk 2 - tím myslíš Space Hulk: Vengeance of the Blood Angels? Pokud ano, tak musím souhlasit, výtečná hra.
          • space hulk: votba mám ještě doma originálku :D dost mě ale naštvalo že v recenzi v tehdejším score nenapsali podstatnou informaci o tom že hra je pro windows 95 to byl tehdy pro mě šok když mi hra dorazila domů :D
            • Já mám doma verzi na PSX, a i na 32 LCD se to hraje krásně, stačí to hrát ve 4:3 (což na televizi není problém) a vypadá to dobře.
            • Taky mam doma jeste origos ,ale na dnesni obrazovce :(( ,kdyby tak udelali remake . A jmena treba Nathaniel mam v hlave dodnes . Jooo kdysi jsem to mel jeste na 3DO ...zlaty casy.
          • Jop, myslel jsem VotBA. Priznam se ze diky kombinaci maniakalni obtiznosti a opravdu desive atmosfery jsem hru nikdy nedohral ale ty mise co jsem absolvoval ve me zanechaly opravdu hluboky dojem :). Uzasne jak z Cisarovych elitnich valecniku v nejlepsi zbroji co ve vesmiru 40k existuje udelali chodici zradlo pro genestealery. Snad v zadne jine hre jsem nezazil pocit tak akutniho smrtelneho nebezpeci cihajiciho na kazdem kroku a zivot vsech clenu tymu vysici neustale na vlasku :)
  • Dvaja svedi vytvorili konverziu Space Hulku na PC, ale warhammer sa do toho zamontoval a museli to prerobit aby neporusili IP(fanusikovia samozrejme hned vyrobili SH mod pre tuto hru). Kazdopadne hra sa vola alien assault a da sa stiahnut odtialto: http://www.strategyinformer.com/pc/alienassault/full-game/34785.html Ako vravim artworky su ine ale pravidla su presne tie iste ako v Spacehulku.
    Na ich stranke http://www.teardown.se/ si mozete z fora do hry stiahnut vsetky kampane zo spacehulku aj vsetky povodne artworky. Enjoy.
    • Měl bych mít v PC ještě tu původní verzi, než ji museli stáhnout, takže pokud ji najdu, tak ji mohu někam hodit...
    • Hele takze jakej v tom je rozdil ? Stahnul jsem si to Alien Assault a Space Hulk (http://plnehry.idnes.cz/strategie/space-hulk-vitezstvi-za-kazdou-cenu-db4-/clanek.A090524_121021_bw-plnehry-strategie_lou.idn)
      • To je prva verzia, chybaju tam niektore herne mechanizmy ako "walk and fire", je to nestabilnejsie, horsia AI, pomalsie atd. Medzi touto verziu a tou z mojho linku je asi tak rok. Stiahni tu verziu z mojho linku a z toho fora si tam natiahni SH kampane a artworky.
  • to je neco jako clovece nezlob se??
    • Ysquanir
      Přesně tak. Trefil jsi to krásně. Jediný rozdíl je v tom, že v téhle hře se zlobit naopak musíš. A soupeřovy figurky místo vyšprtávání z hrací plochy pálíš plamenometem a trháš na kusy terminátořími lightning claws. Ale byl jsi blízko!
  • Paráda
  • Morderon
    No je to moc hezký a prýma škoda jen že tyhle hry neumím vůbec hrát :D asi sem na to moc dementní ale koupil sem si třeba deskovku wow a nepochopil sem ji, škoda. :(
    • Nebo Battlelore příp. teď co valí tak SmallWorld. To je tak jednoduché že to musí jít každému :)
    • kup si zombies 2edition pravidla jsou v cz na zatrolenych hrach ale nebudes to potrebovat je jich malo mas to precteny asi za dve minuty a je to celkem zabava a muze to hrat kdokoliv zkusenej i nekdo kdo hraje deskovku poprve
      • Morderon
        no mrknu na to když říkáš :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit